Tęcza i tęczowi ludzie

tc499cza

Dzisiaj w strefie bez broni o tęczy i tęczowych ludziach. Wszędzie tęcza, na Facebook tęcza, jedyni świętują inni załamują ręce nad upadkiem ludzkości. Pomyślałem, że warto sięgnąć do źródeł.

Co o tęczy w Biblii.

1 Księga Mojżeszowa,  rozdział 9:

8 Nadto rzekł Bóg do Noego i do jego synów, którzy byli z nim, mówiąc: 9 Oto Ja, Ja ustanawiam przymierze moje z wami i z potomstwem waszym po was, 10 I z wszelkimi istotami żyjącymi, które są z wami, z ptactwem, z bydłem i z wszystkimi dzikimi zwierzętami, które są z wami, z tymi wszystkimi, które wyszły z arki wraz z wszystkimi zwierzętami ziemi. 11 I ustanawiam przymierze moje z wami, że już nigdy nie zostanie wytępione żadne ciało wodami potopu i że już nigdy nie będzie potopu, który by zniszczył ziemię. 12 Potem rzekł Bóg: To będzie znakiem przymierza, które Ja ustanawiam między mną a między wami i między każdą istotą żyjącą, która jest z wami, po wieczne czasy; 13 Łuk mój kładę na obłoku, aby był znakiem przymierza między mną a ziemią. 14 Kiedy zbiorę chmury i obłok będzie nad ziemią, a na obłoku ukaże się łuk, 15 Wspomnę na przymierze moje, które jest między mną a wami i wszelką istotą żyjącą we wszelkim ciele i już nigdy nie będzie wód potopu, które by zniszczyły wszelkie ciało. 16 Gdy tedy łuk ukaże się na obłoku, spojrzę nań, aby wspomnieć na przymierze wieczne między Bogiem a wszelką istotą żyjącą, wszelkim ciałem, które jest na ziemi. 17 I rzekł Bóg do Noego: To jest znak przymierza, które ustanowiłem między mną a wszelkim ciałem, które jest na ziemi.

 

A teraz o tęczowych zachowaniach. Oczywiście nie mają one żadnego związku z tęczą, o której wyżej. Przedstawiam dwa fragmenty, moim zdaniem jednoznaczne w swej wymowie.

3 Księga Mojżeszowa, rozdział 18:

22 Nie będziesz cieleśnie obcował z mężczyzną jak z kobietą. Jest to obrzydliwością. 23 Nie będziesz obcował z żadnym zwierzęciem, bo przez to stałbyś się nieczysty. Także kobieta nie będzie się kładła pod zwierzę, aby się z nim parzyć. Jest to ohyda. 24 Nie kalajcie się tym wszystkim, gdyż tym wszystkim kalały się narody, które Ja przed wami wypędzam. 25 Także i ziemia została skalana, przeto ukarałem ją za jej winę i wyrzuciła ziemia swoich mieszkańców. 26 Przestrzegajcie zatem ustaw moich i praw moich i nie czyńcie żadnej z tych wszystkich obrzydliwości, ani tubylec, ani obcy przybysz, mieszkający pośród was. 27 Albowiem wszystkie te obrzydliwości czynili mieszkańcy tej ziemi, którzy tu byli przed wami, i ziemia ta stała się nieczystą, 28 Aby was ziemia ta nie wyrzuciła, gdy ją zanieczyszczacie, tak jak wyrzuciła naród, który tu był przed wami. 29 Gdyż wszyscy, którzy uczynią którąkolwiek z tych wszystkich obrzydliwości, będą wytraceni spośród ludu swego, ci co je uczynią. 30 Toteż przestrzegajcie nakazu mojego, by nie czynić nic z obrzydliwych obyczajów, jakie tu były stosowane przed wami, abyście się nimi nie skalali. Jam jest Pan, Bóg wasz!

 

List św. Pawła do Rzymian, rozdział 1:

22 Mienili się mądrymi, a stali się głupi. 23 I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka, a nawet ptaki, czworonożne zwierzęta i płazy; 24 Dlatego też wydał ich Bóg na łup pożądliwości ich serc ku nieczystości, aby bezcześcili ciała swoje między sobą, 25 Ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. 26 Dlatego wydał ich Bóg na łup sromotnych namiętności; kobiety ich bowiem zamieniły przyrodzone obcowanie na obcowanie przeciwne naturze, 27 Podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę.

 

Tags: ,
 • Peter

  W dzisiejszym odcinku Trybuna Biblijnego zajmiemy się dwoma fundamentalnymi kwestiami: dziewiarstwa i fryzjerstwa. 🙂

  Kpł 19:19
  […] Nie będziesz nosił ubrania utkanego z dwóch rodzajów nici.

  Kpł 19:27
  […] Nie będziesz golił włosów po bokach brody.

  Zatem czy mecenas Andrzej Turczyn, jak widać na blogowej fotce, kompletnie ignorujący te dwa biblijne zakazy, zaiste grzesznikiem wielkim jest? I potępion być powinien jak owi grzesznicy wyprawiający tęczowe bezeceństwa? 😀
  Czy może są równiejsi pośród równych, koniecznie monochromatyczni, którzy mogą sobie wybierać, jakie zakazy im pasują, a jakie nie? 😉

  • Grzegorz Gierek

   Akurat prawa o ktorych w Pana komentarzu dotycza wyrozniania sie narodu prowadzonego przez Boga na tle innych innych narodow i nie stanowią fundamentalnych praw, porzadkujacych relacje spoleczne. Nadto Sw Pawel to juz Nowy Testament i Chrzescijaństwo.

   • Peter

    Zgodziłbym się gdyby to znowu nie było wybieranie tego, co w danym momencie pasuje do przyjętej tezy. Zacytowana Księga Mojżeszowa jest raczej ze Starego Testamentu, prawda? Zrobiłem dokładnie to samo. Czemu autor nie popełnia błędu, a ja tak, skoro korzystamy z tego samego źródła?

    Mt 5:17-18
    Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.

    Łk 16:17
    Lecz łatwiej niebo i ziemia przeminą, niż żeby jedna kreska miała odpaść z Prawa.

    Bardziej ekstremalne przykłady, np. gdzie Jezus krytykuje faryzeuszy, że nie zabijają (to nie pomyłka niestety) swoich nieposłusznych dzieci, ignorując nakazy Starego Testamentu, pozostawiam dociekliwym.

    Nie wydaje mi się zatem, żeby tu był choćby cień sugestii, że ST czy jakaś jego część, nie obowiązuje. Aczkolwiek nie czuję się kompetentny żeby rozstrzygać w kwestii fundamentów chrześcijaństwa. Bo nie takie rzeczy w chrześcijaństwie uzasadniano…

    W każdym razie doceniam argumenty zamiast oznajmiania mi jaki jestem tępy. 🙂

  • Andrzej Turczyn

   Zalecam czytanie ze zrozumieniem, bo bełkot którego się Pan dopuszcza dyskwalifikuje Pański udział w dyskusji na tym blogu.

   • Peter

    Ach, nie zrozumiałem. To pewnie zgubny wpływ tęczy. Na wyjaśnienie czego nie zrozumiałem nie czekam. Oszczędzę niezręcznej ciszy.

    Nie nazwałbym bełkotem tego co napisałem. Nawet jeśli ktoś ma zupełnie inne poczucie humoru (a dokładniej nie ma go wcale). “Dyskwalifikację”, biorę sobie do serca i nie będę już mącił sielankowego krajobrazu na blogu. Z tęczą…

    • antyPeter

     Peter Pan jak zwykle pozjadał wszelkie rozumy, więc co mu po rozumie… wszystko sama lepiej wie … 🙂 (w dzisiejszych czasach nie wiadomo z kim się rozmawia – gender, nie wiem czy człowieku jesteś mężczyzną, kobietą lub kimkolwiek innym, ewentualnie czymkolwiek byłaś, byłeś, jesteś lub będziesz). We krwi trzeba mieć to coś, co każe podważać wszystko i wszystkich… To taki rodzaj bałwochwalstwa – uwielbianie samego siebie, narcyzm w najczystszej postaci, krytyka wobec wszystkiego, co dookoła bez jednoczesnej samokrytyki, pisanie dla pisania, droczenie się dla droczenia, nieudolne próby udowodnienia prawdziwości swojej nędznej filozofii i różnego rodzaju wyssanych z palca tez. Widzę, że dla ciebie pisanie na tym blogu to taki rodzaj pożywki, iluzoryczna anonimowość daje ci złudne poczucie bezpieczeństwa, możesz się wykazać przed internetową publicznością, ciekawe na ilu portalach się udzielasz, a może piszesz z ministerstwa prawdy trolu?

     • innyanonim

      zupełnie nieanonimowa antyPeter 🙂 widać, że niektórym gul ciągle skacze, musi mocno boleć :))) wyduś w końcu co wyssał z palca, a nie jojczysz i jojczysz :)) chyba nie biblijne cytaty co tu jeszcze wczoraj były? :)) trollowac też trzeba umieć 🙂 bo na razie to jesteś jak ten krytyk i eunuch co z jednej są parafii, obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi :)) ciekawość gdzie Peter pisze to szukanie żeru przez pasożyta żeby się miał gdzie dowartościowywać i dawać upust zawiści jaka go zżera, czy to jakaś fascynacja? :))) bo może gender padł na wszystkie trzy szare komórki antyPetera (albo antyPetery – dziecko się nie przedstawiło, że dorosły facet dał taki popis nie wierzę) 🙂 i to końskie zaloty jak u gimbusów :))

     • Emil

      Kolego, ten typ tak ma, czy to pisze niejaki Peter, czy też Peter jako inny anonim. Ich wypowiedzi czuć z daleka – aż się muchy zlatują! Szkoda klawiatury na dyskusje z tępymi jajogłowymi trolami – eunuchami. Dziecinne zagrywki przedszkolaka – zabrać mu klawiaturę to się popłacze i straci sens życia. Z liścia też nie dasz bo połamiesz supermena. Takich troli trzeba banować i ignorować. Nie odpisywać, nie odpowiadać, traktować jak powietrze – bo tego są warci. Z debilami się nie dyskutuje bo wtedy człowiek się musi zniżyć do ich poziomu czyli przynajmniej do upośledzenia w stopniu lekkim. Pozdrawiam wszystkich normalnych na tym forum. PS. panie Andrzeju widać ma pan zagorzałych przeciwników – dyskutantów. Wystarczy banować , ignorować, bo nie są warci żadnej uwagi.

     • Uwolnic_Bron

      Czyżby Pan namawiał Pana Andrzeja do cenzurowania własnego bloga? Oj, chyba źle Pan zaadresował swoją petycję, i tylko to Pana uratuje, że nie ma Pan stałego nicka…

     • innyanonim

      kolejny nick jak w zegarku :)) za dialogi ze sobą masz oscara w dramacie i komedii :))) trolle nawołujące do banowania – tego chyba nawet na onecie nie było :))

     • Uwolnic_Bron

      Trochę grzeczniej do Starego Wyjadacza proszę.
      Najlepiej jest nic nie pisać, nie dzielić się przemyśleniami. Wtedy każdy będzie myślał, że jesteśmy najmądrzejsi, i już to wszystko wiemy, i że to jest powód, dla którego siedzimy cicho.
      Taki jest schemat, Panie Cwaniaku, prawda?

      Troszkę szacunku proszę okazać dla tych, którym się jeszcze chce.

    • Marek Biernat

     Peter z tęczą ci do twarzy

 • Andrzej Turczyn

  Jak widzę tęczowe zachowania wzbudzają emocje. Charakterystyczne jest to, że agresja pojawia się po stronie tych, którzy chcą aby myślący jak ja zmienili własne poglądy. Najlepiej pewnie na ich poglądy. Znamienne jest myślenie: tolerancja tak, ale na tęczowe przekonania. Tolerancji zaś nie ma na antytęczowe przekonania. Nienawistnicy uczcie się proszę tolerancji. Ja własnych przekonań i sposobu ich wyrażania, na własnym blogu, zmieniać nie zamierzam. Tym bardziej, że wyrażam je jako własne i nie zmuszam nikogo do ich akceptowania i uznawania za słuszne.