Ten sklep z bronią bez pozwolenia, jest ofertą popełnienia poważnego przestępstwa.

W Internecie pojawił się nielegalny sklep z bronią palną. Sklep oferujący broń palną bez pozwolenia z dostawą do domu. Warto moim zdaniem o tym napisać chociaż kilka słów. Uznaję, że my zwolennicy dostępu do broni palnej dla Polaków, musimy stać jednoznacznie po stronie prawa. Nie mamy prawa nawet milczącej akceptacji tego rodzaju działalności. Pobieżny ogląd zdjęć zamieszczonych na stronie, pozwala na ocenę, że oferowana jest broń palna w rozumieniu przepisów prawa. To broń, na którą wymagane jest posiadanie pozwolenia na broń. Zamieszczona na stronie oferta wskazująca na to, że jest to broń bez pozwoleń, jest w istocie ofertą popełnienia przestępstwa.

sklep

Moim zdaniem takie internetowe sklepy nie powinny istnieć, a przynajmniej powinny być społecznie napiętnowane. To właśnie coś takiego tworzy zły obraz legalnych posiadaczy broni palnej. Uważam, że w aktualnych warunkach prawa, ten kto nie ma złych zamiarów, nie ma potrzeby zaopatrywania się w broń palną nielegalną. Jest możliwość uzyskania pozwolenia na broń palną sportową czy np. kolekcjonerską. Naprawdę nie trzeba sięgać do nielegalnych źródeł.

Możliwości wyjaśnienia istnienia tego sklepu jest kilka. Może to być jakaś prowokacja policyjna lub inna służbowa dla miłośników nielegalnego uzbrojenia. Może to być prowokacja obca służbowa, zmierzająca do skompromitowania społecznego zainteresowania bronią palną. Im więcej naiwniaków da się na ten wabik złapać, tym bardziej będzie można skrytykować wysiłki zmierzające do racjonalnej zmiany prawa o broni. Polacy pozostaną nadal rozbrojeni, a obcym na tym przecież zależy. Może swoją niegodziwość stara się uzasadnić Komisja Europejska przy pomocy takich prowokacji. Może to zwykłe oszustwo, a może to być wreszcie jakiś nielegalny biznes, chociaż to jest najbardziej naiwne wyjaśnienie. Może jeszcze powodem tego sklepu jest coś co zupełnie do głowy mi nie przychodzi. Możliwości rozwiązania zagadki zapewne są większe niż te zaproponowane przeze mnie.

Tak czy inaczej ważne jest to, że w sprawie broni często nie decydują merytoryczne argumenty, a emocje. Te nie trudno wywołać przy użyciu narzędzia jakim może być broń palna, szczególnie gdy będzie nielegalna, a ludzie złej woli nie zważając na to, będą chcieli odpowiedzialnością obarczyć nas praworządnych obywateli. Niezależnie od tego jak to jest z tym sklepem, kto i z jakiego powodu go prowadzi, w świetle prowadzonych w Polsce spraw zmierzających do zmiany prawa, wzrastającego zainteresowania społecznego legalnym dostępem do broni palnej, tego rodzaju inicjatywy należy napiętnować i obnażać. Tylko takie upublicznienie i skrytykowanie może „zdetonować” skandal jaki może być przy pomocy takich sklepów wywołany. Niniejszym to czynię.

 

 • max-bit

  To nawet ma wysokie pozycjonowanie …
  Choć wg mnie to totalne oszustwo przypuszczam że po wpłaceniu pieniążka tyliśmy w ogóle cokolwiek widzieli ….
  Ja tam nawet nie wchodziłem …. pewnie zarejestrowana na jakieś wyspie ura bura …

  • Martin Berg

   Jak ma nie miec wysokiego pozycjonowania skoro nawet A.Turczyn ich pozycjonuje :))), ale ubaw ta stronka

 • Ktoś to zgłosił na policję? Albo czy policja zajęła się tym świństwem? Ten serwis powinien być natychmiast usunięty! Czyżby policja nie miała takich narzędzi? Chyba to nie jest policyjna prowokacja? To by było prawdziwe przegięcie!

  • max-bit

   A myślisz ze ta strona jest w Polsce 🙂 ?
   No chyba nikt nie był tak szalony…. patrz niżej….
   Nic nie znajdziesz i nic albo raczej nikogo nie złapiesz….

  • Peter Ptaszynski

   To JEST prowokacja i prawdziwe przegięcie. System broni się przed zmianami każdym dostępnym sposobem. Cieszmy się, że nie wynajęli chorego na raka w stanie terminalnym, żeby zrobił “mass shooting” w jakimś teatrze czy szkole…

  • Karol Lampart

   świństwo to cie urodziło śmieciu

 • Piotr Petrus89

  To jest prowokacja … Zobaczcie księgę gości “ruch antyimigrancki…” , “broń używana…” -jak dla mnie to prowokacja być może G.Prawda napiszą za dwa tygodnie ilu to Polaków odwiedziło i tyle a tyle zamówiło… A konkluzja będzie taka , że Polacy są agresywni i muszą być rozbrojeni.

  • max-bit

   Ta strona chyba z tego co pamiętam już dość długo istnieje.
   Czy to prowokacja hmmm może tak może nie …
   Ja Bym obstawiał najzwyklejsze OSZUSTWO.
   Kasiorkę wysyłasz (pewnie jakiś MoneyTransfer czy coś podobnego) i tyle.
   http://www.intodns.com/bron-palna-bez-pozwolenia.com

   Co aktualnie prowadzi do Rosji 🙂
   http://www.traceip.net/whois/91.218.247.91

   • Peter Ptaszynski

    Niekoniecznie. Możliwe użycie czegoś w stylu “HideMyAss”. Adres może równie dobrze być w Timbuktu. Aż takimi debilami nie są, żeby ktoś odkrył prostym narzędziem, że nadawca jest na drugim piętrze Pałacu Mostowskich w Warszawie…albo w równie malowniczym miejscu…

  • Peter Ptaszynski

   DOKŁADNIE!!!

 • pecey

  Głupia sprawa. Jako rejestrant domeny występuje jakaś aptekarzowa z miasta Z.
  A mail na “anaboliki@cośtam”
  Śmierdzi na kilometr…

  • max-bit

   Ale te informacje pewnie nie prawdziwe … (nawet na pewno)
   http://www.whatsmyip.org/whois-dns-lookup/
   (tu można sobie poczytać)
   Można by taką stronę zablokować u głównych dostawców internatu, na Routerach brzegowych …. ale to wymagało by faktycznie interwencji policji i prokuratury i całej tej zabawy w naszych warunkach pewnie kilka miesięcy 🙂 Po za tym na pewno Policja tą stronę zna …

 • Pawel W

  Gdybym był dziennikarzem i dysponował pieniędzmi z redakcji, spróbowałbym zrobić zakup kontrolowany. Ja myślę, że to naciąganie ludzi na kasę.
  A swoją drogą – jak dla mnie ta strona to woda na nasz młyn – zobacz, co z tego, że tobie legalnie zakazują, jak sąsiad sobie normalnie kupi przez stronkę! 😉 Ale logika dawno przestała mieć znaczenie w tej dyskusji.

  • stanisław

   Na pewno tacy się znaleźli, tylko pochwalić się nie sposób

 • Minuteman

  Przypuszczam, że jedyne przestępstwo, z jakim tu mamy do czynienia, to próba oszustwa.

  To jest albo jakaś policyjna (lub dziennikarska) prowokacja, albo zwyczajna próba wyłudzenia pieniędzy. W tak hoplofobicznym i zamordystycznym kraju jak Polska, nikt w taki sposób nielegalną bronią nie handluje.

  • Piotr Hr Grabowski

   i tu racja, CENY !!!

 • vilas

  oczywiście że oszustwo i ściema
  a wiadomo że nikt nie zgłosi bo “poszkodowany” by musiałbyć durnym przestępcą a więc nie miałby linii obrony w sądzie

 • Dereq Katar

  serwer w Moskwie, zarejestrowal stronke “Apteka”… od 2011 roku wiele bardzo ciekawych stron na tym koncie 😉

 • Jan Arkadiusz Kowalski

  to nie jest prowokacja policyjna tylko zwykly zlodziej ktory przyjmuje wplaty anonimowymi metodami i po prostu nie wysle towaru. poszkodowani nie beda sie zglaszac na policje z wiadomych powodow.

  dodawanie aktywnych linkow do tego sklepu we wpisie na tak poczytnym blogu o broni da tylko ogromny boost w pozycjonowaniu strony zlodzieja na googlu. troche fail panie andrzeju niech pan te linki wywali i zrobi same screeny… 🙁

  • Peter Ptaszynski

   A może nie tylko złodziej, ale i prowokator? Nikt nie wie, co w milicyjnych móżdżkach się lęgnie…

 • Peter Ptaszynski

  Wystarczyła pobieżna analiza komentarzy, by stwierdzić że to fake, a raczej dość prymitywna prowokacja milicyjna i/lub środowisk hoplofobicznych mająca na celu zdyskredytowanie dążeń do normalizacji prawa. Otóż komentarze pisane są przez JEDNĄ i tę samą osobę, liczącą na to że czytają je idioci. Teksty są naiwne, pisane przez osobę o ilorazie inteligencji na poziomie milicjanta dla odbiorcy o IQ rozwielitki. Nawet się próbowali wysilić na tekst po arabsku – pisane przy pomocy tłumacza Google.
  Kolejna sprawa: Gdyby to jednak nie była jakimś cudem prowokacja, to strona zostałaby natychmiast (prawie natychmiast) zdjęta – gliny ciągle węszą w sieci. Ona jest i to nawet wysoko, co już budzi wątpliwości. Takie sklepy zazwyczaj ukrywają się w DarkNecie i mają ceny duuużo wyższe od normalnych. Tu mamy prawdziwą “Biedronkę” z bronią! Kiedyś już osobnik ten oferował broń na pewnym serwisie ogłoszeń typu “Kupię – sprzedam – zamienię” i został zdemaskowany jako scamer. Tak więc, mili moi, na komendę po zezwolenie na legalne gnaty biegiem, marsz!

 • Przemek Kowalewski

  Koledzy ten sam kolo oferuje leki bez recepty które nigdy nie przychodziły do ludzi czytałem w komentarzach. Te zdjęcia są zrobione w złej jakości żeby nie poznali się ludzie ze to asg i to marnej jakości. Ceny czarnorynkowe są zawsze większe niż legalne. Pozatym co za magik miałby na czarnym rynku dostęp do wszystkich Marek i rodzajów broni??? Widzę tu tylko indiotyzm Polaków którzy się łapią na takie tanie oszustwa heh, ja akurat posiadam pozwolenie i nie potrzebuje szukać broni na czarnym rynku ale nigdy ni kupiłbym nielegalnej broni używanej kurde przecież ta broń mogła kogoś odwalić i jak by mnie z nią złapano miałbym przyklepane morderstwo… poziom ludzi tym zainteresowanych jest przygnębiająca. Pozdrawiam

 • NoName

  nie jest nielegalny zgodnie z artykułem 13 str.438 prawa państwowego sprzedaż broni nie kradzionej i kupionej bądź posiadanej przed rokiem 2001. A z czego dowiedziałem się od operatorów strony jest to broń kupiona przed rokiem 1995. Strona z resztom oferuje broń na własną odpowiedzialność więc nie rozumiem czego się pan zaczepił. Jeśli nie zgadza się pan z moją opinią proszę napisać to na mój e-mail : kotas.luk@gmail.com gzie odpowiem na wszystkie pytania bądź wątpliwości. Proszę o nie pisanie komentarzy stylu pana max-bit tu cytuje “Choć wg mnie to totalne oszustwo przypuszczam że po wpłaceniu pieniążka tyliśmy w ogóle cokolwiek widzieli …. ” lub “Ja tam nawet nie wchodziłem …. pewnie zarejestrowana na jakieś wyspie ura bura …” bo jak pan sam napisał nie wchodził pan na stronę więc nie wie pan jak ona działa. Proszę także przed podaniem swojej opinii przeczytać podany już wcześniej artykuł 13 str.438 oraz skonsultować się z operatorami strony.
  Mam jeszcze szczególne gratulacje dla pana Wacława który pisze : “Ktoś to zgłosił na policję? Albo czy policja zajęła się tym świństwem? Ten serwis powinien być natychmiast usunięty! Czyżby policja nie miała takich narzędzi? Chyba to nie jest policyjna prowokacja? To by było prawdziwe przegięcie!” Proszę pana skonsultowałem się z operatorami strony i piszą oni, że policja wiele razy się ich uczepiała i wytłumaczyłem już powyżej czemu nie zostali za to ukarani. Proszę o zaprzestanie pisania takich komentarzy i artykułów na temat “nie legalnych” sklepów z bronią. Nalegam by ten artykuł został jak najszybciej usunięty.

  • Xzg

   Próbowałem przelalem im pieniadze i zero odzewu to jest totalne oszustwo nie dajcie sie nabrać ten sklep to sciema i strata pieniędzy

   • stanisław

    Nie widzę dowodu wpłaty, bajki opowiadaj równym sobie

 • Marek

  Wiem na pewno że nie jest to oszustwo bo mój kolega zamawiał i przyszła mu broń na paczkomat, sam widziałem

 • Marek

  Ludzie po co komentujecie jak nikt nawet nie zamawiał, moj kolega zamówił i mu przyszło na paczkomat. Powinniście się cieszyć że takie strony sa, wy obudzicie sie dopiero jak nas muslimy calkiem dojada jak szwedów, albo jak wojsko USA i niemiecka policja tu zacznie “porzadek” zaprowadzac w ramach “bratniej pomocy”

 • Sebastian pawłowski

  Ja myślę że to są oszuści naciągają ludzi na kasę. A po drugie ceny broni są
  Za niskie gdyż walther p99 w legalnych sklepach kosztuje ok 2000zł a tu 950 zł
  I właśnie ludzie się na to nabierają bo cena kusi klijenta

 • Marcin2207

  Nie ma co z takimi stronami

 • Adam Wróblewski

  Na tę stronkę trafiłem niedawno, ale widzę że już rok temu była sławna. Patrząc na zdjęcia, opisy i ceny oferowanych egzemplarzy wygląda to na robotę zwykłego naciągacza. Nie trzeba być wielkim znawcą, żeby zauważyć, że zdjęcia pokazują jakieś koślawe podróby.

  Ale pytanie do znawców prawa.
  1.Co będzie jak posiadacz pozwolenia zawrze zdalnie transakcję zakupu np. amunicji i nie zostanie mu dostarczona? Ma szanse wymusić otrzymanie (opisywanego) towaru w umówionej cenie? Czy co najwyżej zwrot kasy?
  2. Sprzedający ma sobie stronę. Oferuje broń palną i amunicję. W paczkach wysyła widoczne na zdjęciach repliki. Co mu grozi i z jakiego paragrafu? Bo przecież bronią nie handluje. A towar też jakiś tam wysyła, tyle tylko że niezgodny z opisem. Podlega to w ogóle pod KK, czy tylko poszkodowani mogą dochodzić na drodze cywilnej?

  Mimo że temat na blogu dawno zapomniany mam nadzieję na odpowiedź 🙂

 • TigerMAX33

  Ktos kto napisał ten artykuł niema zielonego pojęcia ze nie dostaniesz pozwolenia na bron bo tak ta procedura jest skonstruowana zeby Ci sie odechciało w moim województwie nie masz szans na dostanie takiego pozwolenia. Jakis promil ludzi tylko dostaje musiałbym sie przeprowadzić i okolo roku bawić sie w 3 segregatory papierków to chore i skutecznie państwo polskie utrudnia dostep i nie masz szans chyba ze jesteś desperatem nieskazitelnym i masz czas pieniądze i 1 rok czasu na zabawę w biurokracje . To co sie dzieje na świecie nie daje nam poczucia bezpieczeństwa a Polacy go potrzebują bez dwóch zdań. Historia naszego państwa pokazuje ze mamy bogata tradycje posługiwania sie bronia i poza tym polska nie przeistoczyła by sie w dziki zachód z westernu. dlaczego tak twierdze. tłumacze Zorganizowane grupy przestępcze maja dostęp do broni bez pozwolenia krótkiej długiej i jakiej tylko chcą . Świry psychiczni tez jak nie ogarną sobie giwery wezmą cos innego tasaka lub skonstruuje bombę itp natomiast jak bede miał możliwość bronic sie przed takim świrem nawet chwili sie nie zawaham uratuje swoje zycie mojej córce matce i zonie i innym ludzią tyle . W Anglii gdyby jedna osoba miała bron podczas ataku nożowników nie zginęło by tyle osób. Ktos kto bedzie chciał złamać prawo znajdzie sobie dotep do broni alo urzyje tego co bedzie miał pod reka samochodu np. natomiast jesli twoje panstwo cie całkowicie rozbroji bedziesz jak owieczka co idzie na rześ bo nie bedziesz miał sie czym obronic to jest złe. ludzie powini miec bron zeby sie bronic to jest wolnosc a nie.Tysiace ludzi ginie na polskich drogach pojazd to tez bron i to o wiele bardziej niebezpieczna dlaczego nie zabierzemy ludzia prawa do używania samochodów pytam sie? Myślcie logicznie zyjcie w wolnym świecie w wolnym kraju nie dajcie z siebie zrobic bezbronne mieso wyborcze nie słuchajcie polityków i telewizji ? Wolność w Polsce to mrzonka bo polska to państwo policyjne i wolności tu nigdy nie bedzie Kazdy kto przejdzie badanie psychiczne i jest normalny powinien miec dostep do broni tyle w temacie. Kazdy ma prawo do wyrażania własnego poglądu prosze uszanować mój a ja bede szanował wasze poglądy ! jak komentujesz to uzasadnij dlaczego tak uważasz pozdrawiam

 • bodek

  ta stronka to nie żadna prowokacja…. wiem bo moj kolega niedawno normalnie zamowil od nich klamke na paczkomat i mu przyszło, sam widziałem jak odbiera z paczkomatu.
  tylko teraz maja nowy adres bron-palna-sklep.com
  szczerze to jestem w szoku że ta strona tak normalnie sobie działa… ale dobrze że obywatele wzieli sprawy w swoje rece bo jak widac na rzad i policje nie mozna tu liczyć