Czy Klub Strzelecki Legia Warszawa straci strzelnicę?

Jak informauje gazetapolska.pl, przyszłość Sekcji Strzeleckiej stołecznej Legii, stanęła pod znakiem zapytania. Podjęto decyzję o usunięciu jej z dzierżawionego od wielu lat terenu. W dniu 7 lipca br. warszawscy radni podjęli uchwalę o usunięciu jednej z najbardziej utytułowanych sekcji Legii Warszawa z zajmowanego od lat terenu u zbiegu ulic Czerniakowskiej i Łazienkowskiej. Zrzeszająca ponad 2 tys. osób Sekcja Strzelecka po blisko 30 latach nie tylko straci swoją siedzibę, lecz przede wszystkim położone w atrakcyjnym punkcie miasta strzelnice, które generowały dużą część zysków zarządzającego nią stowarzyszenia. Prezes Robert Matracki w rozmowie z „Gazetą Polską” przyznaje, że przyszłość sekcji, której zawodnicy stanowią trzon kadry narodowej Polski, jest dziś poważnie zagrożona. Trzeba będzie zwolnić kilkadziesiąt osób i poważnie ograniczyć działalność, co odbije się na członkach sekcji. Zaczynając od wyczynowych sportowców, na dzieciach i młodzieży kończąc. Czeka nas budowanie wszystkiego od nowa. Wszystko przez część radnych oraz władze Warszawy, które od wielu miesięcy nie ukrywały niechęci, a wręcz wrogości do naszej sekcji – podkreśla prezes Matracki.
Dlaczego prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz i mający większość w radzie Warszawy samorządowcy PO postawili krzyżyk na największym klubie strzeleckim w Polsce? Nie wiadomo. „GP” nie otrzymała odpowiedzi na pytania w tej sprawie przesłane do warszawskiego magistratu.

(źródło gazetapolska.pl)


 

Krótki komentarz. Czy do pani Gronkiewicz-Waltz zgłosił się może nabywca roszczeń spadkobiercy dawnego właściciela ego skrawka ziemi w Warszawie i chce reprywatyzować nieruchomość? Oj wszystko jest możliwe w wykonaniu polityka Platformy (anty)Obywatelskiej. Pamiętajcie, że pani Gronkiewicz-Waltz to koleżanka partyjna czerwonego komisarza Bieńkowskiej.

W czasie gdy baza strzelnic stanowi naprawdę poważny problem w Polsce, taka inicjatywa to poważna głupota. Z drugiej strony obecna władza powinna czym prędzej przystąpić do stworzenia narodowego planu budowy strzelnic. Orliki mamy, a potrzebne nam strzelnice, dużo strzelnic w całej Polsce. Ich budowa w całej Polsce to pilna sprawa. Przypominam przedwojenne zawołanie, które proszę zapamiętać raz na zawsze, bo jest nieustanie aktualne:

Być dobrym strzelcem to pierwszy obowiązek nie tylko żołnierza, ale każdego obywatela Rzeczypospolitej”.

 • Czy prawdziwi Polacy ruszą się żeby ukrócić antypolskie i antynarodowe działania tej szajki PO ?! Likwidacja renomowanego klubu strzeleckiego, likwidacja jakiegokolwiek klubu strzeleckiego to jest działanie przeciwko racji stanu Rzeczpospolitej i jej narodu!!! To jest jak wypowiedzenie wojny przez antypolskie władze polskiemu społeczeństwu!

  • max-bit

   Dzień dobry 🙂

  • Pawel W

   Niestety, ogłupiała większość ma nas za faszystów i nazistów w jednym. Do tego ma nas za oszołomów.

   • Andrzej Turczyn

    niestety, komunistyczne pranie głów zrobiło swoje

  • Tadeusz Pankracy

   Akurat Prawdziwi Polacy to są raczej za wywaleniem Sekcji Strzeleckiej z tego miejsca. W tym miejscu bedzie Centrum Treningowe dla piłkarzy

 • PK

  No cóż, kawałek gruntu w ciekawym miejscu… To tak jak ze stadionem Skry. Ale oczywiście gdy ktoś z klubu zdobędzie jakiś medal w ważnej imprezie, to gratulacje i wspólny sukces – to tak od strony sportowej.

  Oczywiście potrzebne jest powstawanie nowych strzelnic, ale zamiast narodowego programu budowy należało by zacząć od zaprzestania likwidacji już istniejących i ułatwienia zakładania nowych podmiotom prywatnym.

  • Andrzej Turczyn

   może jaki deweloper jest wdzięcznie zainteresowany….

   • PK

    Tak to niestety wygląda. Trochę to smutne, że to jest pierwsze co przychodzi na myśl, gdy pojawia się taki przypadek, ale kolejne władze swoim postępowaniem nauczyły nas takiego myślenia.

 • Szprogus75

  HGW powinna jak najszybciej odejść z funkcji. Tak samo jak i wszystkie farbowane lisy które się przy niej kręcą. Wystarczająco dużo szkód już narobiła.

 • max-bit

  No to ja ciągle powtarzam że strzelnice będą znikać.
  Komu zależy na owej ustawie reprywatyzacyjnej ?
  Przecież ta ustawa jest delikatnie rzecz mówiąc szkodliwa społecznie już sama w sobie o patologiach już nawet nie wspomnę bo zacznie się robić delikatnie źle.
  Co do naszego stanu – sportu to ostatnio wystarczało popatrzeć w jakich warunkach szkoli się nasza złota medalistka.
  Jak to zobaczyłem to się zastanawiałem czy to jakieś zdjęcia z Prypeci ? Albo ktoś sobie robi żarty ? Nie jeden żulek ma lepsze warunki, raczenia się substancją winną.
  Niestety był to mniej więcej obraz naszego Państwa. I nie ma tutaj co zwalać na tych na tamtych czy na innych. Oni są winni wszyscy. Istnieje taki skrót TKM.
  Ende.

 • Robert N

  a co na to minister sportu?

  • Tadeusz Pankracy

   pewnie nic, bo teren samorzadowy.
   no i wygrali bardziej popularni sportowcy.
   wyborców kopaczy jest wiecej niż wyborcow strzelców

   • Robert N

    no tak ale z drugiej strony wyborców strzelców jest więcej niż wyborców rzucających młotem czy też wyborców popierających wioślarstwo. Ministerstwo powinno dbać o to aby wszelkie dyscypliny sportowe miały możliwości działania i rozwoju. Jeśli dana lokalizacja jest bardziej odpowiednia dla innej dyscypliny to ministerstwo powinno zadbać albo przynajmniej pomóc klubowi znaleźć nową lokalizacje (zmusić jakoś miasto do przeznaczenia alternatywnej lokalizacji). Działacze klubowi powinni też wykazać jakąś inicjatywę i przy wsparciu ministerstwa wynegocjować inną lokalizacją zamaist po prostu dać się zamknąć. Jeśli klub nie zadba o swoją przyszłość nawet jeśli wsparcie z ministerstwa się nie pojawi to strzelcy chociażby po to aby nie utracić prawa do broni przeniosą się do innych klubów (na szczęście w Warszawie nie będzie to aż tak wielki problem) i tak temat się zakończy.

    • Nick

     Ministerstwo nie ma nic do tego, to prezes sekcji strzeleckiej Legii wraz z jej działaczami musi się ogarnąć i pomyśleć o wybudowaniu nowego obiektu lub dzierżawie jakiegoś istniejącego.Sekcja jest stowarzyszeniem i jak każde inne stowarzyszenie w Polsce to jego władze muszą zadbać o swój byt, aby mieli gdzie trenować.Już kilka lat temu były kłopoty z możliwością utraty tego terenu przez stowarzyszenie, od tamtej pory prezes z pozostałą świtą nic nie zrobili w tym kierunku aby pozyskać jakiś nowy obiekt. W Polsce centralnej brakuje strzelnicy z prawdziwego zdarzenia takiej (wyposażonej i z możliwością strzelań wszystkich konkurencji strzeleckich) jak np jest w Starachowicach – klub Świt Starachowice. Może czas pomyśleć i wybudować tego typu obiekt w Warszawie lub jej bliskiej okolicy. I do takiego przedsięwzięcia można by zaangażować PZSS oraz MSiT i UMSW.

 • Tadeusz Pankracy

  Aby być do końca uczciwym należy napisać z kim przegrali strzelający…
  Miasto wypowiada umowę dzierżawy Sekcji Strzeleckiej bo teran jest potrzebny pod budowę Centrum Treningowego Legii. Czyli tłumacząc na polski, jedno sportowcy przegrali z drugimi. Tak to już jest, że zwolenników kopania piłmi jest w Polsce tysiące razy więcej nie lubiących strzelanie. Wygrała większość. Strzelectwa nie da się uprawiać z butelką beczką piwa przed telewizorem, a kopactwo tak…

  • Sylwa

   Z tym piwem to dobre podsumowanie 😉