Sprawdźmy jakie jest poparcie społeczne nowych rozwiązań w zakresie dostępu do broni i amunicji.

Moim zdaniem projektowana ustawa o broni i amunicji, spotyka się jednoznacznie z przychylnym przyjęciem społecznym. KKW Kukiz’15 na swoim profilu na Facebook, zamieścił link do artykułu z portalu WP. Prośba Pawła Kukiza była bardzo ciekawa: Jesteś za nowymi regulacjami? POLUB post 🙂 Sprawdźmy jak wiele osób popiera nowe rozwiązania! 

kukiz

W przeciągu 18 godzin odpowiedzi udzielono przez kliknięcie ponad 3,2 tysięcy lajków. Jest to co do ilości polubień absolutnie przodująca wiadomość na całej stronie Kukiz’15. Na stronie Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni w przeciągu 16 godzin ten sam post otrzymał kolejne ponad 1000 polubień. Gdyby zsumować lajki ze wszystkich udostępnień postu, byłyby w krótkim czasie jeszcze poważniejsze tysiące. Oczywiście temat został przykryty wyborami w USA, to wydarzenie medialnie zasłoniło niemal wszystko. Pomimo konkurencji z bezkonkurencyjnym wydarzeniem medialnym widać jednoznacznie, że temat niesie się jak błyskawica i jest pozytywnie odbierany społecznie.

Moim zdaniem jest tak, że każdemu politykowi, który przyłoży się do przyjęcia tego projektu przez Sejm, słupki poparcia skoczą w górę.

Opracowanie tematu w publikacji zaprezentowanej przez WP jest moim zdaniem rzetelne. Mylący jest jedynie tytuł: Rewolucja w dostępie do broni? Projektowane rozwiązania nie są rewolucją, to raczej kontrrewolucja i próba przywrócenia normalności w tej dziedzinie życia społecznego. Rewolucja to specjalność wichrzycieli społecznych i ta była w 1944 roku, gdy sprawy dostępu do broni trafiły w Polsce w łapy komunistów. W ramach rewolucji jaką krwawo prowadzili w naszym kraju, zakazano posiadania broni Polakom, krając śmiercią – zupełnie jak Niemcy w czasie okupacji – za posiadanie broni bez zezwolenia nowej władzy.

Aby zapoznać się z tekstem, kliknij na poniższy baner:

wpwiadom

 

Uzupełnienie.

A lajków przybywa….

kukiz2

 • Coś chyba drgnęło. Ciekawe czy w ogóle będzie zajawka w mediach głównego ścieku typu np. TVP1, TVN itd?

  • Nikifor

   W TVN w poniedziałek był “dokument” o broni w USA. Ogólnie broń to zło, ludzie nawet samobójstw by nie popełniali gdyby nie broń palna. Więc na TVN bym nie liczyła a wręcz liczę, że nie zauważą tematu.

 • Andrzej Kacprzyk

  Bardzo dobrze oceniam wypowiedzi posłów Kukiz 15,są mertoryczne i dość sensowne.W mojej ocenie na razie przekaz medialny dotyczący projektu ustawy jest raczej pozytywny. Wczoraj po 24 oglądałem w TVP Info wieczór wyborczy z USA , prowadzący program w ocenie programów kandydatów dotyczącego dostępu do broni palnej podał prawdziwe informacje , że w stanach z swobodnym dostępem do broni palnej jest mniejsza przestępczość niż w stanach ograniczających dostęp do broni!. A swoją drogą ciekawe kiedy KG Policji podniesie wrzask przeciw projektowi ustawy o UoBiA?.

  • Milicja właśnie nie podniesie wrzasku żeby nie rozgłaśniać sprawy. Udupienie projektu ustawy załatwią po cichu i na najwyższym szczeblu wrogów naszej ojczyzny.

 • Jakub Cezary

  3,2 czy jak dalej 3,5 tyś to łączna liczba reakcji na ten post, a nie samych kliknięć “Like”. Zwróćmy uwagę na trzecią w kolejności emotikonę, symbolizującą złość. Facebook nie daje możliwości rozróżnienia kto jak zareagował, więc takie wnioskowanie , że 3,2 czy jak widzimy na dalszym screenie 3,5 tyś. osób chce zmian w dostępie do broni jest całkowicie błędne.

  Poza tym jest to sonda wśród zwolenników partii Kukiz’15 ewentualnie samych fanów posła Kukiza. To nie daje możliwości zobrazowania nastrojów w społeczeństwie.