Nie będziemy wierzyć politykom, którzy nie czynią swojej powinności.

Amerykanie mają druga poprawkę do konstytucji. Mądrość Ojców założycieli jest wciąż aktualna. Mądrość twórców Ameryki trwa już trzecie stulecie, a jest tak, bo oparto ją o Biblię. Amerykanie odwołując się do Boga wskazali na swoje podstawowe prawa i wolności. My w Europie musimy borykać się z bezbożnymi politykami, którzy przekonują, że być bezbronnym jest cnotą i jest dla nas najlepsze. W Europie trwa właśnie batalia o to czy Europejczycy mają być instytucjonalnie rozbrojeni. Stronnicy morderców,  terrorystów albo lewaccy obłąkańcy, w tych dniach mozolnie przekładają na prawo europejskie zakaz posiadania broni. Będą to czynili do skutku, powoli, drobnymi krokami, aż osiągną sukces albo do momentu gdy zostaną przez nas przepędzeni.

Amerykanie są od nas mądrzejsi. Właśnie dokonali niemożliwego, wybrali prezydentem własnego kraju człowieka, który wprost i jednoznacznie deklarował poparcie dla amerykańskiego prawa posiadania i noszenia broni. My w Polsce nie możemy doprosić od polityków mieniących się polskimi patriotami aby nie traktowali nas jak niedorosłych do posiadania broni. Nie możemy doprosić się od polityków podstawowej zmiany prawa i musimy znosić ich twierdzenia, że jeszcze nie dorośliśmy, że mamy czekać. Na co czekać, pytam. Na oddanie nam prawa podstawowego dla wolnego Polaka? To nie wy, politycy, nadaliście nam jakiekolwiek prawa! Nie od was pochodzi i zależy nasze istnienie. Nie możemy wierzyć politykom, którzy nie uczynią swojej powinności. Powinnością polityka, któremu wolni Polacy powierzają rządy jest dbanie o wolność, a nie ograniczanie tej wolności.progres2

Amerykanie wzywają innych Amerykanów aby się szkolić, nosić broń, być gotowymi na wszystko, a nade wszystko aby nie wierzyć tchórzliwym politykom. Poniżej krótki film własnie o tym. Mnie ten film poruszył. Ten żołnierz mówi do Amerykanów ale jakby do nas mówił… Musimy się oddolnie organizować. Musimy porzucić polską narodową wadę moja chata skraja. Politykom zależy abyśmy w tej bierności trwali. Mogą wówczas czynić z nami wszystko. Ameryka się obudziła, może i Polska powinna się obudzić? Zorganizowani Polacy są niepokonani. Przed nami sprawa do załatwienia, musimy wymusić na politykach zmianę ustawy o broni i amunicji. Do Sejmu myśmy ich posłali, muszą zrobić to czego my chcemy, a co im się wydaje. Kto może chodzić niech odwiedzi miejscowego posła i domaga się poparcia w głosowaniach projektu ustawy o broni i amunicji! 

 

(polskie napisy Paweł Machała)

 • KBPol

  Rzucam pomysł do realizacji dla ROMB na efektowną kolorową broszurę informacyjną promującą nowy projekt Ustawy o Broni i Amunicji. A więc materiał, który można by przekazać posłom podczas spotkania z nimi. Jak też innym osobom według potrzeb. Oraz propagować w Internecie. Jeśli byłoby to zatwierdzone to trzeba by działać jak najszybciej, jeszcze w tym roku. Oczywiście wydruk materiałów dla posłów należałoby zlecić w drukarni, co by wyglądało to w miarę ładnie i profesjonalnie. Natomiast każdy mógłby sobie sam całość też wydrukować na kolorowej drukarce. Pozostawiony materiał drukowany to zawsze odrobinę większa szansa że to co chcemy przekazać dotrze do odbiorcy, posła w szczególności.

  Niestety ale obecnie nie mam czasu aby samemu to przygotować, a jak będę miał to już może być za późno. Poza tym zawsze to lepiej jak coś takiego przygotuje jakiś fachowiec. Zawsze oferuję natomiast ewentualną pomoc odnośnie recenzji i korekty przygotowanego materiału.

  Jak mogłoby ta broszura, według mnie, wyglądać?
  Format: najlepiej A5. Jest odpowiedni aby zmieścić na stronie wystarczającą ilość informacji oraz jednocześnie daje możliwość drukowania dwóch stron A5 na jednej stronie A4. Czyli cztery strony na jednej kartce A4.
  Ilość stron: dobrze byłoby aby była ona podzielna przez 4, a więc np. 4, 8, 12, 16… czyli aby było można łatwo złożyć całość samemu drukując oraz aby nie było stron pustych.
  Najlepiej aby na każdej stronie była osobna informacja, czyli aby nie było ciągłego tekstu przechodzącego ze strony na stronę. Numeracja stron od 2 do ostatniej.

  Co mogłoby być w tej broszurze? Np. rozpisane na 12 stron:
  Strona 1. (tytułowa) – czego dotyczy czyli projekt UoBiA, logo ROMB.
  Strona 2. – obecne uwarunkowania prawne, uznaniowość, statystyki wydanych pozwoleń na broń ogółem oraz do celów ochrony osobistej, liczba pozwoleń wydawana rocznie.
  Strona 3. – podstawowe założenia zmian w prawie dot. pozwoleń na broń i broni, na dole strony link(i) do projektu.
  Strona 4. i 5. – pokazanie dysproporcji pomiędzy ilością posiadanej broni palnej w Polsce i innych krajach europejskich ze szczególnym uwzględnieniem krajów sąsiednich (Niemcy, Rosja, Czechy, Ukraina), wykres lub mapka.
  (Kilka stron powinno “rozprawiać” się z pewnymi mitami o broni, (nie)bezpieczeństwie oraz rzekomej “niedojrzałości” narodu do posiadania broni).
  Strona 6. – poświęcona broni czarnoprochowej, historia, jej skuteczność, brak negatywnych konsekwencji jej bezpozwoleniowego posiadania w Polsce.
  Strona 7. – badanie UE w 2012 przemocy wobec kobiet, Polska 19% najniższy (a więc najlepszy!) wynik spośród wszystkich 28 krajów UE (średnia UE-28 33%, najwyższy Dania 52%), wykres dostępny jest na stronie hoplofobia info (Czy Polacy są agresywni?).
  (Pokazanie pozytywnych rezultatów zmiany prawa):
  Strona 8. – pozytywne skutki zmian dla gospodarki, przemysłu zbrojeniowego.
  Strona 9. – pozytywne skutki zmian dla obronności kraju poprzez zwiększenie umiejętności posługiwania się bronią, umiejętności strzeleckich oraz zwiększenie zainteresowania obronnością.
  Strona 10. – informacja o ROMB, historia, cele, działania.
  Strona 11. (przedostatnia) – odwołanie się do wolności jednostki, odwołanie się do historii, przypomnienie kto odebrał Polakom broń.
  Strona 12. (ostatnia) – plakat na całą stronę: Polacy do broni!

  • Andrzej Turczyn

   Wie pan w czym jest problem? W tym, że ja nie mam czasu aby to zrobić. Jak ktoś zrobi, to wydamy…

   • KBPol

    Rozumiem. Ale może spośród członków czy sympatyków ROMB znajdzie się ktoś chętny, kto jest w stanie w miarę profesjonalnie przygotować jakiś zarys graficzny? Wypełnienie treścią to już nie powinien być potem większy problem. Żałuję trochę że sam nie pomyślałem o tym parę tygodni wcześniej.

    • vilas

     będziesz miał czas w Wordzie to zrobić ? zarys treści itd
     bo może ja troche graficznie pomóc bym mógł i parę godzin bym może znalazł w najbliższych dniach, ale w DOC bym potrzebował

     • Andrzej Turczyn

      działaj!

     • KBPol

      Dzięki za pomoc. W związku z tym że nie wiem jak będę stał z czasem i czy w ogóle dam radę to zrobić może zróbmy tak: postaram się to zrobić samodzielnie po prostu w Wordzie. Najlepiej jak potrafię. Ale bez żadnych jednak zobowiązań, zwłaszcza czasowych. Robiąc całość będzie mi po prostu łatwiej dostosować ilość tekstu do miejsca na stronie.Zamierzam to zrobić trochę w formie bardziej rozbudowanej prezentacji. Liczba stron 12 lub 16. Jeśli będę miał gotowe to udostępnię to do poprawek i zatwierdzenia. A jeśli wtedy całość nie będzie spełniała warunków do druku to po prostu ty czy inna osoba zrobi to od zera w jakimś programie graficznym. Mając całość tekstu, grafiki, układ, kolorystykę zrobienie tego to będzie kwestia pewnie jednego dnia.
      Żeby to miało sens to trzeba najlepiej się ze wszystkim (wydrukowana broszura w ręku) zmieścić do końca roku, a jeszcze lepiej przed świętami.

     • vilas

      znam Corela (mam legalne ! bo to moje źródło utrzymania też) więc ja mogę od strony graficznej chętnie, maluje, rysuje, koloruje itd.
      nie mam umiejętności DTP (quark express), ale obrazki i fotki i rysunki i schematy oblecę jak dostane materiał

    • Stefan

     Witam,
     mogę ogarnąć skład (DTP) i przygotowanie do druku, jak również moja firma współpracuje z drukarniami, jeśli ROMB zdecyduje się na druk broszury w “profesjonalnym” kształcie. Ze względu na szlachetny cel 🙂 dołożę tylko symboliczną marżę 🙂
     Jeśli ktoś przygotuje teksty (bo niestety nie mam za wiele czasu) oraz grafikę, to podejmuję się to wszystko złożyć w całość i – jeśli takie będzie życzenie Pana Andrzeja – wydrukować.

 • Sylwa

  Tymczasem w stanach: uniwersytet w Ohio, 18 letni Abdul Artan, uchodźca somalijski ze statusem rezydenta ( nie mylić z obywatelem) przy użyciu samochodu i noża ranił 10 osób, gun fre zone, policja przybyła po ok. minucie i zabiła napastnika. Akcja zaplanowana i przemyślana- najpierw uruchomił alarm przeciwpożarowy, potem wjechał w zbierający się przed wejściem tłum, wysiadł i przy użyciu noża ranił następne osoby.
  Źródło: truthaboutguns.com
  pisze z pamięci, jeśli coś przekręciłem przepraszam.

  • kolekcjoner1911

   A “eksperci” z Defence24 coś bełkotali w TVP o skutkach masowego posiadania broni ale oczywiście o czymś takim jak gun free zone to już ani słowa. Ręce opadają.

   • Sylwa

    Życzę poszkodowanym szybkiego powrotu do zdrowia ale to zdarzenie trzeba wykorzystać jako argument przeciw ograniczeniom dostępu jak i przeciw GFZ. Tu i w Nicei nie było nielegalnej broni a ofiary i tak są, licznik zatrzymał się tylko dzięki uzbrojonym ludziom…

 • Stirlitz

  Jest taka jedna rzecz która różni USA od reszty świata. Tam prawo do posiadania broni gwarantuje konstytucja. I dlatego obywatele wybrali prezydenta który gwarantował że to prawo do broni nie zostanie odebrane.
  U nas mamy ustawę, która dzisiaj jest,a jutro jej nie ma. I to chyba jest najgorsze, że widzimisię polityków jest ważniejsze niż los i bezpieczeństwo całego narodu.

  • vilas

   to nawet nie widzimisie, paaaaaaaaaaaaaaanie, to łapówy albo interesy zamieszanych w jakiś biznes – tak sie prawo paaaaaaaaaaanie pisze

 • Pawel W

  Lepiej niech się Pan nie powołuje na demokrację przy próbach złagodzenia dostępu do broni, bo przejedzie się Pan na tym, jak Zabłocki na mydle:”Do Sejmu myśmy ich posłali, muszą zrobić to czego my chcemy, a co im się wydaje”.
  Większość ludzi byłaby nawet za całkowitym zakazem broni w rękach cywilnych. Dlatego też pomysł pana Kolonko z referendum w sprawie broni uważam za chybiony. Problem należy rozpatrywać inaczej – czy ktokolwiek ma moralne prawo zabić mnie tylko dlatego, że tak zdecydowała demokratycznie większość? Tak bez wyroku! Po prostu urządzamy referendum, w którym obywatele wypowiadają się, czy Pawła W można zabić. Jak większość powie, że TAK, to będzie można. Przejaskrawiona sytuacja, ale chyba czytelne jest o co chodzi.
  Dlatego też uważam, że dobrym pomysłem jest powoływanie się na Biblię, zamiast na demokrację. Pewne rzeczy są święte – jak np.życie, czy własność. A w Polsce nadal ani jedno, ani drugie nie jest szanowane, chyba że życie przestępcy.

  • kolekcjoner1911

   Niestety w tej całej dyskusji krecią robotę zrobiły media, nawet te przychylne (TVP – Warto Rozmawiać) trąbiąc o powszechności w dostępie do broni. Nie dziwne zatem, że zwykli ludzie słysząc takie brednie zaczynają się bać. A co do polityków to trzeba im “głowę zawracać” bo inaczej nic nie zrobią. Im więcej takich wizyt (pisanie do biur poselskich niewiele da) tym skutek pewniejszy. Ja już jestem po rozmowie z Panem Posłem A. Melakiem (PiS, członek sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji). Widziałem pozytywne nastawienie do sprawy.

   • Andrzej Turczyn

    To prawda, dziennikarze przynajmniej niektórzy to kompletni idioci.

   • Pawel W

    Ludzie się boją, bo ludzie myślą – a co jak ten bandyta będzie mógł kupić broń? Tylko nie myślą – ten bandyta już ma broń, teraz w końcu ja będę mógł kupić. Taka spuścizna komunizmu.

  • Andrzej Turczyn

   Dziękuję za uwagi, ale powoli mam dość tego, że my prosimy, oni kiwają ze zrozumieniem głowami, mówią tak, słusznie a na koniec mówią nic z tego.

   • Pawel W

    Niestety, ale jeśli nie zamierzamy robić przewrotów, to nic innego jak proszenie nam nie zostaje.

   • Robert N

    Miałem znajomego, Belga, który mieszkał i pracował tutaj w Polsce przez kilka lat tuż przed naszym wejściem do UE. Mówił “wiesz co…kocham Polskę, ty nawet nie wiesz jak macie dobrze, zazdroszczę wam. U mnie w Belgii nawet wysikać się nie mogę u siebie w ogródku bo sąsiad doniesie, że niszczę zieleń a policja przyjedzie i wlepi mi mandat”. Myślę, że z demokracją unijną już chyba dociągnęliśmy do reszty unii. Komuniści mówią, że wiara to opium dla ludu. G…o prawda, demokracja to dopiero opium dla ludu. W imię demokratycznych zasad człowiek staje się niewolnikiem. Dobro tzw większości jest najważniejsze a jednostka przestaje się zupełnie liczyć. Sumienie staje się zbędne, bo po co sumienie, przecież prawo reguluje wszystko. Tym sposobem, puszczając bąka zastanów się dobrze czy nie będziesz musiał zapłacić za emisję CO2. Pozdrawiam wszystkich

    • wwwebcal

     Nie tyle demokracja, co kapitalizm. 😉

     • Pawel W

      Nie, kapitalizm do wolność w gospodarowaniu i swoboda zawierania umów. Pamiętaj, że to, co jest w Europie i , w mniejszym stopniu, w USA, nie jest prawdziwym kapitalizmem. Świetnie o tym mówi pan Michalkiewicz.

     • Robert N

      no w zasadzie powinienem napisać “demokracja” bo to co jest nazywane “demokracją” chyba nie ma z prawdziwą Demokracją wiele wspólnego.

   • Grzegorz

    Fajny klip – dziękuję za udostępnienie i tłumaczenie Panie Andrzeju. Ale uważam, że powinniśmy zadziałać tak samo jak w USA: fajnie by było, gdyby ROMB przygotował takie materiały wideo z polskimi konserwatywnymi specjalsami i puszczał to w internecie. Idąc dalej – jakieś fajne krótkie klipy wideo w telewizji publicznej w najlepszym czasie reklamowym. Pieniądze? Wiem, że to kosztuje ale może by tak członkowie i sympatycy ROMB oraz strzelectwa szeroko rozumianego by się na to złożyli? Jeśli udaje się utrzymywać konserwatywną Telewizję Idź Pod Prąd TV z datków sympatyków, to na pewno na promocję ROMBU i promocję strzelectwa też by się udało nazbierać. W końcu takie ruchy jak ROMB, jak Pana blog Trybuna gromadzi normlanych ludzi, którym zależy na promocji strzelectwa oraz postaw wspierających bezpieczeństwo lokalnych społeczności oraz naszej Ojczyzny. Co Pan na to?

    • Krzysztof Jabłoński

     Złożyć się? Nie ma szans. Wiesz jakie są ceny reklam w popularnych stacjach? http://www.spidersweb.pl/2013/09/koszt-reklamy-w-telewizji.html 30k PLN za pół minuty w czasie średniej oglądalności każdorazowo.

     Czyli zakładając, że ROMB znalazłby 1000 osób na zrzutkę, to każdy musiałby rzucić 30 PLN na jednorazową emisję. A reklama w TV żeby była skuteczna musi się pojawić kilka razy. BTW: Ile wiedzy dasz radę przekazać w te 30 sekund?

     • Grzegorz

      Marszałek Piłsudski powiedział, że Polacy chcą, aby niepodległość kosztowała 2 grosze i 2 krople krwi. Amerykanie mają powiedzenie, że wolność nie jest za darmo. Są gotowi do poświęceń i pewnie dlatego są największą na świecie wspólnotą ludzi wolnych. Jeżeli członek ROMB lub zwykły miłośnik strzelectwa nie chce dać 30 zł, ba może nawet 100 zł i więcej za to, aby zacząć walkę w mediach w najlepszym czasie reklamowym to dlatego mamy w Polsce taki marazm.

      Obserwuję od jakiegoś czasu, że u nasz w kraju jest garstka ludzi, którzy tak naprawdę działają. Poświęcają swój czas, wysiłek, pieniądze i talenty na to, aby edukować Polaków w temacie broni palnej. Aby poszerzać ciasne ramy komunistycznego prawa i starać się, abyśmy nawet i tego nie utracili. Ale czy takie “turczyny” i inne “lewandowscy” wystarczą? Oczywiście że nie! Tylko zjednoczeni i mówiący wspólnym głosem wygramy.

      Czy widzisz – choćby medialną – różnicę pomiędzy ROMB a NRA? Duch wolności ten sam lecz siła oddziaływania oraz poziom profesjonalizmu w materiałach wyraźnie różny. Ja nie krytykuję ROMB tylko krytykuję nas – że nie dość mocno wspieramy ROMB. “turczyny” i inne “lewandowscy” nie załatwią wszystkiego w taki sposób, abyśmy my mogli przyjść na gotowe. Z tego względu uważam, że powinniśmy zorganizować jakąś akcję medialno – propagandową i ją sfinansować.
      Ja sam w ciągu ostatnich 4 miesięcy namówiłem dwóch moich przyjaciół, aby wstąpili do stowarzyszenia strzeleckiego i wystąpili z wnioskiem o pozwolenie na broń.
      Ja nie chcę czekać, aż nas rozbroją całkowicie. Rozbrojenia narodów zawsze poprzedzały holocausty.

 • max-bit

  Na Trumpa to się nieźle czają .
  O tym że coś się dzieje nich świadczy fakt że skutecznie wytłumili sprawę PizzaGate.
  Mają ponownie przeliczyć głosy w trzech stanach. …
  Tak czy inaczej coś wykombinują o ile Trump będzie im w jakimś sensie zagrażał odsuną go w sposób demokratyczny lub nie.
  W EU ciągle też kombinują ….

 • Filip Jan Powstaniec

  To nie jest tak, że “NIE BĘDZIEMY WIERZYĆ….” My po prostu nie wierzymy
  A przynajmniej JA.