Komuniści w Parlamencie Europejskim nie odpuszczają, praworządni posiadacze broni wciąż są w niebezpieczeństwie.

Kilka dni temu Komisja wolności obywatelskich, sprawiedliwość i spraw wewnętrznych Parlamentu Europejskiego, opublikowała swój projekt opinii o projektowanych zmianach dyrektywy o kontroli nabywania i posiadania broni palnej. Komisja współpracowania z wieloma lewicowymi członkami komisji rynku wewnętrznego i ochrony konsumentów. W dokumencie domaga się  zakazu posiadania broni projektowanej kategorii B7 [to wszystkie te egzemplarze długiej i krótkiej broni, których cechą jest podobieństwo do broni automatycznej (samoczynnej)] oraz zawiera także inne restrykcyjne postanowienia. W szczególności Komisja wolności obywatelskich, sprawiedliwość i spraw wewnętrznych domaga się, aby państwa członkowskie całkowicie zakazały wszelkich form własności prywatnej broni. Inne propozycje komisji to wysokie podatki na sprzedaż broni i amunicji, trzyletni okres ważności pozwoleń na posiadanie broni i obowiązkowe oznaczenia na wszystkich częściach broni, amunicji i komponentów do niej, włączając w to pociski i łuski. Znaczna część grupy socjalistów i demokratów Parlamentu Europejskiego wydaje się stawać po stronie tych co chcą konfiskować broń. Lewicowcy w Parlamencie Europejskim domagają się aby nie przyjmować raportu Vicky Ford i głosować za przyjęciem propozycji Komisji Europejskiej. To oznaczałoby, że wszystkie proponowane przez KE ograniczenia, w tym dotyczące rejestracji replik i broni pozbawionej cech użytkowych, które zostały skrytykowane w raporcie Vicky Ford, byłyby uwzględnione.

Te wiadomości pojawiły się zaledwie kilka dni po tym jak Europejskie Stowarzyszenie Kolekcjonerów Broni złożyło skargę do Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich przeciwko Komisji Europejskiej, która wielokrotnie bezpodstawnie oskarżała społeczność kolekcjonerów broni jako źródło broni dla przestępców i terrorystów. W tym samym czasie na posłów Parlamentu Europejskiego, którzy do tej pory głośno przeciwstawiali się planowanemu blokowaniu przez Unię Europejską dostępu do broni, Komisja Europejska wywiera naciski. Komisja Europejska próbuje przekonać ich, że daleko idący zakaz wszelkiej półautomatycznej broni palnej jest konieczny. Komisja Europejska wskazuje, że dotychczasowi właściciele broni, która stanie się zakazana, będą mogli ją zachować i używać, ale jej zbywanie byłoby zakazane. Posiadana broń nie mogłyby być sprzedawana, a nawet dziedziczona. Biurokraci europejscy nie chcą się wycofać ze swoich pomysłów. Chcą, zakazując posiadania broni palnej powtarzalnej, zaadoptować brytyjskie zasady posiadania broni na terenie całej UE. Na skutek przyjęcia w Wielkiej Brytanii szerokiego zakazu posiadania broni, przestępczość wzrosła o kilkaset procent.

Co możemy zrobić? Przede wszystkim każdy powinien odpowiedzieć na wezwanie organizacji strzeleckich (ROMB, Firearms United) do działania. Nasz głos musi być słyszalny przez posłów Parlamentu Europejskiego. Im więcej listów i maili parlamentarzyści będą otrzymywać, tym bardziej jednoznacznie zrozumieją, że działanie przeciwko społeczności praworządnych posiadaczy broni oznacza ryzyko politycznej katastrofy. Powinniśmy popierać projekt sprawozdania Vicky Ford, który nie jest wprawdzie doskonały, ale to dobry punkt wyjścia do dalszych prac. Dlatego powinniśmy zmobilizować się raz jeszcze i bez zwłoki, już teraz, pisać do wszystkich posłów Parlamentu Europejskiego i do wszystkich członków komisji rynku wewnętrznego i ochrony konsumentów. Pokażmy im, że Europejczycy są przeciwko zakazowi posiadania broni. Jeszcze wciąż jest możliwe pokonanie europejskich komunistów, którzy dążą do całkowitego odebranie praworządnym europejczykom ich praw.

Komuniści w Parlamencie Europejskim nie odpuszczają, praworządni posiadacze broni wciąż są w niebezpieczeństwie. Wciąż przedstawiciele partii komunistycznych próbują zadbać bardziej o interes terrorystów, a nawet pospolitych bandytów, niż praworządnych Europejczyków. Niestety zjednoczona Europa, pod rządami lewicowych, a może i komunistycznych biurokratów, staje się coraz wyraźniej tworem totalitarnym. Już maski został odrzucone, komisja z nazwy wolności obywatelskich, sprawiedliwość jawnie forsuje kagańcowe, anty obywatelskie, a wręcz zgodne z interesem terrorystów rozwiązania.

Więcej szczegółów tutaj:

logo

Lista posłów Parlamentu Europejskiego, członków komisji rynku wewnętrznego i ochrony konsumentów:

ep_logo_rgb_pl

 • Piotr Petrus89

  “Komisja wolności obywatelskich, sprawiedliwość i spraw wewnętrznych” W powyższym kontekście to brzmi jak jakiś żart, albo nazwa wyrwana z Orwellowskiej powieści.

  Jeszcze raz zacytuje “Komisja wolności obywatelskich, sprawiedliwość i spraw wewnętrznych”…

  • Andrzej Turczyn

   Tak, ta nazwa to żart. To typowy przykład komunistycznego nadawania nowego znaczenia słowom. Komuniści mają w tym wyjątkowy talent. Zakładając kaganiec mówią, że dają wolność, przecież mogliby zabić.

   • Mariusz Sienkiewicz

    Jak Lenin

   • Robert N

    Paranoja, komisja wolność … która zajmuje się ograniczaniem wolności obywatelskich….rzeczywiście Orwell

    • Andrzej Turczyn

     Komuniści tego nie dostrzegają. Komunizm to choroba umysłu.

 • Filip Jan Powstaniec

  Jak to przepchną, to powinniśmy się spodziewać ruchu społeczeństwa na skalę powstania, insurekcji Kościuszkowskiej. Ludzie nie oddadzą swojej wolności.
  Jeżeli nie, no cóż, to na równi z palnięciem sobie w łeb.

  • Piotr Petrus89

   Od razu Ci powiem, że większych protestów NIE BĘDZIE. Wyjdzie może kilkadziesiąt osób z których telewizja zrobi idiotów… Tak jak obecnie próbuje się przedstawić np. Księdza Międlara, bo to obok Zalewskiego i kilku innych duchownych jeden z normalniej myślących w KRK.

  • Andrzej Turczyn

   Najgorsze jest odbieranie wolności po kawałku i nie wszystkim naraz. Na to wówczas nikt nie reaguje. E, to mnie nie dotyczy. Ludzie są mimo wszystko dość ograniczeni i nie rozumieją, że po NICH, będziemy my.

   • Filip Jan Powstaniec

    Zgadza się…. stopniowo zabraniają tego, potem tamtego i człowiek zaganiany do tego przywyka, uznając to jako normalność. CO innego jakby z dnia na dzień powiedzieli nie ma POLSKI ( tfu tfu ) to ludzie by rozpiź**li ten cały żydowsko-sowiecko-niemiecki szmonces.

 • Mariusz Sienkiewicz

  Czytam skład tego rynku wewnętrznego i co tam widzę socjaliści i ludowcy PRZEGRAMY Z DEBILAMI/

 • Piotras

  komisja od wszystkiego obywatelskiego, jakie to piękne, europejskie, a jej czerwony skład i niedorzeczne wynurzenia nie są w stanie zadziwić, tylko tej wolności obywatelskiej może zaszkodzić i to znacznie, “wolny” euroPejczyk? raczej zniewolony.
  Lenin ze swoją świtą rechocze w piekle aż ogień pod kotłem gaśnie od wylewanych z tego śmiechu łez, to co się jemu nie udało, wspaniale wdrażają jego następcy pod gwiaździstym sztandarem, tym razem niebieskim, ale nie o kolor tu chodzi….. idee Lenina wiecznie żywe

 • Minuteman

  Polecam poniższą wypowiedź. Jeśli to, co mówi ten jegomość jest zgodne prawdą – oznacza to, że obecnie 90% prac legislacyjnych w Polsce stanowią dyrektywy unijne, a jedynie 10% procent stanowi wynik pracy miejscowych parlamentarzystów (głównie korekty i nowelizacje) i te 10% musi być zgodne z prawem unijnym. Mowa także o tym, że obowiązuje zasada pierwszeństwa, polegająca na tym że artykuły prawne UE są przed artykułami państw członkowskich niezależnie od ich wagi (czyli zwykłe unijne rozporządzenie jest ważniejsze niż nasza Ustawa Zasadnicza), oraz że orzeczenia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu są podstawą prawną dla krajów członkowskich.

  https://www.youtube.com/watch?v=BhujpZFmQ8M

  Zatem, jeśli tak właśnie jest, to nasze położenie wygląda bardzo nieciekawe, choć mimo wszystko, chyba nie aż tak tragiczne w porównaniu do tego jaki smutny los przypadnie w udziale naszym dzieciom i wnukom. Bo raczej nie przypuszczam, by znalazło się wystarczająco wielu odważnych ludzi, którzy mają jaja żeby postawić się temu komunistycznemu wariactwu stręczonemu nam przez unijnych biurokratów. .

  Z drugiej strony do wszystkiego można się przecież przyzwyczaić. Nawet do noszenia pasiaka i obroży z czipem.

 • Karol Waśko

  Jako że nie jestem specjalnie obeznany ze swoim prawem do “demokracji”, prośba o udzielenie jakiś informacji w jaki sposób pisać do “wszystkich posłów Parlamentu Europejskiego(…)”, czy na stronie która zawiera członków komisji istnieje jakiś link kontaktowy?
  Czy wystarczy napisać mail, czy musi być to list?

  • Andrzej Turczyn

   Na stronie sa ich adresy. Trzeba pisać po kolei do każdego

   • max-bit

    To się radzę przyjrzeć 🙂 tym członkom owej KOmisji 🙂 większość to Socjaliści … powodzenia ….

 • max-bit

  To tak jak myślę już od jakiegoś czasu.
  Oni to mogą przepchnąć w formie takiej jak chcą z tym że po prostu sprzedaż nowych egzemplarzy będzie w znaczący sposób ograniczona (w tym wydawanie pozwoleń). Czyli to co masz zachowasz (no było by im skrajnie trudno w wielu państwach skonfiskować miliony sztuk broni palnej, choć pewnie by im to strasznie pasowało). Widzę że temat odżywa, nie przypadkiem Szwajcarzy (choć nie są w Unii) poprosili obywateli o zakup broni i amunicji bo te zakazy mogą dotknąć i pośrednio te państwo gdyż zakaz sprzedaży praktycznie każdej współczesnej jednostki broni spowoduje zmarcie produkcji i handlu broni w całej europie. I to tłumaczy tą sytuacje.
  Ja na prawdę nie wypowiem się o “Komisja wolności obywatelskich ….” gdyż co tu napisać żadne słowo nie mieściło by sie w ramach słów które można publicznie wypowiadać na jakichkolwiek forach.
  A więc ludziska proponuję się pośpieszyć z wszystkimi pozwoleniami, nie to że “to sie stanie” ale wg mnie jest to aktualnie wysoce prawdopodobne. W dodatku w najbliższym mogą czasie stać sie kolejne wydarzenia które to mogą jeszcze przyspieszyć (wystarczy posłuchać i poczytać co sie dzieje…)
  No istnieje też wysokie prawdopodobieństwo że cały ten Eurokołchoz w końcu rozsadzi się od środka i rozpadnie, bo jak nic w aktualnym ciągu przyczynowo skutkowym do tego to zmierza i będą wszelkiego typu XXXXxity ….

 • Jx Wx

  Co ciekawe, na grafice mamy stary rosyjski plakat, podczas gdy Rosja mocno zliberalizowała dostęp do broni od 2014.

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/nowe-prawo-rosjanin-moze-posiadac-bron-w-celu-samoobrony,489921.html

  • Piotr Petrus89

   Plakat jest radziecki, a to mimo dalej panującej tam gerantokracji, pewna różnica.

  • Andrzej Turczyn

   Dzisiaj funkcje sowietów przejęła unia europejska

   • Jx Wx

    Z nomen omen “komisarzami” na czele..

    • Andrzej Turczyn

     to taki rechot historii. Polaków mordowali komisarze, teraz komisarze nam prawo tworzą

 • Piotras

  kiedy naszego Rządu głos w tej sprawie? oczywiście liczę na głos proobywatelski a nie niewolniczy

  http://wpolityce.pl/swiat/289531-czechy-nie-zgadzaja-sie-na-propozycje-ke-zaostrzenia-przepisow-dot-broni-palnej-szef-msw-sa-pozbawione-wszelkiej-logiki

 • Pingback: Minister Mariusz Błaszczak: „nie wyraziłem zgody na rozbrajanie Polaków”. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Unia Europejska rozważa wprowadzenie całkowitego zakazu posiadania broni palnej przez cywilów. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Unia Europejska chce nas ZNISZCZYĆ! Tym przepisem totalnie nas ROZBROJĄ! Wiązanie rąk Polsce. – wRealu24.pl()