Brytyjska europosłanka Vicky Ford zdradziła posiadaczy broni.

Jak donosi pch24.pl jest wstępne porozumienie w sprawie projektu unijnej dyrektywy wprowadzającej ograniczenia dla posiadaczy broni. Europosłanka Vicky Ford (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), przewodnicząca komisji ds. rynku wewnętrznego PE, która dotąd wspierała głos rozsądku płynący ze strony organizacji propagujących ideę szerszego dostępu do broni palnej, zmieniła swoje stanowisko. Wbrew opinii własnego stronnictwa diametralnie zmieniła narrację w kwestii dostępu do broni i oparła się na lewackich poglądach swoich oponentów.

Ustalenia unijnej komisji trójstronnej idą w złym kierunku. Wszystko wskazuje na to, że posłanka Ford zgodziła się na szereg utrudnień dla posiadaczy broni. Wśród nich jest pomysł, by wprowadzić cykliczne badania lekarskie (co 5 lat), ograniczenie liczby sztuk naboi w magazynkach. W przypadku broni krótkiej limit ma wynosić 20 naboi, dla broni długiej – 10 sztuk.

progres2W czasie konsultacji pojawił się pomysł, by z projektu dyrektywy usunąć sformułowanie mówiące, że zmiany mają przeciwdziałać terroryzmowi. – Maski opadają, nikt już nawet nie chce udawać, że forsowane rozwiązania są po to, by nas rozbroić – ocenił Jacek Hoga z Fundacji Ad Arma. Wiele wskazuje na to, że prace nad projektem dyrektywy właściwie dobiegły końca.

(źródło pch24.pl)


 

Krótki komentarz. Potwierdzają się z kolejnego źródła doniesienia o złych wiadomościach z Parlamentu Europejskiego. Czy w związku z tym ktoś jeszcze ma wątpliwości, że Unia Europejska przekształca się, a może już jest totalitarnym państwem pragnącym panować na całym życiem poddanych. Mówienie o bezpieczeństwie to tylko bieżąca narracja dla idiotów. Żydów Niemcy też zamykali w gettach, a później te getta likwidowali, z powodów higienicznych. Tu nie celem jest bezpieczeństwo, tu chodzi o to aby mieć miliony bezwolnych, biernych, niezdolnych do mówienia NIE poddanych. Każde rozbrojenie ludzi poprzedza ich holokaust. To niemająca w historii wyjątku reguła. Tak będzie i tym razem.

Mamienie całych narodów unijnym wsparciem ma sprawić odebranie wolności. Biblijna prawda jest niepodważalna, a treść ma taką: Bogaty panuje bad biednymi, a dłużnik jest sługą wierzyciela (Przypowieści Salomona rozdział 22 wers 7). Oni dają pieniądze, nasi władcy są łakomi na nie, a w czasie gdy z nich korzystamy oni nam fundują niewolnicze dla nas prawo. W zamian za ładnie wybrukowane ulice, nałożą nam kajdany. Niestety wiele wskazuje, że rządzili i wciąż rządzą nami głupcy, którzy w dalszej integracji z Europą widzą szansę na nasz postęp cywilizacyjny, w jeszcze bardziej zjednoczonej Europie.

W taki oto sposób zbliżamy się do definitywnego rozbrojenia ludów Europy, w tym i Polaków. W ślad za tym pójdzie rozbrojenie państw, stworzenie wspólnej armii i obozów reedukacyjnych dla opornych na tą wizję szczęśliwej wiecznie Europy.

 

Kategorie: Wiadomości
 • Szpiegu Szpieg

  Jak to wygląda od strony proceduralnej?
  Rozumiem, że po ustaleniach komisji 3stronnej musi mieć miejsce głosowanie w Parlamencie Europejskim? Czy może się mylę?
  Jeśli tak to powinniśmy zasypywać mailami europosłów, w nadziei, że przynajmniej do części coś dotrze. Jeśli nie to powinniśmy zacząć masowo pisać do polskich posłów by zaimplementowali tę dyrektywę w jak najmniej szkodliwej dla rozwoju strzelectwa formie.

  • Andrzej Turczyn

   tak jest jak piszesz

   • Krys53

    Realność, w zeszłym tygodniu wysłałem do WSZYSTKICH CEP z Polski e-maila z protestem, NIKT NIE ODPOWIEDZIAŁ…
    co można dalej z tym zrobić?
    może komuś jakiś CEP odpowiedział???

  • vilas

   nie da się częściowo zaimplementować dyrektywy

   • Szpiegu Szpieg

    Nie wiem co rozumiesz przez częściowe. Sposób wdrożenia dyrektyw pozostawiono państwom członkowskim. Nie jest tak jak z rozporządzeniami Komisji, które po prostu obowiązują. W przypadku dyrektyw konieczne jest wydanie krajowych aktów prawnych co daje zawsze jakieś pole manewru.
    Proponuję nie dyskutować o faktach tylko zastanowić się co można z tym problemem zrobić.

    • vilas

     byłem 10 lat urzędnikiem rządowym, wg mojej wiedzy nie da się zaimplementować dyrektywę inaczej jak zamienić “article” w “paragraf”,
     nie można pomijać przepisów , dyrektywa jest implementowana do prawa krajowego w ten sposób, że treść sie przepisuje i zmienia układ na nasz
     czyli zamiast “chapter, article” daje sie “artykuły, paragrafy”
     treść musi zostać ta sama
     nie można np. dyrektywy dotyczącej maszyn gdzie jest napisane np. “wytrzymałość windy wynosi conajmniej 500 kg i bada sie windę z przeciążeniem 30%” zaimplementować rozporządzeniem “wymagania dla wind, obciążenie conajmniej 200 kg ”
     jak w dyrektywie masz “napięcie prądu w gniazdku wynosi 230V częstotliwość 50 Hz” to nie zapiszesz “napięcie dowolne, częstotliwość 50-60 Hz” bo KE wstrzyma notyfikację i zablokuje krajową drogę legislacji (standstill)
     siedziałem w tym kilka lat

     • Szpiegu Szpieg

      Od 8 lat pracuje w dotacjach unijnych i codziennie korzystam z aktów prawa europejskiego. Moje doświadczenie jest zupełnie inne. Oczywiście, że zapis o 10 / 20 nabojach będzie musiał zostać. Kwestia kogo będzie dotyczyć.

      Przykładem jest rozporządzenie o wysyłaniu broni. Polska nie chciała zaimplementować tych przepisów więc zaimplementowała je tak by były martwe.

      Sam sposób pisania prawa europejskiego jest tak niejasny że daje pole do interpretacji.

     • vilas

      wiesz, czym innym jest zapis “urządzenie ma być dobre, trwałe i odporne na zakłócenia”
      a czym innym zapis “urządzenie ma działać 24h na zasilaniu awaryjnym, być odporne na temperatury -30+50, być odporne na skoki zasilania +-20%”
      nie myśl że NWO w sprawie broni zrobi ten pierwszy zapis , zrobi ten drugi

     • Szpiegu Szpieg

      Rozmawiałem o tym z kilkoma prawnikami. Generalnie ich opinia jest taka, że sztuka legislacyjna instytucji europejskich jest na niższym poziomie niż u nas. Przez co ich akty prawne są mało czytelne i nie jednoznaczne. Nie jest to moja opinia bo ja prawnikiem nie jestem. Nie wiem co zrobi z tym nasz parlament jeśli to przejdzie, ale jeśli nie będziemy cisnąć posłów to raczej sami się za nami nie wstawią.

      Moim zdaniem, nie ma co tracić energii na pisanie na forach tylko słać maile i wspierać Firearms United datkami.

     • vilas

      jest jak mówili –
      bo ja w tym kilka lat pracowałem – w prawie technicznym, ochronie konsumenta itd.

      nasze prawo mówi “urządzenie ma mieć odporność na przeciążenie 20%” a dyrektywa mówi “urządzenie ma być odporne na znaczne przeciążenia” nie definiując co znaczy słowo “znaczne”
      owszem tak JEST w wielu przypadkach ALE kolego szanowny , tak nie będzie w sprawie istotnej dla NWO
      tak nie będzie tam gdzie im zależy żeby nas zniszczyć

     • Apolinary Koniecpolski

      A widziales nasza uobia ?
      Ile ma wspolnego z dyrektywa europejska ?
      To ZUPELNIE odmienna konstrukcja prawna i logiczna.
      Do uobia wchodza tylko fragmentu wygodne dla KGP.

 • Szpiegu Szpieg

  dla przypomnienia: tu są adresy e-mail europosłów http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=146&t=142183 . Piszcie co cokolwiek, nawet wklejajcie tłumaczenia z translatora. Liczy się masa.

 • Marcin

  Może lepiej udać się do źródła…
  I gave an update on the EU firearms directive to the parliament this morning. Watch the video below for an overview or listen to the discussion with MEPs here https://youtu.be/BBsU2nRO9p8. Let me make it clear we are not u-turning on the parliament position and sports shooters will be able to continue.
  Read the key points below:
  The third trilogue on the Firearms Directive took place on 15 November. The fourth trilogue is agreed for 5 December. This is a normal and expected procedure.
  There is a great deal of similarity between the Council and the Parliament. The Parliament is demanding our key positions are met.
  Regarding Category A
  The Council and Parliament texts both agree that certain semi-automatic firearms when fitted with high capacity magazines are to be treated as Category A prohibited firearms but with special permissions for sport shooters.
  There is agreement between the Commission, Council and Parliament that the exemption for sport shooters must work not just on paper but also in practice. The Parliament is pressing for this and we are making progress. Any concerns on the practical implementation of this exemption can be addressed to the Director in DG Grow of the European Commission.
  Regarding Annexes, both the European Parliament and the Council have firmly rejected the Commission’s original language on resemblance. We will not accept prohibiting items based on what they look like rather than what they are.
  Further discussion is required on the issue of semi-automatics converted from automatics, the Parliament have restated their desire to try and find a solution that is workable for the responsible legal shooting community and there is support from the Council for grandfathering in order to ensure existing legal holders can continue to hold their firearms. The EP is also pressing for an agreement where these firearms can be transferred, inherited and sold.
  The Commission have said they are not prepared to accept responsibility for technical specifications on conversions of automatic to semi-automatic firearms under Article 10ba and the Council does not want this.
  Deactivated Firearms
  It is important that deactivation of firearms should be irreversible and ensure the firearm is inoperable. The European Deactivation Regulation introduced in April 2016 sets a single standard for deactivation but has raised many practical issues for legitimate holders of these items, including reenactors.
  There is now a clearer understanding by the Council and the Commission of the issues faced by legitimate holders of these items and progress is being made on resolving implementing issues in the Deactivation Regulation. The Parliament is clear that the Expert Working Group on the Deactivation Regulation must have completed their work by early 2017.
  Regarding deactivations before April 2016, the Parliament position is that firearms deactivated to an equivalent previous standard should still be able to be bought and sold and Parliament suggests that national deactivation standards which are equivalent to the aims of the new EU standard adopted should be recognised as such. The Commission have now taken this concern on board and are working on new language to enable this.
  It is clear that the Commission will not be prepared to just rubber stamp all old deactivation standards so it will be up to each Member State to make the case for deactivations undertaken according to their previous system and the Commission to then approve on a case by case basis.
  Authorisations
  We are making good progress on agreeing language for special authorisations for reservists and other specialist needs – although this is not yet finalised.
  The Parliament is pressing for its language for member states to have monitoring systems, which includes the assessment of relevant medical and psychological information in accordance with national law, and which may be on a continuous or non-continuous basis.
  European Firearms Pass
  The Council has agreed to include Category A weapons in the European Firearms Pass when holders have authorisations for them. This will improve the implementation of the pass.
  We are all dedicating significant time towards finalising a text which works for legal holders of firearms and also addresses those loopholes and inconsistencies which have existed in the past.

  https://www.facebook.com/vickyfordmep/videos/1204059763016453/

  • Krzysztof Jabłoński

   Dzięki za link. Posłuchałem trochę i na szczęście głos rozsądku daje cały czas gdzieś tam się odbija, m. in. Daniel Dalton 15:00~17:00: https://youtu.be/BBsU2nRO9p8?t=15m

   • Robert N

    Problem jest w tym, że IMCO przegłosowało tematy zmian (poprawki) do propozycji KE i teraz tylko te przegłosowane zmiany są dyskutowane dalej w komisji trójstronnej w celu osiągnięcia dalszego kompromisu. VF wspomniała, że “obowiązuje demokracja” czyli jeśli coś zostało już przegłosowane (uchwalone lub odrzucone) w IMCO ona nie zamierza do tego tematu wracać. Podsumowując, w debacie wewnątrz IMCO osiągnięto jakiś kompromis i teraz ten kompromis jest dyskutowany z KE i radą w celu osiągnięcia kolejnego kompromisu. Obawiam się, że po takim podwójnym kompromisie z poprawek “pro-broniowych” niewiele zostanie. Oczywiście na koniec parlament będzie to musiał to wszystko przegłosować ale zazwyczaj jest to formalność. Poza tym realistycznie patrząc trudno będzie znaleźć w parlamencie większość która by mogła odrzucić w całości wynegocjowany w komisji trójstronnej projekt dyrektywy. Oczywiście trzeba próbować, naciskać parlamentarzystów UE (to w zasadzie jedyna nadzieja) ale czarno to widzę. Dodam, że z natury jestem pesymistą.

  • KAMOMI

   Czyli jednak ma byc wyjatek dla sportowcow, a nie totalny ban na magazynki wieksze niz 10 szt. To BARDZO pozytywna wiadomosc , mimo,ze calosc jest smutna.

 • Nikifor

  Sprawa jest oczywista WB wychodzi z UE.
  Możliwości są dwie:
  – Pani poseł stwierdziła a co mi tam u nas i tak to zaraz nie będzie obowiązywało lub
  – Pani stwierdziła, że musi się podlizać lewakom i zmieniła zdanie w nadziei, że gdzieś dostanie stołek.

  • Robert N

   myślę, że przedtem działała albo z godnie z przekonaniami albo wytycznymi z WB a teraz to już jej powiewa i szkoda jej czasu na szarpanie się z KE

 • Jak to przejdzie, to później będzie już coraz gorzej – postępujące rozbrojenie Europy i jak pisze A.Turczyn – może się niemal niepostrzeżenie rozpocząć jakaś z góry zaplanowana hekatomba! Już dzisiaj radziłbym osobom dysponującym środkami, inwestowanie w nierejestrowaną broń rozdzielnego załadunku, duże zapasy prochu i trenowanie prowadzenia szybkiego i celnego ognia z tejże broni.
  Wraz z rozbrajaniem przyjdzie czas na wielką rekwizycję zarejestrowanej broni, która jest w rękach ludności cywilnej… Zresztą chyba po to głównie broń palna podlega obowiązkowej rejestracji, żeby władze okupacyjne mogły ją odebrać w ekspresowym tempie.

  • norfonde

   Zawsze można “zgubić” obecnie posiadaną broń… tak właśnie się stało w latach ’90 w GB.

   • Przy takim podejściu to chyba łatwiej kupić broń od tych co nie brudzą swoich rąk pracą.

    • Piotr Crusader89

     Normalny człowiek nie ma nawet takich “kontaktów”. Pomijam kwestie prawne bo obawiam się że wkrótce złe prawo zmieni się w tyranie…

     • Olgino4You

      To jest raczej strona dotycząca LEGALNEJ broni palnej więc nie wolno o tym wspominać,ale skoro mówimy o takiej hipotetycznej sytuacji zbrodniczej dyktatury itd – nie tylko zakup bez zezwolenia i nielegalne posiadanie broni palnej jest zakazany – ale przypominam,że chyba również produkcja broni i elaboracja amunicji też jest przestępstwem 😉

      Oczywiście jest to nie tylko nielegalne, ale i niebezpieczne – no i łatwiej zrobić kuszę z resora jak np. strzelbę,proch i amunicję.

      Za II wojny byli np. tacy Strąpoć i Swat w BCh (obecnie mało popularnych,bo to nie AK,a w dodatku duża część przeszła na stronę komunistów po wojnie, czy złożyło broń) :
      https://pl.wikipedia.org/wiki/Pistolet_maszynowy_Bechowiec

     • Piotr Crusader89

      Jasne że nielegalna posiadanie broni jest nielegalne i tyle… Chodziło mi oto że zwykły obywatel nie ma kontaktów żeby kupić b.p. z nielegalnego źródła… Oczywiście mówimy o sytuacji hipotetycznej ZSRE.

    • vilas

     bajki kolego,
     pochodze z Pragi Północ , wiesz co to za część Warszawy ?
     zapewniam Cie że to bajki
     jak sam z kims nie siedziałeś 5 lat w 1 celi – to nikt Ci nie zaufa
     by nabyć cokolwiek nielegalnie trzeba mieć dobre kontakty z przestępcami a to znaczy być jednym z nich
     jako uczciwy praworządny obywatel – nigdy nie zdobędzisz broni nielegalnie
     więc to kwestia kontaktów których żaden z nas tu nie ma
     dlatego trzeba politycznie, gorzej że Kukiz póki co jedynie dobrze działa

     jedyna nielegalna broń jaka występowała to w czasie jak miałem naście lat i armia radziecka się wycofywała, podobno na “stadionie” można było coś kupić ale to były jednostkowe przypadki z daty wycofywania armii radzieckiej

 • marwin

  Gdzieś był link do głosowania za wyjściem z ZSRE. Może ktoś tu wrzucić?

 • norfonde

  Tu nie chodzi o magazynki, ale o broń, która może łyknąć magazynek większej pojemności. Dla przykładu pierwszy z brzegu G17 spokojnie może łyknąć te takie bębnowe na kilkadziesiąt pestek – BAN. Jakiś tam boczny zapłon z fabrycznym na 5 pestek, ale spokojnie może łyknąć 15 nabojowy – BAN.

  BAN NA KAŻDĄ BROŃ, KTÓRA MOŻE BYĆ ZAOPATRZONA W MAGAZYNEK POWYŻEJ LIMITU. Tu nie chodzi o magazynki wbrew pozorom.

  • Robert N

   Ja też tak to zrozumiałem (chociaż wydawało mi się to kretyńskie). Czyli jeśli masz broń do której można podpiąć magazynek 10+ to będzie zakazana. Wersja optymistyczna interpretacji to taka, że jeśli podepniesz magazynek na 10 – to jest ok a jak podepniesz większy to broń jest zakazana (to jest jeszcze bardziej kretyńskie). Do końca nie wiem co mieli na myśli. Jeśli chodzi o pierwszą interpretację to by oznaczało praktycznie zakaz wszystkiej broni z wymiennymi magazynkami !!! no bo jak zabezpieczyć broń przed podpięciem większego (dłuższego) magazynka?!!! Musiałyby jakieś powstać specjalne modele.

   • norfonde

    Nie ma możliwości takiej interpretacji. W praktyce pozostanie jedynie broń jednostrzałowa i powtarzalna (jakimś dziwnym trafem znowu restrykcje omijają kastę myśliwych).

   • quba_83

    Takie bzdury uchwalają, bo większość tych gamoni nie miała w ogóle kontaktu z bronią, bo przecież pistolet jest be i sam strzela. Cały ten bajzel wynika z niewiedzy euroosłów, którzy przede wszystkim nie rozumieją że ograniczenia dla praworządnych obywateli w żaden sposób nie wpłyną na walkę z terroryzmem. Wręcz przeciwnie – wzrasta ilość potencjalnych ofiar zamachowców. Jeszcze parę takich durnych regulacji ograniczających wolności obywatelskie a potem się będą dziwić, że jest wzrost nastrojów antyunijnych w europie, powrót do nacjonalizmu w wielu krajach i nowi chętni do wyjścia z eurokołchozu.

    • Robert N

     albo jest to celowe działanie, czyli “zbanują” broń na 10+ a po uchwaleniu wyjaśni się, że praktycznie zbanowali wszystko

 • DanielB

  Dla tych którzy będą pisać do MEP-ów, proponowałbym zwrócić
  uwagę na to jakie szkody proponowane restrykcje dotyczące magazynków, mogą
  wyrządzić w kolekcjach zabytkowych militariów, przecież to będzie dotyczyć
  także eksponatów z I i II wojny, nierzadko o dużej wartości materialnej –
  wyobrażacie sobie niszczenie takich eksponatów jak magazynki bębnowe
  „camembert” do Parabellum P08 i MP 18, oryginalnych magazynków do Rkm wz 28,
  czy 20 nabojowych do Mausera 1898?
  W Polsce nigdy, nawet w czasach PRL nie wymagano pozwoleń na magazynki, posiada je więc mnóstwo osób nie związanych z posiadaniem broni palnej czy uprawianiem strzelectwa, mają je jako pamiątkę historyczną, lub ciekawostkę – po wdrożeniu tej dyrektywy takie osoby często nieświadomie stałyby się przestępcami, i to nawet nie wiedząc o tym fakcie.

  • vilas

   EU będzie gorsza niż PRL
   jeszcze troche a komuna w PRL okaże się wolnością i to dla tych samych grup które komuna zwalczała (kościół, patrioci, wolnorynkowcy, konserwatyści )
   komuna dawała im żyć, jak wszyscy – w biedzie,
   EU nie da im żyć – nie znajdą pracy, umrą z głodu bezdomni opluwani przez lemingów ,
   takie coś EU szykuje , a raczej NWO
   idą na beszczela bo wiedzą że za kilka lat ich plan się sypnie (reakcja białego człowieka na islam i poprawnośc polityczną)

 • THUMPS UP

  To o czym właśnie się dowiedziałem to nowe represje tzw. “unii europejskiej” właśnie zostaliśmy prawie kompletnie rozbrojeni to, co teraz ma miejsce to tylko preludium do całkowitego rozbrojenia pozbawienia nas jakiejkolwiek formy obrony teraz będziemy mieć tzw. “państwo europejskie” zamiast niepodległej Polski, dziwie się, że PiS i Kukiz15 akceptują ten stan rzeczy, mam nadzieje, że przyjdzie czas, kiedy wybierzemy niepodległość zamiast podległości.

 • max-bit

  …. zniewolić i rozbroić i ogłupić ….

  A Polakom się podoba EU przecie jest tak fajnie
  Na kreseczkę można wszystko :
  – Apartamenta
  – Nową Furę
  – SUSI
  A kreseczka rośnie oficjalnie to ponad 1 bln PLN a nie oficjalnie nawet 4 bln (dość oficjalnie mówi się o 3 bln)
  No to Policzmy 3 Bln / jakieś 25 mln dorosłych Polaków w wieku produkcyjnym
  120 000 PLN na łeba. I dla powiedzmy średnio zarabiającego Polaka ok 4100 brutto / czyli ok 2800 na rękę i powiedzmy połowę oddajemy na ratkę tak ?
  120000 / 1400 daje
  Ktoś powie e… to nie tak dużo 7 lat spłacania.
  Może i nie aż tak dużo dla kraju który ma gospodarkę i coś jeszcze produkuje.
  Ale Polska praktycznie nie posiada własnie gospodarki tj przemysłu.
  Trochę montowi, korpo (gdzie szczytem inwestycji w w technologię jest laptop i komórka).
  Po za tym praktycznie nic.
  Te firmy w ciągu jednego dnia mogą zamknąć biznes (montownie pewnie będą potrzebować paru tygodni aby wywieść maszyny). Ogólnie po 1 mieś może tu ni być nic. A to już jest problem.
  Nagle się może okazać że nie jesteśmy w stanie nic zrobić nawet żarcia zacznie brakować w sklepie.

  Ot w tak czarnej dupie jesteśmy.

  • vilas

   i do tego pomysły na sprowadzanie milionów ukraińców przez rząd PiS w sytuacji gdy polscy pracownicy dzieki emigracji zaczęli żyć na poziomie większym niż nędza, to biznesmani / koncerny wpadły na pomysł by potanić pracowników,
   może po to też to rozbrojenie,
   rząd PiS wspiera Ukraine, chce sprowadzać ukraińców, a nas co czeka ?
   konkurencja z tańszymi o śmieciowe miejsce pracy ?
   nie powiem – w pewnych branżach panuje patologia – jak remonty – kilka ekip przerobiłem i poza chlaniem i braniem zaliczek (skończy się w sądzie) to tylko skopali robote,
   ale w pozostalych branżach był syf i mogiła a teraz ludzie trochę odbili się od dna to pomysly na miliony ukraińców mają pracodawcy ,

   • max-bit

    Zauważ że rozbicie Państw narodowych to cel ….
    U nas ci tam tamci …
    Jak się takie operacje się kończyły to ja nie będę przypominał.
    Przecież “ich” bolało że Polska (między innymi) jest krajem jednorodnym etnicznie, no to już nie jest.
    Polecam ostatni komentarz Witolda Gadowskiego…. też ciekawe….

    • vilas

     pomysły na sprowadzenie ukraińców forsuje związek pracodawców i konfederacja pracodawców,
     szczerze to nie wiem jakie firmy są zrzeszone u nich, bo ogólnie te środowiska “biznesowe” to wiadomo skąd się brały majątki na początku lat 90, wszystko znów sprowadza sie do tego, że ludzie z dawnych służb PRL nadal mieszają,
     ludzie ze służb PRL nigdy nie utracili wpływów, tylko zmienili obszar z mundurowego na niemundurowy

 • Lichy1987

  „Moi drodzy, po co kłótnie,
  Po co wasze swary głupie,
  Wnet i tak zginiemy w zupie!”

  Uważam,że to wszystko i tak zostało przez najważniejszych w UE zdecydowane i teraz tylko będą banować. MOŻE jeśli przegrają lewackie partie to wtedy się to opóźni do czasu aż znowu dobiorą się do koryta.
  Skomentował sytuację ateista…

 • Pingback: Związek Strzelectwa Dynamicznego » Brytyjska europosłanka Vicky Ford zdradziła posiadaczy broni()

 • Pingback: Proszę o finansowe wsparcie dla Firearms United. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: List Vicky Ford do posłów Parlamentu Europejskiego w sprawie prac nad dyrektywą o broni palnej. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: W styczniu w PE będzie głosowany tajny dokument, bo UE w sposób potajemny tworzy obowiązujące nas prawo. | Andrzej Turczyn()