Prawda jak oliwa, zawsze na wierzch wypływa…

Komentarz na dzisiaj (27.11.2015 r.) Jak donosi Rmf24, sprzedawca broni zamachowcom z Paryża, został aresztowany przez niemieckie służby, a nazywa się Sascha W. z Magstadt. Nie, to nie jest koncesjonowany sprzedawca broni palnej. To zwykły przemytnik, który prowadził nielegalny sklep w darknecie (ciemnej stronie Internetu). Z powodu takich przestępców komisarz ludowy Bieńkowska chce obostrzyć handel bronią koncesjonowanym sprzedawcom, a na koniec zakazać posiadania broni palnej praworządnym mieszkańcom Europy, z tego powodu, że do nich strzelali islamscy terroryści. Uzasadnienie jak z wypracowania zwykłego wariata? Ale skąd, to  rzeczywistość stworzona przez obłąkańców tego świata, z którą musimy stykać się każdego dnia.

rmf24

Świat się zmienia i to nie tylko w kierunku obłędu. Pierwszy polski milicjant-antyterrorysta uznał, że pomysł Komisji Europejskiej niczego nie dadzą w walce z terroryzmem. “Jestem przeciwko powszechnemu dostępowi do broni, ale to ograniczenie to rodzaj ruchu, który niewiele pomoże. To pewien rodzaj informacji dla społeczeństwa, że coś się robi, ale to nie da gwarancji, że podobne sytuacje nie będą się powtarzać. Zdobycie broni do tego typu przestępstw to nie podejście do prywatnego domu i kradzież z niego broni. Broń zdobywa się przy pomocy grup przestępczych.” – stwierdza naczelny antyterrorysta PRL. Czyżby nawrócenie zbłąkanego grzesznika?

wp

To nie jedyne nawrócenie na skutek unijnych absurdów. Generał Polko, co mnie zbanował za niewygodne pytania, też zaczyna dobrze prawić. W wywiadzie dla Fronda stwierdza: „Sam przez długi czas byłem wrogiem zupełnie powszechnego dostępu do broni i w istocie dalej nie jestem jego fanem. Ale patrząc na to, co nam zagraża w tym momencie i obserwując stan przygotowania służb, faktycznie trzeba stwierdzić, że lepiej by było, gdyby dostęp do broni był bardziej powszechny.”

fronda

Ludzie co ja czytam?! Z prawa i z lewa nawracają się do prawdy zabłąkane dusze. Dobrze, ale należy się przypomnienie, że to również z powodu ich dotychczasowej postawy istniało publiczne przyzwolenie, z którego skorzystała polskojęzyczny komisarz Bieńkowska.

Wybaczamy? Pamiętajcie, że duża jest radość z nawróconego grzesznika…

Powyższe znaczy tyle, że zmieniają się w Polsce społeczne nastroje. Wczoraj w programie Jana Pospieszalskiego aż 74% respondentów oddało swój głos za, na pytanie o powszechny dostęp do broni palnej. Pospieszalski z wrażenia zaniemówił, nie komentując wyników ankiety. Program był o czymś zupełnie innym niż dostęp do broni palnej. Znaczy to bardzo wiele. Osoby niezwiązane z tematem wyraziły swoje zdanie.

pospiesz

 

 

 

 

 • Dr Glock

  No pięknie! A może by tak przewrotnie wykorzystać to, np. jak sam J. Dziewulski, ekspert, stwierdził…albo jak sam gen. Polko mówi…?

  • Andrzej Turczyn

   Powiedzieli co powiedzieli. Trzeba tylko ich słowa rozpowszechniać.

 • Wojciech Kapeliński

  Zdarza się, że w przypadku wielkiego zagrożenia ludzie zyskują nadzwyczajną zdolność rozumienia – przypuszczam, że jest to zdolność o podłożu ewolucyjnym. Ważne aby zrozumieli ale równie ważne jest aby zareagowali i podjęli właściwe działania.

  • Dr Glock

   Człowiek sięga po rozsądne rozwiązania wtedy, kiedy wszystkie inne zawiodły

 • Uwolnic_Bron

  To się dzieje naprawdę, czy zmówili się, żeby porobić sobie z nas żarty? 🙂
  No nie może być…
  Panie Andrzeju, to prawda co Pan napisał o nawróconym grzeszniku, jednak grzechy muszą najpierw zostać odkupione! Za wcześnie na wybaczanie jak na razie.

 • Minuteman

  Wybaczyć tym ubowcom? Nawet tak sobie nie żartujmy.

  Tych ludzi należy rozbroić, publicznie napiętnować a następnie gołych i bosych wypędzić z kraju, najlepiej kierując ich w takie miejsce na świecie, gdzie panuje wysoka przestępczość ponieważ dostęp do broni jest całkowicie zabroniony przez władze. I niech sobie tam żyją.

  Wtedy można wybaczyć. Pośmiertnie, rzecz jasna.

 • Wojciech Pisarski

  Wybaczyć można, jeżeli sensowna postawa się utrzyma. Zapomnieć nigdy.

  Ale tak wiekopomne przypadki należy chwalić. Może by tak ROMB wystosował oficjalne listy z podziękowaniami do Polko, Dziewulskiego i wszystkim innym wypowiadającym się publicznie, którzy mówią coś sensownego? W szczególności tym “nawróconym”, ale też trzeba uwzględnić osoby, które wcześniej w ogóle się nie wypowiadały.

 • anonim/9mm

  “Program był o czymś zupełnie innym niż dostęp do broni palnej. Znaczy to bardzo wiele. Osoby niezwiązane z tematem wyraziły swoje zdanie.”
  Może właśnie dlatego nie zdążyli jeszcze “zareagować”…

 • M.

  To teraz tylko czekać, aż Sokołowski i Szumlewicz wypowiedzą się za większym dostępem do broni palnej. Koniec świata, jak to mówił dozorca Popiołek 🙂

  • anonim/9mm

   Jedna niby-jaskółka…

 • Waldek Kostrz

  Wszystko pięknie ale z tego co wiem machina już ruszyła,a nasze władze chcą mimo zdania obywateli i tak tego bubla wprowadzić. Normalnie mam taką rozterkę,że szkoda gadać.

 • Jerzy Siuta

  Czy Polacy powinni mieć powszechny dostęp do broni?

  O tym już zadecydował we wrześniu wybitny polityk niemiecki Adolf Hitler!

 • Andrzej Turczyn

  Dzisiaj polskojęzyczny komisarz ludowy Bieńkowska ma w jakieś telewizji bronić swoich pomysłów. Będzie kupa śmiechu. Niestety te głupoty, które usłyszymy będą ludzie brali na poważnie.

  • Uwolnic_Bron

   Czyli rozrywka na wieczór zapewniona. Chyba trzeba będzie zamówić pizzę!
   A wie ktoś może w jakiej to telewizji ma być, i o której godzinie?

  • anonim/9mm

   To już chyba nie tyle głupoty, co celowe działanie…

 • Cris

  Najdziwniejsze jest to, że projekt mający na celu utrudnić dostęp do posiadania broni przez praworządnych obywateli(bandytę, cwaniaka, terrorystę, te przepisy nie obowiązują, bo i jak będzie chciał posiadać broń, to i tak ją zdobędzie.), pojawiły się nadzwyczaj szybko…Nie śmierdzi Drogim czytelnikom tutaj jakimś szwindlem, który został przygotowany wcześniej i pchnięty w odpowiedniej sytuacji?Jeżeli są tacy szybcy z podejmowaniem decyzji, to dlaczego nadal nie potrafią podjąć kroków, aby rozwiązać problem z imigrantami?Pamiętajcie.Terroryzm, klimat, epidemie, to czynniki wywołane przez samych rządzących, mające na celu przestraszyć i pod ich pozorem wymuszać posłuszeństwo.
  Nie dajcie się omamić.
  Pozdrawiam

 • ox

  Przed wybaczeniem jeszcze trzeba odpokutować… Najpierw niech przez parę lat rozpowszechniają swoje nowe poglądy z większą siłą, niż dawniej te “kontra”… 🙂