W Syrii trwa wojna zastępcza Rosji i Zachodu.

Syria jest ogniskiem nowej zimnej wojny – uważają eksperci. Niesłychane okrucieństwo rosyjsko-syryjskiej ofensywy w Aleppo to element gry Rosji, która chce uzyskać przewagę w politycznych i dyplomatycznych relacjach z Zachodem. Masakrowanie, zastraszanie syryjskich cywilów i odcinanie dostaw żywności przybrało ostatnio w Aleppo katastrofalne rozmiary. Moskwa “eksportuje tam taktykę spalonej ziemi, którą niegdyś posłużyła się, by sterroryzować stolicę Czeczenii, Grozny” – pisze “Economist”. Całość…

(źródło defence24.pl)


 

Krótki komentarz. Zachęcam gorąco do zapoznania się z całym artykułem zamieszczonym na portalu defence24.pl. To niezwykle pouczająca lektura obrazująca to, jak pułkownik Putin swoimi podstępnymi zabiegami i zbrodniczą brutalnością realizuję kilka celów jednocześnie. Kto ma otwarty umysł zdecydowanie ujrzy światło oświecające powody zalewania Europy przez tzw. uchodźców. Obrońca cywilizacji, a w istocie brutalny władca posługujący się zbrodnią w realizacji własnych celów. Mając na uwadze tezy artykułu, zważcie na to kogo nam stręczą w Polsce sprzymierzeńcy cywilizacji pułkownika Putina. Ten bezwzględny barbarzyńca ma być ostoją cywilizacji europejskiej. Niestety, trzeba to przyznać jednoznacznie, to propagandowe wrażenie zostało wywołane nieudolnymi rządami prezydenta USA Baracka Husejna Obamy.

Jestem pewny, że teksty jak ten z defence24.pl zostaną niezwłocznie obszczekane przez, świadomych lub nie, mentalnych poddanych retoryce Putina. Bez kornetów, bez odniesienia do opinii ekspertów oplute zostaną Stany Zjednoczone jako światowy sponsor terroryzmu. Nie mam wątpliwości, że prorosyjska agitka w Polsce to element wojny hybrydowej. Samo się nie dzieje. Niestety Polska jest kompletnie wobec tego rodzaju agresji bezradna. Rządząca partia zajmuje się promowaniem programu byłego bankiera. Moim zdaniem ten program zantagonizuje Polaków, sprawi gigantyczne zadłużenie. Staniemy się jeszcze większymi niewolnikami bankierów tego świata. Naprawdę źle to wszystko wygląda. Warto już dzisiaj myśleć jak zbankrutowanej rządami socjalistycznego PiSu Polski, nie oddać w niewolę…

 

Tags: , , , ,
 • vilas

  ale ISIS powstało z agentów CIA
  trzeba być obiektywnym, Rosja nie jest demonem świata a USA nie jest aniołem,
  chyba oboje są siebie warci, tyle, że “lifestyle” USA jest nam bliski i stąd USA popieramy bo ich wartości są nam bliskie a Rosję traktujemy źle bo bylismy przez nią okupowani,
  jednak gdybyśmy żyli w ameryce południowej i byli pod okupacją korporacji to widzielibyśmy demona w USA

  • Andrzej Turczyn

   nie, nie. USA aniołem nie jest, prawda, ale Rosja demonem jest jak najbardziej.

   • Kostek Skoczy

    Oba kraje są siebie warte. Nie ma żadnej różnicy pomiędzy nimi. Problem jest w tym, że USA chce z RP zrobić nowym polem walki tak samo jak chcieli to zrobić z Ukrainą. Z Ukrainą z różnych względów im sie nie udało to teraz następną wojnę światową podobnie jak w ’39 wywołają sprzedajne kurwy udające polskich polityków.

    • Piotr Crusader89

     …Bo w USA nie rządzą Amerykanie tylko “Dupokraci” a ściślej mówiąc Soros i spółka. Jak wygra Clintonowa to wtedy oficjalnie mozna będzie mówić, że USA rządzi car/cesarz/absolutny król Soros i s-ka. Dlatego wybory w USA to wybór między cywilizacją zachodu, a cywilizacją śmierci białego człowieka. Nasze media zależne i przychylne PiS też się miotają (vide FRONDelek, republika, TVP). Zresztą pan M. jest dobitnym przykładem, że PiS jest alternatywną do neo-liberalizmu metodą wprowadzania NWO w Polsce … Ładne słówka, imprezy patriotyczne, a CETA (i niedługo TTIP pewnie) podpisane…. Wszyscy nas dupczą na swój sposób – Polska i Ukraina stała się prostytutką neo-liberałów i NWO.

     • Kostek Skoczy

      Patrząc na to co sie dzieje w Syrii to wychodzi coś znacznie gorszego. W USA nie ma jednego ośrodka władzy tylko jest kilka koterii które ze sobą walczą o władzę. Na dzień dzisiejszy wychodzi, że są 3 wrogie sobie obozy zgrupowane przy Prezydencie, Pentagonie i CIA które robią wszystko, żeby się nawzajem skompromitować. Ze zdjęć ministra Becka do kwadratu czyli Macierewicza wychodzi, że jest on związany bezpośrednio z CIA co nie wróży raczej wielkiej kariery Rzeczpospolitej dowodzonej przez PIS. CIA jest zdecydowana doprowadzić do III wojny światowej za wszelką cenę.

     • vilas

      dokładnie, mało kto się interesuje – ale warto poczytać o tych tajnych umowach handlowych USA-Kanada-Unia Europejska

      nasze rolnictwo może przez to paść

    • Woj Wol

     Kasetony to możesz sobie na sufit zamontować – do bomby kasetowej zresztą też. Ale nie wybuchną – chyba, że ze śmiechu.

     • vilas

      oj tak sie mówi slangiem
      no nie czepiaj sie slangu, wiadomo że żetony i żółwie to ŻW a nie chodzi o bilon czy płazy/gady
      jest slang
      ale słusznie napisał – dziś całą taką “partyzantkę” nawet najlepiej wyszkoloną i najlepiej strzelających – wykończy amunicja kasetowa, artyleria, bomby typu “cargo”,
      umiejętności strzeleckie mają znaczenie w wojskach specjalnych i misjach specjalnych czarnej taktyki , odbijanie zakładników,
      ale wojna światowa masowa gdyby do niej doszło – to taki ochotniczy oddział nawet wyszkolony jak GROM zdmuchnie jeden samolot i pare haubic (a drony poprowadzą)
      my strzelcy patrzymy na wojnę przez pryzmat I WW, II WW, wojne hybrydową na Ukrainie trochę ale też nie do końca bo artyleria tam działa,
      w przypadku full-scale conflict – NATO-Rosja – nie będzie to Ukraina
      dla nas podstawą powinna być OPK (obrona powietrzna kraju)

     • Kostek Skoczy

      OPK i tak nie da rady z rakietami. A Rosja raczej będzie szła z artylerią rakietową i lufową. Co nie znaczy, że przy strefie przyfrontowej OP nie powinna być przygotowana.

     • Piotr Crusader89

      Co do zdmuchnięcia “partyzantki”, jakoś mimo nowoczesnej technologii nikt sobie nie poradził z Talibami w Afganistanie, ISIS w Iraku i Syrii, PPK w Turcji, UCK w Jugosławii/Albanii, rozmaitymi partyzantkami w Afryce i Azji – sytuację zazwyczaj uspokajają ustępstwa polityczne. Oczywiście sama partyzantka nie wystarczy – partyzanci w dzisiejszym rozumieniu zbierają się na miejsce koncentracji, wysadzają skład paliwa n-pla i idą małymi grupkami lub pojedynczo do domów czy swoich melin. Na pewno nie można partyzantki postrzegać w kategoriach ‘Harcerskiego obozu’ w środku lasu.

     • vilas

      pamiętaj że nie mamy takiej wojny w której prawa człowieka odstawiono na bok
      nikt nie strzelał do Talibów metodą rozwalenia całej wioski nalotem,
      do talibów strzelano precyzyjnie w górach artylerią – nie walono po miastach nalotami

      w przypadku WW3 NATO vs Rosja prawa człowieka i konwencje pójdą w odstawke

      nikt dla 1 oddziału nie rozwali wioski by miec potem proces za zbrodnie,
      ale w przypadku WW3 już tego nie będzie, już w ruch pójdzie zmasowane bombardowanie rakietami i tyle

     • Piotr Crusader89

      Z tymi atomówkami to jest tak, że użyją albo nie – zależy od “celów” jakie będą chcieli osiągnąć. Broń atomowa czy ogólnie BMR ma to do siebie, że zaatakowana ziemia staje się nieużyteczna… Ja na szczęście mieszkam w miejscu gdzie zrzucenia BMR nie przyniesie efektów ( Kotliny: Kłodzka, Jeleniogórska, góry Świętokrzyskie). Rosjanie ( i USA też) lubią raczej wykorzystywać konflikty etniczne czy narodowościowe – więc z rozwagą trzeba patrzeć na Ukraińców przybywających do Polski czy zamieszkujących wschodnie województwa. SzKODnikowskie są też organizacje typu KOD czy RAŚ bo w przypadku wojny są nieobliczalne.

      Zagłada cywilów – zarówno Putin jak i Bruksela zadbała żeby mieć swoich pożytecznych idiotów…
      Myślę, że kluczowy może być 11.11 bo może dojść do prowokacji.

      W jednym wszyscy się musimy zgodzić – na świecie robi się coraz cieplej i bynajmniej nie chodzi o globalne ocieplenie…

   • Olgino4You

    Nie uwierzy mi Pan bo w końcu jestem “ruskim trollem” (tak nawet sugeruje mój podpis) ale bądź Pan łaskaw Panie mecenasie poszukać po prostu książkę “Następna Wojna Światowa” autorzy Peter Schweizer, Caspar Weinberger. Scenariusz Europejski – rozdział pierwszy.Naprawdę nie napisaliśmy tego w Moskwie XD Co z tego wynika ? Ano w przypadku ataku Rosji Polska PADNIE, a nasza partyzantka zostanie poświęcona bez żalu by dać tym z zachodu czas na reakcję we własnej obronie.
    NIKT nie przyjdzie Polsce z pomocą.Zaś jeśli chodzi o Syrię – kłania się Wikileaks i prosta analiza faktów. Również historii – Ameryka już wspierała mudżahedinów przeciw Rosji w Afganistanie. Dziś wspierają – z głupoty lub celowo – terrorystów.

    • Piotr Crusader89

     Panie Olgin4You – kto kogo wspiera to jedno. Dziś rząd jeśli chce zwiększać bezpieczeństwo obywateli to powinien za wszelką cenę doprowadzić do sytuacji w której:
     a.) Większość obywateli będzie uzbrojonych
     b.)Większość obywateli RP będzie posiadało minimum wiedzy z zakresu obronności min: OC, taktyka zielona, świadomość narodowa itp…
     c.) Zaatakowanie Polski musi być nieopłacalne – wojna konwencjonalna jest droga, wojna z nieregularnymi oddziałami jest jeszcze bardziej kosztowna.

     • Olgino4You

      Olgino,olgino – bo to siedziba Rosyjskich “brygad sieciowych” ten nick sobie wybrałem by troszkę zakpić z tego przesadnego przestrachu Rosją który prezentuje pan Andrzej XD

      Ma Pan rację,że to należało by zrobić. Pytanie jednak czy temu (i każdemu poprzedniemu) rządowi naprawdę chodzi o bezpieczeństwo kraju i obywateli – czy raczej o własne bezpieczeństwo oraz o własne partyjne interesy, nie wspominając o interesach zachodnich (i może nie tylko) przyjaciół – co ZAPRZECZA a,b oraz wynikającemu z tego c.

      Jeśli tak – mamy do czynienia z rządem de facto OKUPACYJNYM.Ocenę na czym im zatem zależy i jaki to jest (podobnie jak poprzednie rządy) rząd zostawiam już Panu i innym osobom.

      Prawda jest taka,że w tej bardzo nie lubianej przez Pana Andrzeja Rosji obecnie MOŻNA kupić sobie broń – i to chyba nie jakiegoś czarnoprochowca o konstrukcji z końca XIX wieku.

      http://www.pch24.pl/bron-palna-dla-wszystkich—rosja-dozbraja-cywilow,32236,i.html

      A w Polsce – nie.I w tym momencie chyba nie mam więcej pytań.Nie mam więcej wątpliwości,że coś jest nie tak.Skoro w Polsce Polska firma będzie miała problem sprzedać nawet kamizelkę kuloodporną obywatelowi to coś jest nawet BARDZO NIE TAK.Ocenę znów pozostawiam czytającym.

      I sugeruję,nie pisać jej otwarcie.

  • Andrzej Turczyn

   Żyjemy gdzie żyjemy i z tego powodu wiemy jakimi metodami od wieków i do czego zdolna jest Rosja.

   • max-bit

    Żeby tylko Rosja była naszym “oponentem” to pół biedy…

  • Andrzej Turczyn

   A to, że ISIS to dzieło USA to tylko plotki mówią, fakty niestety za tym nie przemawiają. Fakty są takie, że rozpędzona przez Amerykanów armia Iracka była jedną z największych armii na świecie. Oficerowie pognani z czasem założyli ISIS. Z założeniem ISIS przez USA to tak samo jak wyszkolenie przez USA talibów. No może i kogoś tam szkoli, ale nie po to aby stworzyć państwo z piekła rodem.

   • Kostek Skoczy

    Fakty kłamią. Poczytaj sobie veteranstoday.com.

    Taki Inteligentny i oczytany Człowiek a wierzy Faktom czy Gazecie Wyborczej.

   • max-bit

    A w tamtej okolicy to raz ZSRR (Rosja) i USA maczało Paluszki.
    A inni też a co RFN i Francja nie dostarczało osprzętu wojskowego czy przemysłowego 🙂
    No dostarczali, każdy tam maczał swe interesy byle biznes i wpływy mieć.
    Nawet Polacy tam za PRL-u robili biznesy.
    Aczkolwiek można sobie gdybać kto wprowadził największą destabilizacje bliskiego wschodu ? …. chyba tylko największy eksporter borni 🙂 i wojownik.
    A jak było w Afganistanie, najpierw USA zbroiło Afgańczyków przeciwko ZSRR, a później (do teraz) z nimi walczy to WTF ? Przecież to się nie dodaje 🙂 (dodaje … w innym aspekcie).
    A co oni jak tam byli (i są) to nie widzą co tam jest ? Na tym bliskim wschodzie… tam nie jedna tęga głowa nad tym kombinuje, ale cały sztab strategów itd … I jest to prawie pewne że też wiedzą i mogą znać tego skutki…
    Po za tym jakoś USiA nie przeszkadza brak demokracji np w Arabii Saudyjskiej ( i nie tylko USiA).
    Biznes i Polityka …
    Itd …

   • vilas

    są zdjęcia jak np. McCain spotyka sie z przywódcą ISIS
    a szkolili ich pomimo że wiedzieli że to islamiści,
    walczono z Assadem pomimo że wiedziano kto walczy przeciw Assadowi,
    z Assadem walczyła islamska ekstrema, dla nich reżimem był każdy system w którym nie-muzułmanin ma jakiekolwiek prawa,

    religijni ekstremiści są religijnymi ekstremistami i zachód ich wspierał,
    a chodziło o to że Syria rzekomo leżała na drodze jakiegoś ropociągu

    zachód romansuje z islamem, premier Kanady w turbanie idzie do salafickich meczetów , premier Kanady wycofywał wojska z miejsc gdzie mieli eliminować salafitów
    to są fakty,
    zachód jest przyjazny islamowi, bo islam to religia w której nie ma demokracji a o to chodzi elitom i bogaczom pokroju iluś tych rodzin miliarderów co się spotykają w Klubie Bilderberga

   • Crim50n

    Jakkolwiek by na to nie patrzec, nowe Toyoty ISIS od kogos otrzymalo. Pytanie: od kogo. Pytanie drugie: co jeszcze otrzymalo. Trzecie: kto za to wszystko zaplacil.

   • Olgino4You

    To wyjaśnij Pan panie Turczyn taką “zagwozdkę”: kto to jest ta “szeroko popierana” “demokratyczna opozycja” i dlaczego “dziwnym zbiegiem okoliczności” w Syrii Amerykańska broń trafiła do terrorystów zamiast jakichś “światłych demokratów”. Czyżby dlatego,że “Syryjskie obserwatorium praw człowieka” to można znaleźć,ale… W LONDYNIE ? I I dlaczego przez 2 lata Amerykanie i koalicja z ISIS “walczyli” tak,by ci bandyci tylko rośli w siłę.Weszła Rosja i posprzątała.Przecięła węzeł gordyjski.ISIS jest w odwrocie.Wraca metr po metrze porządek i pokój.Takie są fakty.

    Rosja nie jest dobra ani zła.Rosja ma swoje interesy tak jak my.Nasz problem jest taki,że interesy te bywają sprzeczne z naszymi a to ona jest silniejsza.Aby być przed nią bezpieczniejsi musimy być lepiej uzbrojeni.
    Ale koniec końców zbroimy się właśnie dla bezpieczeństwa, a nie po to,by silniejszy odstrzelił nam łeb carbombą.

 • Marcin

  USA (wraz z Francją i Anglią) zniszczyły dość świeckie dyktatury, które trzymały islamską ekstremę za pyski. Po co? Chodzi(ło) o ropę i gaz – zarówno o położenie na nich “łapy” jak i umożliwienie ich transportu do Europy – czemu sprzeciwia się m.in. Asad. Ten sprzeciw jest oczywiście na rękę Rosji i dlatego wspierają oni Asada (pod którego rządami mogli i mogą spokojnie żyć m.in. chrześcijanie).
  Mając jednak do wyboru brak ropo- i gazociągu z Kataru i brak islamskiej inwazji – wolę jednak taką sytuację niż ropę i gaz w pakiecie z milionami islamskich imigrantów.
  Rosja postępuje w Syrii barbarzyńsko? Alianci w czasie II wojny światowej w Dreźnie zniszczyli niejeden szpital, podobnie w Hiroszimie czy Nagasaki. To smutne, ale taka jest wojna.
  Amerykanom wydaje się, że wypuszczonego sztana (islamską ekstremę) można będzie kontrolować. Niestety, po raz kolejny się mylą. Tragicznym paradoksem jest to, że to właśnie Rosja (i Syria) stoi na głównej linii walki z diabelskim islamem.

  Gorąco polecam zapoznanie się z http://independenttrader.pl/syria-walka-o-wplywy.html

 • Sebastian Frackowiak

  Po pierwsze to nie żadna “zimna wojna”, a “gorąca wojna”. Jak trwała zimna wojna za czasów ZSRR to jakoś bomby nam na głowy nie spadały.
  Wojnę w Syrii rozpętały USA, chciało im się obalić kolejnego dyktatora, zwłaszcza że był sojusznikiem Rosji. Gdyby USA i Turcja przestały wspierać ISIS, to wojna już dawno by się skończyła. Jeśli Putin to ten zły, to kim jest Obama I Erdogan?

  • vilas

   dokładnie,
   a nie można popełniać błędu logicznego “skoro Rosja nas gnębiła ileś set lat, to jak ktoś gdzieś walczy z Rosją to pewnie ma racje”
   bo z Rosją walczą również ci którzy uważają szariat za jedyny możliwy system ,
   są też na necie zdjęcia pokazujące (nie wiem czy sa prawdziwe czy sfałszowane) wyposażenie ISIS pochodzące z Izraela,
   ile było ataków ISIS na Izrael ? czemu USA pozwala Turcji atakować Kurdów walczących przeciw ISIS ?
   a Arabia Saudyjska ?
   też sojusznik USA

   niestety ale mocarstwa mają równo za uszami, tylko jednych styl bycia nam pasuje i jedni nas nie okupowali, a drudzy tak,

   • Andrzej Turczyn

    “a nie można popełniać błędu logicznego “skoro Rosja nas gnębiła ileś set lat, to jak ktoś gdzieś walczy z Rosją to pewnie ma racje”- to nie jest żaden błąd, a całą pewnością nie logiczny. To nauka płynąca z stek lat naszej historii. Ludzie kiedyś byli mądrzy i wiedzieli, że historia jest matką nauk, dzisiaj mądrość jest rzadkim zjawiskiem i każdy myśli, że jest logiczny.

    • Sebastian Frackowiak

     Jeśli już tak odwołujemy się do historii, to bardziej wycierpieliśmy od naszego zachodniego sąsiada niż wschodniego. A naiwnością jest wiara w to, że USA będzie bronić nas czy kraje bałtyckie przed Rosją.

     • Sylwa

      Cała dyskusja n.t. USA i Rosji to marnowanie energii. Wyjaśnienie kto stoi za “podpaleniem” bliskiego wschodu to zajęcie dla wywiadu teraz bądź historyków za parę dekad a nie szarego internetowego szperacza. Próba odgadnięcia motywów i dalszych działań bez ogromu informacji dostępnych rządzącym to wróżenie z fusów. Czyli my tu się przekrzykujemy czyja wina, snujemy teorie, para idzie w gwizdek a działania ZERO. Niemcy chociaż zalecili obywatelom przygotowanie zapasów na 10 dni, a u nas po roku udało się ustalić że Obrona Terytorialna ma być od wszystkiego…

     • Sebastian Frackowiak

      To nie jest marnowanie czasu, bo my internetowi szaraczkowie recenzujemy rządzących polityków przy urnach wyborczych. Więc warto wiedzieć, czy ci którym od lat robimy laske to za tą laskę coś nam dadzą, czy pozostawią z poczuciem wydymania. Warto wiedzieć kto stoi za i realizuje plan islamizacji Europy, który nic dobrego nam nie przyniesie.

     • Sylwa

      Tylko że nie dowiesz się kto za czym stoi, jedynie kisisz się w domysłach i teoriach spiskowych. A przy urnie oceniasz cztery lata rządów bezosobowego bytu zwanego partią, zważ że na tę ocenę wpływają nie tylko jej działania (bądź ich brak) ale i innych partii, państw, grup interesów itp. Wszystko jest tak rozmyte że możesz tylko wybrać mniejsze zło. Jak zresztą było na ostatnich wyborach, a skutki już widać…

     • Historycznie zarówno Niemcy jak i Rosja są naszymi odwiecznymi wrogami. Czy można zmierzyć lub ocenić od kogo bardziej wycierpieliśmy?

 • To samo co o Rosji, a nawet o wiele więcej gorszych rzeczy można powiedzieć o USA.

 • Ivan

  Naprawdę jeszcze wierzymy w to, że ISIS się samo finansuje? Albo, że rewolucje w Libii czy Egipcie same się wywołały? Owszem, może Gazeta Wyborcza tak pisze, no ale chyba o czymś to świadczy…

  Przypominam, że w Libii czy właśnie w Syrii było – owszem zamordystycznie – ale spokojnie, dopóki ktoś nie zaczął mieszać. To arabska wiosna (którą finansował) zapoczątkowała masowy napływ imigrantów do Europy.

  Chyba palcem wskazywać nie trzeba.

  Możliwe, że było kiedyś w komentarzach, polecam:

  https://www.youtube.com/watch?v=D7VX2RNtIoI