Broń w rękach Brukseli – o zaostrzeniu dyrektywy o broni i amunicji.

Na stronach internetowych dziennika Rzeczpospolita bardzo dobry tekst mecenasa Krzysztofa Kuczyńskiego o pracach nad zmianą dyrektywy z dnia 18 czerwca 1991 r. w sprawie kontroli nabywania i posiadania broni pt. Broń w rękach Brukseli – o zaostrzeniu dyrektywy o broni i amunicji. Kto śledzi mojego bloga oczywiście nie będzie artykułem zaskoczony. Należy wszakże pamiętać, że to tekst bardziej adresowany do Polaków nieobeznanych z tematem. Zachęcam do podsyłania znajomym, aby zobaczyli co oni chcą z nami zrobić…

Do lektury tekstu zachęcam również tych, którzy śledzą sprawę uważnie, albowiem autor zwrócił uwagę na kilka ciekawych faktów. Dla przykładu umknęło mi zupełnie niecodzienne uzasadnienie proponowanych zmian. W informacji prasowej z 29 listopada 2016. Komisja Europejska stwierdza, iż przyjęcie proponowanych przez nią zmian jest konieczne „jeśli chcemy godnie uczcić pamięć ofiar zamachów paryskich” (!!!). Moim zdaniem znaczy to ni mniej ni więcej tylko tyle, że ci obłąkańcy, te indywidua, które montują zmianę dyrektywy obarczają legalnych posiadaczy broni palnej odpowiedzialnością za zamachy dokonywane przez islamskich terrorystów. Uczczenie ofiar przez zakazanie posiadania broni winowajcom, to mieści się w logice. Uczczenie ofiar przez zakazanie posiadania broni potencjalnym ofiarom, to myśl obłąkańcza. W jakim widzie pijackim trzeba być, co trzeba strasznego ćpać, jak bardzo trzeba być opętanym obłąkańczą ideą, albo jakiej zbrodniczej religii trzeba być wyznawcą, aby wpaść na pomysł obarczania odpowiedzialnością za zamachy islamskich terrorystów rdzennych i praworządnych mieszkańców Europy, czyli potencjalne niewinne ofiary?!

To obrzydliwa, godna połączonych intelektualnych sił towarzyszy Lenina, Stalina, Mao no i oczywiście towarzysza Hitlera, propaganda dowodząca tego, że zakazy, które właśnie są tworzone to wyłącznie wstęp do czegoś znacznie większego… Zakazy na pewne rodzaje broni odbierają prawo posiadania wyłącznie praworządnym Polakom, Czechom, Szwedom i praworządnym przedstawicielom innych narodów Europy. Przestępcy i islamscy wojownicy dokładnie w de… mają pomysły Bieńkowskiej i Junckera, ich z istoty rzeczy dyrektywa nie dotyczy. Dla nielegalnych posiadaczy broni zakazy są opisane w prawie karnym i nieprzerwanie obowiązują od dziesiątków lat. W przypadku gdy z tym uzasadnieniem projektowane zakazy przejdą, oni będą konsekwentni, zakażą nam posiadania wszystkiego co strzela. Przypuszczam, że będzie jeszcze nie jedna okazja do czczenia w ten sposób licznych ofiar zamachów. Islamiści przyjdą eurokomuchom z pomocą, a eurokumuchy z Komisji Europejskiej z tej pomocy chętnie skorzystają.

Europo otrzeźwiej, powstań z kolan i przegnaj twórców gułagu Europa!

 

 

 • pecey

  Bardzo cenna jest walka z komisarzami, ale chciałbym zauważyć, że na naszym podwórku rosną tacy sami komisarze.
  Mam w rękach “zapchajdziurę” pod nazwą (o zgrozo!) Strzał-Magnum-X. A tam na ostatniej stronie “analiza” niejakiego “dupniaka” co to z wysokości taktycznego dostępu do broni (cel szkoleniowy albo inny, kto go tam wie) gani ludzi, którzy chcą uzyskać pozwolenie sportowe i NOSIĆ broń, i szkolić się “jak Armia Krajowa”.
  Jego szkolenie to uzbrojone komando nocą, na strzelnicy, z noktowizją – i to wszystko za 2-3 średnie krajowe!
  Doprawdy trzeba mieć dużo pogardy dla zwyczajnego człowieka aby wypisywać takie farmazony.
  Poziom kompetencji “dupniaka” podkreśla, że na pozwolenie sportowe “karabin wyborowy 0,5 cala jest w naszym zasięgu”.
  Gratulacje dla wydawcy tego “szmatławca”
  Ostrzeżenie dla zdrowych psychicznie, praworządnych Polaków – chcących kształcić się w strzelaniu pod okiem takich instruktorów…

  • Pawel W

   Na karabin wyborowy 0,5 cala nie jest potrzebne w ogóle zezwolenie, bo jeśli o takim kalibrze mówimy, to możemy tylko myśleć o jakimś Sharpsie CP, bo WBP jest prawnie niedozwolony w takim kalibrze. 😉

   • PK

    Nieprawda. Cel myśliwski nie ma górnej granicy kalibru, i w związku z tym “pięćdziesiątkę” można na takie pozwolenie posiadać. Podobnie na tzw. “pełne” kolekcjonerskie. Natomiast na sportowe już nie, i stąd uwaga kolegi Pecey’a.

  • Andrzej Turczyn

   Z tego powodu powstał strzał.pl, bo strzał wpadł w ręce nieodpowiednie

 • vilas

  zamiast pisać swoje własne słowa, zacytuję jeden z komentarzy pod tekstem , zamiast moich słów:

  “poddany 26.12.2016, 19:33
  Gotuje się społeczeństwa jak żabę. Dzisiaj odbiorą groźne AK – bo terroryści, za rok broń krótką – bo po co komu skoro jest policja, za dwa dubeltówki i sztucery myśliwym – bo trzeba bronić zwierząt, za cztery wiatrówki – bo jakiemuś dziecku wybito oko, potem noże skladane – bo kto uczciwy je nosi, a na ostatku kuchenne i siekiery – bo przypomną sobie, że ze statystyk policyjnych wyjdzie, że najczęściej się morduje nimi a nie jakimś tam karabinem szturmowym. W międzyczasie kamery na każdym rogu, policje jawne i tajne dostają dofinansowanie na szpej, etaty i siatkę tajnych wspolpracowników, urządzenia telekomunikacyjne się rejestruje, wycofuje się z obrotu gotówkę, zakazuje posiadania złota i dzieł sztuki – pod hasłem walki z finansowaniem terroryzmu. Od czasu do czasu i tak coś wybucha, giną ludzie rozstrzelani w supermarkecie itp. Policja apeluje o spokój, gorliwą współpracę i zglaszanie podejrzanych sąsiadów. Kościół zaś tradycyjnie nawołuje do posłuszeństwa demokratycznej władzy. Od kiedy trzeba rejestrować telefony i komputery ludzie sami się cenzurują wypowiadając się w internecie, bo choć oficjalnie jest wolnośc słowa, to po co podpaść. A tych nielicznych krzykaczy nazywa się ekstremistami i chorymi psychicznie, bierze się pod obserwację policyjną lub na leczenie farmakologiczne. W międzyczasie korporacje, oligarchowie, formalnie wybierani politycy i nieformalnie wyznaczani urzędnicy robią interesy, przechodzą z sektora publicznego do prywatnego i odwrotnie i gratulują sobie wzajemnie na bankietach. W końcu do bycia arystokracją brakuje im już tylko tytułów. Nowy wspaniały świat.”

  • Andrzej Turczyn

   Aby temu zapobiec już dzisiaj zalecam otworzyć Biblię, bo skutki tego są w Apokalipsie dokładnie opisane.

   • Pawel W

    A co to pomoże? Tu trzeba pracy u podstaw.

 • Krys53

  Na programie FOKUS (jest na MUX i w satelicie) świetny film dokumentalny “Kałasznikow – tajne drogi” – kolejna emisja w środę (jutro) o 23.00 (ale tam są niekiedy przesunięcia)
  Francuska dziennikarka dotarła do Albanii i Serbii i pokazuje jak nielegalne AK automaty dostają się do UE. Warto go zobaczyć ale szczególnie polecić niejakim komisarzom UE i innym Junckerom ;-)) i innym CEP-om oraz naszemu rządowi…

  • Pawel W

   Film dostępny na CDA.

 • Zeta

  “Komisja Europejska stwierdza, iż przyjęcie proponowanych przez nią zmian jest konieczne „jeśli chcemy godnie uczcić pamięć ofiar zamachów paryskich” (!!!).”

  W artykule nie ma odnośnika do oryginalnego źródła. Cytat jest też wyrwany z kontekstu. Można gdzieś znaleźć oryginalny tekst?

 • Miroslaw Tuziak

  Czesi prawo do posiadania broni przez obywateli zagwarantowali w swojej konstytucji i w zasadzie lewacy z UE nie mogą za dużo zdziałać swoimi dyrektywami. My w Polsce musimy zrobić tak samo puki jeszcze jest czas.

 • Filip Jan Powstaniec

  No dobra, to już wiemy ale co dalej ?

  • vilas

   rozpowszechniać wiedze dalej, żeby więcej ludzi wiedziało

 • Pingback: Budowaniu bezpieczeństwa militarnego powinno sprzyjać upowszechnianie w społeczeństwie świadomości obowiązku obrony ojczyzny. | Andrzej Turczyn()