Kolejne akty terroru pokazują, że pilnie trzeba w Polsce zmienić zasady dostępu do broni.

Wczoraj napisałem Trwa wojna, inna wojna niż dotychczasowe, należy do niej dostosować metody walki i obrony.  To wojna z cywilami, co znaczy, że cywilny mieszkaniec musi być przygotowany. Cywil przygotowany, to cywil nauczony strzelać, posiadający broń palną, mający instrumenty prawne pozwalające mu na nieskrępowane działanie. To wszystko jest w zasięgu ręki. Prawo do broni, powinność szkolenia na strzelnicy, zmiana prawa do obrony koniecznej i stanu wyższej konieczności. Tylko tyle i zarazem aż tyle, bo to wielki krok wiary.

Nie musiałem długo czekać, aby moje słowa zostały po raz kolejny potwierdzone. Bezkarni mordercy z karabinami robią rzeź właśnie w Monachium. Napiszę, że wcale mnie to nie dziwi. Po pierwsze było wiadome, że tak będzie. Tylko bezgraniczny dureń lub cyniczny zdrajca mógł myśleć inaczej. Po drugie islam to nie jest żadna religia pokoju, jak twierdzi przywódca światowej lewicy – papież Franciszek, a religia wojny i właśnie taką wojnę toczy w Europie. O tym też od początku wiedziałem, bo każdy kto nie jest kłamcą lub nie jest stuknięty i ma odrobinę rozumu, też to widział doskonale. Zwróćcie uwagę, że ich wojennym zawołanie jest Allach Akbar, cokolwiek to znaczy, wzywa imienia boga Allacha.

Oczywiście rządy nic nie są w stanie zrobić. Wpuścili wrogą armię i pozwoli na jej rozproszenie, zdrajcy. Głupkom nawciskali kitu, że to imigranci. Ta armia okazuje się całkiem dobrze uzbrojona, nie straszna im śmierć w walce. Na nic marzenie, że uda się ich zwalczyć wojskowo-policyjnymi metodami. Policja robi co może, ale te wysiłki nie zmienią zasadniczo sytuacji. Ta wojna jest z cywilami!

Słuszne są słowa:

zdzit

 

A teraz kilka słów o Polsce. Niestety dziesięciolecia tresowania nas w przekonaniu, że tylko Milicja Obywatelska może mieć broń, sprawiło żeśmy najbardziej rozbrojonym społeczeństwem w Europie. Do dzisiaj czytając decyzje administracyjne policyjnych wydziałów od pozwoleń i sądów administracyjnych, znajdziecie słowa mesjaszy pacyfizmu i rozbrojenia Polaków. Przywilej, nagroda, reglamentacja, wolą ustawodawcy jest aby broni było jak najmniej… Obowiązuje nas prawo stworzone przez posłów Dziewulskich, peerelowskich milicjantów mających głębokie przekonanie, że lud… wiadomo jaki i tylko władza ludowa broń odpowiedzialnie dzierżyć może.

Pilnie, podkreślam, pilnie! Tak bardzo pilnie, że już tylko kląć dla podkreślenia powagi sytuacji mogę, konieczna są zmiany zasad dostępu do broni i obrony koniecznej. Politycy Prawa i Sprawiedliwości, bo to dzisiaj w waszych rękach jest przywilej tworzenia prawa, będziecie mieli krew niewinnych Polaków na sumieniu, gdy nie dacie potencjalnym ofiarom prawa do skutecznej obrony. Oni walczą z cywilami, to barbarzyńcy z krwi i kości. Są przebiegli i korzystają z bezgranicznej, europejskiej, lewackiej naiwności. Nie myślcie, że oni tu nie przyjdą. Przyjdą, przyjadą, bo granice zazwyczaj są otwarte i zrobią nam to samo, co robią tamtym. Na miłość Boską, na co wy czekacie?!

Potrzebne nam pilnie szkolenia w posługiwaniu się bronią, ale tego Polacy chcą sami. Rząd, a co tam rząd, PiS musi w końcu się zgodzić na zmiany zasad posiadania broni. Ustawa gotowa, utknęła w ministerstwie. Miała być sprawa do lipca omówiona, a jest niema cisza. Uważam zarazem, że ogólna sytuacja pokazuje, że PiS słucha głosu społeczeństwa, mniejsza o motywy. Polacy dzwońcie, piszcie, awanturujcie się u posłów Prawa i Sprawiedliwości, że żądacie już, natychmiast zmian zasad dostępu praworządnych Polaków do broni! Musimy wywierać na nich stały  nacisk. Pokazać, że utrzymują komunistyczne prawo, że Polacy domagają się prawa do skutecznych metod obrony.

orzel polacy do broni

 • Wojtek Sokołowski

  Panie Andrzeju, w tym akurat wypadku nie ma jeszcze jasności kto strzelał. Dochodzą sygnały że mógł to być jednak nie przedstawiciel najbardziej pokojowej religii świata.
  Jakkolwiek wnioski słuszne. Może faktycznie akcja nacisku na poszczególnych posłów przyniosłaby skutek.

  • Woj Wol

   Dzisiaj jest 5 rocznica ataku na ludzi na wyspie Utoya – przez Brevika. Obawiam się, że to atak oszołomów z drugiej strony.

   • Pawel

    A ty co? Pracownik Gazety Wyborczej?

    • Woj Wol

     Każdy kto używa broni w stosunku do bezbronnych i niewinnych cywili jest oszołomem – i to nie ważne czy z lewicy czy też prawicy. Ale jak widać dla Ciebie o nie jest zrozumiałe.

  • Szpiegu Szpieg

   na rp.pl pojawiła się informacja, że jeden ze świadków słyszał allah akbar, inny z kolei “wy cholerni Turkowie”. Mi się wydaje, że to celowy szum informacyjny. Gdyby chciał strzelać do Turków to strzelałby do Turków.

   Jutro i tak pewnie się dowiemy, że to bezrobotny “Niemiec” leczony psychiatrycznie.

   • Wojtek Sokołowski

    Z Turkami jest problem, oni nie strzelają. Oni na strzelaninę przychodzą z nożami…..
    Nie mogłem, po prostu nie mogłem się powstrzymać.

  • Andrzej Turczyn

   Już jest. Ponadto prawdopodobieństwo strzelania przez Europejczyka jest bliskie 0, zatem nie ma co czekać ze sprawdzaniem. Irańczyk wyznawca allacha.

   • Wojtek Sokołowski

    Tak, dziś już wiadomo coś więcej. 18 letni gość z podwójnym paszportem, który jak wynika z nagrania z “kłótni” pomiędzy nim, a kimś kto go nagrywał, żył z zasiłku.
    Przy okazji z filmu wynika, że gość twierdzi że kupił broń. Ponieważ z tego co wiem posiadanie broni w Niemczech jest legalne od 21 lat. Więc pewnie uzbroił się nielegalnie.
    Czyli jak zwykle, przestępca jak chce, to ma. Praworządny obywatel zaś może go co najwyżej nagrać komórką i zbluzgać…..

    • Pawel

     Czyli po staremu 😉

 • KBPol

  Napisałem tutaj dwa dni temu (Makowiecki: Człowiek…), że maleją szanse na to że PiS cokolwiek zmieni w kwestii dostępu do broni palnej dla praworządnych obywateli. Dzisiejszy dzień pokazał jednak że być może jest jeszcze nadzieja. Mam na myśli dzisiejszą uchwałę w sprawie upamiętnienia polskich ofiar ludobójstwa na Wołyniu w latach 1943-45. Zgadzam się że trzeba naciskać na posłów PiS. Oraz Kukiz! Tylko wysyłanie maili raczej niewiele zmieni. Jeśli ktoś ma pomysł na bardziej skuteczny nacisk to czekamy.

  Załączam zrzut ekranowy z dzisiejszych Wiadomości do wykorzystania.
  .

 • KBPol

  Napisałem dwa dni temu tutaj (Makowiecki: Człowiek…), że maleją szanse na to że PiS cokolwiek zmieni w kwestii dostępu do broni palnej dla praworządnych obywateli. Dzisiejszy dzień pokazał jednak że być może jeszcze jest nadzieja. Mam na myśli dzisiejszą uchwałę w sprawie upamiętnienia polskich ofiar ludobójstwa na Wołyniu w latach 1943-45. Zgadzam się że trzeba naciskać na posłów PiS. Oraz Kukiz! Tylko
  wysyłanie maili raczej niewiele zmieni. Jeśli ktoś ma pomysł na bardziej skuteczny nacisk to czekamy.
  Ps. po raz kolejny mój post został oznaczony jako spam. Więc ponawiam bez załącznika.

  • Andrzej Turczyn

   Trzeba cisnąć, jest szansa proszę mi zaufać, wiem więcej niż piszę. Cisnąć, cisnąć, domagać się

   • norfonde

    Ciśnienie jest…

  • Rafal

   Wprowadzając ustawę antyterrorystyczną PIS pokazał że chce bronić się służbami a nie pozwoli by obywatel sam się bronił przed aktami terroru.

   Jest problem?- wprowadzają odpowiedni alert i kicha, broni nie ponosimy, nikt ani do ochrony osobistej ani sportowcy czy myśliwi, dronem nie polatasz, motolotnią też…. itd itd…..

   Swoja drogą ostatnio wypowiadała się w TV jakaś urzędniczka z Warszawskiego Ratusza (przed szczytem NATO) w sprawie zakazu noszenia broni palnej na terenie woj. mazowieckiego i powiedziała coś takiego: teraz myśliwi nie mogą nosić broni na ulicy- to świadczy o wyedukowaniu tych których prosimy o pomoc w sprawie normalności w dostępie do broni palnej dla praworządnych obywateli.

 • ShachMaT

  Tym razem w żadnym wypadku nie mogę się zgodzić z poniższym:
  “Politycy Prawa i Sprawiedliwości, bo to dzisiaj w waszych rękach jest przywilej tworzenia prawa, będziecie mieli krew niewinnych Polaków na sumieniu”
  W moim nieco chorym mniemaniu to jest zawodowy obowiązek tworzenia prawa, a nie przywilej, to jest ich praca. I druga rzecz, niewielu polityków wykazało się posiadaniem sumienia, więc śmiem wątpić żeby po śmierci, daj my na to 150 obywateli, mrugnęli okiem. A (najwyraźniej EX-) komisarz Bieńkowska już w ogóle posra się ze szczęścia, że statystyki działają na korzyść jej chorej krucjaty.

  Z kolei z tym zdaniem: “Nie myślcie, że oni tu nie przyjdą. Przyjdą, przyjadą, bo granice zazwyczaj są otwarte i zrobią nam to samo, co robią tamtym.” muszę się zgodzić w stu procentach. I powtarzam to samo od momentu pierwszego w tym roku zamachu we Francji i doniesieniu o “osobach” próbujących kupić broń na pomorzu bez zezwolenia.

  I tak się w końcu stanie.

 • Pawel W

  OT.
  Przeglądałem ostatnio dyskusję pod STOP fotoradarom. Zatrważała mnie dam spora ilość ludzi o mentalności niewolniczej, która uważa, że Policja może robić co chce, a rutynowe kontrole trzeźwości wszystkich jak leci są dobre i nie ma znaczenia, że nie jest to zgodne z prawem. Tacy ludzie, a jest ich sporo, nie będą popierać jakiegokolwiek poluzowania dostępu do broni. Polsce potrzebne jest 40 lat marszu przez pustynię, czyli to, co zrobił Mojżesz z Izraelitami, pozbywając się pokolenia wyrosłego w niewolnictwie i czekając aż wyrośnie nowe pokolenie, które zna i ceni sobie wolność i nie jest skażona niewolniczym myśleniem.

  • Piotr Petrus89

   Polecam kazanie x. Międlara na temat wyjścia Izraelitów z Egiptu… “Wśród żydów też znajdowali się tchórze, którzy chcieli zostać jako niewolnicy w Egipcie” U nas jest tak samo… W przestrzeni publicznej pojawia się dyskusja na temat b. palnej, ale są też tacy właśnie tchórze i agenci “Egiptu” którym zależy na tym aby Polacy byli dalej niewolnikami – bo niewolnik jest tani, a jak trzeba to można go “wydmuchać .

 • max-bit

  No i się wyjaśniło ten kto strzelał był szalony …
  I jest też trochę w tym wariactwie prawdy, bo czy ten kto ma równo pod sufitem bierze guna i pakuje kulki na około ?
  No nie …
  E … to wszystko, już mi się nie chce komentować.

  • Piotr Petrus89

   Me(n)dia mają zagwozdkę czyj był glock… 18 latek podobno wg. prawa niemieckiego mieć może, na ojca strzelca zarejestrowany nie był no i skąd gość miał pestki, kilkaset sztuk ?

 • max-bit

  I już w radiu piłują.
  Jest w Niemczech (podobno) dyskusja o dostępie do broni …
  No bo ten bidok co strzelał to szalony był i nie ma nic wspólnego, a to że ISIS powiedziało że on to był od nich… nie absolutna bzdura.
  Nie rozumiem jednego co Niemcom zakazać posiadania broni chcą ? Czy tylko ci ostatnio będą lobbować, a wprowadzą to w EU, a oni oczywiście via Bundestag tego nie zatwierdzą ?
  Knucie ciekawe choć jak widać proste.

  • vilas

   no tak, NWO
   pare masakr a potem gadanie że wszystko zakazać i wszystko kontrolować, jeszcze kilka potem lat po zakazie – wprowadzą kamery w każdym mieszkaniu, a dodatkowo podatki wzrosną o 10% na to by utrzymać system kontroli w którym będą pracować jedynie dzieci obecnych służb itd
   “oczywiście ani islam nie ma nic z tym wspólnego, ani lewactwo”
   a skoro krasnoludki nie istnieją, to pewnie broń winna, a zwłaszcza ta w rekach “natives”

 • max-bit

  1. Ten sprawca miał manifest Andersa B. Bez komentarza.
  2. Pistolet był ze Słowacji był modelem teatralnym, z którego się nie dało strzelać, ale się dało przerobić.
  I teraz dalej
  3. A Pistolet kupił w DarkNecie 🙂 którego nie można kontrolować 🙂
  4. Był strasznie nie normalny, strzelec nie pistolet.

  Jak by kto nie rozumiał to ten internet (związany z DarkNet) idzie po innych kabelkach takich czarnych w ziemi których to nie widać 🙂

  Tia…. piłowanie dalej …
  Da się? Udowodnić ze dyrektywa jest potrzebna ? No …

  • Piotr Petrus89

   Teraz w teleexpresie powiedziano, że gość zamówił pistolet przez internet… Teraz będzie pretekst żeby przeszukiwać paczki…

 • Witek

  Rozwiązaniem problemu znacznie szybszym, łatwiejszym i skuteczniejszym byłoby zatrudnianie w centrach handlowych ochroniarzy odpowiednio przeszkolonych i uzbrojonych. To bezpieczniejsze niż chaotyczna wymiana ognia w wykonaniu amatorów w obiekcie pełnym cywili.

  • KBPol

   Ale dlaczego tylko w centrach handlowych?! Czyżby dlatego, że gdyby trzeba było zatrudnić takich “ochroniarzy odpowiednio przeszkolonych i uzbrojonych” również na wszystkich imprezach masowych, sportowych, we wszystkich środkach komunikacji publicznej oraz wszystkich innych miejscach gromadzenia się ludności (dziesiątki tysięcy takich miejsc) to już nie byłoby to rozwiązanie problemu “znacznie szybsze, łatwiejsze i skuteczniejsze”?I A czy nie najprościej ich po prostu nie wpuszczać do Polski?! Polska nigdy nie miała kolonii i taki islamista, Azjata czy Afrykańczyk, nie ma żadnego moralnego prawa aby żądać abyśmy go wpuścili do Polski i w zamian mieli go utrzymywać do końca życia. Jego oraz całą jego rodzinę która ściągnie lub naprodukuje.

   • Witek

    A dlaczego uważasz , ze niebezpieczni są tylko islamiści ? W USA to nie islamiści są sprawcami większości masakr w miejscach publicznych tylko rodzime świry. Dla przykładu, dzisiaj w Niemczech muzułmański uchodźca zarąbał maczetą jakąś kobietę i kilka osób zranił. W Polsce nie tak dawno Polak zarąbał siekierą przypadkowe dziecko na ulicy, było tez kilka przypadków użycia maczet w taki sposób przez kiboli. Pisałem o galeriach handlowych dla przykładu i niekoniecznie myślałem o Polsce, ale skoro tak chcesz to proszę. W Polsce imprezy masowe, są osłaniane przez policję , chociażby w tym sensie , ze na miejscu jest paru policjantów, więc w razie awantury nie trzeba by było czekać na interwencję. Na niektórych koncertach wchodzący są sprawdzani przy użyciu wykrywaczy metalu i trzepane są torby, nie wolno wnosić nawet butelek. Po drugie, nie jest możliwe nie wpuszczanie do Polski osób o tym wyznaniu. Nie słyszałem żeby jakikolwiek islamista “żądał żeby go wpuścić do Polski”. Przyjeżdżają nie tylko jako uchodźcy, całkiem legalnie i poza tym sporo ich mieszka tutaj od wielu lat. My jesteśmy w tej dobrej sytuacji , że ci uchodźcy z tej ostatniej wielkiej fali wcale się do nas nie wybierają, Polska jest dla nich mało atrakcyjna i nawet ci słynni chrześcijanie z bliskiego wschodu co to zostali przez nasz kraj przygarnięci , zaraz pouciekali do Niemiec. Nie mamy z tym problemu jaki sobie narobili Niemcy , za co teraz płacą, Natomiast teza , ze będzie bezpieczniej jak Polacy będą łazili z klamkami za paskiem do teatru, na koncerty i do klubów jest nieprawdziwa. Ale uważam że ochrona w galeriach powinna rzeczywiście być przeszkolona i uzbrojona, w moim mieście niedawno banda rodzimych bandytów włamała się nocą do galerii, obezwładniła nieuzbrojonych ochroniarzy i obrobiła bez przeszkód kilka sklepów jubilerskich.

    • KrzysH

     Przejrzyj sobie wiadomości ze stanów takich jak Teksas, Colorado itp. a zauważysz, że noszenie broni przez obywateli pomaga w zwalczaniu tzw. przestępczości pospolitej. Poza tym obrona siebie to fundamentalne prawo każdego człowieka. Prawdopodobnie większość strzelców sportowych jest lepiej przeszkolonych niż taki ochroniarz. Już nie mówiąc o policji 😀 Ja osobiście wystrzeliwuje ok 100 kulek tygodniowo. Uważam, że to mało no ale cóż ilości kasy się nie przeskoczy. Wiesz ile taki policjant wystrzeliwuje średnio? 30-60 ROCZNIE. Przeszkolony ochroniarz też wcale nie jest pewnie lepszy, chyba że robi to sam, prywatnie. Wniosek nasuwa się sam: ja też jestem w takim razie takim a’la przeszkolonym ochroniarzem 🙂 Jestem ochroniarzem siebie i osób postronnych jakby miało dojść do jakieś krytycznej sytuacji. Obejrzyj sobie dowolne zawody 3gun lub IPSC a zauważysz, że Ci ludzie chyba wiedzą o co chodzi 😀

     • Witek

      Wystrzeliwuję pewnie trochę mniej niż ty, ale nawet gdybym tłukł 200 tygodniowo nie odważyłbym się użyć broni w miejscu pełnym ludzi. Co innego strzelanie do tarczy , a co innego użycie broni w sytuacji stresowej. Przeciętny gliniarz na pewno jest słaby w temacie i to jest postulat do MSW żeby zamienić tych cieci w sprawnych funkcjonariuszy którym w pełni można zaufać. Wyjątkiem są tu na pewno antyterroryści, a co do Teksasu to ostatnio zdaje się mieli problem odstrzelonych 6 policjantów.Szkoda ze obywatele ich nie uratowali. Nie porównuj Europy do USA, tutaj przestępczość z użyciem broni palnej jest marginalna w porównaniem z nimi, co skutkuje brakiem uzasadnienia do aż takiego wyluzowania jak tam.

     • KrzysH

      Tu nie chodzi o takie wyluzowanie jak tam. Mi chodzi bardziej o coś takiego jak projekt ROMBu. Po prostu zdroworozsądkowe podejście do tematu. Nie popadanie w skrajności w skrajność tylko mądre wyśrodkowanie. Wiadomo sytuacja stresowa to nie to samo co tarcza, ale czemu od razu zabraniać ludziom się bronić. Jakoś dziwnie podczas obrony przez cywilów z użyciem broni palnej nie giną postronne osoby. Filmików tego typu jest masa na jutube.