Wiele wskazuje na to, że europejski komisarz Elżbieta Bieńkowska publicznie kłamie!

Wciąż trwają prace nad zmianą dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady z 1991 roku w sprawie kontroli nabywania i posiadania broni palnej. W dniu 24 maja 2016 r. odbyło się wysłuchanie europejskiego komisarza ds. Rynku Wewnętrznego i Usług Elżbiety Bieńkowskiej, przez komisję Parlamentu Europejskiego Rynku wewnętrznego i ochrony konsumentów.

Wypowiedź Elżbiety Bieńkowskiej, która została zaprezentowana przed członkami Komisji Rynku wewnętrznego i ochrony konsumentów:

Komisarz Bieńkowska mówi, że trzeba zabronić broni samopowtarzalnej, a potem dodaje że KE ma dane, iż przez 10 lat z takiej broni trzymanej w domu zabito w UE 100 tysięcy osób. Z takiej broni, czyli z tej, której chce zakazać. Dyrektywa zaś dotyczy wyłącznie legalnej broni posiadane w oparciu o pozwolenia na broń, także samopowtarzalnej.

Fakty są takie. Według danych Eurostatu (ostatnie dostępne dane są za lata 2002-2012) liczba wszystkich ofiar zabójstw w krajach Unii Europejskiej to 88434 osób.

morderstwa

W informacji statystycznej Eurostatu zabójstwo definiuje się jako umyślne pozbawienie życia człowieka i obejmuje morderstwo, zabójstwo, eutanazję i dzieciobójstwo. Wyklucza się z tej kategorii niebezpieczne prowadzenie pojazdu, aborcję i pomoc przy popełnieniu samobójstwa. Zabójstwa są zgłaszane dość systematycznie, a definicje stosowane w poszczególnych państwach nie różnią się tak bardzo, jak w przypadku innych przestępstw. Przedstawione wyniki dotyczą zabójstw, które doszły do skutku, z wyjątkiem danych z Łotwy, które obejmują przypadki usiłowania zabójstwa. W niektórych państwach policja rejestruje jako zabójstwa wszystkie przypadki zgonów, których nie da się przypisać innym przyczynom; liczba przestępstw w tej kategorii może więc być zawyżona.

Zupełnie pobieżna lektura informacji Eurostatu oraz zasady logicznego rozumowania, prowadzą do oczywistego wniosku, że powyższe dane dotyczą wszystkich ofiar zabójstw, nie zabójstw z broni palnej. Nie jest więc możliwe aby w ciągu 10 lat zabito 100 tysięcy osób z legalnie posiadanej broni samopowtarzalnej, albo z jakiejkolwiek legalnie posiadanej broni. Nie jest możliwe nawet, aby z wykorzystaniem nielegalnie posiadanej broni w Europie zginęło w ciągu ostatnich 10 lat 100 tysięcy osób.

Analiza wypowiedzi Elżbiety Bieńkowskiej oraz dostępnych informacji statystycznych prowadzi do przekonania, że Elżbieta Bieńkowska publicznie kłamie. Taka forma osiągania zamierzonych celów jest niegodziwa. Od osoby publicznej należy wymagać podwyższonych standardów moralności. Z drugiej zaś strony czego spodziewać się po polityku Platformy Obywatelskiej, który nagrany potajemnie za złodzieja lub idiotę uważa tego, kto pracuje za mniej niż 6000 zł miesięcznie. Wiem, że przez ostatnie lata polskiej codzienności przywykliśmy do obniżonego poziomu moralnej postawy urzędników. Nie można jednak zgadzać się na kłamliwe argumenty wykorzystywane w sprawowaniu funkcji publicznych. Rozum trzeba zmuszać do dokonywania oceny, może z czasem powróci emocjonalne oburzenie na takie wykonywanie funkcji publicznych.

Posługiwanie przez komisarza europejskiego publicznym kłamstwem w dążeniu do osiągnięcia zamierzonego przez siebie celu, prowadzi mnie do przekonania, że deklarowane cele projektowanych zmian dyrektywy są odmienne od celów rzeczywistych. Do jakich celów dąży komisarz Elżbieta Bieńkowska skoro gotowa jest publicznie kłamać, aby swój cel osiągnąć? Muszą być to cele tak samo niegodziwe, jak niegodziwa jest forma ich osiągania. Kłamstwem nie można dążyć do celów dobrych dla Europejczyków. Moje przypuszczenia już wyrażałem.

Moim zdaniem powinniśmy reagować. Nie można poprzestać na wzruszeniu ramionami.

 

Uzupełnienie z dnia 27 maja 2016 r.

Przedstawiam kolejny dowód na publiczne kłamstwo Elżbiety Bieńkowskiej. Dowodem jest oficjalny dokument będący  komunikatem Komisji Europejskiej do Rady i Parlamentu Europejskiego, zatytułowany Broń palna a bezpieczeństwo wewnętrzne UE: ochrona obywateli i zakłócanie nielegalnego handlu. We wprowadzeniu do komunikatu czytamy:

Broń palna ma zgodne z prawem i odpowiedzialne zastosowania do celów cywilnych, a jej produkcja, sprzedaż i zakup stanowią część rynku wewnętrznego UE. Jednak broń palna w niepowołanych rękach może mieć druzgocące konsekwencje dla obywateli i społeczności. Wciąż jeszcze zbyt wiele jest w UE ofiar przemocy związanej z bronią. W pierwszym dziesięcioleciu XXI w. w 28 państwach członkowskich UE 10 000 osób zginęło w wyniku morderstwa lub zabójstwa z użyciem broni palnej, a ponad 4000 osób co roku popełnia samobójstwo z użyciem broni palnej. Średnio rocznie w UE na 100 000 osób przypada 0,24 zabójstw i 0,9 samobójstw z broni palnej. Obecność ciężkiej i często nielegalnie posiadanej broni palnej, szczególnie w obszarach miejskich w trudnej sytuacji, może wzbudzać wśród obywateli poczucie braku bezpieczeństwa.

Ten oficjalny dokument potwierdza to, że statystyki Elżbiety Bieńkowskiej o 100 000 zabitych z legalnie posiadanej broni palnej w UE, to publiczne kłamstwo unijnego komisarza, mające za cel osiąganie własnych celów.

 • Andrzej Turczyn

  i tak urodzi się kawał:

  Po czym poznać, że Bieńkowska kłamie?

  odpowiedź:

  po tym, że rusza ustami !

 • Mateusz Wolff

  Normalnie krew zalewa czlowieka jak sie tego slucha! Albo p.Bienkowska jest tak mocno zaczadzona poprawnoscia polityczna/lewactwem ,ze nic nie rozumie albo rozumie wszystko tylko cynicznie dazy do realizacji jakiegos nam nieznanego celu.
  Sam nie wiem co jest gorsze:(
  I jeszcze ten tekst ,ze bron polautomatyczna nie jest potrzebna do uprrawiania sportu. Czyli co ,z procy mamy strzelac?

  • Mozets

   Ona doskonale wie co robi – wykonuje tylko ściśle polecenia kierownictwa lewackiej Jewropy. Za to dostaje dobrą kasę. Sam bym to robił na jej miejscu. Gdybym miał jej zasady moralne ( ściślej brak zasad). Przestępcy “tylko ” dlatego ( i aż dlatego) są przestępcami , że nie mają żadnych ludzkich zasad. A jedynie własny interes. ( I interes mafii, gangu itp.)

 • Kostek Skoczy

  Przecież ona z PO jest. PO = Patria Oszustów.

  A oszuści przecież zawsze kłamią.

 • Andrzej Turczyn

  Bieńkowska

  • Starża

   Ale mina! Jak bym ją spotkał w ciemnej uliczce, to bym się chyba wystraszył. Co nie znaczy, proszę pani Bieńkowskiej, że sięgnął bym po broń.

 • Wojtek Sokołowski

  Kolejne, po “konsultacjach ze środowiskiem strzeleckim” kłamstwo.

 • PaFka Pafkam

  art. kk 231 ma tu zastosowanie? Ostatnio pisał Pan o tym …

  • Andrzej Turczyn

   zastanawiam się jaką podjąć reakcję

 • Kazimierz Wędrowny

  B. robi na mnie wrażenie potocznej blondynki. Prawdopodobnie nie ma absolutnie żadnego znaczenia co mówi i co myśli B. Gadające głowy w Brukseli to są tylko i wyłącznie marionetki służące tylko do gadania. Decyzje podejmują ciemne eminencje, które w ogóle się nie pokazują w mediach, bo po co? Demokracja w Europie została już drastycznie zredukowana! Zostało już tylko tyle demokracji żeby zachować jej pozory. Jeżeli duże rzesze społeczne się nie przeciwstawią, to unijny dyktat zacznie sam, bezprawnie podejmować i wprowadzać w życie decyzje o fundamentalnym znaczeniu dla naszej wolności – celem powolnego zniewalania i wynarodowiania krajów Europy.

  • vilas

   no jest taki “Plan Kalergiego” – jakis filozof z lat 30tych który mówił, że rasa biała powinna przestać istnieć,
   Rok 1984 Orwella – też pokazuje to co chcą osiągnąć,
   po to sprowadza się najeźdźców , żeby ci najeźdcy atakowali na ulicach, wtedy można “wprowadzić środki bezpieczeństwa”, a jak najeźdźcy zniszczą system socjalny który zbankrutuje, to można socjal zlikwidować… tyle, że podatki się nie zmienią, a kasa pójdzie na “elity” które przez inwigilację będą sterować rozbrojonymi niewolnikami,
   a żeby niewolnicy sie nie zjednoczyli potrzeba multiculti – brak homogeniczności , brak solidarności wobec wroga itd.

  • Lukasz

   Pani Bieńkowska roku nie przepracowała na etacie w prywatnej firmie, całe życie tuła się po urzędach żyjąc za nasze pensje.
   Godzimy się na socjalistów u władzy. Część z nas dlatego, że będziemy wtedy bardziej europejscy ( PO-PSL) albo dostaniemy 500+ czy przewalutowanie kredytu (PiS) w zamian za to oddajemy coraz więcej wolności obywatelskiej – to też mamy co mamy.

   • Kazimierz Wędrowny

    Socjalistami to oni są tylko w małym procencie i to socjalistami fałszywymi – to jest tylko przykrywka. Zdrowe idee socjalizmu zostały porzucone lub wypaczone jeszcze w czasach kiedy socjalizm powstawał.
    Później idee te były już tylko wykorzystywane do zniewalania i upadlania milionów ludzi.

 • max-bit

  nie byłem w stanie tego bełkotu słuchać sorry nie da rady

 • Pawel W

  Jestem za całkowitym zakazem broni palnej, bo panda jest zagrożona wymarciem!
  Zauważam, iż w podawanych argumentach nie ma żadnej zależności przyczynowo – skutkowej. Musi być podany jakiś argument “ZA”, żeby uzasadnić ograniczenia, niezależnie, jaki to argument. Czytałem kiedyś o takim eksperymencie, gdzie ludzie wpychali się na przód jakiejś kolejki, podając różne, absurdalne argumenty – przeważnie byli wpuszczani, zaś gdy nie podawali żadnych argumentów, byli z kolejki przeważnie wyrzucani. Logiczność argumentu nie miała znaczenia. Mam wrażenie, że stosuje się tu ten sam manewr.

  • Andrzej Turczyn

   tak, pracują nad rozbrojenie Europy uczniowie największych kłamców – komunistów

   • Pawel W

    Z tymi ludźmi(Bieńkowska et consortes) raczej nie ma co dyskutować. Oni swoje wiedzą. Mnie bardziej martwi to, że spory odsetek ludzi jest tak skażona komunizmem i brakiem logicznego myślenia, że szans dużych nie widzę. Dziś zamówiłem jedzenie z dostawą. Dostarczający przyjechał samochodem, a zwykle jeździli skuterami. Pytam się – dlaczego tak? Ano- zabronili, bo jakichś 2 dostawców zdecydowało sobie w pracy popić i wsiąść na skutery, czego efektem są podobno 4 zgony i 1 kaleka bez nóg. Teraz moje pytanie – co było przyczyną wypadku? Skuter, wódka, czy głupota? Drugie pytanie – dlaczego jak jakiś dureń wpadnie na jakiś pomysł, cierpią potem wszyscy, chociaż związek przyczynowo-skutkowy jest błędny, a ryzyko takiego zdarzenia ponownie jest statystycznie pomijalne(nie mówię o samych wypadkach komunikacyjnych)?

    • vilas

     media grają ogromną rolę w praniu mózgów,
     znam niestety osobiście przypadek bardzo smutny z bliskiej rodziny, gdzie osoba która poszła na emeryturę i zaczęła oglądać nonstop telewizor,
     po iluś latach zmieniła się totalnie, tak przesiąknęła propagandą, że własną rodzinę atakuje i głosi absurdalne tez w stylu “nawet 100 tysięcy imigrantów nie zaszkodzi, islam to religia pokoju, ludzie nie powinni mieć wogóle dostępu do broni, w życiu trzeba ciężko pracować a nie żądać wysokiej pensji, trzeba być posłusznym bo władza wie lepiej bo ma fachowców” i tym podobne teksty i atakuje i wyzywa członków rodziny którzy jej wiele pomogli, atakuje i wyzywa gdy się okazało, że cała rodzina (poza nią) na PiS głosowała,
     ta osoba była zawsze podatna na mody, wpływy, trendy, i takich osób jest znaczny odsetek i media nimi sterują jak zahipnotyzowanymi,
     zresztą przykładem jest właśnie moda – jakaś firma wymyśla sobie, że w danym roku “modne” są błękitne bluzki i szerokie oprawki do okularów i cała masa nastolatek i dorosłych pań za chwilę ma błękitną bluzkę, szerokie oprawki do okularów i resztę ludzi wyzywa od durni – bo nie wiedzą co modne

     to samo na politykę się przekłada,
     lewactwo ma media – a potem efektem jest to że w rodzinach pojawiają się pawliki morozowy

 • Nikifor

  Zastanawiałem się jaki cel ta pani i nic poza chęcią utrzymania się przy korycie nie znalazłem.
  Jak nazywa się kobietę, która dla pieniędzy zrobi wszystko, nawet największe świństwa? Może mi ktoś podpowie bo nie mogę sobie przypomnieć?

  • Warhead

   Ja wiem… ale nie powiem 🙂
   Jak zauważyłem – ta pani skłamała praktycznie w pierwszym zdaniu mówiąc “I think…”. A na serio – sprawa jest poważna. Padło 100 tyś ofiar broni palnej. To, że to jest nieprawda jest mniej istotne. Działa goebbelsowska propaganda – kłamstwo powtarzana wielokrotnie nabiera kształtu prawdy, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy wystarczy jedna szkodliwa wzmianka w prasie lub telewizji. Sprostowania i wyjaśnienia nikogo nie obchodzą. Liczy się sensacja. Też uważam, że należy coś z tym zrobić. Myślę, że popełnię kilka maili do z zapytaniem o źródło danych.
   Najbardziej ubawił mnie apel EB o otwarte umysły – ta pani nie rozpoznała by otwartego umysłu nawet gdyby podszedł i kopnął ją w …

   • Mozets

    ( cytat z “Paragrafu 22” J.Hellera:
    Nic tak wspaniale nie rozjaśnia w głowie – jak potężny kop w dupę.
    (pisownia oryginalna).

 • Dan

  Pazury większe od rozumu

 • Nikifor

  Jej angielski jest z google translate.

  • EDiox

   nieprawda, translator dużo jest lepszy.

 • Krzysztof Jabłoński

  Wysłuchałem tego jej jąkania. ‘Solve this question’ ? Czyli co, ostateczne rozwiązanie kwestii broni palnej, tak? Pani Bieńkowska ma angielski równie brzydki jak zamiary.

  • Robert N

   Rzeczywiście, strasznie chaotycznie, pomaga sobie rękami jak może ale i tak niewiele można z tego zrozumieć. W sumie może to i dobrze…..

 • Robert N

  Czy nie można jej postawić zarzutów? Kłamstwo nie jest już przestępstwem? Co za czasy.

 • Paweł Rosiński

  P. Bieńkowska na pewno sama tego nie wymyśliła. Ktoś jej mówi co ma śpiewać to pewne. Bareja to przewidział, nawet fryzura podobna!

  https://www.youtube.com/watch?v=ygfOBGRrdPE

 • JebaczKoz

  Ktoś tą kobietę traktuje poważnie?

 • Szprogus75

  bardzo ładne zdjęcie pani Bieńkowskiej, takie Unijne straszydło :)))))

 • sidi nowy

  Pokaż mi swój rodowód a powiem Ci skąd tyle w tobie nienawiści do innych ludzi. Bieńkowska vel Sara Orenstein !