Na inauguracyjnym posiedzeniu Sejmu VIII kadencji.

Komentarz na dzisiaj (13.11.2015 r.) Komentarz powinien być w istocie na wczoraj, ale odległości i czas podróży na przejechanie od mojego miejsca zamieszkania do Warszawy i powrót, uniemożliwiły mi napisanie wczoraj komentarza.

W ramach przygotowań do Konwencję Programowej ROMB, w dniu wczorajszym udałem się ze skarbnikiem ROMB Arturem Jabłońskim do Warszawy. Zamierzyliśmy odwiedzić Sejm, a tam wręczyć niektórym posłom zaprowadzenia na Konwencję Programową Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni. Konwencja Programowa ROMB to wydarzenie, jakie nie miało dotychczas miejsca w Polsce. Będzie to zarazem okazja i miejsce do poważnej dyskusji o problemach dostępu do broni palnej w Polsce oraz prezentacja społecznego projektu ustawy o broni i amunicji. Organizatorzy Konwencji uznali zatem, że nie może na niej zabraknąć tych, którzy w Polsce stanowią prawo. Przygotowane zostały zaproszenia o treści jak poniżej, oczywiście w formie imiennej.

zaproszp zaproszpaZ Koszalina droga do Warszawy daleka, po kilku godzinach jazdy do jechaliśmy do celu. Niezawodny Pan poseł PiS Stanisław Pięta zatroszczył się o to, abyśmy mieli możliwość wejścia do Sejmu, zapewniając nam sejmowe przepustki.

przepustka

Wczoraj w Sejmie tłok niesamowity. Dotychczasowy Rząd składał dymisję, posłowie składali przysięgę.

IMG_8095

Udało się wręczyć zaproszenia ogromnej większość posłów, których zaproszenie na Konwencję planowaliśmy. Zaproszenia oczywiście zostały przygotowane dla przedstawicieli wszystkich opcji politycznych w Sejmie, jednak ze szczególnym uwzględnieniem posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Wielkie podziękowania należą się Panu posłowi PiS Stanisławowi Pięta, który pomimo wielu obowiązków, znalazł czas dla nas i udzielił wszelkiej pomocy do wręczania zaproszeń posłom Prawa i Sprawiedliwości. Przyjęcie zaproszeń było raczej życzliwe. Wręczenie zaproszenia zawsze wiązało się z krótką rozmową, prezentacją stowarzyszenia ROMB. W kilku przypadkach posłowie nie znaleźli dla nas czasu, ale mam nadzieję, że to wyłącznie w związku z inauguracyjnym posiedzeniem Sejmu.

Do Konwencji jeszcze kilka tygodni, mam nadzieję, że spośród zaproszonych osób co najmniej kilka pojawi się na naszym spotkaniu.

Skromna fotorelacja z wczorajszego dnia w Sejmie:

IMG_8106

(z Panem posłem Stanisławem Pięta)

IMG_8077

(przedstawiciele ROMB z Panem posłem Stanisławem Pięta)

IMG_8083 IMG_8084

(w oczekiwaniu na posłów PiS w sali kolumnowej Sejmu)

 • Uwolnic_Bron

  No i kolejny raz potwierdza się zasada, że jeśli przez 1 dzień nie ma nowego wpisu, to na dzień następny szykuje się coś “grubego” 🙂

  A jak dużo zaproszeń udało się wręczyć?

  • Andrzej Turczyn

   przygotowaliśmy około 30 zaproszeń. 9 zostało do dalszego rozdawania, bo nie wszystkich udało się “złapać”

 • Paweł

  Czy zostali zaproszeni nieprzekonani i przeciwnicy? To jest najistotniejsze. Przekonywać przekonanych nie ma co.

  • Andrzej Turczyn

   Zapraszamy na Konwencję w celu zaprezentowania stanowiska strony społecznej. Zapraszamy przekonanych i nieprzekonanych.

 • Uwolnic_Bron

  A tak wygląda początek końca rządów PiS-u (mam nadzieję, że jednocześnie nie koniec Polski). Ja już zaczynam odliczać dni do wyborów i świętować.
  Wyborcom PiS-u natomiast gratuluję świetnego wyboru. Choć trochę nie wypada, to aż chciałoby się powiedzieć teraz: “A nie mówiłem?”:

  http://www.prawy.pl/z-kraju/11289-nowy-minister-trzeba-przyjac-imigrantow
  http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wywiady/kontrwywiad/news-konrad-szymanski-rzad-szydlo-bedzie-roztropnie-przyjmowal-uc,nId,1920401#

  • anonim/9mm

   Nie można być takim nietolerancyjnym. Spójrz na te matki z dziećmi z filmiku poniżej. W centrum PL za mniej, niż 7 000 PLN zasiłku nie mogą godnie żyć i do tego Polska/UE śmie im fundować darmowy nocleg bez telewizora w każdym pokoju i z wolnym Internetem – takie zachowanie to szczyt nietolerancji!
   I do tego nie mogą sobie spokojnie wyjść na ulicę, bo co chwilę mogą dostrzec jakiegoś białego w oddali bez widocznego na bluzce certyfikatu HALAL, co zaburza ich wewnętrzny rasowy spokój…
   https://www.youtube.com/watch?v=avWi17D5SSU

  • Szymon Szozda

   Co PiS może zrobić w tej sprawie? Czy w tym momencie możemy powiedzieć nie i kropka? Chcę się dowiedzieć, żebym mógł przekonywać innych co do “oszukaństwa PiS”
   .
   .

   • Uwolnic_Bron

    Tak. PiS może powiedzieć “nie i kropka”.
    W najgorszym razie Polska straci część pieniędzy wypłacanych jej przez Unię (taką właśnie groźbę niedawno stosował jakiś tam człowiek z Unii), więc żadna tragedia się nie wydarzy, a nawet nie wyrzucą Polski z Unii.

 • Kostek

  Brawo. To jest prawidłowa praca u podstaw.
  Cz moja wpłata na 1 roczne członkostwo w ROMB’ie już wpłynęła?
  Aż się zapisałem.

  • Andrzej Turczyn

   pewnie tak