Kto i jak niszczy naszą cywilizację, czy jest nadzieja na zatrzymanie upadku historii…

Stawiam sobie za cel wpływanie na

Zastanawiam się czy wyznawcy naszego uczestnictwa w Unii Europejskiej zdają sobie sprawę w czyjego autorstwa projekcie uczestniczą, kto jest oficjalnie czczony przez unijnych urzędników. Sprawdźcie to sami. Opowiada o tym Witold Gadowski w swoim komentarzu. Ja tych faktów nie znałem. Przeraziło mnie jak bardzo otwarcie Unia Europejska w Brukseli wskazuje swoje rzeczywiste cele, przez oddawanie czci pomysłodawcom realizowanych idei.
Dlaczego o tym publicznie w Polsce się nie mówi? Czas zacząć mówi głośno. Nastawienie społeczne wobec idei Unii Europejskiej często wynika z niewiedzy. Niewiedzy, że w istocie Unia Europejska to realizacja idei zbrodniczych totalitarystów spod czerwonego sztandaru, również z łamanym krzyżem. Zniszczenie państw narodowych, bo o to w tym tak naprawdę chodzi.

 

Do czego to zaprowadzi i kto wspiera niszczenie naszej cywilizacji, opowiada w codziennym programie pastor Paweł Chojecki i Marian Kowalski w telewizji idź pod prąd. Niebywałe sprawy dzieją się na świecie. Słuchajcie, bo nie mona pozostać biernym na te sprawy. To wszytko dzieje się na poważnie, to nie są tylko czcze słowa.

Równolegle do niszczenia państw narodowych postępuje zniszczenie tradycyjnej moralności. W części i niepostrzeżenie już nasza cywilizacja została zniszczona.

 

Moim zdaniem wysiłek społeczny jest naprawdę potrzebny. Zagrożenie naszej cywilizacji staje się naprawdę poważne. Tym samym nasza wolność, a może i fizyczne istnieje jest realnie zagrożone. Musimy nazywać wprost fakty, głośno wyrażać sprzeciw wobec jakiejkolwiek europejskiej integracji, sprzeciwiać się niszczeniu Polski jako państwa narodowego. Musimy otwarcie krytykować zwodzicieli, którzy niszczą chrześcijańskie fundamenty naszej cywilizacji.

Pomimo tego jest nadzieja… mówi o niej w programie z Marianem Kowalski, pastor Paweł Chojecki.

 • Kazimierz Wędrowny

  Fundamenty naszej cywilizacji są nie tylko chrześcijańskie. Łatwo jest mówić o nadziei osobie wierzącej w Boga. Niewierzący może nie mieć tej nadziei, szczególnie gdy ma oczy i uszy szeroko otwarte i widzi w pełni całe to bagno. Zdaje się, że świat dawno już przekroczył jakieś apogeum i teraz stacza się w przerażającym tempie i nikt i nic nie jest w stanie tego powstrzymać. I są ludzie, ci najpotężniejsi, którzy trzęsą całym światem, i których działania przyczyniają się do tego upadku.

  • Andrzej Turczyn

   A jakie jeszcze oprócz chrześcijańskich są nasze fundamenty?

   • Kazimierz Wędrowny

    Pisząc najkrócej: zasady moralne.

    • Andrzej Turczyn

     a te skąd pochodzą, jak nie z Biblii. Jak nie ma Biblii, to każdy ma swoje.

     • vilas

      miłość bliźniego, pomoc słabszym występuje też w buddyźmie

     • Kazimierz Wędrowny

      A czy zanim powstała Biblia, świat był gorszy niż dzisiaj?

     • Sylwa

      Tutaj należy sprecyzować źródła: oceniamy wg. źródeł naukowych czy wg. biblii (bo przecież przecież zapisy dotyczą nawet stworzenia świata)…

     • Jalu Kurek

      A czy w czasach przed-biblijnych były wojny religijne?

     • Sylwa

      Panie Andrzeju, twierdzenie że nie ma innych akceptowalnych zasad “moralnych” (czyli zasad funkcjonowania w danym społeczeństwie) poza biblią jest krzywdzące (bo oznaczałoby że niewierzący są niemoralni) i ociera o totalitaryzm religijny tak przez Pana tępiony w islamie…

     • Jalu Kurek

      Czy w imię Biblii nie wymordowano wielu niewinnych ludzi?
      – mieszkańcy Jerozolimy podczas chrześcijańskich krucjat
      – Prusowie
      – Husyci w Czechach
      – Indianie w Ameryce Płd.
      – połowa populacji krajów niemieckich podczas (religijnej) wojny trzydziestoletniej (mordowali się katolicy z protestantami)
      – Hugenoci i Katarzy we Francji
      – męczennicy Świętej Inkwizycji
      – tysiące spalonych “czarownic” w całej Europie
      – “Got mit Uns” na klamrach Wehrmachtu

   • vilas


    ja jako antyreligijny takowe widzę 😉
    rasa, wolność , ideały rewolucji różnych (czyli NIE dla feudalizmu , NIE dla zniewolenia i arystokracji , NIE dla zamordyzmu władzy która jest dziedziczona i nie ma szans na awans z kasty w której się urodziło, NIE dla fanatyzmu religijnego, NIE dla zbyt wielu zakazów)
    NWO czym jest ?
    jest systemem nakazów nadzoru , taniej siły roboczej, powrotu do feudalizmu gdzie “resortowe dzieci” wszystko mają a Ty nie masz nic bo nie urodziłeś sie w okreslonej rodzinie,
    chrześcijańskie fundamenty też są ważne- szacunek dla słabych, pomaganie słabym,
    ale i ideały rewolucjonistów francuskich – czyli ścinamy króla który nas zniewala bo zasługujemy na więcej,
    wg NWO jedyne na co ja zasługuję to na to by na nich pracować jako cheap labor z wiecznym kredytem na szyi, kredytem w ich banku,
    wg islamu – fanatyzmu – nie ma wolnośći wyboru, jest nakaz i zakaz
    więc są inne fundamenty walki,
    ja jako chyba ateista, a napewno antyreligijny je znajduje i mam po drodze z Panem i Marianem Kowalskim zdecydowanie bardziej niż innymi

    • Jalu Kurek

     100% racji !
     Podpisuję się pod tym co napisałeś obiema rękami !

 • Jalu Kurek

  Chrześcijańskie “fundamenty” naszej cywilizacji mają swoje korzenie na Bliskim Wschodzie, czyli… w Azji !
  Warto żeby bezrefleksyjni Polacy to sobie uświadomili.
  Do kogo modlą się Polacy? Do żydowskiego Boga i do żydowskich świętych. Jezus Chrystus, Maryja, Św. Józef i wszyscy, albo przynajmniej większość apostołów to byli Żydzi !