Strzelcy wyborowi Błękitnej Brygady wśród najlepszych.

(12bz.wp.mil.pl): Kapral Sławomir Potomski i szeregowy Mark Kolisz zajęli drużynowo 3 miejsce w międzynarodowych zawodach strzelców wyborowych i snajperów.

W  niedzielę 24 kwietnia br. zakończyły się w Międzyrzeczu międzynarodowe zawody strzelców wyborowych i snajperów „ Longsgot-16”. W kategorii “Tactical  Super Magnum ” , startowali strzelcy wyborowi z 3 batalionu Błękitnej Brygady: kapral Sławomir Potomski i szeregowy Mark Kolisz.  Żołnierze strzelali na dystansach 1000, 1200 i 1500 metrów z wielkokalibrowych karabinów wyborowych 12,7 mm TOR.

Dwuosobowy zespół strzelców w swojej kategorii zajął wysokie 3 miejsce. Ale to jeszcze nie wszystko. Nie dosyć że zespół strzelców 12 Brygady Zmechanizowanej był najlepszy wśród drużyn z jednostek wojskowych, to na dodatek w kategorii indywidualnej „ Tactical Super Magnum”  kapral Potomski zajął również 3 miejsce. W ceremonii wręczenia nagród najlepszym zawodnikom uczestniczył  Dowódca Generalny RSZ generał broni Mirosław Różański.

Zawody „Longshot -16” odbył się po raz dziewiąty. W tegorocznej edycji wzięło udział około 500 zawodników z kilkunastu państw, z czego grupę prawie 80 osób stanowili żołnierze. Zawody mały charakter szkoleniowy i integracyjny. Głównym celem była wymiana doświadczeń oraz podnoszenie kwalifikacji zawodowych służb mundurowych poprzez rywalizację sportową.

(źródło: 12 Brygada Zmechanizowana im. generała broni Józefa Hallera w Szczecinie)