Rosjanie przygotowują się do inwazji?

Ukraina informuje o zwiększonej aktywności rosyjskich wojsk na Półwyspie Krymskim. Obserwatorzy mówią o opancerzonej kolumnie rosyjskich pojazdów, zmierzających na północ.

Pro-ukraińscy aktywiście na terenie Krymu informują o ogromnych ilościach ciężkiego sprzętu gromadzonego w miastach Dżankoj i Armiańsk na północy Półwyspu Krymskiego. Przywódca Tatarów krymskich za pośrednictwem Facebooka ostrzegał o pojawieniu się na półwyspie rosyjskich czołgów. Ukraińscy urzędnicy donosili także o przynajmniej dziewięciu przelotach rosyjskich helikopterów nad granicą. Dostrzeżono także dwa wojskowe drony.

W niedzielę rano Rosjanie zamknęli też swoje punkty kontrolne wzdłuż granicy na Krymie. Od 7 sierpnia przekroczenie granicy w tym miejscu jest niemożliwe. Ukraińskie wojsko zdecydowało się na wprowadzenie podwyższonego poziomu zagrożenia.

Relokacja wojskowego sprzętu ma być związana z przygotowaniami do rosyjskich manewrów “Kaukaz 2016”. W ćwiczeniach mają wziąć udział wszystkie jednostki stacjonujące obecnie na Krymie. – Poziom zagrożenia ze strony Rosji się podniósł. Zawsze jest wyższy, kiedy przeprowadzają wojskowe ćwiczenia na półwyspie – mówił szef ukraińskiego wywiadu. Dodawał, że pod przykrywką manewrów, Rosjanie mogą przygotowywać się do inwazji. Przypomniał, że podobnie było w roku 2008, kiedy po manewrach “Kaukaz 2008” Rosjanie zaatakowali Gruzję.

Tymczasem na wschodzie Ukrainy nasilają się walki pomiędzy armią, a prorosyjskimi separatystami, wspieranymi przez Moskwę. W ciągu ostatnich 24 godzin zabitych zostało 3 ukraińskich żołnierzy, a 4 odniosło rany.

(źródło wprost.pl)


Krótki komentarz. Historia przyspiesza gwałtownie. Przygotowania do tego przyspieszenia trwały już od lat, tylko my niczego nieświadomi zajadaliśmy kiełbaski z grilla. Politycy którzy rządzili dotychczas i utrzymywali nas w błogiej nieświadomości to zwykli kłamcy i łajdacy, bez sumienia, bez empatii. Jakieś tuski i inne kreatury sprawiły, że jesteśmy na łasce i niełasce mocarstw. Jednych prosimy o pomoc, przed innymi strach sprawia, że łamie się nam głos. Nie wspomnę nazwiska politycznego obłąkańca, który przekonywał, że to nie siła armii stanowi o potędze państwa. Takich durniów Polacy wybierali od lat…

Od jakiegoś czasu w Polsce nastąpiła zmiana. W końcu mamy racjonalnego ministra MON. Macierewicz jednoznacznie mówi o rosyjskim zagrożeniu. Pozytywnie oceniam jego starania o to, aby amerykańskie wojsko pojawiło się w naszych granicach. Ciekawe kiedy przyjadą do nas amerykańscy żołnierze na Abramsach? Tylko pancerne zagony mogą zatrzymać pułkownika Putina w jego apetycie połykania sąsiadów. Od dzisiaj też nie zważam na słowa i osobę, durniami nazywam tych co przekonują, że Rosja to nasz niegroźny sąsiad, a prawdziwym wrogiem jest Ameryka. Nie czas w tym momencie na wyrozumiałość dla głupców, czas przejść na stanowczy, bo ostrzegający o niebezpieczeństwie ton.

Każdą wojnę poprzedza niedowierzanie. Czasu mamy poważny deficyt. Moim zdaniem kto trzeźwy na umyśle powinien uczyć się strzelać. Może ta umiejętność przydać się nieoczekiwanie. Kluby strzeleckie, pozwolenia na broń, nie bądźcie głupi i nie traćcie czasu na czekanie.

 • marwin

  Chyba rodacy zaczynają to czuć. Może o tym świadczyć choćby liczba ludzi, którzy trafiają na naszą strzelnicę wprost z ulicy.

  • Kostek Skoczy

   Mam wrażenie, że liczba nowych ludzi na strzelnicach wynika bardziej z doniesień medialnych na temat ataków ISIS we Francji i Niemczech.
   Atak Rosji na RP jest raczej tylko kaczką dziennikarską obliczona na zapełnienie szpalt na sezon ogórkowy. Po co maja atakować? Żeby ograbić niemieckie Lidle i portugalskie Biedronki? A może montownie samochodów?

   • geminix

    A po co zajęli Krym? Po co zajęli obwód Lugański i Donbas?
    Rosjanie zawsze zachowywali się irracjonalnie w swoich zakusach terytorialnych i nie wiadomo tak naprawdę dlaczego największy kraj na Ziemi, gdzie 90% ziemi ornej leży odłogiem, gdzie są nieprzebrane bogactwa naturalne, chce jeszcze więcej. Po co?

    • Kostek Skoczy

     No cóż, Krym się sam odłączył od Ukrów za pomocą legalnego ( dokładnie tak samo jak w Serbii) referendum. Dodam także, że znacząca większość żołnierzy UA stacjonujących na Krymie przeszła na stronę dla której w czasach ZSRR składali przysięgę na wierność.

     ŁRL i DRL jak na razie nie zostały jeszcze dołączone do Rosji. Na razie utrzymują się sami z drobną pomocą przeciwko bandytom spod znaku SS/OUN/UPA, aktualnie walących do bezbronnych cywilów ( coś podobnego do masakry na Wołyniu, nieprawdaż?) z armat kalibru 155mm i 122mm z dostarczonych przez NATO’wskie kraje pocisków.

     Co do Ukrainy to przypomnę, że nie ma takiego kraju. Do dzisiaj po rozpadzie ZSRR/WNP nie uregulowali sprawy granic czyli należą do tzw. WNP co oznacza, że sprawy pomiędzy Rosją ( będącą spadkobiercą ZSRR i WNP), a Ukraińską SSR są sprawami wewnętrznymi i zgodnie z oświadczeniem przewodniczącego ONZ nic nie można z tym zrobić.

     • geminix

      Przestań z tą rosyjską propagandą. Ile ci płacą? Pewnie w euro albo dolarach bo rubel g.. warty.

     • Kostek Skoczy

      Nic, Ja po prostu PAMIĘTAM WOŁYŃ.
      Wiszę to moim pomordowanym bestialsko przez was Przodkom i żaden banderowski i ss-mański trol tego nie zmieni.

     • geminix

      Ja nie pamiętam Wołynia, jestem za młody, ale pamiętam O Wołyniu i nie mam zamiaru bronić morderców z UPA. Pamiętam również o milionach Polaków zamordowanych przez Rosjan w Katyniu, Miednoje, na Kołymie, w Kazachstanie i w ogóle w gułagu. Chociaż nie pomniejszam winy UPA czy innych morderców to Wołynia nie da się nawet porównać do zbrodni Rosjan na Polakach w czasie i po wojnie. Pamiętam również o 17 września 1939. I wierzę, że gdyby nie “braterstwo broni” Niemców i Rosjan to mogłoby nie być Wołynia. i żaden komuchowski trol tego nie zmieni.

     • Kostek Skoczy

      Nie przez Rosjan UPAdliński trolu.
      W Katyniu, Ostaszkowie i Miednoje wśród morderców nie było ani jednego Rosjanina. Wszyscy mordercy byli z tzw. narodu wybranego. Odpowiednie dokumenty zostały, przekazane wraz z przeprosinami przez stronę Rosyjską już w latach 90.

     • geminix

      Ta jasne, ani jednego rosjanina, sami Klingoni i Reptylianie.
      Nie wiem co palisz albo pijesz ale na pewno ci szkodzi. A za UPAdlińskiego trola to powinieneś w ryj dostać.

     • Kostek Skoczy

      Za stary jestem, żebyś mi groził. Jeszcze jedna groźba karalna i wylecisz z RP i EU z wbitym zakazem wjazdu na 10 lat.

     • geminix

      Wiesz co, zaczynasz mnie nawet bawić. Napisz coś jeszcze, może będzie nawet śmieszniejsze.

     • vilas

      żydzi stanowili kadrę oficerską NKWD

     • Andrzej Turczyn

      To co piszesz to jest lipa, kłamstwo, propaganda. Rozkaz podpisał Stalin i jego komuple, oni działali jako władza ZSRR czy ja ta się wówczas nazywało imperium zła. Nikt nie oskarża zwykłych Rosjan.

     • Kostek Skoczy

      Stalin był Rosjaninem? Od kiedy? Wiem że był złodziejem i rabował banki razem zresztą z Leninem który również miał tyle wspólnego z Rosją co ja z Pernambuku.

     • vilas

      stalin był gruzinem,
      wielu w NKWD, Czeka, KPZR przed czystkami 1956/1968 to byli żydzi

     • geminix

      Hitler też nie był Niemcem tylko Austriakiem.

     • geminix

      Aha i przepraszam, jakie “was”? Gdzie ja napisałem, że jestem z UPA albo innej podobnej organizacji, albo że ich choćby popieram?

     • Andrzej Turczyn

      Wołyń jest ważny, ale pamiętaj o milionach wygnanych na Sybir, o dołach śmierci, o NKWD, o zbrodniach o wiele gorszych i na większą skalę niż ludobójstwo na Wołyniu.

     • Piotr Petrus89

      Chłopie na roszczenia terytorialne i negocjacje był czas przed podpisaniem porozumienia o rozwiązaniu ZSRR, ze strony RFSRR i USRR podpisali ją Jelcyn i Krawczuk ( a także Szuszkiewicz). Porozumienie rozwiązywało ZSRR, powoływało co prawda WNP, ale po rozpadzie ZSRR granice miały przebiegać tak jak przebiegały granice między poszczególnymi republikami.
      Tutaj archiwum wiadomości: https://www.youtube.com/watch?v=RhxvhS2Vwoc

     • Kostek Skoczy

      O ile pamiętam to właśnie teraz Ukry zaczynają sobie rościć prawo do naszych wschodnich województw. W sumie nie mamy z Ukrainą podpisanych żadnych umów granicznych, mamy takowe z wszystkimi innymi krajami granicznymi oprócz właśnie Ukrainy.

     • Piotr Crusader89

      Co nie oznacza, że Rosjanie mogli naruszyć terytorium Ukrainy. Ja nie przeczę, że dzieją się tam rzeczy straszne i nie jest wykluczone, że pewnego dnia usłyszymy o aktach terroru ze strony Ukraińców, jednak Rosja jest tak samo nieobliczalna jak i Prawy Sektor.

      PS: Ktoś oglądał dzisiaj konferencję Putin-Erdogan ? Mowa ciała Putina była bardzo nietypowa dla niego samego, zdradzał wyraźnie oznaki zdenerwowania i niepewności (Ruchy nogami, wiercenie się na krześle), wielokrotnie spuszczał wzrok, dotykał ręką głowy – co zdradzało zakłopotanie i/lub kłamstwo… Generalnie nie przypominał Putina jakiego zawsze pokazują media (Pewnego siebie z kamienną twarzą oficera KGB)

    • vilas

     zajęli te rejony gdzie:
     jest przemysł cały – zwłaszcza fabryki silników do ich czołgów i helikopterów,
     gdzie są NIENARUSZONE złoża ropy i gazu i węgla
     zajęli złoża !!!
     za te ziemie orne czarnoziem to masz .. na Ukrainie
     kto kontroluje ukraine ten … ten… ten ma chleb i może ten chleb sprzedać komu ?
     chinom
     kto karmi chiny ten przyjaciel chin
     putin chcieć być psijaciel chińćik

   • Kazimierz Wędrowny

    Po co? Właśnie Rosja równie dobrze może zaatakować ot tak, po nic. Rosja jest całkowicie nieprzewidywalna i prawdopodobnie wszyscy kalkulujący mądrale będą strasznie zaskoczeni następnym dużym ruchem nieobliczalnego dyktatora.

    • Kostek Skoczy

     Nieprzewidywalna? Masz racje, jest cholernie nieprzewidywalna. Po ataku na ich bombowiec byłem już pewien że wybuchnie 3 Wojna światowa pomiędzy Rosją i Turcją, a tutaj niespodzianka. Wygląda na to, że Turcja będzie znowu z Rosja współpracować. Biedny lewacki Europejski Sowchoz zalany milionami bojowników ISIS.

   • vilas

    prawda , ludzie idą na strzelnice nie przez ruskich, ale przez islam,
    to drugie też prawda, ruscy nie napadną na … niemiecką kolonię w której istotną rolę nadal ich agenci odgrywają i częściowo oni również biznes kontrolują,
    Polska stała się tym co mówi Grzegorz Braun – kolonią niemiecką pod zarządem żydów , niestety,
    ja bym dodał kolonią francusko niemiecką (patrzac na banki, markety, firmy, właściciele większości w PL to niemcy i francja)

 • Sebastian Frackowiak

  Rosja nie ma interesu w napaści na Polskę. Co najwyżej może posłać jakiegoś nuka na Warszawę by postraszyć. Ukraina to co innego, to ich byłe terytorium. Po dogadaniu się z Erdoganem ofensywa ruszy.

  • max-bit

   Trzeba by się zastanowić co Rosja mogła by atakować i po co ?
   A pamiętać należy że już wielokrotnie w mediach pojawiały się informacje że Rosja coś tam kombinuje i co ? I zasadniczo nic.
   Oczywiście zagłębie Donieckie jest jakimś powodem do jego przejęcia.
   Rosja próbuje to od jakiegoś czasu ale na razie średnio im to wychodzi.
   Ale inne pytanie czy my powinniśmy pchać w to rączki ?
   Wg mnie to problem Ukrainy, a nie nasz, i w żaden sposób nam to nie zagraża.
   Oczywiście można sobie wyobrazić że prowadzimy politykę taką aby Ukraina w jakimś stopniu była pod naszym władaniem, no bo co by nie powiedzieć cześć ziem to nasze kresy.
   Niestety jesteśmy za słabi, a nasza geopolityka jest jak na razie delikatnie mówiąc mało warta.
   Można gdybać co Rosja kombinuje, no może jest jeden fakt podzielona Ukraina to też dla nas nic dobrego, już lepiej aby cała Ukraina znalazła się pod panowaniem Rosji. Przynajmniej by do nas nie fikali, a kiedy był spokój z Ukrainą jak była w ZSRR kto wtedy słyszał o jakimś OUN UPA ? Ano nikt bo Rosjanie się nie cackali, Bandere załatwili w Germanii i nawet nikt nie fikał (zresztą znaleźli by go nawet w amazońskiej dżungli). U nich nie ma wybacz.
   Jak już wielokrotnie pisałem jesteśmy za słabi aby prowadzić rozgrywki, a już tym bardziej fikać do Rosji bo nie mamy w stosunku do nich żadnych argumentów.
   Powinniśmy prowadzić sprytną politykę (tak jak to robi wiele krajów) handlować, prowadzić biznesy. A fikać to do Rosji możemy jak będziemy mieli jakieś argumenty, a jak na razie to oni nam mogą przyłożyć, albo zamknąć rynek zbytu.

   • Andrzej Turczyn

    Zachęcam do poczytania książki Brzezińskiego Wielka Szachownica. Tam jest bardzo ciekawe wyjaśnienie po do nam Ukraina wolna, a nie por rosyjską strefą wpływów.

    • max-bit

     Ukraina teoretycznie może być wolna tylko jaka Ukraina ?
     Wolna sama sobie ?
     Trzeba sobie zadać było by kilka pytań. Czy “ukraina” ma w ogóle szanse istnieć, jakie tam są klimaty nie muszę wspominać.
     Tam jest ogólnie jeszcze gorzej niż u nas wpływy, obcych są gigantyczne na to się nakłada władza oligarchów siedzących albo w łapach jednych albo drugich. Obawiam się że jeśli ktoś nad nimi nie będzie trzymał łapy to będzie tam mega bajzel (co widać) a taki kraj przy granicy to tylko dla nas problem. Co już wkrótce może stać się faktem.
     Wystarczy spojrzeć na historię Ukrainy (o ile w zasadzie można mówić o czymś takim jak państwo Ukraina no może ostatnie te 25 lat. Ale widać do czego to doprowadziło i historia nam to jasno pokazuje ze te tereny nie mają szans na stworzenie w miarę normalnego Państwa.
     Taki kraj w prostej drodze kieruje się do upadku i w sumie coś takiego obserwujemy.
     Jak napisałem Polska nie ma szans na prowadzenie tam własnej Polityki, choćby ze względu na Rosje. Zresztą nawet Rosja nie jest aktualnie zainteresowana całą Ukrainą gdyż w cale im nie w głowie aby borykać się nacjonalistyczną Ukrainą. Owszem wschodnie tereny mogli by przejąc ale i tu mają znaczące problemy.
     Co do wypowiedzi i pomysłów Pana Z Brzezińskiego oj tu bym wykazał daleko idący dystans. On pisze to co jest w interesie (a aktualnie było) USA.
     I tak samo jest pozostała polityką Rosji, wg mnie (choć zawsze sie można mylić) aktualnie (ważne) Rosja w cale nie ma zamiaru napadać na kraje takie jak Polska. Od bidy jakiś kąsek mogą stanowić Państwa Bałtyckie ale aktualnie też nie specjalnie.

     Oczywiście Rosja będzie prowadzić geopopolitykę która w stosunku do Polski zawsze będzie wroga to nie ulega specjalnej wątpliwości.
     Ale my musimy się tak do tego ustawić aby nie dostać własnie wspomnianego łomotu, czyli po prostu Rosji musi się fizycznie nie opłacać ruszać naszych biznesów.

     • Kostek Skoczy

      Wolna Ukraina to “Somalia” na wschodniej granicy RP. Przemyt broni maszynowej, granatników przeciwpancernych, granatów odłamkowych i wojskowej amunicji praktycznie niemożliwe do ogarnięcia przez okrojone służby graniczne bez pojazdów pancernych i broni długiej.

  • Andrzej Turczyn

   Co to za argument “Rosja nie ma interesu w napaści na Polskę.” A jak bez interesu zrobią nam kuku to co?

   • Sebastian Frackowiak

    Na takiej samej zasadzie bez interesu kuku nam może zrobić USA.
    A większy interes w zrobieniu nam kuku mają Niemcy niż Rosja. Wystarczy że, projekt jedwabnego szlaku będzie się kończył wielkim hubem w Polsce, a nie w Niemczech. I jeśli doprowadzimy do sytuacji, że Polska stanie się hubem energetycznym dla krajów Europy wschodniej. A do tego zacznie się realizować projekt polityczny międzymorza, który zagrozi niemieckiej hegemonii w UE. Wtedy mamy napaść Niemiec na Polskę jak w banku.

    • Piotr Crusader89

     Dodam napaść Niemiec na Polskę, rękami Rosjan i teraz będzie ok, ale akurat w “jedwabnym szlaku”Rosjanie też procedują, więc im się to średnio opłaca… Natomiast wojnę za pomocą zielonych ludzików lub V i VI kolumny mogą prowadzić – nie nastawioną wprost na podboje, ale raczej na osłabienie Polski, osłabienie złotówki itd…

 • Kazimierz Wędrowny

  W obliczu współczesnej napaści militarnej raczej nic nam nie pomoże, że nauczymy się dobrze strzelać na strzelnicy. To już nie te czasy, co nawet 2 wojna, kiedy jeszcze to mogło mieć jakieś znaczenie. Natomiast uzbrojenie i dobre wyszkolenie strzeleckie cywilów na pewno byłoby znaczącą siłą w samoobronie przed zbrodniarzami muzułmańskimi.

  • Krzysztof Jabłoński

   Fakt, że ze współczesnymi żołnieżami żaden cywil się równać nie może, o ile w ogóle doszłoby do walk konwencjonalnych.

   W obliczu wojny przestaje jednak działać policja i inne służby publiczne, a na ulicach pojawiają się bandy grabieżców, którzy chętnie przygarną zdobyczne zapasy. Wtedy lepiej mieć broń i umieć dobrze strzelać, żeby obronić się przed takimi osobnikami.

   PS: czytałem kiedyś poradnik co robić w przypadku wybuchu wojny: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/porady-wszelki-wypadek-wypadki-zdarzaja-sie-rozne-2014-02 . Nie testowałem, ale wydaje się rozsądny.

   • Kostek Skoczy

    W Afryce zauważono, że proces grabienia zaczyna się po 48 godzinach. Na podstawie tych obserwacji założono, że w Europie zachodniej taki sam proces zacząłby się po czasie od 72 godzin do 2 tygodni.

   • Kazimierz Wędrowny

    Z tymi bandami rabusiów to masz rację.
    Trzeba chyba inwestować w broń
    czarnoprochową i proch, taką do obrony i taką na polowania. Bo w razie W
    i tak w pierwszej kolejności zostanie zarekwirowana cała zarejestrowana
    broń znajdująca się w rękach cywilów. I podejrzewam, że w pierwszej
    kolejności rekwirować będzie polska policja i żandarmeria.

    • Krzysztof Jabłoński

     Czy będą rekwirować, to nie mam pewności. W ustawie o stanie wojennym (http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20160000851) jest na to artykuł 24.1. W czasie stanu wojennego mogą być wprowadzone ograniczenia wolności i praw człowieka i obywatela w zakresie: min. 6) prawa posiadania broni palnej, amunicji i materiałów wybuchowych oraz innych rodzajów broni lub określonych przedmiotów, poprzez nakazanie niezwłocznego złożenia do depozytu właściwego organu administracji rządowej albo zakazanie noszenia.
     Niestosujący się do restrykcji podlega karze grzywny lub aresztu na podstawie art. 33.1.13) tejże ustawy.

     Jeśli by założyć, że organy administracji w stanie wojennym będą przestrzegać prawa, to nie będą chodzić i rekwirować, tylko nakażą złożenie do depozytu. Niestety w artykule mowa jest ogólnie o broni palnej i to w oderwaniu od definicji z UoBiA oraz o innych rodzajach broni lub przedmiotach określonych przez właściwy organ. Czyli mogą oprócz broni palnej (w tym czarnoprochowej) nakazać również zdeponowanie scyzoryków, widelców i śrubokrętów. W takim przypadku posiadana broń czarnoprochowa zyskuje status nielegalnej. Fakt, że nie wie o niej urzędnik oznacza, że nie zostanie wydany nakaz aresztowania. Niestety nadal mogą przyjść, obywatela internować a mieszkanie przeszukać. Czy taką broń zdeponować, czy zachować jest więc wyborem moralnym wolnego człowieka. A jak się jej nie ma, to się nie ma wyboru.

     • Kostek Skoczy

      Pierwsze co zrobią to zarekwirują legalną.

     • Krzysztof Jabłoński

      Kolega @kostekskoczy:disqus niech przedstawi argumenty na poparcie swojej tezy, albo certyfikat wieszczenia. W przeciwnym wypadku to tylko domysły.

  • Piotr Crusader89

   To są dwa aspekty związane z w/w:
   1.) Obrona przed bandyckimi napadami – cóż by rzec, w czasie wojny państwo jest przestawione na inne tory, policja nie będzie pilnowała Kowalskiego tylko składów paliwa, elektrowni itp… Kowalski musi się wtedy bronić sam.
   2.) Czasem cywile też potrafią organizować się w lokalne oddziały – przykład Ukrainy, Afganistanu itp… Gdzie regularne armie nie mogą poradzić sobie z partyzantami, a oddziały formowane z “ochotników” potrafią odnosić sukcesy.
   W społeczeństwie, gdzie jest racjonalny dostęp do broni, zawsze znajdą się grupki osób które zamiast strzelać z “betonowego nadgarstka” wolą szkolić się, (często z własnej kieszeni) w taktyce zielonej, czarnej, czerwonej i strzelaniu taktycznymi dubletami z broni automatycznej (niekoniecznie samoczynnej) – tacy “ochotnicy” w czasie wojny mogą zadawać straty nieprzyjacielowi przede wszystkim morale, ale także i materialne.

   W naszych obecnych warunkach prawnych jedno i drugie leży i jakoś nawet i “dobra zmiana” na tym polu nie nadchodzi – widocznie politykierom na tym nie zależy, oni ewakuują się za ocean, albo na drugi koniec Europy pozostawiając w Polsce żołnierza i partyzanta walczących samodzielnie w beznadziejnej walce.

   https://www.youtube.com/watch?v=6GlN1jiL9rM

 • Sebastian Frackowiak
  • geminix

   No ja akurat mam wątpliwości. Szczególnie, że te “sensacyjne” informacje podała rosyjska telewizja rządowa, a ta jak wiemy słynie z obiektywności i głosi wyłącznie prawdę (objawioną).
   Nie wiem jak było naprawdę, ale ta broń mogła trafić do ISIS z magazynów armii irackiej, które masowo zajęli islamscy bandyci po walkach na terenie Iraku.
   Poza tym, proszę powiedz – skąd w posiadaniu ISIS człogi Abrams i transportery HMMWV. Te też produkują wyłącznie amerykanie i jest ścisła kontrola dystrybucji tego sprzętu. Proste – z irackich magazynów.
   Na tej samej zasadzie można powiedzieć, że rosjanie dostarczają broń ISIS bo sam na pewno widziałeś rosyjski sprzęt w rękach islamskich bandytów w telewizji, nieprawdaż?

   • Sebastian Frackowiak

    Oczekiwałbyś, że tę sensację poda CNN? Zwłaszcza, że broń wykryto po zajęciu pozycji ISIS przez wojska Asada czy Rosjan?
    A po co Amerykanie zostawiają broń w irackich magazynach?
    Zresztą Amerykanie sami oficjalnie przyznają, że uzbrajają tzw. “umiarkowaną opozycję”, która nie jest żadną umiarkowaną, a są to tacy sami mordercy jak ISIS, albo za chwilę przyłączają się do ISIS.
    Wojna w Syrii jest inspirowana przez USA, które chciało wykorzystać niezadowolenie społeczne i opozycję by obalić Asada. Jak ludzie wyszli protestować, CIA zaraz zaczęła dostarczać im broń.

    • Sylwa

     Panowie, za przeproszeniem, chrzanić to. Do prawdy nie dojdziemy, a nawet jeśli to na rozgrywki mocarstw jesteśmy za krótcy. Więc szkoda kruszyć kopii, trzeba pilnować własnego podwórka i zajmować się pracą u podstaw- czyli jak wspominał p. Andrzej: nauka strzelania, pozwolenie dla siebie a potem dla najbliższych. Tylko tyle i aż tyle…

     • Sebastian Frackowiak

      Jedno nie przeszkadza drugiemu. Żeby wiedzieć jak się odpowiednio ustawić geopolitycznie, trzeba wiedzieć kto stoi za tym syfem, bo tylko wtedy można przewidzieć, czego się spodziewać.

   • vilas

    a Soros i NWO i Rotszyldowie ?

    • Sebastian Frackowiak

     Rządzą USA i Angelą.

     • Piotr Crusader89

      Już niedługo raj w USA może się im skończyć.

    • geminix

     No z pewnością Obama też jest Żydem.

     • Sebastian Frackowiak

      Obama jest muzułmaninem.

     • geminix

      No i patrz jak chętnie współpracuje z Żydami. Ciekawe zjawisko.
      No przecież według prezentowanej tu teorii spiskowej to albo Żydzi nie pozwolili by mu być prezydentem, albo on jako głowa najpotężniejszego państwa na Ziemi ukrócił by ich knowania, nieprawdaż? No musieli współpracować. Albo nie, wiem. Soros, Rotschildowie i Obama to Reptylianie i próbują zawładnąć ludzkością a tylko udają żydów i muzułmanów.

     • vilas

      bogacze nie dzielą sie religiami
      bogacze mają jedną religię – władza i pieniądz

     • geminix

      Twoja teoria się kupy nie trzyma. To w końcu chodzi Ci o żydów w szczególności czy o chciwych gnojków w ogóle? Bo jeśli piętnujesz chciwość jako taką to dodaj do listy Putina – jest najbogatszym i najbardziej chciwym skurwysynem jakiego nosiła matka Ziemia na naszych czasów.

     • vilas

      żydzi to może być naród lub religia,
      tak się składa, że wielu tych milarderów to żydzi w sensie etnicznym, ale nie religijnym

      dodatkowo może być tak że amerykańscy żydzi (nie europejscy) chcą sprowadzenia arabów, by w przemocy zginęli żydzi ale europejscy, by w końcu żydzi amerykańscy mieli poparcie dla Izraela do wojny z państwami regionu

      mówiąc inaczej – islam może być też narzędziem które ktoś napuszcza na europę by wywołać skutek określony służący ameryce, izraelowi, etc

     • Kostek Skoczy

      Po matce białej żydówce jest żydem.

 • Andrzej Turczyn

  Jak pisałem tak i robię. Propagandystów sowieckich blokuję.

 • Andrzej Turczyn

  uj

 • Robert N

  Tak sobie przeczytałem to wszystko powyżej i sobie pomyślałem co ci ludzie pieprzą. Co do cholery ma UPA, ISIS, NKWD, do tematu “Rosjanie przygotowują się do inwazji?” Co to za argumenty, jakieś wyzwiska? Jest konkretna sytuacja, temat jest ważny, podejdźmy do tego konstruktywnie a nie emocjonalnie. Ktoś coś wie, coś sobie przemyślał to nie się podzieli ale też niech posłucha argumentów innych (oczywiście jeśli jakieś są). Nasz siła w jedności, a sami wiecie i widzicie (powyżej) jak łatwo nas podzielić.

  • vilas

   do Polaków powinno dotrzeć, że mamy wielu wrogów,
   żydzi (komintern, banki, grossy, szechtery, rok 1918 i próby walki z niepodległością Polski), niemcy, ruscy, ukraińcy,
   zdradzili nas angole i francuzy
   wrogiem naszej cywilizacji jest islam,
   wrogiem jest feminizm
   do Polaków powinno dotrzeć, że Polak ma być silny, uzbrojony, wyszkolony i gotów walczyć o polską Polskę na takich teatrach działań nawet jak… zakupy (made in Poland),
   w polityce nie ma przyjaciół – są interesy i brutalna walka kto kogo wykorzysta i okradnie ,
   nie ma też moralności, albo sie zjada albo sie jest zjadanym,
   albo sie wykorzystuje niewolników albo sie jest wykorzystywanym niewolnikiem ,
   inni to wiedzą,
   inni to stosują,
   a my ?
   my kłócimy się “to ruscy źli a amerykanie dobrzy, nie to amerykanie źli a ruscy dobrzy, to żydzi dobrzy a araby źli, nie to araby dobrzy a żydzi źli”
   zrozummy wreszcie “wszyscy są źli, wszyscy chcą nas oszukać, wszyscy chcą nas okraść” bo tak działa polityka , polityka to sztuka oszukiwania, okradania, zmuszania do niewolnictwa “frajerów” ,
   polityk myśli jak bandzior,
   bandzior oszust,
   oszust który chce oszukać “frajera” a szanuje tylko gościa który w niego akurat celuje z nabitej broni , bo w polityce liczy sie jedno “mój zysk”

   • Robert N

    Tu akurat się zgadzam. Czy mamy przyjaciół? Jakoś nikt mi nie przychodzi do głowy. A tak w ogóle są jakiekolwiek kraje które się kochają?

    • Sebastian Frackowiak

     Możemy mieć jedynie wspólne interesy. A tu kłania się projekt międzymorza.

     • Robert N

      Właśnie, możemy mieć wspólne interesy … i to wszystko.

  • Andrzej Turczyn
 • Paweł Zawadzki

  Uczyć się strzelać ok. Jak najbardziej. Niemniej jednak nie jest tajemnica, ze podczas takowych sytuacji nadzwyczajnych bron, na która posiada się pozwolenia musi być oddana do depozytu.