Czas ucieka, a zamachowcy do Polski się zbliżają, geografia Europy tego dowodzi.

Czternastego listopada 2015 roku napisałem w nocy komentarz zatytułowany “Ratunek dla Europy i świata to konserwatywne uzbrojone chrześcijaństwo.” prof. Kazimierz Jodkowski. To była moja refleksja po wiadomości o krwawej rzezi w Paryżu. Komentarz zakończyłem takimi słowami:

My Polacy mamy nieco więcej czasu, ale nie tak znowu dużo. Islamiści jeszcze u nas się nie pojawili. Ale idą, już słychać ich marszowy krok… marsz na Europę trwa. Żaden kraj nie jest w stanie zwyciężyć w tej wojnie, nie przygotowując pierwszej linii i potencjalnej ofiary na atak. Tą linią jest zwykły, cywilny mieszkaniec tego kraju. Bez skutecznych środków obrony, nasza egzystencja wkrótce będzie zagrożona. Zwróćcie uwagę, że w Paryżu skutecznym środkiem nie okazał się policjant, a nawet duuużo policjantów. Nie mógł się okazać, bo terroryści czynili staranne przygotowania, aby nie popełnić zbrodni w obecności stróżów prawa. Dokładnie tak będzie i u nas. (czytaj więcej…)

Minął rok. Przez ten rok zginęło już kilkoro Polaków w zamachach islamskich, chociaż wciąż nie na polskiej ziemi. Przez ten rok zamachy z Paryża przez Brukselę zawitały do Berlina. Mieszkam 1400 km od Paryża, 1000 km od Brukseli i zaledwie 300 km od Berlina, a Berlin leży zaledwie około 100 km od przejścia granicznego z Polską. Granica, dodam, nie jest strzeżona, a przejazd przez granicę państw jest swobodny. Oznacza to, że przez rok zamachy, a może zamachowcy, geograficznie przemieszczają się w kierunku Polski.

Przez ten rok rządzi w Polsce Prawo i Sprawiedliwość. Dobrze, że ta partia sprawuje władzę, bo gdyby rządziła Platforma wespół z nowoczesnymi i inteligentnymi inaczej, mielibyśmy Polskę pełną tego rodzaju zachęt:

Niestety partii rządzącej należą się także krytyczne uwagi.

Przez rok swoich rządów PiS nie uczynił niczego co miałoby przygotować Polaków do obrony przed islamskimi zamachami. Nie piszę o przygotowaniach służb. To zupełnie inna sprawa. Piszę o przygotowaniach pojedynczych Polaków na tą innego rodzaju wojnę, która chyba już wokoło się toczy. Trwa wojna, inna wojna niż dotychczasowe, należy do niej dostosować metody walki i obrony.

Nie zmieniono prawa o obronie koniecznej. Tym problemem nawet rząd nie wyraził zainteresowania, a komu gotowy projekt przekazałem okazał się posiadać jedynie zapał słomiany. Nie zmieniono prawa do broni. Wciąż głównymi beneficjantami ustawy o broni i posiadaczami broni w Polsce są byli komuniści. Taki mechanizm sobie zaplanowali aby kto miał mieć broń, miał ją. No to oni mają! Rząd Prawa i Sprawiedliwości okazuje się w tych sprawach bierny. Może stronnicy PiS woleliby słowo ostrożny ? Ja wolę słowo nieufny wobec Polaków, traktując ich jako nieodpowiedzialnych ludzi.

Minister Błaszczak trwa w wypowiedzianych słowach, że „Służby są przygotowane żeby zapewnić bezpieczeństwo obywatelom”. Nic nie zrobił aby wspomóc Polaków w uzyskaniu skutecznych narzędzi do obrony. Prace w rządowym zespole nad projektem ustawy o broni i amunicji zostały uśpione. Czy rozsądne będzie podejrzenie, że była to próba skanalizowania społecznych wysiłków zmiany prawa do broni? Sami to oceńcie, ja nie wiem. Jedyny minister, który cokolwiek z elementem rozsądku o broni powiedział to minister Antoni Macierewicz, ale to co mówi także nie napawa entuzjazmem. 

Minął rok od wypowiedzianej przeze mnie przestrogi. Przestrogi, nie żadnej tam proroczej wizji przyszłych zdarzeń. Moje słowa napisałem na podstawie obserwacji codzienności w Europie. Chyba nie będę zbyt surowy gdy napiszę, że to przez zaniedbanie posłów oraz rządu Prawa i Sprawiedliwości straciliśmy ten rok bezpowrotnie? Nie bardzo wiem kogo innego mógłbym wskazać, jako odpowiedzialnego za wskazane przeze mnie zaniechania.

Czekamy dalej, nic innego nam nie pozostało. Czesi już zrozumieli, jest zatem nadzieja i może w Polsce przyjdzie czas na elementarną mądrość. Czekamy z nadzieją i niepokojem. Z nadzieją, aż może rządzący zmądrzeją i pozwolą Polakom na posiadanie broni. Z niepokojem, bo należy spodziewać się tego, że islamiści nie mają zamiaru pozostawienia Polski na uboczu swoich terrorystycznych planów.

Nie próżnujmy tylko w tym oczekiwaniu i nie czekajmy na pomoc polityków. Okazuje się, że trochę złudne to czekanie. Niech każdy się rozejrzy wokoło. Kto nie ma broni, niech szuka klubu strzeleckiego w okolicy. Kto ma pozwolenie na broń palną, niech zaprosi do swojego sąsiadów i znajomych. Musimy się organizować sami, oddolnie. Rząd w chwili zagrożenia ma pod ręką BOR, Straż Marszałkowską i tego rodzaju służby. Nam wielkodusznie pozostawia telefon, jak każdy sobie kupi i kilkunastominutowe oczekiwanie na przyjazd – strzelającego 32 naboje rocznie – policjanta.

 

Dla mieszkańców Koszalina i okolic mam takie ogłoszenie:

 

 • Ludzie władzy wybrani (podobno) opłacani przez suwerena, schowane za murami i kordonami uzbrojonych ochroniarzy oderwani od realiów świata, żyjący w innym wymiarze czasoprzestrzeni sami siebie uznając za wybrańców, pełni pychy i narcyzmu myślą że są inżynierami wszechświata i go kreują na nowo według swoich wizji. Jak widać, słychać i czuć od długiego czasu wizję te są chore.

  I co? I nic. MAKRELA do współy z SCHULTZEM, JUNCKEREM i cała ta UE wyrazi głęboki żal, współczucie. Może nawet podejmą radykalne kroki i zmienia zdjęcia profilowe na Facebooku i Twitterze.

  I dalej będą robić swoje. Oni prowadzą tylko gra, kierują się rachunkiem zysków i strat. Dodać należy własnym rachunkiem.

  Nadal mimo już wiele razy powtarzające apeli że strony INTERPOL i EUROPOL o zliberalizowanie dostępu do broni i pozwolenie na samoobrone ludziom KE i UE dalej robi swoje.

  #eugunban #firearmsunited #firearmsunitedpoland #carrynow #iamgunlobby

  Większość nie wie, że od 2013 roku Komisja Europejska na czele z Panią Bieńkowska pracuje nad nowymi zapisami do Dyrektywy nr 91/477 o kontroli broni która zmierza do rozbrojenia całkowicie praworządnych, posiadających legalnie broń Europejczyków.

  Dyrektywa ta została zainicjowana zaraz po pierwszym zamachu w Paryżu, gdzie terroryści użyli broni nielegalnej.

  Dlatego za punkt honoru JUNCKER i reszta postawiła sobie rozbrojenie prawych ludzi, żeby nie mieli czym się bronić.

  Dyrektywa ma być głosowania 14.03.2017 roku

  Teraz pewnie zechcą zakazać ciężarówek 😉

  Ci ludzie w/w to jest zagrożenie dla zwykłych obywateli.

 • Mariusz

  Gdzie Pan znajdzie tekiego ostrzelanego policjanta? to istne szaleństwo 32 naboje rocznie to prawie wojna. Jest to smutne ale niestety prawdziwe to są te wyszkolone służby które zapewnią ochronę obywatelom.

  • Missing link of (r)evolution

   32 to może być średnia ogólnopolska (włącznie ze SPAPami, itp.) bo jak parę lat temu miałem włam do domu, to nie omieszkałem zapytać przybyłego policjanta ile strzela. 14 naboi, mniej niż pojemność magazynka służbowego P-99. To na Mazowszu, nie wiem jak jest gdzie indziej.

   • Krzysztof Jabłoński

    Było o tym tutaj: http://trybun.org.pl/2015/03/31/jak-to-bylo/
    Obowiązkowe nieuniknione minimum to 2 strzały, lub 12 jeśli przydzielony jest służbowy PM. Pełen program (szybkie, dynamiczne i sytuacyjne) to 16 sztuk amunicji. Bez sytuacyjnego (które jest zapewne najbardziej upierdliwe w organizacji) wychodzi mi 14 strzałów. Smutne to i żałosne. Ga’demyt, mówimy przecież o policji.

 • Mariusz

  Teraz poważnie , faktycznie trzeba ( i robię to z kolegami ) poszukać klubu z robić patent i licencje ( mam ) koszty są ale na inne pierdoły też kasa idzie ( fajny pretekst do rzucenia palenia np. ) wziąść sprawę w swoje ręce bo politycy tylko przed wyborami pięknie mówią i przejawiają troskę o losy kraju. W Wielkopolsce kluby są oblegane ,a strzelania otwarte dla przeciętnego ” Kowalskiego ” gromadzą setki osób. Serce rośnie gdy na to patrze jak ojciec przyprowadza syna ,albo córkę ,dużo młodych ludzi chce strzelać. Takie imprezy robi między innymi “zbrojownia” na strzelnicy myśliwskiej w Podstolicach. Mają licencje sportową organizują szkolenia na egzaminy, zawody zaliczeniowe do licencji. Dużo pozytywnych opini słyszałem o klubie VIS Gostyń tam zawody to całodzienny piknik strzelecki sczególnie latem imprezy na kilkaset osób. W całej Polsce jest dużo takich miejsc więc piszmy o nich i ruszmy dupy od dennych seriali i programów w których tańczą ,spiewają i modnie sie ubierają. Jest stara zasada jak umiesz liczyć licz na siebie.

 • Nikifor

  Na zdjęciu “uchodźcy mile widziani” ludzie mają zielone kartki z sylwetkami osób biegnących do Polski. Mnie zastanawia co ma w walizce ten ostatni delikwent?

  • Zbigniew Plebanek

   Przeważnie w gości niesie się jakiś prezent,gorzej jak taki prezent zrobi bum przy rozpakowywaniu.

  • Dariusz Smaga

   A mnie ciekawi kto im takie ładne zielonki nadrukował i za czyje pieniądze? Zostały one (kartki) wyciągnięte nazajutrz po tym jak ogłoszono, że tych zielonych do siebie nie wpuszczamy.

 • Robert N

  Myślę, że warto by było fachowo ocenić ten napad i upublicznić rezultaty wysyłając je również do pana ministra Błaszczaka. Niech ludzie wiedzą na czym stoją. Jestem przekonany, że na to forum zaglądają fachowcy którzy się na bezpieczeństwie znają i mogą to zrobić “free of charge”. Pytanie brzmi “Co można było zrobić aby zapobiec wydarzeniom w Berlinie?” Ja jako nie fachowiec widzę trzy aspekty: 1) Po pierwsze nie wpuścić zamachowca na teren UE – prawdopodobieństwo sukcesu małe bo przy takiej ilości uchodźców szanse wyłapania terrorysty są niskie, powiedzmy 0,1% jedyna możliwość to ograniczyć napływ. 2) Inwigilować środowiska imigranckie w celu wyłapania terrorystów – to się już pewnie dzieje, nie wiadomo jak skutecznie (tajne), powiedzmy 10% skuteczności. 3) Uzbroić kierowcę (dać możliwość posiadania broni) – szansa, że się skutecznie obroni pewnie też nie więcej niż 10%, no może 20%. I to by było na tyle z tego co mi przychodzi do głowy. Chciałbym tylko zauważyć, że punkt 3 zwiększa szanse z 10,1% na 20,1 lub 30,1% czyli o 100% do 200%. Powiedzmy szczerze, pewnie nie jest to obiektywna ocena, można przecież jeszcze na każdym skrzyżowaniu postawić jednego lub dwóch uzbrojonych policjantów – ale to mało realistyczne. Coś jeszcze ?

  • Andrzej Turczyn

   Błaszczak to cykor. Razem z Zielińskim myślą, że wiedzą więcej i lepiej od nas. Tracę nadzieję na mądrość w PiS. Socjalizm odbiera mądrość dość skutecznie.

   • norfonde

    Wystarczy prześledzić ścieżkę kariery Błaszczaka. Średnio rozgarnięty szympans skojarzy fakty i wywnioskuje, że ten człowiek od początku kariery włazi komuś w dupę i robi to naprawdę skutecznie skoro doprowadziło go to do ministerialnego fotela. Całe życie zawodowe jest “polytykiem”. Ja zapytam tylko, kogo on reprezentuje skoro sam zawsze był i jest NIKIM?

   • Robert N

    Panie Andrzeju!!! Wyczuwam zmęczenie materiału, może tydzień lub dwa bez komputera i w zamian trochę więcej czasu na strzelnicy?

 • KBPol

  A może ktoś zrobiłby jakiś prank tym osobom na zdjęciu? Teraz takich żartów mnóstwo się robi. Rozpoznać parę osób z tego i podobnych zdjęć oraz wysłać do nich z ukrytą kamerą przedstawicieli jakiejś (fikcyjnej) organizacji pro-uchodźczej celem przeprowadzenia wywiadu. Na początek okazanie zdjęcia, spytanie czy rozpoznanie jest prawidłowe, a następnie kilka pytań: jaki jest metraż domu czy mieszkania, ile jest pomieszczeń, ilu “uchodźców” i na jak długo chcecie towarzyszu/ko przyjąć?! No bo jeśli deklarujecie “uchodźcy mile widziani” to należy rozumieć to dosłownie: “przyjmę uchodźców do siebie”, prawda!? A nagrany materiał oczywiście zamieścić w necie. Ot takie SPRAWDZAM lewactwa głuptactwa!

 • Misiek Navrot

  Właśnie w czeskim radio w wiadomościach podali, że UE dogadała sie w sprawie tzw. dyrektywy “Gunban”. Niestety nie podali wiecej szczegółów, prócz tego, że zgodzono sie na znaczne obostrzenia w dostępie do broni dla cywilnych posiadaczy.
  Zdaje mi się, że mamy przechlapane.
  Z niecierpliwością czekam na jakieś oficjalne info i zaswtanawiam się co te pajace wymodziły.

 • Remi

  Tą reklamę na końcu by Pan sobie odpuścił. No chyba, ze chodzi tylko o biznes.

 • sidi nowy

  Jan Paweł II

  “Będziemy się musieli wkrótce przygotować na wielkie doświadczenia, które
  mogą nawet domagać się narażenia naszego życia oraz poświęcenia się bez
  reszty Chrystusowi i dla Chrystusa. Może to być złagodzone dzięki naszej
  modlitwie, ale nie może być już odwrócone, ponieważ tylko w ten sposób może
  nastąpić prawdziwe odnowienie Kościoła. Jakże często Kościół odnawiał się
  przez krew. Nie inaczej dokona się to także i tym razem. Obyśmy byli silni,
  przygotowani i pełni ufności pokładanej w Chrystusie i w Jego świętej Matce.
  Odmawiajmy wiele razy i często Różaniec”.

  “Stoimy w obliczu największej w dziejach konfrontacji, przez jaką przeszła
  ludzkość. Nie sądzę, by szerokie kręgi społeczeństwa czy szerokie kręgi
  wspólnoty chrześcijańskiej zdawały sobie z tego w pełni sprawę. Stajemy w
  obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem a anty-Kościołem,
  Ewangelią i anty-Ewangelią.”

 • Nikifor

  Mam pewne przemyślenia co do sprawcy tego zamachu.
  Okazało się że nie był to Pakistańczyk, którego zatrzymali.
  Myślę, że okaże się iż był to jakiś prawicowy radykał który użył broni sportowej 22LR posiadanej legalnie lub skradzionej osobie posiadającej ją legalnie (wujek, kuzyn etc).
  Jeżeli ten numer nie przejdzie to okaże się, że był to jakiś biedny uchodźca prześladowany w ośrodku dla uchodźców, który nie otrzymał pomocy od władz niemieckich, urzędników azylowych itp. pomimo wielu próśb. I na koniec i tak będą winni źli Niemcy.

 • Jarek Lew

  Ja tylko wspomnę o Polaku – pierwszej ofierze ataku w Berlinie, ze zbitków informacji można wysnuć teorie ze najpierw doszło do szamotaniny po której na ciele kierowcy pozostały ślady bicia (relacja właściciela firmy po identyfikacji zdjęć), niestety Polak był słusznej postury i w ruch poszła broń palna…konsekwencje tego są raczej oczywiste.

  Jak powyższe fakty mają się do zapewnień naszej władzy że możemy się czuć bezpiecznie? Wiadomo ze niemiecka policja jest znacznie bardziej sprawna od rodzimej i w momencie zaistnienia takiego zdarzenia na terenie PL…

  Bardzo by mnie cieszył fakt jak bym mógł liczyć na policje ale polegałbym na sobie.

 • Olgino4You

  O wsparciu PiS zwłaszcza teraz,jak PO robi wg. Jarkacza “zamach stanu” można zapomnieć.O broni dla obywateli – też.Rządzący są silni,zwarci i gotowi jak niegdyś (silni w gębie,zwarci przy korycie i gotowi do ucieczki).Mają kasę to uciekną i znowu będzie rząd na uchodźctwie a naród w łajnie które zafundował rząd. PiS przed ustawą SBcką podobno próbował głosować jakąś ustawę pochwalną dla tchórza Rydza-Śmigłego.Więcej pomocy bym się spodziewał dla Polaków od Putina niż od nich.No ale jestem od zawsze tylko “ruskim trollem”,co ja tam wiem… – nieprawdaż ?

  A tak bardziej serio – szkólcie ludzi póki można.Róbmy swoje,tyle ile tylko zgodnie z prawem możemy,bo tylko to od nas zależy. Prosić,błagać przekonywać można do śmierci – nie od nas to zależy.Róbmy to co od nas zależy.Amen.

 • jan

  Panie Dariuszu jest dokładnie tak jak Pan pisze..Tu linki do świątecznego prezentu od EU i nowej dyrektywy :

  http://europa.eu/rapid/press-release_MEMO-16-4465_en.htm
  oryginał:

  http://europa.eu/rapid/press-release_IP-16-4464_en.htm

 • vilas

  eh, co by tu mówić,
  na zachodnich forach usuwają posty i banują jak się napisze że to islam, że trzeba zakazać marszów urządzanych przez jihadystów gdy np. maszerują w Londynie i domagają sie wprowadzenia prawa szariatu i kalifatu w UK itd.
  jak napisałem na pytanie “we cannot do anything , what can we do” odpowiedź “yes, you can, you can stop …” i dałem przykład marszu salafitów z dnia przed zamachem, dałem przykład jak policja niemiec szuka tego kto … ujawnił taśmę z monitoringu na której “uchodźcy” urządzili sobie zabawę z kopania przechodzących kobiet – to mnie zbanowali i usuneli posty

  • Mateusz Wolff

   Granica zdrowego rozsadku to granica starej unii.
   Takie zachowania to jak opisujesz to ja doswiadczałem za żywo. Wszystko pieknie i miło póki mówisz jak oni ,ale jak tylko troche inaczej to momentalnie zaczyna sie delikatny ostracyzm i ban na koniec.
   Szkoda gadać

   • vilas

    mam kumpla ratownika, robi w karetce, kiedyś mi opowiadał jak był na szkoleniu z francuzami akurat po nicei, francuzami co zbierali trupy z ulicy po tym zamachu i poruszył temat islamu, powiem tak… skończyło się na tym, że Polacy to “pier*** rasiści i nie dziwne że tu obozy były” a “islam to religia pokoju, trzeba być tolerancyjnym, a zamachowcy wypaczają islam i nie wolno tak mówić, a wielokulturowość to wartość a Polska jest jednolita etnicznie i rasowo i to powinno sie skończyć bo to nie jest nowoczesne” lub “jak możesz tak mówić, nie wolno stosować odpowiedzialności zbiorowej , kilku fanatyków nie świadczy o islamie, bo oni zaprzeczają islamowi” itd. itd itd
    dla nich szokiem było że można islam wiązac z terroryzmem bo to przecież nasi ratownicy , lekarze, wykształceni – a postawa rasistowska to “niewykształceni bezrobotni frustraci” tjaaa
    jak się dowiedzieli że tutaj osoby z doktoratami nie popieraja islamu to … szok , bo “they are stupid” itd.
    natomiast oczywiście “Polish antysemitism, Polish death camps, why you not opposed setting death camps on your land” etc.
    no to kolega ratownik pojechał im Nord Stream 2 i Mistralami dla Rosji to zaraz było że rosja to kultura, Puszkin, muzyka klasyczna , a NordStream to po prostu biznes i nic nam do tego, to kolega pojechał że markety nie płacą podatku aż tamci już temat chcieli skończyć i skończyła się integracja ponoć szybko bo się urazili

    nie wiem na ile ta opowieść tego ratownika jest nie koloryzowana ale chyba nie,
    kolega mówił natomiast że z jego służbowych podróży i szkoleń widzi że wschodni niemcy (DDR) z prowincji się robią neo-nazi i tam AfD rządzi prawie

    we Francji z kolei szanse na rząd ma z kolei Le Pen

    zachód popada w skrajność
    jest duża grupa totalnie zlewaczonych lemingów
    i rośnie grupa chyba można by to nazwać idąca w stronę faszyzmu nieco lub przynajmniej takiej prawicy która NAM tu jest nie na rękę (bo to bardzo pro-rosyjska prawica)