Musimy powrócić w myśleniu do pierwotnej funkcji broni palnej.

Czy ktoś jeszcze pamięta gdy po raz pierwszy pojawiły się memy, o takie:

ROMB-cytaty-63

ROMB cytaty 42

Czy ktoś jeszcze pamięta jakie gromy spadły na mnie, jakie pomstowania? Czy pamiętacie jakie wówczas padały argumenty? Mówiono mi, że narobię problemów, że nie można zestawiać broni z przemocą, że to będzie źle odbierane. Mówiono mi, że jako środowisko strzeleckie, możemy wyłącznie mówić o broni sportowej, kolekcjonerskiej, o rekreacji na strzelnicy. Przyznam, że sam się uginałem pod tym emocjonalnym szantażem. Na szczęście dla nas wszystkich nie uległem. Mam nadzieję, że to dzisiaj rozumiecie.

Wiecie dlaczego tak było? W ogromnej większości jesteśmy zainfekowani obrzydliwą zarazą, zwaną komuną. Komunizm, komuna, socjalizm, lewicowość, lewactwo – wiele jest twarzy tej samej trawiącej umysł choroby. Wytresowano nas do tego, abyśmy myśleli tak jak lewactwo chce. Wytresowano nas do tego, abyśmy mówili o tym, o czym lewicowcy postanowią. Wyuczono w nas poczucie winy, gdy mówimy o czymś, co uważamy za dobre i złe, a lewacy pomyślą odmiennie. Wyuczono w nas, że my jesteśmy im coś winni, a tolerancja jest wówczas gdy to my tolerujemy ich lewackie wynaturzenia, i w trosce o nich mamy ukrywać się z własnymi poglądami.

nieb.lewic

Do takich przemyśleń skłoniło komentowanie wypowiedzi jakiegoś lewaka, że Czesław Kiszczak to był przede wszystkim generał i na Powązkach należy go pochować. Poddajemy się narracji w wykonaniu lewactwa. Dyskutujemy o tym, o czym oni mówią. Poddajemy własne myślenie przedstawianej przez nich interpretacji zdarzeń i przekonujemy, że powinna być inna. To nie tak powinno być.

To my Polacy pozbawieni lewicowych przekonań, powinniśmy nadawać treść publicznej dyskusji. Niech oni dyskutują o tym, o czym my mówimy słuszne słowa. Niech jeden z drugim utyskuje, że w tym co mówimy coś mu się nie podoba. W takim podejściu nic nie ma z nietolerancji. Kto chce ten słucha i zabiera głos, kto nie chce ogląda w telewizji kreskówki.

Odnosząc ten mechanizmy myślenia do broni palnej, wskazuję: pierwszorzędnym i najistotniejszym zadaniem tego urządzenia, jest dbanie o bezpieczeństwo posiadacza, jego rodziny, najbliższych. To w wydaniu indywidualnym. Dla zbiorowości broń w rękach żołnierza czy policjanta również służy przede wszystkim celowi zwanemu bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo polega na dzierżeniu broni w dłoni i w ten sposób odstraszaniu przeciwnika. Gdy nie ma innej możliwości zachowania bezpieczeństwa, konieczne jest wyrządzenie wrogowi szkody. Musimy od nowa zrozumieć, że sport strzelecki, kolekcjonerstwo, to jedynie pochodna pierwszorzędnego zadania broni palnej. Tak jak starożytne igrzyska miały utrzymywać sprawność żołnierza w czasie pomiędzy wojnami, tak sporty strzeleckie i kolekcjonerstwo broni palnej, mogą dzisiaj pełnić taką funkcję.

Niestety udało się lewackiej ideologii wywołać w narodach przekonanie, że za bezpieczeństwo kraju odpowiada wyłącznie instytucjonalne państwo. Uzbrojonym ludziom w miejsce naturalnego rozumienia odpowiedzialności za ojczyznę, zaproponowano zabawy z pistoletami na strzelnicach. Tylko wojsko i tylko policja odpowiada za bezpieczeństwo Polaków. Krok tylko od tego, aby zabrać cywilom prawo posiadania broni palnej. Po co nam to urządzenie skoro raz, że niebezpieczne, a dwa nieprzydatne dla pierwszorzędnego zadania do jakiego naturalne cechy je predestynują.

Musimy powrócić w myśleniu do zupełnie pierwotnej funkcji broni palnej. Przy okazji nie bojąc się tej podstawowej prawdy. Codzienność pokazuje, że prawdziwe jest nieustannie twierdzenie:

ROMB-cytaty-59

Nie zaczaruje nikt rzeczywistości. Po latach pokoju czasem pojawiają się kryzysy. Tak jak pojawił się kryzys na Ukrainie, tak jak  stała się islamska wędrówka ludów, tak i morderczy dżihad przymaszeruje do Polski.  Właśnie z tego powodu, odważam się na twierdzenie:

tweet

 

 

 • stannisbaratheon

  Zgadzam się w 100 % !!

 • Mateusz Wolff

  100% procent poparcia dla takiego rozumowania.

 • Uwolnic_Bron

  O to właśnie chodzi. Nie da się rozmawiać na poważnie o broni, nie odrzucając stanowczo lewackiej cenzury myśli i słowa.
  Zresztą, prawie o niczym nie da się w ten sposób rozmawiać na poważnie, bo oni opanowali każdy milimetr życia.
  Kto nie myśli tak jak oni – ten jest oszołom, nietolerancyjny i skandalista.
  Nie wzięli jednak pod uwagę, że część ludzi takie określenia jeszcze bardziej napędzają do walki przeciwko nim, i działają w zasadzie jak komplement 🙂

  • Navigare

   Niepotrzebnie robisz się agresywny. Sprawa została wymyślona przez dziewczynę. Ma już postawione oficjalne zarzuty.

   • Uwolnic_Bron

    W takim razie dzięki za informację. No fakt, że ta sprawa wydawała się podejrzana od początku. Jakby lepiej się zastanowić to ta historia brzmi właśnie jak wytwór czyjejś wyobraźni.
    A jakie zarzuty otrzymała dziewczyna? Mam nadzieję, że nie “działania na szkodę muzułmanów”, bo w europejskim państwie z więzienia wyszłaby chyba dopiero jak prawica dojdzie do władzy 🙂

    • Navigare

     Tu nie chodzi o zmianę Twojego stosunku, tylko o niepodniecanie się historiami, które bzdurami. http://spottedlublin.pl/sprawa-napasci-na-wieniawie-wyjasniona-kobieta-zmyslila-cala-historie/

     • Uwolnic_Bron

      A bo to zawsze jest podpisane, która informacja to bzdura, a która nie.
      Widząc filmiki jak rozbijają w Niemczech radiowozy, biegając po ulicach jak jakiś ubrany na czarno gang, jakaś wielka sekta, albo jak korygują wzrost szerokopojętym naszym (i te wydarzenia nie są bzdurami), trochę trudno odróżnić 🙂

      Dzięki za link.

 • Warsiawiak

  Z dego co pamiętam, bezpieczeństwo to miał być “PRODUKT” Policji.
  ISO sryso i inne duperelne normy.

 • rPiotrek

  tja… policyjność przyjedzie z czarnymi workami i tyle… żeby nie było: szanuję ludzi tam pracujących ale nie ma opcji, żeby byli wszędzie

 • Krzysztof

  w punkt
  cel obrony życia i domu , obrony rodziny cel obrony własnego kraju
  – TEN nie może być zanegowany
  to znaczy lewactwo owszem i tak próbuje wartości negować ale nie lubi tego robić otwarcie bo zdradza swój zły i w sumie agresywny stosunek do życia ludzkiego i innych fundamentów moralnych ( mądrość etapu jeszcze u nich nie ta)
  cele ‘ zabawowe ‘ zawsze można propagandowo obrócić na nice na przykład sztucznie wskazując na jakieś ‘ idealne ‘ kraje typu Chiny Japonia gdzie broni nie ma i niby ‘ jest świetnie ‘ ( taki przypadkowo ‘ argument z postępu ‘ dobrze działa na aspiracyjnych gamoni ) albo robiąc pranie mózgu w konsumentom mass mediów

 • Rafał

  Różnię się z Panem Andrzejem w wielu kwestiach światopoglądowych, w niektórych sprawach odnajduję się wręcz jako “lewak”. Ale w kwestii dostępu do broni palnej zgadzam się z Nim w 100%. Dlatego wspieram działania Pana Andrzeja, również jako członek ROMB. Zachęcam wszystkich do wstępowania w szeregi Ruchu.

  • Andrzej Turczyn

   Skoro tak, to jestem przekonany, że gdyby była sposobność na dłuuugą rozmowę, zdołałbym do wielu spraw tych pozabroniowych przekonać.

 • Jakub Cezary

  Amen.

 • Eugeniusz

  Dochodzę do przekonania iż to policja sense stricte /Góra trzyma na tym łapę, Czemu???

 • Eugeniusz

  Dochodzę do przekonania iż to policja sensie stricte /Góra trzyma na tym łapę, Czemu???

 • Minuteman

  Słuszne i zdrowe podejście. W pełni popieram.

  Idąc na kompromisy z lewactwem i hoplofobami stajemy się częścią problemu a nie rozwiązaniem.

  Kto odmawia polakom możliwości posiadania broni naraża ich na wielkie niebezpieczeństwo i jest świadomym lub nie – wspólnikiem wrogów (nie tylko islamistów, terrorystów, wszystkich przestępców, potencjalnych agresorów, opresyjno-totalitarnych władz etc.) i ponosi pełną moralną odpowiedzialność za każdą zbrodnię, za każdy gwałt, za każdy rozbój, w którym ofiara nie miała jak się bronić. Taki osobnik jest po prostu nieprzyjacielem i zagrożeniem i tak powinien być przez nas traktowany.

 • Krzysztof Nowak

  konieczność posiadania broni w celu obrony siebie i rodziny to tak proste i oczywiste, że nie ma nad czym debatować.

 • Paweł Chojecki

  Nie czas na owijanie prawdy w bawełnę!

  • Warsiawiak

   Nie czas…
   Natomiast mówienie prawdy skutkuje usunięciem komentarzy lub nawet profilu 😜

 • Warsiawiak

  Ja rownież popieram.

  OT – FB zablokował moje konto 😀
  Ciekawe dlaczego?
  Zapewne przez udostępnianie informacji o masakrze we Francji etc.

 • Warsiawiak

  Czy tu też sięga łapa cenzury FB?

 • Cecil Gleastnick

  Najbardziej fundamentalnym uzasadnieniem potrzeby powszechnego i indywidualnego prawa do posiadania broni jest obowiązek zbiorowej samoobrony ludu przed zamordystyczno-totalitarnymi zapędami wszelakich systemów władzy gdy zechcą uszczęśliwiać nas/ulepszać społeczeństwo na siłę, gwałcąc naszą wolność indywidualną i naszą suwerenność zbiorową. Jeśli godzimy się w najgłębszym sensie, że demokracja – ze wszystkimi jej ułomnościami – jest systemem organizacji społecznej najlepiej chroniącym owe wartości (wolność i suwerenność), jej obrona przed zakusami tyranów jest świętym obowiązkiem każdego wolnego człowieka – ale staje się jeno mentalną masturbacją jeśli damy się zapędzić do kółek strzeleckich, stowarzyszeń hobbystów i kolekcjonerów, działających za łaskawym pozwoleniem “władzy”. To nic innego jak pacyfikowanie pospólstwa odwieczną metodą “panem et circenses”, wpychaniem nas do piaskownicy, bo “zabawa w wolność na ulicy to fanaberia motłochu, który trzeba trzymać za mordę, by nie przyszło mu do zakutych łbów podpalać pałace (albo komitety)”.
  Zgoda na koncesjonowane prawo do fundamentalnej samoobrony (indywidualnej i zbiorowej) przed wrogami zewnętrznymi i wewnętrznymi jest tym samym symptomem mentalności niewolnika, poddanego żyjącego na klęczkach i na smyczy – a nie wolnego obywatela, suwerena we własnym kraju.

 • Pingback: W Europie i Polsce wzrasta zainteresowanie bronią palną. Wyraźcie poparcie dla projektowanej ustawy. | Andrzej Turczyn()

 • Filip Jan Powstaniec

  Można powiedzieć że jest wzrost zainteresowania bronią.
  Może nie duża liczba ale kilka osób z moich znajomych, którzy od broni stronili, z bronią nie mają nic wspólnego, zaczęli się dopytywać, umawiać na strzelnicę, szkolenia, a nawet dopytywać jak zdobyć pozwolenie na broń.

  Ja w swoich zasobach naliczyłem około pięćdziesięciu memów ROMB 🙂
  O i nawet widzę swoje stare wpisy z zablokowanego konta FB 😛

 • Wojciech Kapeliński

  Broń palna jest narzędziem do skutecznego zabijania / obezwładniania bez konieczności bezpośredniego kontaktu.

 • Pingback: Moim zdaniem broń palna to nie jest „zabawka”, to jest zawsze śmiertelnie poważna sprawa. | Andrzej Turczyn()

 • Bartek Shooter

  A ja choć jestem za swobodniejszym dostępem do broni to jak to czytam, to sie boje… Przykro to pisać, ale ludzie są prości i w zdecydowanej większości bardzo podatni na sugestie (chocby przykład toruńskiej rozgłośni) wyobraźcie sobie teraz takich ludzi, zdrowych psychicznie, uzbrojonych których ich wódz i jedyny guru wezwie do broni. Wystarczy jedna mocno charyzmatyczna postać…

 • Arkadiusz Nowak

  Popieram !!!

 • RnR

  Czekam kiedy zacznie Pan walczyc z rejestracja broni. Bedzie to moment gdy cale przeslanie stanie sie spojne 🙂 (obecnie niestety wywalczenie nawet duzo szerszego prawa nie gwarantuje wiele w dluzszym okresie – jeden komisarz EU przyklepie jakas bzdure i wszystkie zabawki pojda do huty na tydzien przed tym gdy naprawde beda potrzebne :/ )

 • Pingback: Unia z nami nie wygra? | Andrzej Turczyn()