Zakupy w JW GROM.

Jednostka Wojskowa „Grom” ogłosiła przetarg na dostawę kamizelek taktycznych, celowników kolimatorowych i czterech rodzajów amunicji. Wszystkie postępowania będą prowadzone zgodnie z Prawem zamówień publicznych, a więc w przetargu otwartym.

Przedmiotem zamówienia ma być dostawa do 30 listopada 2016 r. kamizelek taktycznych i celowników kolimatorowych, a do 16 grudnia 2016 r. czterech rodzajów amunicji: nabojów 7,62×51 (.308 Winchester), nabojów 5,56×45 z pociskiem RRLP (Reduced Ricochet Limited Penetration) o ograniczonym rykoszetowaniu i niskiej penetracji, nabojów 5,56×45 ślepych taśmowanych oraz amunicji oznaczonej jako „5,7 NB Z POC SS109” – prawdopodobnie więc pocisków do pistoletów i pistoletów maszynowych nowej generacji, takich jak PM P90 czy pistolet samopowtarzalny Five-Seven.

(źródło defence24.pl)


 

Tags: ,
 • Robert N

  Szczerze mówiąc dziwi mnie transparentność informacji. Jednostka powinna zgłosić zapotrzebowanie do wyspecjalizowanej komórki na wyższym poziomie która przeprowadza zakupy/przetargi dla różnych organizacji a to dla kogo i po co powinno pozostać tajne.

 • max-bit

  Jak by to był normalny (w miarę kraj) to jednostka złożyła by zapotrzebowanie do producenta (w Polsce) a ten by dostarczył je.
  Niestety nędza …
  Ale mesko jest w stanie dostarczyć i .308 i 5.56 no jedynie 5,7 nie produkuje…
  Oczywiście cena powinna być rynkowa nie jakaś kosmiczna, przetarg to w tym momencie, CenaCyniCuda. (błąd zamierzony)

 • Woj Wol

  SS109 to belgijska wersja 223 – dzisiaj standard NATO – w odróżnieniu od M193