Artur Jabłoński członek zarządu ROMB w programie Tak czy Nie.

W programie Tak czy Nie członek zarządu stowarzyszenia Ruch Obywatelski Miłośników Broni Artur Jabłoński. Program dynamiczny. Moim zdaniem bardzo słaby występ pana z SLD i doskonałe wystąpienie Artura Jabłońskiego.

 

 • marwin

  Im więcej takich programów i “leśnych dziadków” nieogarniających własnej argumentacji, tym lepiej dla naszej sprawy. Zresztą wyniki sondy to wyraźnie potwierdziły.
  Doskonale wręcz wyglądają programy, gdzie umysłowo betonowy i w dodatku rozedrgany oszołom rozbija się o spokój i wyważone wypowiedzi znawcy tematu.
  Zabrakło mi tylko pytania, ile potencjalnych ofiar żyje dzięki prawidłowo i skutecznie użytej broni. Jeśli są takie statystyki, to warto byłoby je przytaczać.

  • Bartosz Skowroński

   właśnie z statystyką skutecznej obrony za pomocą broni (bez strzelania) jest problem bo mało kto takie zdarzenia zgłasza (często z powodu że takie użycie broni narusza jakieś przepisy. Wiec nikt się nie będzie chwalił nawet w anonimowej sondzie bo anonimowość nie jest w nich kompletna)

  • Krzysztof Jabłoński

   Też byłem ciekaw jak to wygląda. Ciekawy pogląd na ten temat znalazłem w tym artykule: http://www.hoplofobia.info/jak-czesto-bron-uzywana-jest-do-obrony/
   Niestety w Polsce tragiczne konsekwencje stosowania art. 25 kk. w przypadku skutecznej obrony powodują obawę ofiary napaści przed podjęciem obrony w ogóle.

 • Robert N

  Panie Andrzeju, wygląda na to, że zasiane ziarno i praca przynosi plony – w mediach wysyp debat na temat broni i do tego w miarę rozsądnych, z udziałem ROMBu. Brawo, jestem pod wrażeniem osiągniętych rezultatów. Jak dla mnie sposób prowadzenia dyskusji przez pana Artura to mistrzostwo świata. zero emocji, celne argumenty… Po chwilach zwątpienia wraca optymizm i wiara w sukces.

 • Andrzej Turczyn

  Przez wiele już lat siałem ja, siali i inni. Też jestem zadowolony. Po staropolsku się mówi, dzięki Bogu.

 • Krzysztof Sajna

  Bardzo chciałbym zobaczyć źródła statystyk przytoczonych przez Pana Elsnera. Podejrzewam, że są wyssane z palca lub kreatywnie interpretowane. Tok rozumowania w takim przypadku jest następujący: Więcej broni w domach powoduje więcej samobójstw z użyciem broni. Pomijany zazwyczaj jest fakt, że ogół samobójstw pozostaje bez zmian. Takie drobne zaklinanie rzeczywistości.

 • Mariusz Sienkiewicz

  Widzę, że komuna jeszcze nie ma odrąbanego łba. Niedawno byłem na spotkaniu z grupą znajomych i rozmawialiśmy o dostępie do broni. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu wielu z rozmówców twierdziło, że gdyby mieli broń to mogliby kogoś zabić i to padło z ust człowieka mającego dziecko i żonę oraz pracę w jednym z większych banków w Polsce na angażu informatyk od spraw zabezpieczeń! Mam nadzieję, że prawo zmieni się w naszym kraju i dostęp do broni nie będzie na zasadzie muzeum czy sportowca a po prostu masz prawo jazdy nie byłeś karany, idź do sklepu i kup sobie broń.

 • Pingback: Komentarz po programach "Tak czy nie" oraz "Warto rozmawiać". | Andrzej Turczyn()

 • mic

  Podziwiam Artura Jabłońskiego za cierpliwość i sposób prowadzenia dyskusji, jak ktoś już wcześniej w komentarzach zauważył. Argumenty polityka SLD – bez komentarza…