Wojciech Cejrowski o broni palnej, specjalnie dla trybun.org.pl

Udało mi się w końcu namówić Wojciecha Cejrowskiego na udzielenie w kilku zdaniach wywiadu specjalnie dla trybun.org.pl Temat oczywiście poświęcony broni palnej. Może nie jest to wywiad rzeka, ale zaszczycił mojego bloga wyjątkowy gość. Wojciech Cejrowski w sobie właściwym stylu w kilku zdaniach odpowiedział na moje pytania. Poczytajcie, bo chociaż to kilka krótkich odpowiedzi, przydadzą się nam na najbliższy czas…

IMG_0223

 

Andrzej Turczyn: Czy broń palna to dla Pana tylko przedmiot, czy to coś więcej niż urządzenie do rażenia celów na odległość?
Wojciech Cejrowski: Przedmiot służący do zabijania ludzi (w obronie własnej) i zwierząt (spożywczo, lub dra frajdy, lub z powodu tego, że dany kret jest szkodnikiem w moim ogrodzie). 

 

A.T.: Czy mógłby Pan czytelnikom bloga przedstawić swoje poglądy dotyczące tego jak powinno być uregulowane w Polsce posiadanie broni palnej?

W.C.: Państwo nie powinno w żaden sposób regulować tych kwestii. Chcę to posiadam, nie chcę to nie.

 

A.T.: Czy Pana zdaniem posłowie w Polsce są zainteresowani zmianami prawa o broni palnej? Czy jest sens aby Polacy mieli nadzieję na zmiany?

W.C.: Władza nie robi nic nieprzymuszona, a zatem Polacy muszą wymusić, a nie “mieć nadzieję”, że posłowie coś zrobią.

 

A.T.: Czy Polacy powinni głośno i stanowczo domagać się zmiany prawa o broni, czy też po cichutku prosić o wysłuchanie?

W.C.: Władza powinna jak wierny pies wykonywać rozkazy Narodu. Gdy pies jest nieposłuszny, wymaga tresury lub hycla.

 

A.T.: Proszę o wskazanie co Pana zdaniem powinny czynić organizacje społeczne, aby zmiana prawa o broni palnej była możliwa?

W.C.: W obecnej sytuacji zmiana prawa idąca w kierunku odzyskania wolności obywatelskich jest możliwa jedynie poprzez rewolucję czyli obalenie tego idiotycznego ustrojstwa jakim jest Unia Europejska i państwa podległe.

 

A.T. Broń palna jest jednak dla życia ludzkiego, a w lepszym wariancie zdrowia, niezwykle groźna, myśli Pan, że to powód aby ograniczać lub utrzymywać ograniczony do niej dostęp?

W.C.: Nie.

 

A.T. Dziękuję za rozmowę.

 

 

 

Dam na dokładkę program z WC. Ciekawy jest to oglądajcie

 • Krótko i węzłowato.

  • Robert N

   dokładnie

 • Pawel W

  Jeśli władza miałaby zastosować się do tego:
  “A.T.: Czy Polacy powinni głośno i stanowczo domagać się zmiany prawa o broni, czy też po cichutku prosić o wysłuchanie?
  W.C.: Władza powinna jak wierny pies wykonywać rozkazy Narodu. Gdy pies jest nieposłuszny, wymaga tresury lub hycla.”
  To powinna przegłosować projekt jeszcze bardziej zaostrzający dostęp do broni. Niestety, demokracja to nie jest dobry ustrój. Ja też przestałem być demokratą, niczym Braun, czy Korwin.

  • Marek Piszczatowski

   Demokracja to rządy większości, lecz gdy dowiedziałem się, że większość to debile przestałem być demokratą.

   • Pawel W

    Tu nawet nie chodzi o głupotę ludzi. Chodzi o zasadę, że dominuje prawo, które ustali większość, niezależnie od tego, jakie ono byłoby niesprawiedliwe.

   • Minuteman

    “Demokracja to rządy osłów prowadzonych przez hieny.”
    -Arystoteles

    “Demokracja to droga do socjalizmu”
    -Karol Marks

    “Najlepszym argumentem przeciwko demokracji jest pięć minut rozmowy z przeciętnym wyborcą”
    -Winston Churchil

    “Człowiek nie ma i nie może mieć własnego zdania na temat wszystkich
    spraw publicznych. Nie rozumie zdarzeń, ich przyczyn ani skutków. Nie
    jest zainteresowany konsekwencjami własnych decyzji. Nie ma najmniejszego powodu przypuszczać – tak jak mistycy demokracji zwykli to czynić – że połączenie ignorancji jednostek tworzących masy może stworzyć stałą siłę napędową życia publicznego.”
    -Walter Lippmann

  • Demokracja dawno skończyła się. A kapitalizm prędzej czy później upadnie, bardzo możliwe, że wraz z cywilizacją a może i z gatunkiem.
   To co teraz obserwujemy w tak zwanych krajach demokracji, to jest wielka gra pozorów i potężna manipulacja.

   • Pawel W

    Demokracja to niezłe opium dla mas – że tak sparafrazuję pewne powiedzenie.

 • Mirek

  Szkoda że poglądy Pana Cejrowskiego nie mają szansy w Polsce zaistnieć

  • Andrzej Turczyn

   Dobrze, że są jakie są, Polacy mają do czego równać….

   • max-bit

    Tylko czy my coś równamy 🙂
    Tak równamy ten kraj, walcujemy go.
    Przyjrzyjmy się analityczne jak jest.
    Mamy wewnętrzne rozbicie, społeczeństwo jest ogłupione, jak to się pięknie mówi zatomizowane. Przykre jest to że jesteśmy bardzo skutecznie podzieleni. A co mamy? a mamy wyznawców PISu, PO, KODu, Lewicy itd … Ale to jeszcze mały “pikuś”.
    To rozbicie jest również wewnątrz poszczególnych grup prawicy, “demokratów” itd …
    Społeczeństwo Polskie nie jest scalone, nie ma jednego celu, itd …
    Taki stan to miód dla wszystkich sił zewnętrznych które jak od 1000 lat mają na celu dezintegrację Polski.
    A skutki są … i będą opłakane.
    Jak by Polacy myśleli mieli “tą mądrość narodową” pieprznęli by tymi wszystkimi “partami” i cel by mieli jeden: POLSKA bo to ten kraj jest ich ziemią, ojczyzną która karmi i daje schronienie i zapewnia przyszłość.
    Nie wiedzieć dlaczego tak nie jest, jak ja to nazywam wewnętrzny błąd systemowy (oprogramowania ?) powoduje to że tak nie jest.
    Jesteśmy sobie wewnętrznie wrodzy, co gorsza dajemy się manipulować, jesteśmy egoistami uważamy że tylko to co my zdobędziemy jest nasze i tylko nasze a sąsiad to wróg (czasem nawet już rodzina, ba nawet własny brat – siostra).

 • Grajec1

  Odnośnie demokracji, pamiętam zasłyszane dawno powiedzenie od starszego przedwojennego człowieka: oto idzie demokrata z przodu dziura z tyłu łata.

 • Bardzo lubię i cenię ludzi o wyrazistych poglądach, którzy potrafią je wypowiadać w krótkich zdaniach, nawet nie koniecznie zbieżnych z moim światopoglądem.

 • Minuteman

  Nic czego byśmy wcześniej nie wiedzieli. W głębi serca dobrze wiemy, że to co mówi ten człowiek jest mądre, słuszne i prawdziwe. Wiemy jak jest i jak być powinno. Widzimy jak wielka jest przepaść między tym co dobre i sprawiedliwe, a tym co mają nam do powiedzenia rządy, media i zmanipulowane masy. I co? I nic. Jak to jest, że jesteśmy tak bardzo bierni i bezradni w obliczu zła i głupoty, które niszczy naszą cywilizację?

  • Andrzej Turczyn

   Amen!

 • Olgino4You

  I choćby dlatego politycy łatwo się na jakiekolwiek zmiany na lepsze nie będą chcieli zgodzić.Wiedzą dobrze,że ci co dobrze zrozumieli jaka powinna być demokracja mogą mieć podobne zdanie jak Cejrowski mówiący o psie,co potrzebuje tresury lub hycla. Prawda to jest,tylko powiem szczerze – lepiej by ten wywiad było przeprowadzić PO porażce forsowania zmiany ustawy o broni i amunicji a nie PRZED.Jeśli ktoś z Posłów PiS to przeczyta,to może mu się spodobać to tak samo jak posłom PO i PSLu… A wtedy dalej będzie tak,że większy dostęp do broni i amunicji dla obywatela to będzie… w Rosji.

  • Mozets

   31 lipca br. na zachodzie Polski rozpocząłem starania o remont zakupionego domu. Część robót wymagała zezwolenia na budowę( Starostwo, PGNiG, mapy, zezwolenia, opinie , projekt budowlany itp.itd.etc). Jest 17 listopad jeszcze nie ma ostatecznej decyzji. Dodam, że byłem wiele lat kierownikiem budowy i znam doskonale szymel załatwiania tych spraw. To nic nie pomaga. W konfrontacji z panią X, ( z panami już łatwiej) inwestor jest na spalonej pozycji. Chyba ,że wygląda jak Gary Cooper ( młody). Dodatkowa sprawa to firmę budowlaną mogę mieć natychmiast do remontu ale z Warszawy. Miejscowi wszyscy pracują o krok za granicą w landach i nikt nie przyjdzie do roboty. Hydraulik przychodził 2 miesiące do paru rurek. Może na Wielkanoc albo na następnego 31 lipca dom będzie gotowy do zamieszkania. To nie dotyczy broni ale pokazuje jak system zniewalania obywatela wspaniale jest zakotwiczony. Poza tym każdy papierek, mapa, zezwolenie – to ciężkie pieniądze. Notariusz, pośrednik , księgi wieczyste. I czas, czas, czas.

 • EDiox

  Demokracja to najgorszy ustrój świata ale jeszcze nie wymyślono lepszego. 😉

  • Minuteman

   Wymyślono. Monarchia, ustrój republikański, dyktatura, cokolwiek…
   Jest tego mnóstwo, występują w różnych wariantach i wszystkie są lepsze.

 • KBPol

  Rzucam pomysł aby ROMB utworzył dla własnych potrzeb bazę polityków (i osób znanych) posiadających pozwolenie na broń/broń! Informacje można uzyskiwać z oficjalnych źródeł (np. wywiadów) ale także źródeł nieoficjalnych, które należy potem potwierdzić. Kto wie czy kiedyś przed decydującymi głosowaniami w sprawie nowej UoBiA czy wyborami nie trzeba będzie niektórym politykom o pewnych sprawach przypominać! Czyli wtedy, jeśli jakiś polityk ma pozwolenie na broń, a ogólne będzie wiadomo że zamierza głosować (czy jego klub) przeciwko zmianom!

 • vilas

  a on w końcu żyje w Meksyku czy USA ?

 • Matt

  Jak Braun prezentował podobne poglądy, to nie przepuścił pan chyba żadnej okazji, żeby go obrazić na wszystkie możliwe sposoby. A teraz co…?