Wojciech Cejrowski na Konwencji Programowej ROMB.

Gościem Konwencji Programowej ROMB był Wojciech Cejrowski. Podróżnik we właściwy sobie sposób, mówił o dostępie do broni palnej. Poczytuję to sobie za zaszczyt, że Ruch Obywatelski Miłośników Broni gościł Wojciecha Cejrowskiego na zorganizowanej imprezie.

Znamienne niech będą słowa Wojciecha Cejrowskiego, że w sprawie dostępu do broni palnej, gotowy jest do współpracy z każdym i ROMB ma w nim sprzymierzeńca.

Wystąpienie Wojciecha Cejrowskiego:

Wywiad z Wojciechem Cejrowskim:

 

 • Pawel W

  Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!
  We wszystkich tych dyskusjach upowszechnienia dostępu do broni(odpowiedzmy sobie w końcu szczerze – po co?!) jakoś pomija się ważny aspekt – jak tym się bronić? Celowo umieszczam ten wpis pod filmem z panem Cejrowskim, który tę słabość polskiego prawa właśnie tu wytknął. Nic po broni w domu, jeśli nie mogę jej użyć.

  Czytając bron.iweb.pl natknąłem się na bardzo ciekawy temat: http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?f=75&t=78616

  Gdzie dowiedziałem się, że była już propozycja zmiany art.25 przez panów Ziobrę i Czabańskiego (http://jacekczabanski.salon24.pl/26064,obrona-konieczna). Teraz, mam nadzieję, wrócą do tego pomysłu, bo rozwiązanie idzie w dobrym, moim zdaniem, kierunku – stand my ground. We własnym domu odpierając atak, nie przekracza się obrony koniecznej. I to chyba najistotniejszy punkt, bo w wielu opisanych przypadkach obrony koniecznej, zakończonych uniewinnieniem, odpierający atak, musiał się przeważnie przez wiele miesięcy, a nawet lat szarpać z wymiarem sprawiedliwości, czy pójdzie do więzienia, czy nie. I to w sprawach dość ewidentnych.
  Mam nadzieję, że w końcu ROMB zacznie lobbować także w tym kierunku, bo na cóż mi samochód, jak nie mogę nim jeździć, na co pistolet, którym nie mogę strzelać?

  • mam nadzieję, że zmiany obrony koniecznej staną się faktem.