10 strzałów ku chwale Ojczyzny na strzelnicy w Żorach.

W dniu 13.11.2016  na strzelnicy w Żorach odbył się piknik strzelecki  „10 strzałów ku chwale Ojczyzny”. Impreza ta  została zorganizowana przez Śląskie Stowarzyszenie Miłośników Broni  przy współudziale zaprzyjaźnionych stowarzyszeń.

Oprócz oddania  tytułowych 10 strzałów przez wszystkich chętnych, wśród atrakcji też były:

– pokazy obsługi i strzelania z broni czarno-prochowej,

– prezentacja udzielania pomocy przedmedycznej,

– omówienie i zaprezentowanie strzelectwa dynamicznego,

– konkurs wiedzy militarnej z nagrodami,

– strzelnica pneumatyczna,

– ognisko integracyjne z  własnoręcznie pieczonymi kiełbasami.

Przez cały piknik  kolekcjonerzy ze Śląskiego Stowarzyszenia Miłośników Broni,  Stowarzyszenia Miłośników Broni GIWERA oraz Stowarzyszenie Strzelców i Kolekcjonerów Broni, którzy prezentowali zbiory broni.

Mimo chłodu i lekkich opadów śniegu  swoje umiejętności strzeleckie postanowiło sprawdzić ponad 80 strzelających. Wraz z rodzinami,  na pikniku było prawie dwieście osób.

Każdy strzelający dostał pamiątkowy dyplom oraz  powiększył swoją wiedzę dotyczącą broni.  ŚSMB już planuje kolejną  edycję pikniku. Serdecznie  wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok.

Impreza nie mogła by się odbyć bez pomocy: Śląskiego Klubu Strzeleckiego DSSR LOK, WojnArm, Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Żor, Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni, Ruland Engineering & Consulting, Dixie Bar oraz  RED-MED.

Tadeusz Nowak

Śląskie Stowarzyszenie Miłośników Broni

Katowice

fotorelacja:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 • THUMPS UP

  Czy ktoś może dokładnie wie co to jest za strzelnica i czy jest otwarta dla strzelców niezrzeszonych? Wygląda jak stary obiekt po jednostce „Ludowego Wojska Polskiego”.

  • Stirlitz

   Strzelnica Bractwa Kurkowego Żory, znana też jako strzelnica kulowa “Dębina”.
   W sprawie użytkowania najlepiej kontaktować się z prezesem Żorskiego Bractwa Kurkowego. Strzelnica jest ogólnodostępna ale z racji tego że wiele osób strzela, nie zawsze jest wolne miejsce (zwłaszcza w weekendy).

 • Robert N

  miło poczytać, że są tacy którym się chce organizować …. jak to się mówi serce rośnie

 • Daniel Małysz

  Trochę nam tam dupy zmarzły ale mili Państwo – to jest droga do naszego (posiadaczy broni) sukcesu. Pikniki, strzelenia “dla ludzi”, edukacja “jak wyrobić sobie pozwolenie” a przede wszystkim pokazywanie społeczeństwu że miłośnicy broni to normalni ludzie, a nie jak pewien łysy niezbyt mądry pan mówi : “ludzie podejrzani stanowiący potencjalne zagrożenie”. Kilkanaście lat takiej działalności i będzie się z nami liczył każdy polityk w tym kraju.

 • Pingback: Śląskie Stowarzyszenie Miłośników Broni zaprasza na piknik strzelecki 10 strzałów ku chwale Ojczyzny | Andrzej Turczyn()