STRZAŁpl wkrótce w wersji pdf do nabycia na trybun.org.pl

Dobra wiadomość! Już wkrótce magazyn o broni STRZAŁpl będzie można nabyć w wersji .pdf na trybun.org.pl. Wszyscy zainteresowani fachową literaturą dotyczącą broni, będą mieli w zasięgu ręki STRZAŁpl.

Miesięcznik STRZAŁpl redaguje ten sam zespół redakcyjny, który do listopada przygotowywał magazyn Strzał. Redaktorem naczelnym magazynu Strzał przestał być Jarosław Lewandowski, a wraz z nim odeszli wszyscy dziennikarze. W ten sposób powstał STRZAŁpl, a w grudniu już jest numer 2 tego nowego miesięcznika, przygotowywanego na starym poziomie.

W listopadowym wydaniu Jarosław Lewandowski w taki sposób opisywał sprawy:

 • Wojtek Sokołowski

  Przeczytałem opublikowany skan z tekstem naczelnego red. Jarosława Lewandowskiego, i szczerze mówiąc nie są to zupełnie dobre wiadomości. Trzeba teraz się nastawić na batalię taką jak w 2010 roku. Żeby nie okazało się że doczekamy się potworka typu definicja repliki…..

 • Ale wersja elektroniczna powinna być chyba tańsza od papierowej???

  • Andrzej Turczyn

   po 12 zł może być?

   • norfonde

    Lepsze to jak dymać do empiku na drugi koniec miasta i zapłacić 12 plus czas i paliwo. Może być 12, ale i na 15 niewielu się obrazi.

   • Bartosz Skowroński

    wg mnie to powinno być cena z papierowej minus koszty druku i dystrybucji. Przy prenumeracie to samo (koszt prenumeraty papierowej minus koszt druku i wysyłki).

   • Krys53

    Sorry ale czegoś nie rozumiem – nie rozumiem płaczu o 12, 15 zł za miesięcznik. Tę stronę śledzą osoby zainteresowane bronią. Strzał.pl jest kontynuacją najlepszego miesięcznika o broni palnej (i nie tylko, bo jest coś o b. białej) na Polskim rynku. Broń i Amunicja też jest dobra, szczególnie krótkie porady prawne ale nie ma takiej objętości, a Arsenał no cóż gen Pacek odszedł ;-(( i za dużo tam ASG, więc on teraz nie jest miesięcznikiem. Konkluzja moja jest taka, że 15 zł za Strzał.pl nie jest tak duża, bo na broń i amo wydaję setki razy więcej a te 15 zł co m-c to przecież wsparcie dla reprezentantów naszego środowiska. I w sumie wolę mieć w ręku papier niż ekran monitora. Zawsze można zaprenumerować to chyba 2 numery za darmo?!
    takie inicjatywy co robi p. Lewandowski to powinno być wspierane na różne sposoby, w tym kupując Strzał.pl

    • norfonde

     Zgadzam się w pełni.

 • Czytając słowo wstępne Pana Lewandowskiego(pełny numer chętnie nabędę w formie elektronicznej jak tylko będzie taka możliwość) oraz mając wiedzę ogólną wyłania się taki obraz tego co czeka w najbliższym czasie strzelców i miłośników broni:
  – ustawa o broni i amunicji musi zostać ,,ruszona” choćby ze względu na zmiany we wspólnotowym prawie. I będzie ,,ruszona” w 2017.
  – projekt wniesiony przez Kukiz’15 a powstały dzięki ROMB-owi leży w sejmowej ,,zamrażarce” i raczej nie będzie podjęty w procesie legislacyjnym(niestety)
  – MSWiA w kooperacji z MON i KGP ma przygotowany ,,swój” projekt nowej ustawy lub projekt nowelizacji obecnej ustawy
  – Projekt nazwijmy go ,,resortowy” jest narazie niepubliczny, więc też i niema możliwości zdrowej polemiki i dyskusji z jego zawartością
  – klimat w zakresie szeroko rozumianej broni zaczął być w ostatnich miesiącach bardzo mocno ,,pompowany” w negatywnym sensie w mediach(a to nagle się pojawiło wyraźnie więcej niż zwykle informacji o ,,wybrykach” myśliwych, a to nakręcane są sztucznie kłamliwe sondaże jakoby Polacy nie chcieli broni w jakiejkolwiek formie, a to artykuły w mediach są tendencyjnie negatywne lub mówią ,,półprawdy”)
  – Coraz większa jest presja ze strony eurourzędników aby obywateli ue legalnie posiadających broń skutecznie rozbroić
  Analizując te wszystkie wymienione wyżej aspekty można niestety odnieść wrażenie, iż nowa ,,resortowa” ustawa będzie nie tylko nie normalizowała prawa na korzyść legalnych posiadaczy broni w Polsce czy pasjonatów strzelectwa ale wręcz może Polakom odebrać już uzyskane ,,przywileje” w postaci choćby bezpozwoleniowej broni czarnoprochowej rozdzielnego ładowania wykonanej do 1886 lub jej współczesnych replik.
  W kontekście prawa do obrony warto jest też wspomnieć, że de facto Polacy nie posiadają możliwości skutecznej obrony pasywnej. Znamiennym jest fakt, że chyba tylko i wyłącznie w Rzeczypospolitej Polskiej wymagane jest zezwolenie Policji aby obywatel mógł nabyć dla siebie kamizelkę kuloodporną i wkłady balistyczne do niej(i to nie bezpośrednie z winy samej ustawy a przez pewien akt wykonawczy do niej). Brak jest de facto w sprzedaży wkładów balistycznych o klasach III. i IV. Ciekawe w jaki sposób ostatecznie przepisy zostaną zmienione, Chętnie poczytam o tym więcej w strzale.pl

  • No i broń gazowa wymaga pozwolenia, a dlaczego, pytam się, dlaczego nie dać ludziom do obrony broni gazowej, ale tej porządnej a nie plastikowych psikawek na 1 metr?