Błaszczak o dostępie do broni, a ja apeluję o wzmożenie nacisku na posłów.

TV Republika: Kukiz 15 ustawę przekazał do biura bezpieczeństwa narodowego i spotkała się ona z dobrymi opiniami. Partia powołała się na dane, wg których na 1000 Finów jest 300 pozwoleń na broń, na 1000 Czechów – 30 pozwoleń a na 1000 Polaków – 2,5.

blaszczak_37

– To musi być dokonane w odpowiedzialny sposób. Nie będzie dobrego efektu i stworzenia możliwości obrony, kiedy rozdamy broń obywatelom. W Finlandii jest bardzo liczna obrona terytorialna, my też ją tworzymy i WOT będzie dysponował bronią. To będzie proces, w którym obywatele muszą być bezpieczni, przeszkoleni, znać zasady itp.

(źródło TV Republika)


 

Krótki komentarz. Czy ktoś ma pomysł jak sprawić aby politycy czytali to o czym mają odwagę publicznie wyrażać swoje zdanie? Czy ktoś ma pomysł jak sprawić, aby nie mówili treści zaczerpniętych z Gazety Wyborczej, szczególnie gdy są politykami Prawa i Sprawiedliwości? Skąd pan minister Błaszczak wziął tezę, że projekt ustawy złożony w Sejmie przez posłów Kukiz’15, przewiduje rozdawanie Polakom broni? W projekcie przecież, wprost to wynika z pierwszych jego artykułów, zachowana jest zasada reglamentacyjnego dostępu, na zasadzie pozwolenia na broń palną. Naprawdę nie rozumiem z jakiego powodu pan Błaszczak czyni takie wypowiedzi, zupełnie w stylu byłego milicjanta Jerzego Dziwulskiego?

Ale dobra nie chcę krytykować, może informacja jest na stronach TV Republika niepełna. Może powinienem jako prezes całkiem sporego już ruchu społecznego ROMB spróbować umówić się panem ministrem Błaszczakiem na spotkanie, w celu  szczegółowego zaprezentowania tego co jest w proponowanym przez nas projekcie ustawy o broni i amunicji? Chyba tak uczynię i uprzejmie takie spotkanie zaproponuję, tak jak zaproponowałem panu ministrowi Antoniemu Macierewiczowi.

Zanim to jednak nastąpi, mam pomysł, którego bez was w żaden sposób nie wykonam. Apelowałem o odwiedzanie posłów Kto może chodzić niech odwiedzi miejscowego posła i domaga się poparcia w głosowaniach projektu ustawy o broni i amunicji! O ten wysiłek nadal proszę. Drukujcie opracowanie dr Gurtowskiego i przekazujcie posłom wyrażając oczekiwanie wsparcia projektu ustawy. Ja jednak nie o tym. Dzisiaj przez cały dzień mój pomocnik spisywał ze stron internetowych adresy mailowe do posłanek i posłów. Elektronika ma tą zaletę, że można korzystać z niej i próbować nawiązać bezpośrednią komunikację. Poniżej pełny wykaz adresów emailowych, proszę także o formę społecznego nacisku przez pisanie do posłów wiadomości email i domaganie się poparcia dla projektu ustawy o broni i amunicji. W wiadomości email można również wkleić link do opracowania dr Gurtowskiego.

 

Wykaz adresów email do posłów:

Download (XLSX, 43KB)

 

Jeszcze dzisiaj zamierzam rozesłać list o treści takiej (wersje dla pani i pana posła):

Download (DOCX, 41KB)

Download (DOCX, 41KB)

 

 

 • Myślę, że chyba wystarczy jeżeli wyślesz te teksty do tych wszystkich posłów. Chyba lepiej żeby posłowie nie zostali zbombardowani setkami albo tysiącami wiadomości na jeden temat. Nie wiem, wydaje mi się, że to by podchodziło pod spam albo coś podobnego.

  • Kamil Nagrodzki

   Myślę, że lepiej jak będą to różne listy. Według mnie w listach powinna znaleźć się informacja ilu wyborców stracą jak nie załatwią tej sprawy po naszej myśli. Jeśli ktoś ma potencjalny wpływ na innych, jest lokalnym liderem opinii powinien się tym wszystkim pochwalić w liście.
   Na przykład informacja: “Ja, moja rodzina a prawdopodobnie znajomi i pracownicy mojej firmy z rodzinami (około 100 osób) więcej już na Pana i Pańską partię nie zagłosują” prędzej wpłynie na posła niż ponownie przysłany taki sam list.
   Parę taki listów do jednego posła może zrobić różnicę, bo niektórzy posłowie wchodzą do Sejmu mając kilka tysięcy głosów.
   Nic tek do polityków nie przemawia jak utrata poparcia.

   • Andrzej Turczyn

    tak, różne listy zdecydowanie

 • Krzysztof Jabłoński

  “Czy ktoś ma pomysł jak sprawić, aby nie mówili treści zaczerpniętych z
  Gazety Wyborczej […]?” 9×19 Luger?
  A tak poważniej, to polityków nie zmienisz. Możesz zmienić polityka, ale to niczego nie zmienia.

 • Dariusz Smaga

  Myślę, myślę. Od myślenia głowa boli. Proszę to dać w WORDZie. Ja przerobię to na sympatyka, bo członkiem jeszcze nie jestem i wysyłam!

 • Krzysztof Jabłoński

  W treści listu jest “Proszę o poparcie projekt ustawy o […]”, powinno być “poparcie projektu” (deklinacja).

 • Erorch

  Na tym etapie jest to dosyć oczywiste, że katokomuniści pisowscy nie chcą dostępu broni dla Polaków.

  Maile można wysłać bo to nikogo nic nie kosztuje, ale raczej nie ma się co nastawiać że coś z tego wyniknie.

 • Mirosław Kruszewski

  Nie chcę być złym”wróżbitą” ale na to wychodzi. Spotkanie z min Zalewską było właściwie jednostronne, machała palcem i nie dała dojść do głosu. To samo może być podczas ewentualnej rozmowy ( o ile w ogóle dojdzie) z min. MON-u. Pan Błaszczak też nie wychyli się za bardzo. A pan Prezes, ciekawy jestem czy ma ten swój pistolecik. Wydaje mi się że większą efektywność uzyskamy dopiero w wyborach głosując na tych którzy coś chcą zrobić dla wyborców, dla suwerena. I tu upatruję że taka jedność może coś zdziałać. I tyle. teraz klikanie i lajkowanie pomoże tyle co kadzidło. I tytle.

  • pecey

   Pan Prezes to raczej pistoletu nie ma. Miał za to 2 osobistych ochroniarzy i 1 samochód jak był liderem opozycji.
   Teraz ma 4 i 2 samochody (może drugi zestaw to ochrona BOR).

   Spotykałem ich czasami w tym samym kościele. Siedział w pierwszej ławce, choć nie pamiętam czy był u Komunii.
   Rękę podawał na znak pokoju, ale nie mi, bo ja w ostatniej ławce siedziałem (za mną już tylko ochroniarz był).

 • KBPol

  Nie żebym się jakoś czepiał ale nie rozumiem skąd wzięto te 2,5 pozwolenia na broń na 1000 mieszkańców w Polsce. Jeśli w 2015 r. było 192 819 pozwoleń przy liczbie ludności 38 437 239 osób to daje dokładnie 5 pozwoleń na 1000 mieszkańców. Co jest oczywiście wystarczająco małą liczbą aby nie trzeba było posługiwać się, świadomie lub nie, innymi, błędnymi statystykami.

  • wwwebcal

   Czy mi się wydaje, czy można miec kilka pozwoleń? ….rachunek taki troche w stylu tego, że Ty i twój pies macie średnio po 3 nogi.

   • KBPol

    Oczywiście że jedna osoba może mieć jedno lub więcej niż jedno pozwolenie na broń. Ale to niczego nie zmienia, bo jest mowa o pozwoleniach, a nie osobach.

  • Andrzej Turczyn

   z tego powodu ja posługuję się ilością egzemplarzy na 100 mieszkańców. to chyba pewniejsze dane

 • Wysłałem mój krótki tekst i dwa załączniki z projektem ustawy i z analizą dr Gurtowskiego – do wszystkich posłów z tej listy! Niech to będzie chociaż jedna mała cegiełka w tej ważnej dla nas sprawie. Całą sprawę projektu nowej ustawy itd. traktuję na równi z walką o niepodległość Rzeczpospolitej!

 • Marcin

  Zamiast “nie będzie miała wpływu na porządek i bezpieczeństwo publiczne.” chyba lepiej napisać “nie będzie miała NEGATYWNEGO wpływu na porządek i bezpieczeństwo publiczne”…

 • Apolinary Koniecpolski

  Problem tkwi w Kukiz’15 . Po pierwsze stali sie opozycja dla PiS wiec ich projekty nie sa postrzegane pozytywnie. Po drugie K15 wciaz argumentuje koniecznosc zmiany uobia ILOSCIA broni w krajach osciennych i w Polsce. Jawnie sugeruje iz chodzi wlasnie o zwiekszenie ilosci broni w cywilnych rekach.A to jest latwo wykorzystywane przez dziennikarzy-szmaciarzy.I spirala sie nakreca.Przekaz medialny jest taki – oszolomy od piosenkarza chca urzadzic rzez na ulicach. NIKT z K15 publicznie nie argumentowal iz chodzi o DOSTOSOWANIE do prawa europejskiego (co lewakom skutecznie zamyka gebe) oraz o poprawienie luk i niescislosci w aktualnej ustawie (z czym nie dyskutowaliby bo nic nie rozumieja) Temat bylby niemedialny i nikt by nie protestowal.
  A teraz K15 zarznie samo projekt, krzyczac ze PiS jest przeciwny i robiac z tego spektakl.
  PiS jak widac JUZ zajal defensywna pozycja. A takie sa realia , bez PiS projekt nie przejdzie.
  Zle to rozegrano , wiem ze politykom trudno cos sugerowac , zwlaszcza takim co sie swiezo dorwali i uwazaja ze maja recepte i omnipotencje na wszystko.

 • Apolinary Koniecpolski

  Staram sie o spotkanie z pewnym poslem Z.
  Mam jednak sugestie do mec. Tyrczyna aby zebrac w kilku punktach tematyke i argumentacje jaka chcemy poruszyc w tych spotkaniam aby nasz glos byl spojny i aby wspolna argumentacja trafila do poslow. To ulatwi im rowniez pozniejsze dyskusje np. w mediach. Zakladam iz powinno to byc maks 3-4 tematy i argumenty.
  Oczywiscie z pominieciem tematow spornych np. liczba broni w Europie ,ochrona osobista itp.
  Raczej skupilbym sie na merytorycznej kwesti dlaczego jest lepszy,jakie luki likwiduje , kwestia projektu w relacji do dzialan KE itp. tematów z naciskiem na racjonalizacje i uporzadkowanie przepisow.
  Sugeruje jednak aby mec. Turczyn przygotowal to w formie maila do czlonkow ROMB .
  Chodzi o to aby uniknac niepotrzebnej dyskusji publicznej ktora jak wiemy jest czesto zle interpretowana przez pewne srodowisko.

 • Pingback: O sprawach związanych z projektem ustawy o broni i amunicji będę zawiadamiał bezpośrednio posłów. | Andrzej Turczyn()

 • Wysłałem wczoraj wiadomość do 460 posłów i nie otrzymałem ani jednej odpowiedzi. Obawiam się, że 90% wiadomości jest od razu wywalana jako spam albo niechciana poczta.

 • Pingback: Interpelacja posła PiS Andrzeja Gawrona do MON, którą dzisiaj warto przypomnieć. | Andrzej Turczyn()

 • Dariusz Smaga

  Mi dopiero dzisiaj udało wysłać e-maile do wszystkich posłów.

 • kolekcjoner1911

  Źródłem tej chorej wiedzy jest zapewne Departament Zezwoleń i Koncesji, znany ze swoich wywijasów (choćby nieskuteczne zawieszenie koncesji jednej z agencji ochroniarskich). Podobne “zasługi” rzeczony Departament ma w zamiataniu pod dywan policyjnego bezprawia, przecież słynny Klaudiusz nie został wywalony na zbity pysk tylko z naczelnika został zastępcą naczelnika WPA. Co gorsza Minister Zieliński wyraźnie nie jest zainteresowany w wyjaśnieniu i usunięciu tych nieprawidłowości. Tak czy tak tylko intensywnym zawracaniem głowy Ministrom jesteśmy w stanie cokolwiek ugrać. Ważne żeby używać argumentów dot. naruszeń procedur administracyjnych, godzenia w podstawy prawne Państwa Polskiego, działania na rzecz wzmocnienia obronności kraju i dekomunizacji. Inne argumenty przez Panów Ministrów mogą być niezrozumiałe.

 • Pingback: Sondaż z pytaniem o „ułatwienia w dostępie do broni” nie zawiera merytorycznego przekazu. | Andrzej Turczyn()