Wiosna w ogrodzie.

Komentarz na dzisiaj (4.04.2016 r.) O broni palnej już tak wiele się pisze i mówi, że chyba mam coraz mniej roboty. W dzisiejszym tygodniku wSieci redaktor Łukasz Warzecha odnotował moją opinię o projekcie rozporządzenia MSWiA w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym. Bardzo mnie to cieszy, tym bardziej, że wspomnienie pozytywne. Nazwa Ruch Obywatelski Miłośników Broni w świadomości społecznej się pozytywnie utrwala.

warz1

warz2

warz3

 

Sporty strzeleckie wiosenną porą rozwijają się intensywnie. Dla przykładu w Koszalinie w ostatnią sobotę do egzaminu na patent strzelecki przystąpiło ponad 50 osób. Koszalin to zupełnie mała mieścina, raczej czerwono – pomarańczowo – milicyjna w nastrojach społecznych, zatem taka ilość chętnych cieszy.

Na złożenie w Sejmie projektu ustawy czekam. Już nic więcej jako ROMB nie możemy zrobić. Projekt przygotowany, posłom przekazany, czekamy aż pojawi się w Sejmie. Ziarno zasiane, zwykle wzrasta wiosną. Trzeba wypatrywać. W sprawie europejskich dyrektyw cisza. Może to cisza przed burzą, czas pokaże. Póki co mamy projekt raportu euro parlamentarnej komisji całkiem znośny. W najnowszym magazynie Strzał, redaktor naczelny ten temat przedstawi.

Wiosna na strzelnicach, zawody, spotkania. W ślad za tym mniej chętnych do siedzenia przed męczącym komputerem. Ja w ogrodzie wiosenne porządki sprawuję, mniej mam czasu na pisanie. Tylko od czasu do czasu jakiś miły oku widok sfotografuję….

IMG_6115 IMG_6151 IMG_5780

IMG_6175

 

 • Robert N

  Rzeczywiście, wpis wiosenny 🙂 …osobiście mam wrażenie, że w temacie nowej ustawy jakoś tak mrozem zawiało. Fajnie, że w mediach o broni mówi się częściej i zazwyczaj “lepiej”, to fakt. Martwi mnie jednak podejście PISu. Jakoś wydaje mi się, że PIS zaczyna chorować na chorobę na którą umarło PO. Ta choroba polega na tym, że politycy “wiedzą lepiej” i uważają, że już nie muszą wcale słuchać głosu wyborców. Mam wrażenie, że Kukiz 15 jakoś bardziej się zaangażował. Jasne, że same głosy tej partii nie wystarczą, ale może PIS potraktuje koalicjanta bardziej poważnie? Pani poseł Siarkowska obiecała w programie: http://telewizjarepublika.pl/Rozmowa-scisle-jawna-odc-32-20152016-anna-siarkowska-i-stanislaw-pieta,video,2187.html#.VwMEFU-LRD8 inicjatywę ustawodawczą “za 2-3 miesiące” … dwa już minęły…Rozumiem, że sprawa jest wielce delikatna, inicjatywa może spalić na panewce jeśli nie będzie odpowiedniego poparcia w sejmie, wtedy na zmianę znowu trzeba będzie czekać latami. Do tego jeszcze niejasna sytuacja z restrykcjami UE…ufff. Tak, że panie prezesie niestety nie pora na relax, polityka czeka… 🙂

  • Andrzej Turczyn

   W ostatnim Do Rzeczy w wywiadzie z Wojciechem Cejrowskim, ze dwa razy wspomniał on o ustawie o broni. Dobrze się dzieje, tylko PiS socjalizm dzielnie wprowadza.

   • Piotr Petrus89

    Może dobrym rozwiązaniem będzie takie “podsycanie dyskusji” poprzez np. Komentarze pod artykułami, szczególnie na portalach związanych z “opcją rządową”: fronda, tvrepublika itp… Jest tam cała masa artykułów pod którymi można umieścić sensowny komentarz na temat dostępu do broni palnej. Jest jeszcze trochę do zrobienia w temacie dyskusji nad bronią palną – niestety w środowiskach centrowo-katolickich i katolicko-charyzmatycznych ( twardy elektorat PiS) czy nawet wśród protestantów (Niestety w wielu zborach przekonywano do głosowania na PO) broń=zło największe… I tutaj jest pole do popisu – od pozostawienia komentarza na portalach po kulturalne rozmowy “na wideo” .

    • Andrzej Turczyn

     Nie mam zamiaru zaniechać swojej działalności 🙂 Tylko takie przesilenie wiosenne daje mi się we znaki. Nie mam weny twórczej,

     • Robert N

      …a swoją drogą bardzo ładne “nowalijki” 🙂