Broń to wielki biznes do zrobienia

Komentarz na dzisiaj (10.04.2015 r.) Niektórzy są tak ograniczeni w myśleniu, że nawet nie mają tego świadomości. Na słowa starożytnego Sokratesa „Wiem, że nic nie wiem”, zapewne zareagowaliby pytaniem – a w jakim serialu gra ten aktor?

Nie ma takiej głupoty, której nie można wymyśleć, aby zohydzać Polakom broń palną. Dostrzegane przeze mnie najbardziej prymitywne z argumentów, którymi posługują się przeciwnicy to: Polak pijak, Polak narwany, Polak zastrzeli sąsiada… Myli się ten, kto uważa, że na tym koniec.

Do tych wyjątkowych argumentów, doszedł ostatnio nowy: Broń to wielki biznes do zrobienia”. Samo to stwierdzenie ma już budzić niechęć do broni palnej. System myślenia zrozumiały, ale z komunistycznej epoki. Wiadomo przecież, że prywatna własność ziemi jest reliktem burżujskiego kapitalizmu, a każdy kułak jest wrogiem klasowym. Szczególną odrazą ma społeczeństwo zapałać do broni palnej gdy usłyszy, że za tym wszystkim stoi lobby producentów i sprzedawców broni. Wiadomo przecież, że kapitalistyczni burżuje podżegali lud pracujący miast i wsi do niepokojów społecznych, a miłujący pokój członkowie egzekutywy partyjnej, mówili im stanowcze NIE!

A teraz po ludzku, bez bełkotu ludzi nienawidzących wszystkiego co naturalne, cywilizowane i dające bogactwo Narodom. Rynek broni palnej w Polsce to rzeczywiście wielki obszar pustego miejsca. Zainteresowanie społeczne wyraźnie wzrasta. Broń i amunicja sprzedaje się w niezłym tempie, a żniwa się nawet jeszcze nie zaczęły. Przez dziesięciolecia ten obszar gospodarki był ograniczony administracyjnym kagańcem. Od czterech lat rynek broni palnej się zmienia, rośnie. W trzydziestopięciomilionowym Narodzie, gdzie jest około pięćset tysięcy egzemplarzy broni, potencjał zdaje się być ogromny.

Aż mnie zdziwienie ogarnia, że jeszcze nie stoi za ruchem społecznym żaden producent broni, że nie wspierają nas przedsiębiorcy bronią handlujący. To normalne zjawisko społeczne, które jeszcze u nas się niestety nie narodziło. Może czas i to naprawić?

Różnorodne podatki, opłaty, dochody Skarbu Państwa, przecież handlowi bronią to wszystko towarzyszy. Im większa skala handlu tym większe dochody budżetu. To również normalny mechanizm wynikający z dobrej koniunktury.

Proszę tylko przy tej okazji nie wykrzykiwać, że zachęcam do robienia interesów na masakrach w szkole. Kto takie lub podobne hasło wypowie, będzie ignorantem nie potrafiącym rozumować, nawet na poziomie inteligencji debila. Jest tak, albowiem z wielkim uporem powtarzam, broń palna jest wyłącznie dla praworządnych i zdrowych psychicznie Polaków, to fundamentalne założenie.

Tags: ,
 • Anonim

  Nikt się nie wychyli, bo jeszcze w odwecie mu zabiorą koncesję. Wiadomo, jak się niszczy w Polsce firmy.

  • Andrzej Turczyn

   To indywidualne wybory osób, którym powinno zależeć na racjonalnym dostępie do broni palnej. Albo będziemy krajem obywatelskim, albo będziemy nieustannie tkwili w sowieckim społeczeństwie.

   • Anonim

    Panie Andrzeju. Polacy chcą broni. Ba! Nawet władza przegłosowała ustawę o broni, która nam sprzyja. A co robi banda synów milicjantów w KGP? Jak wygląda bezprawna sytuacja z bronią samoczynną? Niby prawo jest po naszej stronie, ale możemy im skoczyć. Nie jesteśmy krajem obywatelskim, niestety.

    • Andrzej Turczyn

     tak, Polska to kraj postsowiecki. takie organizacje jako ROMB mogą go zamienić w kraj obywatelski

     • Anonim

      Panie Andrzeju, czy naprawdę wierzy Pan, że ktokolwiek jest w stanie zmienić Polskę w kraj, w którym władza przestanie nękać obywatela na każdym kroku? Nie czuję się gnojony tylko jako miłośnik broni, ale także miłośnik motoryzacji, przedsiębiorca oraz po prostu obywatel.

     • Gdybym nie uważał, że zmiana jest możliwa, sprzedałbym co mam i wyemigrował. Póki widzę iskrę nadziei, robię co mogę. Jak mi ta nadzieja zostanie odebrana, wyjadę z tego kraju …

 • Jakub Cezary

  Liberałowie zawsze znajdą “argument” nawet zwłaszcza najgłupszy by zaznaczyć swoje istnienie i dopiec praworządnym obywatelom. Oni nie mogą przestać, bo wtedy zginą śmiercią naturalną. Ich żywot, bowiem zależny jest od negowania prawa do posiadania broni palnej.

  • Anonim

   Liberałowie? Socjaliści, faszyści i komuniści, a nie liberałowie (libertas – wolność z łaciny). Ja bym się Panie kolego nie wychylał z liberałami. Liberalizm – ideologia i kierunek polityczny, według którego wolność jest nadrzędną wartością, ma charakter indywidualistyczny i przeciwstawia się kolektywizmowi. Innymi wartościami cenionymi przez liberałów są wartości demokratyczne, wolności i prawa obywatelskie czy własność prywatna i wolny rynek.

   • Jakub Cezary

    Skoro liberałowie są za tak pozytywnie nastawieni na realizację praw obywateli to w takim razie kim jest Barack Obama? Jako prezydent USA w ramach demokracji próbuje uwolnić obywateli tego kraju od prawa do posiadania broni palnej , którą uważa za ciężkie i zupełnie niepotrzebne jarzmo. Z moich obserwacji wynika że liberałowie chcą wyegzekwować “prawo ” obywateli do bycia rozbrojonymi. Robią to wbrew woli tych o których rzekomo się troszczą. Dlaczego David Cameron po doświadczeniach z ekstremizmem islamskim nie zliberalizował przepisów o broni palnej by zwykły obywatel nie był zdany na łaskę terrorysty? Tutaj raczej trudno powiedzieć że nie jest on liberałem. W polskiej polityce mamy partie o charakterze liberalnym więc dlaczego tak długo trzeba było czekać na zmianę ustawy by zwykły praworządny i zdrowy psychicznie obywatel mógł posiadać legalnie broń palną?

    • Peter

     Nazwanie dzikiej świni gazelą zmienia niewiele. Nadal do gracji jej daleko. 🙂 Podobnie jeśli ja zacznę twierdzić, że jestem perską księżniczką. Ani ja perski, a już tym bardziej nie księżniczka. 😉

     W polityce deklarowanie czegoś i jednoczesne robienie czegoś zupełnie przeciwnego, to właściwie norma. W ogóle nie zwracałbym uwagi na ideologiczne etykietki. Nie ma to większego znaczenia.

     • Jakub Cezary

      Niestety to prawda. Dziś każdy polityk w Polsce deklaruje przestrzeganie zasad demokracji ale ich działania zupełnie temu przeczą.

 • Pingback: MSBS 5,56 mm Modułowy System Broni Strzeleckiej. | Andrzej Turczyn()