Europa prowadzona na rzeź.

(Komentarz na dzisiaj 26.06.2015r.)  W ostatnim czasie jesteśmy przygotowywani do przyjęcia “uchodźców” ze świata islamskiego. Jednocześnie media donoszą, że pod pozorem uchodźstwa, państwo islamskie eksportuje do Europy swoich bojowników. Węgrzy dostrzegli problem i premier Orban, jednoznacznie i stanowczo nie wyraził zgody na przyjmowanie przybyszów. Nasz kraj wciąż pod rządami Platformy Obywatelskiego, która po 8 latach dostrzegała konieczność zadbania o Polaków, przygotowuje się do przyjęcia “uchodźców”. Tzw. władza bagatelizując problem, przygotowuje nas do otwarcia się na świat islamu, w duchu tolerancji i zrozumienia. W sieci pojawiają się filmy pokazujące wyznawców Allacha, celebrujących zabijanie. Niestety zdaje się nie dociera ich przesłanie, do szerszej rzeszy odbiorców. Papież przekonuje że Islam i Koran, to religia pełna pokoju.

Co nas czeka? Głupiec powie, że nic lub wzruszy ramionami. Krew lejąca się rzeką z rąk wyznawców Allaha w państwie ISIS, nie zapowiada niczego dobrego. Co na to Europa? Co na to rządy miłujące pokój i bezpieczeństwo? Zacytuję artykuł pastora Pawła Chojeckiego, redaktora naczelnego miesięcznika idź pod prąd, bowiem w sposób precyzyjny zdiagnozował problem:

“Rzeź dokonana w centrum Paryża unaocznia nawet ślepawym konsumentom medialnej papki stan, do jakiego doprowadzono Europę. Niestety, wydaje się, że pacjent nie jest już zdolny do powrotu do zdrowia. Co zrobiłoby normalne społeczeństwo w odpowiedzi na tak bestialski atak bandziorów? A co stało się we Francji? Po ataku na redakcję „Charlie Hebdo” wzrosła sprzedaż… no czego? Broni? Nie! Psów obronnych, drzwi antywłamaniowych czy systemów alarmowych? Nie! Tabuny Francuzów ruszyły do aptek po środki nasenne i uspokajające…

Dokładnie taką samą reakcję zaprezentowała lewicowa młodzież na norweskiej wyspie Utoja. Ich oprawca przez dwie godziny krążył po wysepce i strzelał jak do kaczek do pięciuset osób! Tylko 1 (słownie: jeden) młodzieniec próbował mu się przeciwstawić. Reszta chowała się w swoich namiotach lub co najwyżej pisała alarmujące notki na Facebooku. (Taką samą mentalność prezentuje szefowa rządu III RP – w konfrontacji z uzbrojonym napastnikiem uciekłaby do domu i zamknęła drzwi.) 

Niezrozumiałe zachowanie Europejczyków w obliczu agresji jest wynikiem specyficznego wychowania i kultu państwa opiekuńczego. Jednostka nie jest uczona odpowiedzialności za siebie. Wszystkie swoje wolności (z wyjątkiem rozrywki) scedowała na państwo, a ono gwarantuje opiekę i bezpieczeństwo. Dodatkowo młody EU-citizen nie jest szkolony wojskowo, nie ma żadnego obycia z bronią, nie mówiąc o jej posiadaniu. Wpojono mu mantrę, że najważniejsze jest życie, więc stara się je chronić, uciekając i chowając głowę w piasek. Nie słyszał o czymś takim, jak rycerskość, poświęcenie życia w obronie wyższych wartości czy innych ludzi. Nie zna archaicznych pojęć w rodzaju: trud, ryzyko, dyscyplina; obce mu jest działanie zbiorowe (poza lajkowaniem oczywiście); zatracił zdolność kojarzenia faktów i przewidywania. Żyje sobie spokojnie jak… prosię w ciepłym chlewie przy pełnym korycie, zapominając, że nieuchronnie zbliża się świniobicie…
Wielu próbuje bić na alarm i ratować upadającą cywilizację Białego Człowieka. Jedną z takich polskich prób jest ROMB (Ruch Obywatelski Miłośników Broni), który stara się ponownie spopularyzować strzelectwo i szerszy dostęp do broni palnej. Kierunek wydaje się słuszny – człowiek posiadający broń palną staje się bardziej odpowiedzialny, samodzielny i trzeźwiej patrzy na życie. Jednak to nie sam brak broni uczynił z niegdyś dumnych i rycerskich Europejczyków bezwolne społeczeństwa utuczone dobrobytem na rzeź. Osią naszej cywilizacji był Chrystus, a drogowskazem Biblia. Bez powrotu do Źródła cywilizacja się nie odrodzi.” (artykuł pochodzi z wydania styczeń-luty 2015)

pch

Zapraszam do lektury miesięcznika idź pod prąd w całości:

Download (PDF, 5.1MB)

Tags: ,
 • Andrzej Turczyn
 • DlaVonneguta

  Broń sama w sobie prowadzi do zacofania i daje tylko pozorne poczucie bezpieczeństwa. W ten sposób doprowadzamy do sytuacji, że historia kołem się toczy. W narodzie męczenników powinniśmy to rozumieć. Tak zawsze możemy stworzyć nową religię ludzi poległych w imię pokoju. I teraz zagdka dla ludzi komentujących:
  Pisane z powagą czy ironią?

  • Andrzej Turczyn

   Bez znaczenia czy to ironia czy powaga. ważne, że to zdanie nie jest prawdziwe

  • ghgh

   kwestia czy kołem zatoczy czy zakończy, ja wolę to pierwsze, Ci co robią pod siebie niech zamilkną i i baranów na rzeź nie przygotowują

 • aaa

  w zeszłym roku dwóch złodzieji włamało się do mojego domu pod moją nieobecność, na szczęście sąsiad mnie o tym w porę powiadomił i złapałem ich na kradzieży, niestety próbowali uciec ze zrabowanymi przedmiotami i nie zamierzali ich oddać, doszło do bójki-połamane szczęki, wybite zęby, rozcięcia, potłuczenia- ja miałem kilka otarć i wybite kości dłoni, dostałem wyrok w zawieszeniu za pobicie i zadośćuczynienie za spowodowane obrażenia, mimo, że broniłem swojego majątku i nie używałem, żadnych przedmiotów, tylko gołe ręce, straciłem wiarę w sprawiedliwość w tym kraju, nie pomogę już nikomu na ulicy mimo iż posiadam odpowiednie umiejętności, zadzwonię na policję i będę się przyglądał-będę wtedy “dobrym” obywatelem.

  • Andrzej Turczyn

   Dramatyczna historia. Takiej Polski nie chce, takiej Polski wstydzę sie.

   • DlaVonneguta

    Problem nie tkwi w braku broni. To ma być tylko straszak. Problem tkwi w ustawodastwie. Mnie również wstyd za taką Polske. Dom rodzinny powinien być świętością, do której wstęp mają tylko zaproszeni. Musi pan jednak przyznać rację, że dostęp do broni z obowiązującymi ustawami tylko pogorszyłby sprawę.

    • Andrzej Turczyn

     Ostatnio była próba w Sejmie zmiany w KK w zakresie zasad obrony koniecznej. Platforma antyObywatelska stanęła na wysokości zadania i projekt wywaliła do śmietnika http://trybun.org.pl/2015/04/25/obrona-konieczna-w-sejmie-czyli-niech-drzy-przed-odpowiedzialnoscia-ten-kogo-odwiedzi-bandyta/

    • Anonim

     Nie pogorszyłby sprawy. Każdy z bandytów dostałby porcję ołowiu i sprawa byłaby zakończona. Bez wdawania się w bójkę. Po prostu – wchodzą do domu wiedząc, że nie jest pusty, czyli pewnie chcą mnie zamordować.

    • Jacek Źródło

     Jak mówi pan Loranty lepiej być przesłuchiwanym przez czworo niż niesionym przez czworo.

     • Andrzej Turczyn

      Może i tak lepiej. Ale jeszcze lepiej zrobić w Polsce takie regulacje, które nie będą prowadziły do tego przesłuchania.

    • kkkkk

     Broń nie jest straszakiem. Tylko człowiek nieobcujący z bronią może przedstawć taką tezę. Broń nie służy do straszenia. Broń wyjmuje się w ostateczności i tylko z zamiarem jej użycia.
     Nikt nie każe nikomu na siłę kupować broni. JEdnakże dla ludzi odpowiedzialnych, pewnych siebie powinna być łatwiej dostępna. Jestem legalnym posiadaczem broni od wielu lat i dodam jeszcze jedno, zanim raz wyciągnąłem broń, po to ,aby ona mogła obronić mnie, wielokrotnie musiałem bronić jej przed utratą, gdyż nie zawsze zachodzą przesłanki do jej użycia. Posiadanie broni broni nie jest sprawą prostą.

     • Marcin

      Dwie nieprawdy w jednej wypowiedzi. Nie jest prawda, ze bron nie jest straszakiem. Oczywiscie, ze rola broni (kazdej poza sportowa i cwiczebna) jest odstraszanie potencjalnych napastnikow. Nic nie odstrasza przeciwnika lepiej niz mozliwosc obrony za pomoca smiercionosnej sily! Kolejna nieprawda to mitologia wyciagania broni w ostatecznosci i tylko z zamiarem jej uzycia. W znakomitej liczbie przypadkow bron jest uzywana jedynie w celu odstraszenia napastnika. Pozdrawiam.

     • Mozets

      Bardzo mądry człowiek . Broń nie jest straszakiem. Lepiej by wystraszył złodzieja groźny wilczur niż pistolet. Natomiast decyzja o uzyciu broni – to rzeczywiście zajęcie dla ludzi z tym obeznanych i opanowanych.

  • wz

   ale sciemniasz. daj jakikolwiek link do inforrmacji w prasie, lokalnym portalu czy skan wyroku – albo jestes kłamcą.

  • Marcin

   Wspolczuje. W celu ochrony ludzi, ich zycia i godnosci przed nieusprawidliwionym atakiem nalezy wprowadzic dwie zasadnicze regulacje. Sa to prawo do posiadania broni w celu ochrony osobistej i kara glowna dla zabojcow z winy umyslnej czyli mordercow. Obie te regulacje odstraszaja potencjalnych napastnikow i wprowadzaja powazne ograniczenia oraz konsekwencje dla zwyklych uzytkownikow niebezpiecznych narzedzi.

   • anonim/9mm

    Czyli tych bydlaków z jego rzeczami to miał przekonać zaproszeniem na bal, podanym im na poduszce pokrytej suknem…?

    Jakie znowu regulacje??? Morderca jest mordercą, a złodziej złodziejem. Niewypał z osobistą już mamy.

    • Marcin

     Obawiam sie Kolego, ze nadmiar negatywnych emocji utrudnia Ci zrozumienie tego co napisalem. Pozdrawiam.

    • Andrzej Turczyn

     @aninim/9mm Zupełnie nie rozumiem tego co napisał Pan,

  • ANONYMOUS

   Zawsze rób to co Ty uważasz za słuszne, nie daj związać sobie rąk, nie daj się podporządkować. Przecież o to im chodzi. Prawo nas zniewala, media ogłupiają. Free your mind.

  • anonim/9mm

   Gówno, nie prawo…

  • Anonim

   A upierałeś się, że działałeś pod wpływem strachu i wzburzenia?

   • Daniel

    Może się upierać, wezmą biegłego który z fotela stwierdzi że nie działał pod wpływem strachu i wzburzenia bo np. pamięta przebieg zdarzenia, czy wymyśli jakieś inne głupoty.

  • Robert Niko

   w lewicowym kraju nie ma sprawiedliwości, lewak dąży zawsze do ukarania swojego a odpuszczenia winy w imie tolerancji napastnikowi..

 • DlaVonneguta

  Imponuje mi ta wypowiedź panie Andrzeju! Kawał dobrej roboty i chłodnego dystansu do wypowiedzi kontrrozmówcy. Można pomyśleć, że rozmowa z debilem nie ma sensu, ale nawet taki ma swoje racje. Proszę o wskazanie w poprzedniej wypowiedzi, co nie jest prawdziwe. Pozdrawiam 🙂

 • Wojciech Kapeliński

  Rządzący eRPe żyją w głębokiej dupie, nie przyjmując do wiadomości co się dzieje dookoła. Nie doceniają cara Putina ani terrorystów z Daesh.
  W odniesieniu do działań KGP nazywa pasuje potoczne określenie “mentalność komucha”. Największym “zagrożeniem” jest dla nich zwykły obywatel, prawo do posiadania broni to jak przyznanie się do bycia wariatem. Dziwne, że w czasie wojny oczekują aby ci sami “wariaci” oddawali życie za państwo?
  MON jest nie lepszy, coś tam brzdąkają o szkoleniu rezerwy, jakieś półśrodki wymyślone przez ćwierćinteligenta. Ważne, że generałów mamy dosyć, no i organizacja co sraNATO która wprawdzie przed atakiem ze Wschodu nas nie obroni, ale za to obiecuje kontratakować i “uwolnić” nas w terminie późniejszym [jak już się wszyscy zgodzą, że agresja rzeczywiście miała miejsce] itd, itp

  • Andrzej Turczyn

   W pełni podzielam Pan spostrzeżenia.

 • Pingback: Europa prowadzona na rzeź | Andrzej Turczyn //MOJ KOMENTARZ: to sa te rzadkie momenty,ze zazdraszczam….Otóż zazdroszczę tego tekstu,bo jest … mój.Tak bym go napisała,gdybym tylko miała czas :) POLECAM. | Królowa Margot.Striptiz()

 • Wojciech Kapeliński

  Dodajmy to tego defetyzm mediów: http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zamachy-terrorystyczne-we-francji-tunezji-i-kuwejcie-drastyczny-atak-barbarzyncow-na/vye8v3

  “To kolejne odsłony dramatu, wobec którego jesteśmy kompletnie bezradni i w coraz większym stopniu bezbronni. Nie gramy w nim roli reżysera, nie jesteśmy w nim aktorami, nie jesteśmy nawet widzami. Jesteśmy tylko i wyłącznie ofiarami.”

  Nic nie można zrobić… Bzdura. Europa ma długą tradycję przemocy i jest z czego sięgać po “natchnienie”. No ale jak “sprzedaje” się obywatelom wizję “szczęśliwej przyszłości bez przemocy” to trudno się dziwić, że pojawienie się bandy barbarzyńców z nożami wiedzionych ideologią sprzed 1000 lat prowadzi do kompletnego zaskoczenia.

  Nie jest to żadnym usprawiedliwieniem, ale intencje były dobre. Po koszmarze 2 WŚ ludzie chcieli pokoju, trudno ich za to winić. Przez 70 lat było miło, konsumpcja, wzrost gospodarczy, państwo socjalne, itd.

  “Nic nie może przecież wiecznie trwać
  Co zesłał los trzeba będzie stracić”

  Strategia Daesh jest “piekielna” w swojej prostocie: spowodować jak najwięcej chaosu, zasiać lęk w sercach “niewiernych”, zburzyć istniejący ład [niekoniecznie sprawiedliwy, vide Syria rządzona przez Assada], zbudować aparat “państwa” aby móc “eksportować terror”, powtórzyć gdzie się da {Nigeria, Mali, Azja Środkowa, itp]

  Co zrobi “Europa”? Stawiam na kolejny marsz przeciw przemocy….

 • Pingback: Europa prowadzona na rzeź « Dziennik gajowego Maruchy()

 • Ruban

  Bandyci Nami rządzą.
  Należy:
  1 Wprowadzić JOW-y z możliwością odwołania wybrańca (bez tego nic się nie zmieni.
  2. Wprowadzić DECENTRALIZACJĘ zarządzania i finansowania Polski – Społeczeństwo Obywatelskie
  3.Zmienić system od fundamentów.

  • Andrzej Turczyn

   Myśli Pan, że JOW wszystko załatwi. Takie myślenie zakłada, że Polacy w większości są mądrzy i będą wybierali mądrych. Jak mam poważne zastrzeżenia do takiego założenia. Ta władza jaką mamy jest emanacją upadku Polski. Sposób liczenia głosów coś tam zmienić może, ale nie uleczy kraju. Dla trwałych zmian, potrzebne jest odnowienie moralne Polaków, a z tym jest problem.

 • Bobek

  Świetny tekst!!!!!!!!!!

 • Remi

  Pisze się “allah”, poprawcie to, taki głupi błąd burzy profesjonalizm całego, merytorycznie dobrego artykułu.

  • Andrzej Turczyn

   słuszna uwaga, poprawione

 • carlos

  To jest śmieszne, byle kto w afekcie będzie mordował bo ma broń, więcej prób samobójczych i tym podobne, weźcie się w łeb puknijcie. Osoby odpowiedzialne za to chyba nie zdały psychologicznych egzaminów czy coś, ja posiadam broń i zdałem wszystko bez problemu..

 • Pingback: Europa prowadzona na rzeź | km120358()

 • Pingback: ZYGFRYD GDECZYK()

 • Wiktor

  Taki fajny artykuł…Już chciałem udostępnić, ale ostatnie dwa zdania go spiepszyły doszczętnie. Religianci na drzewo, razem z komuchami.

  • Anonim

   Zgadzam się. W USA jakoś nie zatracili swoich wartości jednocześnie nie stając się państwem religijnym.

  • Andrzej Turczyn

   Amerykę budowali protestanci, a ci mają to do siebie, że mają wartości i nie zmuszają innych do ich akceptacji.

  • Marcin

   Wiara w to, ze Bog istnieje jest tozsama z wiara w to, ze Boga nie ma. Wierzysz w to, ze Boga nie ma. Jest to taki sam system wierzen i religia jak kazda inna.
   Ludzie, ktorzy maja problem z logika na drzewo!

   • Peter

    To troszkę fałszywa dychotomia. Można nie tyle wierzyć w istnienie bądź nieistnienie, co po prostu nie wiedzieć czy istnieje bądź nie. Bo na dziś ta kwestia jest nierozstrzygalna. Nie wiemy i kropka.

    Nawiasem mówiąc wydaje mi się, że przywoływani w dyskusjach “ateiści” (którzych rzeczywiście da się podciągnąć pod wierzących – w coś zupełnie przeciwnego), to w większości właśnie agnostycy.

    • Marcin

     Ale ja przeciez nigdzie nie napisalem, ze zbior wierzacych i niewierzacych wyczerpuje zbior ludzi. Smiesza mnie wojujacy ateisci, ktorzy nie moga zrozumiec, ze sa grupa ludzi WIERZACYCH w nieistnienie Boga. No coz, religia jak kazda inna. Pozdrawiam.

     • Peter

      Ach, widać za dużo wyczytałem. Ups. 😉 To rzeczywiście jest trochę z cyklu “przyganiał kocioł garnkowi…”
      Odzdrawiam. 😉

     • Wiktor

      Wracaj do przedszkola z tymi poglądami.

     • Marcin

      Jak to mowia? Polemika z glupstwem nobilitue je bez potrzeby. Pozdrawiam.

     • Andrzej Turczyn

      Bardzo często ateiści, ci walczący, są fanatycznymi wyznawcami swojego “nie ma Boga”. Nie przyjmują argumentów, nie zmuszają się do myślenia. Po prostu “nie ma Boga”

  • anti

   no to wielce oświecony lewaku.. Jak ci zgwałcą córkę, albo twój synalek przyprowadzi narzeczonego do domu, to zobaczymy czyś taki “oświecony”..

 • Odyseusz Koskiniotis

  Popierdolilo wam sie. Macie jakiekolwiek pojecia ot ym jakie sa akualnie konflikty na swoecie i jakie maja poloze? -.-

  • Andrzej Turczyn

   Ja mam i z tego powodu piszę. A Pana proszę o unikanie wulgaryzmów, bo tych tu nie chcę, bez ważnego powodu, czytać.

 • Pingback: Europa prowadzona na rzeź | forumemjot dla Polski()

 • Jakub Cezary

  Koran mówi ,że celem każdego muzułmanina jest dążenie do pokoju. Jest wyraźnie napisane w Koranie ,że pokój zapanuje gdy nie będzie na świecie innej religii prócz Islamu. Jestem zdziwiony, że duchowni nie potrafią sięgnąć po Koran i przeczytać go ze zrozumieniem razem z przypisami. Utrwalanie poczucia fałszywego bezpieczeństwa przez władzę oraz wychowywanie społeczeństwa w duchu pacyfizmu oraz wpajanie ,że dobry katolik to owieczka idąca potulnie na rzęź z wybaczeniem na ustach dla swoich oprawców. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości, że bez zlikwidowania tych patologii nie nadejdzie zmiana. Nigdy.

 • Krzysztof

  Zapomnieli dopisać “Chrześcijan”, którzy uciekają od śmierci.

 • Anonim

  Reguła “stand your ground” rozwiązałaby lwią część problemów w tym temacie.

  • Andrzej Turczyn
   • Anonim

    Andrzeju, to była kpina, a nie stand your ground. Zdanie o charakterze rażącym spowodowało, że by to nic nie wniosło. Nie danie się zamordować byłoby rażące.

    • Andrzej Turczyn

     Ale to był krok w dobrym kierunku. Nawet na taki Platforma antyObywatelska sie nie zdecydowała

     • Anonim

      A PIS się zdecyduje? A ludzie stojący za Kukizem? Polskie prawo w tej materii wygląda bardzo podobnie do innych w UE. Nie jest to czasem wynikiem jakiejś odgórnej dyrektywy? Na kogo oddać głos, żeby nie był on zmarnowany?

     • Andrzej Turczyn

      PIS w 2007 roku próbował zrobić mały krok. Rząd Kaczyńskiego upadł, a wraz z nim ten mały krok…

 • Darkar

  Zgadzam się z oceną wypasionego społeczenstwa tak zwanej “Zachodniej” Europy. Dotyczy też ten problem nas. Jak tak dalej pójdzie, będzie sytuacja podobna do Iraku: gdy zbliża się “armia” IS w sile około 200 ludzi, armia iracka w sile brygady z ciężkim sprzętem ucieka… Nasze społeczeństwo od momentu wychowywania bezstresowego dzieci i młodzieży ( bo przecież w życiu nie ma stresu? ), nie pozwala w późniejszym wieku na samodzielność, odwagę, umiejętność samoobrony i pogodzenia się z faktem, że tak, czy inaczej czeka nas śmierć. Zatem to wychowanie i opiekuńczość państwa warunkuje jedyną formę przetrwania, którą jest: ucieczka ( nawet jeśli to jest pojedyńczy lub znacznie słabszy przeciwnik, a nas jest znacznie więcej i silniej) i druga forma tto błaganie o litość. Niestety, w zderzeniu z indoktrynacją, jakiej doświadczyli wcześniej Niemcy w ideologii faszystkowskiej, narody europejskie w ideologii komunistycznej, po prostu nie działa żadna z tych form przetrwania. Jedyną rzeczą, która tak zdeterminowanego przeciwnika może wystraszyć jest własna determinacja i poczucie własnej siły. Na tego typu “strachu” gra Putin i jego FR. No cóż emokracja europejska i multikulti coraz bardziej zmierza do upadku, jak miało to miejsce 2000 lat temu, gdy upadał Cesarstwo Rzymskie pod naporem german. Wydaje mi się , że z historii nie wyciągamy wniosków.

  • Andrzej Turczyn

   Nie wyciągamy i to powoduje, że zbliża się dla nas koniec historii

 • On

  To niech ktos napisze petycje do rzadu, ze narod polski nie zgadza sie na przyjecie muzulmanow!

  • Andrzej Turczyn

   Rząd ma petycje w nosie, tak jak wszystko czego chcą Polacy. Oni wiedzą lepiej ….

 • Hocine Boubrik

  Czy media i ludzie są ślepi!?
  Te wszystkie ataki terrorystyczne są wymierzone przede wszystkim w Islam i muzułmanów, oraz przypadkowe ofiary z których rodzinami łączę się w bólu.
  Czy ktoś w końcu może doprowadzić do wyeliminowania takich zbrodniczych tworów jak ISIS, Daish, Boko Haram i innych NIE Islamskich organizacji? Kto daje przyzwolenie, finansownie i wsparcie tym pospolitym bandytom? Jak to możliwe że przy tak zaawanswanej technologicznie broni i wywiadowi nie można poradzić sobie z tymi terrorystami?
  Proszę przestańcie mówić o tych ludziach “islamiści” ponieważ ci ludzie nie mają nic wspólnego z Islamem i muzułmanami. Chyba że słowo “islamista” oznacza człowieka podszywającego się pod Islam i udającego muzułmanina. Jak można łączyć tych ludzi z Islamem jeśli taki zbrodniarz detonuje bombę w meczecie?
  Potępiam tych terrorystów tak samo bardzo jak media i rządzących tym światem polityków którym potrzebna jest eskalacja nienawiści w stosunku do świata Islamu i muzułmanów.

  • Rycholski

   No niestety taka jest prawda że są to islamiści. Zindoktrynowani przez swoich “guru” psychole wypełniający dosłownie przekaz koranu. I pewnie zaraz będzie krzyk z Twojej strony że to nie prawda, że islam to religia pokoju i inne bzdety.

  • Andrzej Turczyn

   Wszak odwołują się do Islamu w swoim postępowaniu. Jak nie traktować ich poważnie?

  • Peter

   “Kto daje przyzwolenie, finansownie i wsparcie tym pospolitym bandytom?”

   Głównie kraje islamskie (Arabia Saudyjska jak zwykle przoduje). Oczywiście finansowanie Daesh zapewniają również, gigantyczne w swej skali, kradzieże na zajętym terytorium (w samym Mosulu obłowili się na nieomalże pół miliarda dolarów tylko w jednym banku centralnym), handel ropą, narkotykami, wymuszenia itd.

   “Jak to możliwe że przy tak zaawanswanej technologicznie broni i wywiadowi nie można poradzić sobie z tymi terrorystami?”

   Po części dlatego, że jak zwykle podniosły się głosy oburzenia, że podli krzyżowcy znowu chcieliby zabijać niewinnych wyznawców islamu. Niech się najpierw wyznawcy zdecydują o co im tak naprawdę chodzi.

   “Jak można łączyć tych ludzi z Islamem jeśli taki zbrodniarz detonuje bombę w meczecie?”

   W meczecie “konkurencji” (w Kuwejcie eksplodował Saudyjczyk jednorazowego użytku). Jeśli ktoś ma wyprany mózg do tego stopnia, że gotów jest mordować ludzi w imię religii czy ideologii w ogólności, kwestia kogo i gdzie mordować to już tylko szczegół.

   “Potępiam tych terrorystów tak samo bardzo jak media i rządzących tym światem polityków którym potrzebna jest eskalacja nienawiści w stosunku do świata Islamu i muzułmanów”.

   Osobiście rozgraniczam pomiędzy mordującymi psychopatami, a żenującymi politykami czy mediami uprawiającymi prostacką propagandę. To “troszkę” inny kaliber przewin… A co do owej eskalacji nienawiści, to warto żeby muzułmanie spojrzeli w lustro. Czas najwyższy. Bo narzekania, że ktoś (“Zachód”) znowu oczernia istne wcielenie miłości i pokoju – świat islamu – to już chyba tylko totalnie oderwani od rzeczywistości nadal biorą serio.

   Z tego co widzimy, nikt tak bardzo nienawidzi świata islamu, jak świat islamu.

 • Hocine Boubrik

  Jestem muzułmaninem a ISIS nie reprezentuje mnie, a tym bardziej nie reprezentuje Islamu !!!
  “Islamskie Państwo” nie jest państwem, ani nie jest Islamskie !!!
  To czego jesteśmy świadkami w postępowaniu tych bandytów to śmierć niewinnych ludzi (muzułmanów, chrześcijan, czy ludzi innych wyznań), w imię politycznych i finansowych wartości które są ich prawdziwą religią.
  Wykorzystanie Islamu przez członków ISIS pozwoliło na zdobycie uwagi całego świata, oraz pozyskanie finansowania ze strony tych którzy czekali na możliwość kolejnej ”interwencji” – co po serii bezpodstawnych ataków na kraje muzułmańskie wymagało czegoś tak okrutnego jak ISIS, aby uzyskać ogólnoświatową aprobatę i wsparcie do dalszej walki z Islamem. Nikt jednak poza samymi muzułmanami nie mówi że postępowanie ISIS jest sprzeczne z nauką i praktyką Islamu.
  Jestem muzułmaninem a ISIS nie reprezentuje mnie, a tym bardziej nie reprezentuje Islamu !

  • Andrzej Turczyn

   Twoim zdaniem Islamu nie reprezentują. Problem w tym, że oni mają karabiny i ich zdaniem jest przeciwnie. Kalif jest szefem także Twoim. Możesz się z nimi nie zgadzać, to jak będą mieli sposobność utną Ci łepetynę, w imię Allaha oczywiście. Wiem, że to przykre, ale jak nie traktować poważnie kogoś z karabinem, odwołującego się do Islamu. Ja tam wolę poważnie traktować panów co nożem sprawnie głowy obcinają. Gdybym postępował inaczej, byłbym zwykłym baranem. Na taki luksus nie mogę sobie pozwolić.

  • Peter

   “…w imię politycznych i finansowych wartości które są ich prawdziwą religią”.

   Akurat w przypadku islamu nie sposób oddzielić religię od innych rzeczy. To przecież system totalny, rozciągający się na wszelkie aspekty życia. Wszystko. Władzę, politykę i finanse też. Nie zgodzę się, że psychopaci z Daesh wypaczają sens Koranu. Wręcz przeciwnie. Choć niewątpliwie wybierają sobie “odpowiednie” treści. Mają z czego.

   “Wykorzystanie Islamu przez członków ISIS pozwoliło na zdobycie uwagi całego świata, oraz pozyskanie finansowania ze strony tych którzy czekali na możliwość kolejnej ”interwencji” – co po serii bezpodstawnych ataków na kraje muzułmańskie wymagało czegoś tak okrutnego jak ISIS, aby uzyskać ogólnoświatową aprobatę i wsparcie do dalszej walki z islamem”.

   Dopóki świat muzułmański nie zrozumie, że dziś jedynymi, którzy chcą walczyć “za wiarę” i mordować innych są właśnie wyznawcy islamu, rak przemocy będzie ich toczył przez kolejne wieki. O ile wcześniej nie zaliczą odparowania w nuklearnym błysku… Symptomatyczne, że jakikolwiek głos krytyczny, choćby to był oczywisty fakt, niepodlegający żadnej dyskusji, jest walką z islamem.

   “Nikt jednak poza samymi muzułmanami nie mówi że postępowanie ISIS jest sprzeczne z nauką i praktyką Islamu”.

   Bo być może nie każdy jest zwolennikiem oszukiwania siebie i innych. I skoro od niepamiętnych czasów po dziś dzień, islam propaguje brutalną przemoc i krwawo wprowadza ją w życie, to nikt poważny nie będzie wygłupiał się z szukaniem winnych wszędzie, tylko nie po stronie samego islamu.

 • Hocine Boubrik

  Jako muzułmanie nie możemy być odpowiedzialni za przemoc dokonywaną rzekomo w imię naszej religii, ponieważ przemoc ta nie ma nic wspólnego z koranicznym przesłaniem. Jednak jesteśmy odpowiedzialni za właściwą edukację naszej ummy i ludzi innych wyzwań. Zwłaszcza w tak trudnym dla nas okresie, kiedy ludzie próbują wypaczać sens przesłania Koranu w najprymitywniejszy ze sposobów dla własnych podłych celów. Akty przemocy dokonywane według sprawców w imię naszej religii, są w obrzydliwy sposób wymierzone w samo jej serce.

  • rycholski

   Sura dziewiąta, wers 5:

   „A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijacie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie, chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!”

   • Andrzej Turczyn

    no właśnie ….

  • Peter

   “Jako muzułmanie nie możemy być odpowiedzialni za przemoc dokonywaną rzekomo w imię naszej religii, ponieważ przemoc ta nie ma nic wspólnego z koranicznym przesłaniem”.

   Nie chciałbym wrzucać wszystkich do jednego worka, więc wypada powiedzieć, że całkiem spore rzesze muzułmanów nie są ogarnięte prymitywną żądzą mordu. Żyją całkiem pokojowo. Ale trzeba dodać, że to pomimo wersów nienawiści w Koranie, a nie dzięki “gałązkom oliwnym” w nim zawartych.

   Świat muzułmański jest jednak w dużej części sam sobie winny. Gdyby w meczetach zamiast ciągłych wezwań do mordowania padały, bez przerwy, jak najsurowsze oceny takich postępków, być może wszystko wyglądałoby dziś inaczej. Ale przecież nawołujący do przemocy “tylko” cytują…

   Jeśli rząd Tunezji zamyka 80 meczetów, “które szerzyły propagandę i jad, promując terroryzm” – jak powiedział tunezyjski premier, Habib Essid, to o czym to świadczy? Jakiś inny Koran mieli?

   Zatem co do rzekomego wypaczania, nie chciałbym się powtarzać. Chwała tym, którzy nie mordują innych mimo nakazów i zachęt w Koranie. Jak widać religia nie zabiła w nich człowieczeństwa.

   Pewnie, że niesprawiedliwym jest obarczanie kogoś odpowiedzialnością za cudze zbrodnie tylko dlatego, że wyznaje tę samą wiarę co morderca. Ale dopóki muzułmanie nie przestaną oszukiwać innych (i siebie samych?) twierdząc uparcie, wbrew oczywistym faktom, że to nie islam jest (również) źródłem problemu, będą ustawiani w jednym szeregu z takimi tępymi, chorymi z nienawiści zwyrodnialcami jak Daesh.

   To WY SAMI musicie zrobić porządek z nawoływaniem do przemocy i jej gloryfikowaniem zawartymi w Koranie. Raz na zawsze. A nie ciągle kłamać, że nie jest napisane co jest napisane i problem nie istnieje. To infantylne i niczego nie rozwiąże…

 • Robertszczecin

  Szeroki dostep do broni doprowadzil do powstania takich tworow jak ISIS…

  • Andrzej Turczyn

   Szeroki dostęp do broni przez bandytów, to i owszem. Zupełnie przeciwnie gdy szeroki dostęp do broni dotyczy praworządnych Polaków.

 • Zbigniew

  Artykuł dobry. Nic ująć, nic dodac. Tylko po co to stwierdzenie, że osią naszej cywilizacji był Chrystus??. Narzucono nam ten system obcych nam pojęć, rodem z bliskiego wschodu, a później przez ciągłe pranie mózgów ugruntowuje sie to szkodliwe przekonanie.

  • Andrzej Turczyn

   BO to twierdzenie jest prawdziwe.

   • Mozets

    Zgadzam się całkowicie z Panem Turczynem w tej kwestii.

 • Pingback: Szczególne zjawisko społeczne | Andrzej Turczyn()

 • Andrzej Turczyn

  teraz różni będą nam mówili, że my Polacy jesteśmy straszni, jesteśmy ….bofami od wszystkiego, nieracjonalni, straszni i najgorsi. co tam, że islamiści – wyznawcy Allacha obżynają głowy ludziom czerpiąc z tego wyraźne zadowolenie. My jesteśmy najgorsi, bo się inności boimy http://kulturaliberalna.pl/2015/07/07/polska-islamofobia/

 • aaaaaaaaaaaaaaanna
 • aaaaaaaaaaaaaaanna

  bzdura , idioci z europy jezdza na wojne do syrii nie trzeba ich sprowadzac ok 600 z kazdeg wiekszego kaju, takich co z chrzescijanstwa przestapili na niby islam zey sobie pomordowac

 • LadySvelge

  Celowe dzialanie zmierzające do utopienia we krwi Europy, depopulacja jej i przesiedlenie Afrykanczyków muzulmanow, Oczyścić kontynent Afryka z jego mieszkańców, od europejczyków zapewnić sobie spokoj robieniem konglomeratu i skłócenia jej.
  Odmóżdzone społeczeństwo łyka zaś gadki smzatki i poprawnośc polityczna aż mdli

 • Roman Schneider

  tutaj mozno upit kusze v cesku
  http://www.epuskohled.cz/pl/

 • Paweł

  To chyba jestem poj….. zwiększyłem zapas amuicji w szafie 🙂

 • Pingback: Polacy muszą mieć możliwość bronić siebie samych. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: W Europie i Polsce wzrasta zainteresowanie bronią palną. Wyraźcie poparcie dla projektowanej ustawy. | Andrzej Turczyn()

 • Robert Niko

  rozwiązanie jest proste, usunąć kretynów lewicowych od władzy w Europie oraz skończyć z chorą antynaturalną dla człowieka tolerancją do bandytów muzumanskich, i wszystko, nikt ich tu więcej nie przyjmie .do tego trzeba dodac aby nie uczyc dzieci tolerancji do pseudoreligii która okazuje wszem i wobec nienawiść i rasizm , który tak niby masowo zwalcza się w Europie wśród Europejczyków a w środowiskach muzumanskich jest on wręcz na piedestale…żałosny koniec zachodu Europy, ale to dobrze, będzie nauczka aby bydła na swoje pastwisko nie pędzić…

 • Pingback: Sam Childers, protestancki kaznodzieja z karabinem jest w Polsce i został na strzelnicy powitany przez ROMB. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Statystyki strony trybun.org.pl | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: I przyjdą do władzy euroentuzjaści i Menchester będzie w Warszawie | Andrzej Turczyn()

 • Mozets

  Na wyspie Utoja Breivik nie strzelał jak do kaczek. Starannie wybierał bolszewików o muzułmańskich rysach twarzy. Oczywiście , że to zbrodniarz. Jednak owładnięty podobną zbrodniczą ideologią jak i rządy państw skandynawskich , które ściągają muzułmanów w ogromnych ilościach – co jest zagrożeniem dla społeczeństw europejskich. Nie wiadomo kto doprowadził do większej zbrodni – czy Breivik czy legalny rząd.

  • Ireneusz

   Zanim napisze pan kolejną brednię, proszę zadać sobie trud, i w sieci poszukać zdjęć ofiar z Utoya i doszukać się “muzułmańskich rys twarzy” (cokolwiek to – swoją drogą – miałoby znaczyć). Doprawdy, bredzi pan tym razem, że aż wstyd.

   • Mozets

    Nazwałbym to informacją niesprawdzoną. Gdzieś czytałem, że Breivik tak podobno tłumaczył to przed sądem i dla opinii publicznej. Sam tego nie wymyśliłem. Skłaniam się ku ocenie Ireneusza, że to była jakaś kaczka dziennikarska przeze mnie nie sprawdzona.

    Przyznaję się do błędu. Do bredzenia nie – bo nie pisałem tego w tzw. “malignie” czyli wysokiej gorączce, kiedy to człowiek mówi różne rzeczy. Mało zrozumiałych. Cóż więcej mogę zrobić- gdybym miał pistolet zastrzelił bym się – ale nie mam.

    *********

    “Niniejszy post wyraża jedynie opinię autora w dniu
    dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.”
    To tak dla rozweselenia.