Czesi mają broń i chcą mieć jeszcze więcej broni.

Flag_of_the_Czech_Republic

W Czechach ponad 300 000 osób ma pozwolenia na broń. To o 100 000 tysięcy więcej niż w Polsce.

W Czechach mieszka nieco ponad 10 milionów mieszkańców, w Polsce blisko 35 milionów.

Badania opinii czeskiej społecznej wskazują, że ponad 50 % społeczeństwa czuje się zagrożona i to sytuacją w Europie. Powoduje to intensywny wzrost pozwoleń na broń. Innymi słowami w Czechach jest normalnie!

Zapraszam do wysłuchania audycji polskiego radia:

64dfac9bec507986

 

 • Redneck.pl

  Sytuacja zagrozenia nie jest normalna. Normalna jest, ze obywatele analizuja ta sytuacje i adekwatnie sie szykuja. Roznica niby mala, ale znaczaca.

 • anonim/9mm

  “ponad 50 % społeczeństwa czuje się zagrożona”

  Sideris & Prokop pewnie zadowoleni z wolumenu klientów… 🙂

 • M.

  W Czechach gazówki i traumatyki na gumowe pociski są bez zezwolenia. Podobnie jak kusze i floberty. Warto, by wyrównać do nich.

 • Medic

  Marzy mi się taka chwila gdzie po spełnieniu podstawowych warunków (a bardziej braku przeciwwskazań) będę mógł nabyć broń.
  Nie będąc regularnym sportowcem, bez realnego(aktualnie) zagrożenia mienia czy życia i zdrowia a jedynie na podstawie fascynacji plinking’iem (w odpowiednich warunkach typu odludna działka z wałem ziemnym itd) czy poczuciu nadciągającego(przyszłego zagrożenia ) terroryzm, kryzysy społeczne czy konflikty zbrojne.

  Nie mam w zamyśle traktowania broni jak np w USA ale jednak dostępu na bazie przeświadczenia bez dorobku sportowego/myśliwskiego czy wywiadu bycia ofiarą.

  Czesi są trochę bardziej liberalni wiec się zbroją na wszelki wypadek, w DE też wzrosła sprzedaż.

 • APA

  Tak sobie myślę, że jak teraz nie wyjdzie ten projekt, to już nie wyjdzie w ogóle. . . Teraz jest najlepszy czas na zmiany. Nowy rząd, i niepokoje w € . W Niemczech w sklepach z bronią pustki, czekać trzeba na zamówienia. Czesi zbroją się, Rosjanie to samo, a my?

  • tak może być… robimy co w naszej mocy, aby ten projekt stał się prawem