Clint Eastwood poparł Trumpa. Mocne słowa legendy kina. “Jestem przeciwko pokoleniu ciot”.

Donald Trump marzył o takim sojuszniku. Żyjąca legenda kina, 3 krotny zdobywca Oscara, Clint Eastwood jednoznacznie opowiedział się za ekscentrycznym multimilionerem w jego biegu do Białego Domu.

W wywiadzie dla „Esquire” Eastwood wpisał się w niepoprawną politycznie kampanię Donalda Trumpa, który od dawna zabiegał o poparcie znanego z prawicowych sympatii Brudnego Harry’ego. Trump mówi co myśli. Czasami to nie jest dobre. Czasami jednak jest. Rozumiem skąd biorą się te wypowiedzi, ale nie zawsze z nimi się zgadzam – wyznał Clint Eastwood.

Następnie przyznał, że będzie głosował za Trumpem w wyborach bo Hillary Clinton idzie drogą Baracka Obamy.

Trumpowi o coś chodzi. Ostatnio wszyscy po cichu mieli dosyć politycznej poprawności. Żyjemy w pokoleniu całującym wszystkim tyłki. Żyjemy w pokoleniu ciot. Wszyscy chodzą po skorupkach jajek. Ludzie oskarżają się o bycie rasistami. Gdy ja dorastałem pewnie rzeczy nie były nazywane rasizmem.

Na końcu Eastwood przyznał, że jest przeciwko „pokoleniu ciot”. Cóż, idealne słowa dla wściekłych wyborców Donalda Trumpa. Można zrozumieć skąd w jego filmach tak wywrotowe rasowo sceny…

(źródło wpolityce.pl)


 

Krótki komentarz. Cała Europa jest wykonana z pokolenia tych przeciwko, którym jest jest Clint Eastwood. Dobrze to brzmi w moim uchu: “jestem przeciwko pokoleniu ciot”. Podpisuję się pod tym obiema rękami. W Polsce temu pokoleniu bardzo często nie w smak słowa Polska i flaga biało-czerwona.

A na koniec piękny obraz tego jak działa broń palna w defensywie. Po cichu, spokojnie i bez wystrzału zaprowadza ład i porządek, pod jednym wszakże warunkiem. Musi być na miejscu i w czasie bezprawnego zamachu.

 • Daniel Małysz

  Zajebista scena, zajebisty film, zajebisty aktor i w dodatku mówi z sensem …

 • Pingback: Europejczycy w strachu. | Andrzej Turczyn()

 • Minuteman

  Amen.

 • Robert N

  Może Clint zechce coś powiedzieć do naszej władzy?

 • max-bit

  Twardziel do końca powinien wymachiwać jeszcze swoją .44 Magnum 🙂
  To był by szał (na +) na widowni.

  • Andrzej Turczyn

   na filmie miał 1911, też mistrzowska broń.

   • max-bit

    W którym 🙂
    W “Brudnym” używał bodaj S&W 29 chyba z najdłuższą lufą 🙂 jaka była dostępna na rynku.
    Ciekawe czy z tego jest faktycznie odrzut gargantuiczny 🙂
    Jedno jest pewne rewolwer fajnie wygląda to jedyny jego plus (no prawie).

    • Krzysztof Jabłoński

     Strzelałem z Ruger Super Redhawk .44 z lufą ok 8 cali. Podrzut jest ogromny – jak to w rewolwerach, ale odrzut już taki sobie średni. Nikomu nie polecam tej broni do czegokolwiek poza szpanem. Duży, ciężki, nieporęczny, głośny i zajebisty.

     Pocisk .44 jest owszem duży, jak na standardy broni bocznej, ale jest to nadal amunicja pistoletowa. Prędkość wylotowa rzędu 450 m/s to dosyć mało jak na broń palną. Energia początkowa przeciętnego pocisku .44 Magnum to 1~1.5 kJ. W moim odczuciu już naboje pośrednie 7.62×39 wystrzelone z kbk AKMS mocniej kopią pomimo tego, że sama broń jest sporo większa i cięższa. Energia początkowa 7.62×39 to ok. 2 kJ.

     Wciąż muszę przetestować .50 BMG. Tam energia początkowa sięga nawet 20 kJ.

     • max-bit

      Ktoś mi ostatnio powiedział że cena naboju 50 BMG u nas dochodzi do 100 🙂 a nie słyszałem aby ktoś na rynku cywilnym posiadał coś takiego 🙂
      Przyczyny są dwie cena i ustawa.
      Odrzut nie musi być gargantuiczny.
      Po pierwsze masa samego karabinu i system kompensacji odrzutu (oporopowrotnik i system ryglowania i odryglowywania) oraz sam hamulec wylotowy.

     • Krzysztof Jabłoński

      Fakt, ustawa mówi o kalibrze do 12mm, czyli nieco ponad ~ 0.472 cala. Czyli największy cywilnie dostępny kaliber to pewnie .454 Casull z rewolwerowych i .458 Win magnum z karabinowych. Muszę to skonfrontować z projektem nowej ustawy 🙂

     • Piotr Petrus89

      Aż się tutaj zapytam: jak wygląda sprawa ze ‘Smith Carbine’ cal.50 w odniesieniu do obecnie (nie)-miłościwie nam panującej ustawy ?

     • Kostek Skoczy

      Nie dotyczy kolekcjonerów i myśliwych. Ograniczenie jest tylko dla sportowców.

 • vilas

  problem jest szerszy niż broń, problem jest cywilizacyjny, związany z feminizmem i kobietami u władzy

 • Jakub Cezary

  Sama prawda.

 • Rafał R.

  Taaaa, z mojego doświadczenia w 100 % przypadków strzałó ostrzegawczych w pościgu obywatel dostawał spida i ani myślał żeby się zatrzymać na wezwanie poparte takim argumentem, to tylko film- F I K C J A. Lepszy efekt daje baton.

  Ale film fajny.

 • Pingback: Francuzi kupują niemieckie karabinki HK416. | Andrzej Turczyn()