Wojciech Cejrowski na strzelnicy w Koszalinie.

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że podróżnik Wojciech Cejrowski jest zwolennikiem dostępu do broni palnej. W sobotę 16 lipca 2016 r. WC pojawił się na strzelnicy Unia w Koszalinie. Koszaliński Klub Strzelecki Kaliber jest już od jakiegoś czasu klubem strzeleckim pana Wojciecha Cejrowskiego. Wraz z Wojciechem Cejrowskim strzelnicę klubową odwiedził Jarosław Lewandowski, inicjator zmian przepisów ustawy o broni i amunicji w 2011 roku i pomysłodawca założenia stowarzyszenia Ruch Obywatelski Miłośników Broni.

Wojciech Cejrowski jako członek Koszalińskiego Klubu Strzeleckiego Kaliber zdał w dniu wczorajszym egzamin na patent strzelecki. Jestem przekonany, że to droga do uzyskania pozwolenia na broń. Nie będzie przy okazji będzie stwierdzenie, że Wojciech Cejrowski wspiera działania Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni!

IMG_0223 IMG_0224

 

 

 • Wojtek Sokołowski

  W jakich kategoriach zdawał Wojciech Cejrowski?

  • Andrzej Turczyn

   na patent wszystko co można

   • Wojtek Sokołowski

    W takim radzie gratulacje. Każdy kilogram praworządnego uzbrojonego obywatela szczególnym dobrem narodu 🙂

    • Nikifor

     Ładne!
     🙂

     • Wojtek Sokołowski

      Trochę przerobione hasło z filmu “Miś” Stanisława Barei, ale pasuje jak ulał.

 • Ireneusz

  Zagadkowe to wszystko…

 • Pawel W

  Śmieszne – w Arizonie ta sama osoba może chodzić z pistoletem przy boku, bo chce i nie jest karana, u nas musi zdawać przeróżne egzaminy, powymyślane przez “leśnych dziadków”, które zapewne w wielu aspektach są absurdalne, jak egzamin na prawo jazdy.
  Taka anegdotka, bo zdawałem parę lat temu na A i jeszcze pamiętam – trzeba np.podać prawidłowy naciąg łańcucha i umieć sprawdzić, bo to decyduje, czy motocykl jest sprawny do jazdy, natomiast nigdzie w wymaganiach egzaminacyjnych na motocykl nie ma konieczności sprawdzenia ciśnienia w ogumieniu! Jeśli podobne kwiatki są w egzaminie na pozwolenie(a pewnie są), to boki zrywać z pozorów praworządności.
  Wiecie w ogóle po co te egzaminy? Nie tylko dla urzędników, żeby mieli prace, ale także po to, żeby sprawić pozory kontroli i zapewnienia bezpieczeństwa.

  • Ireneusz

   No więc właśnie… 🙂 Tym bardziej zagadkowy jest dla mnie “ruch” Cejrowskiego w kierunku pozyskania patentu w naszym grajdole. Człowieka podającego się za “wolnościowca”, a w dosadności swoich osądów jawiącego się jak się wydaje w porywach nawet, jako “antypaństwowiec”. No ale co najważniejsze, człowieka jakby nie było oświeconego i świadomego mechanizmów funkcjonujących w PL. Nie trzyma mi się to wszystko kupy.

   • Wojtek Sokołowski

    Faktycznie biorąc pod uwagę, co Wojciech Cejrowski mówił na konferencji ROMB, to jest to jakby wbrew temu co zrobił.
    Natomiast na pewno jest to inteligentny facet, który rozumie, że w chwili obecnej, nie będzie u nas jak w Arizonie, więc robi co może w ramach obowiązującego prawa.

    • Ireneusz

     Jakimi FAKTYCZNIE pobudkami kierował się pan Cejrowski, wie [prawdopodobnie] tylko pan Cejrowski. Dla mnie pozyskanie patentu w PL jest zagadką, kiedy nawet PJ ma [jeśli dobrze pamiętam] meksykańskie 🙂

     • Krzysztof Jabłoński

      Ale jak to? Przecież w podaniu o wydanie pozwolenia na posiadanie broni palnej pan Wojciech będzie musiał zadeklarować w jakim celu chce ją mieć. Wtedy wszystko bedzie jasne.