VIS1935.X, limitowany… zegarek

    Vratislavia Conceptum VIS1935.X

Niecodzienne, ale jakże na czasie zostanie uczczony polski pistolet VIS. W roku jubileuszu 80-lecia wprowadzenia do uzbrojenia pistoletu VIS, wrocławska firma Vratislavia Conceptum, przygotowuje limitowaną serię zegarków pod nazwą VIS1935.X.

Inspiracją do stworzenia zegarka VIS1935 stał się polski pistolet samopowtarzalny VIS wz. 35. Stylistyka zegarka nawiązuje wprost do pistoletu. Wzór na bezelu (pierścieniu górnym), z asymetryczną ilością nacięć pomiędzy lewą a prawą stroną, jak na zamku VIS’a. Bezel zegarka, będzie delikatnie wystawał ponad szkło, by chronić je w przypadku uderzenia. Koperta zegarka zostanie pokryta specjalną czarną powłoką DLC, mającą za zadanie możliwie jak najwierniej oddać oksydowaną powłokę pistoletu. Dodatkowo będzie fabrycznie postarzona metodą mechanicznego ścierania. Koronka zegarka nawiązuje kolorem i kształtem do prawdziwego pocisku. Dekiel, będzie posiadał specjalną wkładkę z tworzywa sztucznego, z moletowaniem wykonanym identycznie jak na okładzinach rękojeści pistoletu. Będzie kilka innych drobnych akcentów (krzywizn, zaokrągleń, symboli), do odkrycia we własnym zakresie.

Vratislavia Conceptum wyprodukuje trzy wersje kolorystyczne: czarną, brązową i khaki. Każda z wersji dostępna będzie z okienkiem daty lub bez. Zegarek zostanie wyprodukowany w limitowanej ilości 300 egzemplarzy, po 100 z każdego koloru. Mechanizm zegarka to japoński automat naciągający sprężynę. Koperta ze stali nierdzewnej szlachetnej 316L, pokryta  będzie ścieraną powłoką DLC. Szerokość koperty bez koronki będzie wynosiła 43 mm. Szkło podwójnie wypukłe z powłoką AR od wewnątrz, a pasek parciany typu canvas.  ViS1935.X będzie wodoszczelny do  200 m, z zakręcaną koronką. Tarcza VIS’a kanapkowa dwuwarstwowa, a indeksy  wypełnione świecącą masą luminescenyjną. Każdy zegarek będzie miał grawerowany na kopercie indywidualny numer. Cena zegarka to 1200 zł.

Zegarek VIS1935.X będzie doskonałym dopełnieniem posiadanego przeze mnie VIS’a. Jako miłośnik pistoletu VIS, już stanąłem w kolejce po zegarek. Zapisy przedprodukcyjne już zostały rozpoczęte…

 

Galeria zdjęć:

Vratislavia Conceptum VIS1935.X Brown

Vratislavia Conceptum VIS1935.X Black

Vratislavia Conceptum VIS1935.X versions

Vratislavia Conceptum VIS1935.X Caseback

 

 • Wojciech Pisarski

  Zaskakuje mnie to, ile ostatnio odkrywam polskich firm, które wytwarzają produkty wysokiej jakości, w szczególności lokalnych dla mnie, wrocławskich. Do zegarków nigdy szczęścia nie miałem, większość się szybko psuła, ale polskiego jeszcze nie miałem. Chyba dam szansę temu.

 • woj

  Ten zegarek z Visem będzie miał wspólnego tyle co….Nie kupuję tego ….VIS to historia ,nasza polska międzywojenna.Japoński werk!!!Pasek z Chin a koperta z???Przykro mi czytać o takim zeszmaceniu się…Lepiej już nic nie robić…No może kupić sobie,, Junaka,,kolejny przykład chłamu i nijakości ,przykro i wstyd.

 • Jacenty

  Mocno niepokoi mnie napis na kopercie “Zaprojektowano w Polsce”.
  Dziwnie mi się to kojarzy z innym napisem który widzę co jakiś czas: “Designed by Apple in California. Made in China”

 • Pingback: VIS1935.0, limitowany… zegarek w końcu na moim ręku! | Andrzej Turczyn()