Ile jeszcze czasu nam zostało?

Moim zdaniem sytuacja na świecie nabiera prędkości, tylko my jeszcze tego nie widzimy. Prowokacje rosyjskie na Krymie, gromadzenie wojsk rosyjskich na granicy z Ukrainą, porozumienie Putin – Erdogan, burdel w Europie w związku z imigrantami. Moim zdaniem zbliża się czas na rozwiązanie w rosyjskim stylu… W Polsce nas bajzel z Trybunałem Konstytucyjnym, gierki parlamentarne zamiast stanowczego rozwiązania. W mediach społecznościowych znaczny wzrost prorosyjskiej agentury. To wszystko nie dzieje się przypadkowo.

Odbudowa armii w Polsce jest robiona póki co na papierze. Rozumiem to, że lata zaniedbań wymagają czasu dla skutecznej naprawy. Lewicowi politycy w państwach europejskich nie są zdolni do niczego poza wywieszeniem białej flagi. Społeczeństwa przyzwyczajone do konsumpcyjnego i rozrywkowego stylu życia, są zdolne tylko to tego samego gestu. Pacyfizm, brak ideałów, brak wartości zbiera swoje żniwo.

Ile jeszcze czasu nam zostało? Naprawdę nie mam pojęcia. Społeczeństwo rozbrojone, skonfliktowane, trzecia władza walczy z pierwszą. Przecież ten bajzel trzeba złapać mocną ręką, zamknąć gęby zdrajcom, wywalić tych co posuwają się destrukcji życia społecznego. Czy PiS jest na to przygotowane? Jałowe gry parlamentarne, a w tym czasie rozbudowywany socjalizm, wzbudzają we mnie wątpliwość. Życzę sobie abym się bardzo mylił.

 • Maciek Mazan

  Obok porozumienia Putin – Erdogan, jest rownież stary sojusz z Niemcami (+Francja jako listek figowy). Nie wygląda to najlepiej. Rosja kawałek po kawałku rozmontowuje NATO.

  • Piotr Crusader89

   O właśnie dzisiaj słuchalem w Polskim Radiu, że Stainmayer (MSZ RFN) poleciał spotkać się z Ławrowem… Może okazać się, że niewiele czasu nam zostało… A zapewnienia o pomocy NATO skończą się na dobrym słowie, marszu solidarności w Paryżu i malowaniu kredą po chodniku w Brukseli… A my zostaniemy z 100000 armią i replikami ASG.

   A tak to widzą za Bugiem: http://www.gazeta.ru/army/2016/08/12/10122725.shtml

 • Jakub Cezary

  Biorąc pod uwagę brak zamachów w Polsce oraz konflikt poza granicami Naszego kraju można stwierdzić, że według rządzących mamy jeszcze wiele czasu na zmiany o czym świadczy zajmowanie się sprawami socjalnymi zamiast zrobienia porządku z bezpieczeństwem wewnętrznym.

  • vilas

   bo PiS chce dzietność zwiększyć by za 20 lat byli podatnicy i pracownicy

   • Jakub Cezary

    Tak sądzą w swojej naiwności. Jeżeli nie zreformują gruntownie Polski to ci wszyscy, którzy mieli być pracownikami i podatnikami opuszczą kraj w poszukiwaniu lepszego jutra.

    • vilas

     a no racja, fakt, chociaż… czy będą mieli gdzie ?
     na zachodzie za naście lat będzie wojna domowa i rejony kalifatu

     • Jakub Cezary

      USA, Kanada, Szwajcaria, Australia to kraje o restrykcyjnej polityce imigracyjnej. Kalifat tam nie powstanie tak szybko. Prawo do broni i obrony koniecznej też ma się dobrze. Może poza Australią. Jest jeszcze Nowa Zelandia, czy część krajów Ameryki Południowej, gdzie jest w miarę bezpiecznie.
      W Japonii jest dość bezpiecznie ale z prawem do broni czy self-defence jest źle.

 • Andrzej Turczyn

  Są komentatorzy, którzy twierdzą, że Putin jest słaby, bardzo słaby, a jego rozgrywka jest jedynie propagandowa. Zobaczymy wkrótce.

  • vilas

   chyba Rosji zależy na handlu i sprzedaży surowców,
   Ukraińcy czczą UPA – jak dla Polaka to powinniśmy stać z boku i nie angażować się, bo z historii wiemy kto z nami walczył
   największe zagrożenie dla nas to bezpieczeństwo na ulicach które może zniknąć jak islam sie pojawi, w Europie zachodniej już się pojawił i bezpieczeństwa nie ma w dużych miastach,
   zagrożenie to nie Rosja ale NWO , jacyś bogaci miliarderzy w USA (nie rednecki) którym marzy się rząd światowy, pełna kontrola, multikulti ,
   nie wiemy kto miesza na Ukrainie, może tacy jak Soros tam próbują sprowokować wojnę ?
   nasz prasa i prasa zachodnia cenzurują wszystko co dotyczy UPA i banderyzmu ,
   więc przepuszczane są jedynie niusy które pokazują krzywe akcje Rosji,
   ale czy wiemy inne rzeczy ?
   ile razy nasza prasa informowała o uroczystościach w czasie których ukraińcy w mundurach SS paradują ?
   nie informowano,
   co wiemy o Majdanie i snajperach ?
   z oficjalnej zachodniej wersji to prezydent ich nasłał, tak ?
   facet mający poparcie który by wygrał wybory nasyła z rozkazem strzelania snajperów na opozycję która przegrała wybory ?
   tak ?
   i robi to w świetle kamer ? a opozycja protestuje bo chce dołączyć kraj do Unii Europejskiej by sprzedać jego zasoby kilku korporacjom ?

  • Kostek Skoczy

   Słaby, niesłaby ale Sprawę syryjską i ukraińską niestety dla aktualnie rządzących durni w RP rozgrywa mistrzowsko przy okazji rozbijając NATO, Grupę Wyszehradzką i Europejski Sojuz. Faktycznie ciemno to widzę, szczególnie że wśród najgłośniej szczekających i machających zardzewiałą szabelką jest nasza umęczona przez agentów wpływu Rzeczypospolita.

   • vilas

    problem RP to że rządzą nami :
    – albo ruscy agenci
    – albo agenci niemieckich i francuskich korporacji
    – albo amerykańscy

    niezbyt wiele widzę przykładów polskich polityków działających dla Polski
    działali (od 1989) dla Izraela, Rosji, Niemiec i Francji (banki, markety, przemysł), USA
    jakoś najmniej działali dla Polski
    interes Polski to nie jest ALBO biznes z Rosją ALBO biznes z Ukrainą,
    to jest biznes ZARÓWNO z Rosją i ZARÓWNO z Ukrainą – zależnie kto nam ile zapłaci i na czym zyskamy gospodarczo , tak być powinno że tam sie uśmiechamy gdzie nam bilans na plus idzie ,
    tymczasem rząd robiący dobrze niemcom i francuzom zastępuje rząd robiący dobrze ameryce bo z kolei inna konkurencja by dobrze robiła ruskim,

  • Piotr Crusader89

   Coś jest na rzeczy… Kto oglądał konferencję Putin-Erdogan to mógł zauważyć dość dziwne zachowanie Władymira. Po krótce Erdogan wyglądał na bardzo pewnego, natomiast Putin uciekał wzrokiem, często ruszał nogami, poprawiał swoją pozycję, dotykał/drapał się po głowi itd… Generalnie prezydent FR wyglądał na bardzo niepewnego…

  • Jakub Cezary

   Słaby nie jest, bo gdyby był to w Rosji byłaby wojna domowa jak to bywało w przeszłości. Idą wybory, wojna w Donbasie, Jihad na Kaukazie, Putin ma trochę na głowie ale tylko człowiek naiwny wierzy, że Europa Środkowo-Wschodnia jest bezpieczna.