Mąż spał z pistoletem TT pod poduszką, a żona wezwała policję.

progres2 Jak zawiadamia m.plock.wyborcza.pl komenda policji w Gostyninie informuje, że w domu starszego pana z gminy Szczawin Kościelny znaleziono nielegalną broń i amunicję. 81-latek chował to pod poduszką. Policję zaalarmowała żona, która znalazła pistolet podczas porządkowania pokoju chorego męża. Na miejscu pacyńscy policjanci potwierdzili zgłoszenie – w łóżku mężczyzny był radziecki pistolet TT z załadowanym magazynkiem oraz 16 sztuk naboi.  Za nielegalne posiadania broni i amunicji grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło m.plock.wyborcza.pl)


 

Krótki komentarz. Chciałoby się napisać ale głupia ta żona, ale pewnie mąż jej już to powiedział. Polacy nie donoście na siebie w błahych sprawach. Donoszenie to bardzo podłe zachowanie, to taki nawyk wyuczony przez sowieckich okupantów. Są sprawy które załatwia się w zaciszu domowym i nic do tego policji czy prokuraturze. Tylko tak bym tą sprawę skomentował.

 • Bartosz Skowroński

  A może żona o pistolecie wiedziała od lat i wcale jej nie przeszkadzał. Lecz wiek męża a co za tym idzie i pogorszenie sprawności było w takim stadium że żona postanowiła pozbawić męża śmiertelnie niebezpiecznego narzędzia, innego sposobu widocznie nie było. Wojna domowa o pistolet mogła by się rozpocząć.

 • norfonde

  Babcia raczej nic nie wiedziała. Sprzątała pokój chorego męża zapewne pod jego nieobecność spowodowaną właśnie chorobą. Mimo zapewne długiego posiadania broni raczej nie użył jej do złych celów, choć wiedział do czego służy jak widać. Posiadania wbrew prawu nie popieram, ale jest to kolejny przykład obalający obecnie panującą głupotę i przesądy. Koło całej sprawy należy przejść obojętnie choć powoduje lekki uśmieszek. Ci ludzie w podeszłym wieku mają raczej poważniejsze problemy.

 • Robert N

  pytanie dlaczego uznali, że temat jest godny publikacji… wiadomo dlaczego… i będzie takich więcej…

  • wwwebcal

   Ale było ostatnio i o tym, ze jakiś glina najpewniej samobója popełnił strzałem w głowę. Jaki z tego morał? – trzeba odebrać policji broń! ;p

 • Pawel W

  Tylko ludzie nie potrafia rozróżnić co jest błahe, a co nie. Skoro zagrożone karą do 8 lat, to nie może być błahe. Skoro wysoka kara za to, że wytnę swoje drzewo na swojej działce bez pozwolenia, toteż nie może być błahe. Niestety, ale obecne prawo nie jest głupie. Nie wiem, jakiego właściwego słowa użyć, ale wtrąca się często tam, gdzie nie powinno.
  A żona głupia. Ciekawe, czy skarzą schorowanego człowieka? Może żona w trn sposób załatwiła męžowi bezpłatną pielęgniarkę? Zupełnie jak w tym dowcipie o przekopaniu ogródka.

 • KBPol

  Dziaduszek komuszek “zapomniał” zdać służbową broń?!

  Przyznaję że sprawa, jak w przypadku zmiany ustawy będą potraktowani dotychczasowi posiadacze pozwoleń na broń jest mi mało znana. Czy będzie jakakolwiek weryfikacja czy dostaną oni nowe dokumenty z “automatu”?! Czy ci, którzy mają pozwolenie na broń do ochrony osobistej (w dużej mierze “komuszki”) będą musieli zdać ten egzamin kompetencyjny na pozwolenie rozszerzone aby zachować przywilej noszenia? A jeśli tak to kiedy? Od razu czy po 5 latach?! Bo jeśli będzie się to wiązało z jakąkolwiek weryfikacją to może jest to dobry argument aby przekonać ministrów Błaszczaka i Macierewicza do zmian?!

  Ps. nadal żadnej od nich odpowiedzi na zaproszenie do spotkania?!

 • Michał Kilanowski

  Bardziej sądzę, że dziadek poprosił babcię, żeby jej za jakiś czas nie narobić problemu, żeby wezwała Policję. Jego nie zamkną a ona będzie miała spokój. On ma 81 lat i leży. Zrozumcie to

 • wwwebcal

  Zemsta za opierdziel, że zupa znowu była za słona ;p

  A tak na poważnie, to powojennych jeszcze jest sporo pobunkrowanych po domach, czy zakopanych w ogródkach. I jakoś ludzie się z tego nie mordują na potęgę. No ale aparat represji działa! Z dziadka można zrobić terrorystę i wlepić mu dożywocie :/

  • Woj Wol

   Śp mój dziadek jak wzorcowy obywatel na każde wezwanie komuszych władz o oddawanie broni i związaną tym amnestię broń odnosił – za każdym razem inną. Niestety zmarł gdy byłem w młodym wieku i nie wiem czy maił coś naszykowane na następne amnestie 🙁

 • Woj Wol

  A Pan ekspert antyterrorysta nie powinien być objęty jakimiś badaniami ? Wiek nie ten, zagrożenie pewnie minęło. Może jakaś babcia by zgłosiła.?

  • Krzysztof Jabłoński

   (Chyba miałeś na myśli byłego antyterrorystę 🙂

  • Wojciech Pisarski

   Mnie przypadek naszego ulubionego eks-antyterrorysty ciekawi z innego powodu. Otwarcie (!) w mediach przyznawał się do noszenia do ochrony Desert Eagla, wieść gminna niesie, że w kalibrze .44 Magnum. Pamiętam wywiad, w którym opowiadał jak powstrzymał niedoszłego złodzieja jego samochodu właśnie okazując mu wylot lufy tego pistoletu, podkreślając, jaki jest wielki i groźny. Nawiasem mówiąc zaskakujące, ale nic nie było w tej opowieści o bazooce wyciągniętej przez złodzieja jako kontrargument…

   Podstawowe pytanie, jaką funkcję rzeczywiście może pełnić ten potwornie wielki i niepraktyczny pod właściwie każdym względem kawał stali? Nie przepadam za sugestiami, że broń służy niektórym do podbudowania samooceny, ale gdy myślę o tym przypadku, to już wiem skąd się biorą.

 • vilas

  już kiedyś o kobietach i hoplofobii pisałem, koledzy zamieszczali filmy ciekawe o psychologii kobiet – m.in. działanie kobiet na cywilizacje itd.

  • Pawel W

   A świetne vlogi na ten temat ma Black Pigeon Speaks. Polecam.(tylko po angielsku)

 • winicz

  Jak zwykle wiele hałasu o nic. A tak nawiasem mówiąc to jak można poślubić taką kobietę? W głowie się nie mieści.
  A wyborcza to powinna się bardziej konkretnymi rzeczami zająć skoro szuka sensacji z bronią. Ostatnio pisaliśmy o tym kto odbierze broń zomowcowi-dziewulowi. Ja bym poszedł dalej i odebrał broń wszystkim starym resortowcom (taki dodatek do ustawy dezubekizacyjnej).
  A i jeszcze proces by się przydał za podżeganie do przemocy z użyciem broni i groźby karalne:
  “Tego już za wiele, dość tych upokorzeń. Ingerencja pisiorów w wypracowane emerytury za czasów PRL stawia mnie oraz moich kolegów pod ścianą. Jestem po rozmowach z kolegami po fachu, którzy nie zdali broni służbowej i może być wkrótce gorąco. Obym się mylił, ale ktoś z nas w końcu pęknie…” – napisał niejaki ubek Mrozewski.

  źródło:
  http://niezalezna.pl/uploads/zdjecie2016/148112222114488090375.jpg
  oraz:
  http://niezalezna.pl/90375-sympatyk-kod-chce-uzycia-broni-przeciwko-pisiorom

  pozdrawiam

  • wwwebcal

   1. Swoi swoich nie ruszą, musiały by się przepisy zmienić by nie mieli pola manewru.
   2. Zakładasz, że wszyscy mają legalną, a przecież mogą mieć wiecej lewizny.
   Weź poprawkę na to, że nigdy nie było prawdziwej dekomunizacji i lustracji. Tony sprzętu rozpłynęły sie w powietrzu, tony makulatury poszło z dymem, sporo teczek trafiło do prywatnych zbiorów. Zmieniły się nazwy, ludzie w większości pozostali ci sami. Zauważ, że u nas komuny w zasadzie nie było, nikt nie strzelał, nikt rozkazów nie wydawał – normalnie lajtowo było. Nawet stan wojejenny to był bardzo kulturalny happening. Więc jak cokolwiek chcesz teraz sprawdzić? Na podstawie czego?

   • vilas

    na początku 1990, jak byłem w podstawówce, chodziliśmy w okolice FSO a dokładniej ta część Pragi nazywa sie Golędzinów (dla tych co nie znają nazwy – garnizon ZOMO tam był między innymi – duże tereny policyjne obecnie gdzie osiedle nawet postawiono na którym mieszkania dostali oficerowie z KSP),
    i co tam wtedy widziałem – tony, kilometry taśmy magnetowidowej rozwiniętej wzdłuż ulic, ogrodzeń , drzew – ta taśma walała się tam parę lat tyle tego było,
    wtedy byliśmy za głupi i nie wiedzieliśmy co to oznacza, dziś wiem,
    tej taśmy było tam pełno jak trawy, podejrzewam, że jakby zwijać ją do worków a potem nawijać na rolki – to nie byłby serial “Dynastia”

   • winicz

    Oczywiście co do legalności to jestem przekonany, że 80-90% broni nielegalnej jest w rękach nie tyle kryminalnego półświatka ile właśnie u ludzi “resortowych” (zresztą w wielu przypadkach to oni rządzą półświatkiem). Ale mają też broń legalną i zezwolenia w celu ochrony osobistej wyrobione podczas przechodzenia na emerytury. Wielu z nich uważa że przecież ma zezwolenie na broń to kto będzie sprawdzał na którą ma tą czy tamtą, ale gdyby mu zezwolenie odebrano to już by tak nie podskakiwał publicznie jak mrozowski czy dziewul.
    Przepisów nie trzeba zmieniać tylko je wykonać (kontrola ciągłości zasadnego posiadania broni w celu) i tu jest brak pola manewru, bo policja musiałaby kontrolować swoich, a to jest państwo w państwie.
    Tak więc ja chcę sprawdzić tym emerytom czy są przesłanki czy ich nie ma do posiadania zezwolenia i jeśli nie ma – cofnąć.

 • Wojtek Sokołowski

  John Dillinger mawiał: “Nie należy ufać kobietom, i pistoletom” I miał rację 🙂

 • Witek

  Sprawa raczej symboliczna, 81-latka nie wsadzą, a jeżeli jest ciężko chory to nawet pewnie nie zobaczy sądu na oczy. Jego żona mogła się po prostu przestraszyć.

 • Apolinary Koniecpolski

  Zona to nie rodzina.