Powstanie armia Unii Europejskiej!?

Jak podaje DziennikNarodowy.pl “The Times” donosi, że pod kierownictwem wysokiego przedstawiciela Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, Federica Mogherini, przygotowywane są plany, które przewidują rozwój nowych europejskich struktur wojskowych i operacyjnych, w tym centrali. Te plany są wspierane przez Niemcy i inne kraje jako pierwszy krok w kierunku utworzenia armii UE. Plany tworzenia tej armii są ukrywane, ponieważ informacja taka mogłaby mieć wpływ na Brytyjczyków, którzy w referendum wypowiedzą się 23 czerwca czy wychodzą z Unii czy w niej zostają. Informacja o tworzeniu unijnej armii jest wodą na młyn dla zwolenników Brexitu.

Tymczasem, jak podaje gazeta The Telegraph plany stworzenia wielkiej europejskiej armii są już gotowe. – Ambicje Unii Europejskiej zmieniają się w „niebezpieczną fantazję” stworzenia wspólnych sił obronnych – powiedział Liam Fox były minister obrony w rządzie Davida Camerona.

Inny eurosceptyczny Torys twierdzi, że wyborcy byli „oszukiwani” i „mamieni” co do prawdziwej skali wysiłków UE do stworzenia jednolitej armii.

(źródło dzienniknarodowy.pl)


Krótki komentarz. Były czasy, że dziadka pewnego polskojęzycznego polityka, jak ten polityk sam podaje, na siłę wzięli do Wermachtu by walczył na chwałę Hitlerowskich Niemiec. Zdaje się, że pokojowo zbliżamy się do powtórki tej niemiłej historii. Ciekawi mnie jedynie jak odniesie się do tych pomysłów rząd Prawa i Sprawiedliwości. Pozostaję w nadziei, że zostanie wierny tradycyjnym sojuszom transatlantyckim, nie wikłając Polski w armię europejską. Europejska armia to droga prowadząca do odebrania kolejnej sfery suwerenności Polski. Bez armii Polski nie ma, podobnie nie ma Polski z armią europejską.

Unia europejska pod rządami lewaków sięga po coraz to dalsze kompetencje państwa. Niedobrze, źle się dzieje. Na to wszystko się nakłada coraz większa agresja Putina. Wpędza nas to w szpony lewackich europejczyków. Sami wobec Putina jesteśmy bezradni, w Unii Europejskiej zaś bezwolni. Póki co trzeba bardzo chwalić ministra Antoniego Macierewicza, który jak widać po ćwiczeniu Anakonda 16, rozumie wartość sojusz z Ameryką.

 • Jakub Cezary

  Każda armia służy swemu państwu,gdy twórcą jest moloch bez żadnej konkretnej idei
  to zwiastuje to same kłopoty. Dla mnie to kolejny powód by wyjść z Unii. Ta organizacja to tylko same kłopoty.

  • Andrzej Turczyn

   Na taką decyzję nie stać PiS. Jest w tym trochę prawdy, że my bez sojuszu z USA, bez Unii jesteśmy skazani na pożarcie Moskwy….

   • Wojciech Pisarski

    To niestety prawda.

    Nasza obecność w UE oraz obecność sił amerykańskich w naszym kraju uważam za bardzo złe. Niestety wszelkie alternatywy w tej chwili wydają się znacznie gorsze. Bez wzmocnienia kraju, militarnie i gospodarczo, moglibyśmy nie przetrwać, ale za kilka lat można będzie zobaczyć, na czym stoimy i zweryfikować dalszą zasadność obu tych rzeczy.

   • Jakub Cezary

    Niestety, ubolewam nad taką słabością PIS-u. Nie zgadzam się, że Unia jest jakimś elementem, który chroni Nas przed Rosją. Tylko współpraca z USA, da Nam realne bezpieczeństwo.

 • Nikifor

  A ja z innej beczki.
  Usłyszałem w Radiowej Jedynce, że policjanci we Francji protestują przeciwko zasadom “obsługi” służbach karbików HK. Otóż policjanci francuscy otrzymali te karabiny w celu zapewnienia przeciwwagi dla “kałaszy” terrorystów. Mają dać szanse odpowiedzenia terrorystom ogniem na ogień, ale…
  Francuscy notable wydali ponoć instrukcje, że karabiny te w trakcie patrolu maja być zamknięte w bagażnikach, w futerałach. Dodatkowo jeden z policjantów ma być odpowiedzialny za pilnowanie znajdujących się w bagażniku karabinów.
  Scenariusz: terroryści strzelają z AK, a francuscy policjanci otwierają bagażnik wyjmują futerały z futerałów karabiny (terroryści w tym czasie przestają strzelać bo amunicja się skończyła) podpinają do nich magazynki, przeładowują (bum – terrorysta się wysadził) …..
  Gdzie ta zachodnia Europa zmierza?

  • Andrzej Turczyn

   Zastanawiam się czy to celowa robota, czy lewactwo jest tak bezgranicznie głupie. Szczerze pisząc zupełnie bym się nie zdziwił gdyby okazało się, że to jednak głupota.
   A Europa… zmierza ku zagładzie i abyśmy za nimi nie poszli, patrząc na dzisiejszą Polskę, bardzo ważne jest aby rządził PiS.

 • Pawel W

  Spokojnie. Podejrzewam, że przeliczą się z tą armią, która będzie miała tyle zapału do nadstawiania karku, co siło IFOR/ONZ w Jugosławii.

 • max-bit

  Tak, EU Army.
  Na wyposażeniu kolorowe “tęczowe” flagi, kwiatuszki i tym podobne “sprzęty”.
  A nie zdziwił bym się jak w szeregach owej EU Army będzie więcej tych niż nas.
  E…. nawet nie będę tematu rozwijał, zaraz albo już na dniach EU zacznie się sypać zaraz zaliczymy brexit, co będzie przyczyną do skutku.

  • Andrzej Turczyn

   Zrobią armię, dadzą flagi i każą rozmontować własne armie. O taki będzie efekt

   • max-bit

    Nie sądzę aby zdążyli, unia już się sypie.
    Obstawiam że przedmiotowy brexit będzie “papierkiem lakmusowy”
    Osobiście sądzę że albo zrobią tak aby UK nie wyszło z EU, (jak w Austrii po raz kolejny nie dopuścili aby siły radykalne doszły do rządów) albo położą na to lagę…
    Chciał bym zauważyć że dziś na tapecie są “imigranci” ale praktycznie totalna cisza o tym co było na świeczniku jeszcze dwa lata temu tj. sytuacja finansowa EU. Owszem czasem przebąkną w radiu o tym że Gracja dostała kolejną transze “pożyczki” po za tym cisza.
    Trzeba zauważyć że jako taka sytuacja gospodarcza jest w Germanii, pozostałe kraje już różnie wiążą koniec z końcem, ale nawet jeśli się przyglądnie DE to tam też aż tak różowo nie jest.
    Niemiecka gospodarka tak jest rozhulana że jej dług wynosi ok 6,5 biliona Euro tak 6500 mld Euro. Niestety każda recesja tak napompowanego balona jest niczym zderzenie malucha z czołgiem przy 200km/h. Oczywiście próbują to redukować (miedzy innymi widać to u nas po ilości sprzedawanego wszelkiego badziewia).
    Aczkolwiek zastanawia mnie fakt że wg oficjalnych statystyk w 2014 obrót pomiędzy DE-PL wyniósł na plus dla Polski w wysokości prawie 5mld Uro, choć wg mnie jest tu jakieś zakłamanie bo jakoś to mi się “nie dodaje”

 • Gr Bo

  Armia UE to stary pomysł, nie udało się go zrealizować nie tylko przez kwestie finansowe ale również przez problem kwestii dowodzenia Niemcy chcieli co innego Francja co innego itd. ale teraz lewaccy władcy mają wspólnego wroga jakim są rdzenni obywatele Europy. Na szczęście jest jeszcze problem z kasą a ta w dużej mierze poszła na ubogacanie przy pomocy “imigrantów”.

 • Wojciech Kapeliński

  “Myślał indyk o niedzieli, a w sobotę łeb mu ścięli [terroryści]”. UE może sobie chcieć wiele rzeczy ale na ile wystarczy kasy i zgody politycznej to zupełnie inna historia.

 • Krzysztof Mościcki

  Jak niegdys napisal Adam Mickiewicz, czastka narodu zawsze musi byc pod bronia, bez niej swoi czy obcy z domu cie wygonia. Kto sarkał na wojsko i na nie nie płacił utraciwszy wszystko Ojczyznę utracił. Slowa wydaja sie nadal aktualne i mam nadzieje ze obecna wladza w Polsce niedopusci do eurokouchozu rowniez w tej kwestii.

 • Pingback: Rozbrojenie Europejczyków to realizacja komunistycznego manifestu Altiero Spinellego z Ventotene. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Unia Europejska tworzy fundusz założycielski Wermachtu, dla niepoznaki nazywany europejskim funduszem obronnym | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Niemiecki Komisarz ds. Obronności: "Powstanie armii UE jest nieuniknione" | Andrzej Turczyn()