Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji w 2016 r. wydał pięć pozwoleń na broń do ochrony osobistej.

 

W tytule nie było miejsca ale trzeba doda już na wstępie, że pozwolenia zostały wydane tylko „swoim”. Czterech policjantów i jeden inspektor kontroli skarbowej stało się beneficjentami pozwolenia na broń do ochrony osobistej. Nie twierdzę oczywiście, że te przypadki nie były uzasadnione. Były jak wiele innych, które z góry są skazane na niepowodzenie, bo… no własnie, bo nie wiadomo z jakiego powodu wyłania się obraz z całej Polski wydawania pozwoleń na broń do ochrony osobistej głównie policjantom, a i to nie wszystkim.

Decyzje:

Download (PDF, 134KB)

Download (PDF, 143KB)

Download (PDF, 117KB)

Download (PDF, 159KB)

Download (PDF, 124KB)

Nie chce mi się nawet komentować szerzej tego stanu rzeczy. Przepisy są tak złe, że mamy co widać na obrazkach, które już dotychczas we wpisach temu tematowi wyświetliłem. Widać na nich tyle, że głównie cenne jest w Polsce życie wybranych policjantów. To moim zdaniem rysujący się obraz bezdusznego państwa, które z nieczytelnych powodów faworyzuje wąziutką grupę ludzi.

Pełne frazesów izolowanie Polaków od prawa posiadania broni, a tymczasem rzeczywistość wydaje się zupełnie oczywista. Czas na zmiany! Tego patologicznego prawa nie da się w sposób dalszy utrzymywać. Dalsze trwanie sprawi skutek tylko jeden, podważanie zaufania do instytucji państwa i patologizowanie postaw społecznych.

 • Woj Wol

  W jednej z tych decyzji jest opisana akcja zatrzymania jakiegoś bandziora w 2013 roku oraz to, że funkcjonariusz ten został pobity przez brata zatrzymanego – na realizację bez broni służbowej poszedł? Teraz z prywatną bronią będzie brał udział w akcjach policyjnych? Ale kręcenie….

  • Może zebrał oklep po służbie. Po pracy z tego co wiem policjanci zdają broń do magazynu.

 • vilas

  eh…
  jaki jest procent osób posiadających pozwolenie i nie będących mundurowymi ?
  1% ? a może 2 %?
  ile wśród tych “cywilów” to NIE są sędziowie, prokuratorzy ?
  znów 1 % ?

  1 właściciel kantoru w ciągu kilku lat w 40 milionowym kraju ?

  jak się widzi te statystyki, decyzja, naprawdę się gotuje coś
  moi koledzy z Czech są informatykami, grafikami, mają i noszą ,

 • Panie Andrzeju! Całą tę ostatnią serię pana artykułów dotyczących tych skandalicznych procederów dot. pozwoleń, powinni obowiązkowo przeczytać: pan prezes, pan prezydent, pani premier, pan minister sprawiedliwości, i kto jeszcze!!! Czy jest jakakolwiek szansa żeby się do nich dostać z tymi faktami? Czy ta bariera jest nie do przebycia (przebicia)?

 • Andrzej Turczyn

  Ja osobiście uważam, że policjanci powinni mieć pozwolenia do ochrony osobistej wszyscy. A moje wpisy mają pokazać, nie to aby im nie dawać, ale aby zmotywować do dawania i innym Polakom. Nie podoba mi się to co widać.

  • Krzysztof Jabłoński

   W narodzie nauczonym myśleć wytyczonymi torami może to jednak nie przynieść zamierzonego rezultatu. Wyobrażam sobie co by powiedziało kilku moich znajomych gdyby się zapoznali ze zgromadzonym przez Pana Andrzeja materiałem. “Po co tym policjantom broń po służbie. Wypadki tylko będą, ostatnio jeden dzieciaka zastrzelił jak czyścił. Najlepiej to nikomu nie dawać. Tyle pieniędzy na to idzie, lepiej by na teatr dali, albo na filharmonię.”

 • PK

  Panie Andrzeju, czy ma Pan może informację ile takich wniosków (o broń do ochrony osobistej) zostało złożonych i odrzuconych? Po zmianach umożliwiających noszenie również osobom z pozwoleniem sportowym, część osób mogła się zdecydować na wybór właśnie tej drogi – bo łatwiej można takie pozwolenie uzyskać i nie trzeba wykazywać “stałego, ponadprzeciętnego itd.”. Nie zmienia to oczywiście faktu, że słabo cały ten obraz wygląda.