Czesi idą na wojnę z rosyjską dezinformacją!

Jak podaje portal defence24.pl Ministerstwo spraw wewnętrznych Czech uruchomi od stycznia 2017 r. centrum do walki z terroryzmem i zagrożeniami hybrydowymi. Głównym zadaniem departamentu będzie analiza zagrożeń oraz informowanie o wydarzeniach, które mogą destabilizować życie polityczne kraju. Czeskie władze są przekonane, że Moskwa stoi za co najmniej 40 portalami internetowymi, przedstawiającymi różne teorie spiskowe, nieprawdziwe raporty, szerzącymi radykalne poglądy. Jak twierdzi Praga, takie manipulacje to podburzanie opinii publicznej i osłabianie Czech na arenie międzynarodowej.

Specjalny departament będzie przeciwdziałał rosyjskiej propagandzie. Działania hybrydowe, czyli dezinformacyjne lub atakujące miękkie cele w kraju, zostały prawnie zrównane z zagrożeniami politycznego terroryzmu. Oznacza to, że Czesi traktują tak samo ruchy tzw. Państwa Islamskiego jak akcje trolli hybrydowych na usługach Kremla. Zadaniem centrum będzie analiza zjawisk mogących wpływać negatywnie na bezpieczeństwo kraju, ocenianie ich skali oraz tworzenie rekomendacji dla rządu, w jaki sposób powinien reagować. Na celowniku ma znaleźć się nie tylko wojna hybrydowa prowadzona przez służby w Europie, ale także wszelkie oznaki ekstremizmu. Organ będzie monitorował duże zbiorowiska ludzi oraz nieprzestrzeganie prawa w sferze publicznej. Centrum będzie również odpowiedzialne za przekazywanie opinii publicznej w celu wyeliminowania nieprawdziwego obrazu rzeczywistości, informacji ocenionych jako fałszywe. Każdy obywatel będzie mógł sprawdzić, nad czym pracują eksperci.

(źródło defence24.pl telewizjarepublika.pl)


 

Krótki komentarz. Czeskie władze mają racjonalne podeście do problemów dnia dzisiejszego. Polskie MSWiA zapewnia nas, że jest dobrze. Czeskie MSW stanowczo przeciwstawia się utopijnej wizji, zagrażającej bezpieczeństwu Czech, polegającej na rozbrojeniu cywilnych mieszkańców Europy. Polskie ministerstwo milczy w tej sprawie. 

Czytając o czeskich dokonaniach naszła mnie myśl taka, że pomysł Komisji Europejskiej wprowadzenia zakazu posiadania broni palnej przez Europejczyków to element wojny hybrydowej prowadzonej także z Polską. Dlaczego nikt na to nie wpadł wcześniej. Przecież skala dezinformacji, skala kłamstw no i skutki tej batalii jednoznacznie wpływają na osłabienia narodowych państw w Europie, tym samym także w Polsce. Ten skutek pojawi się nie od razu, ale będzie znacznie bardziej trwały niż dezinformacja w internecie.

 • Sylwa

  Zastanawiałem się co może kierować komisarzami, bo ten pęd do rozbrojenia jest dziwny.
  Założyłem że JEDNAK nie są idiotami i hoplofobami (wiem że to dużo, ale wytrzymajcie).
  Czemu boją się uzbrojonych obywateli?
  Przecież mają zapewnioną ochronę a gdyby chcieli zmusić do czegoś obywateli to mogą użyć wojska i policji z tak znienawidzoną bronią automatyczną…
  Czego chcą w takim razie “bronić” a nie mogą użyć wojska lub polcji i dlatego rozbrajają nas?
  Jedyne rozwiązanie tego eksperymentu myślowego jakie mi przyszło do głowy to:
  Uchodźcy!
  Ich pomysł na kontynuacje władzy tanim kosztem- kosztem przekupienia taniego elektoratu.
  A jak zapewnić sobie napływ chętnych?
  Trzeba zapewnić utrzymanie (socjal) i bezpieczeństwo przybyłych czyli ROZBROIĆ miejscowych: zabrać wolność słowa zatykając usta polityczną poprawnością i zabrać cięższe argumenty w postaci broni żeby sami nie wymierzyli sprawiedliwości.

  To tylko moje gdybanie, ale sama myśl że KE jest gotowa podpalić kraje unii żeby utrzymać się przy władzy przeraża…

  • max-bit

   Jak troszkę pomyślisz to się domyślisz czemu się boją…
   Wystarczy trochę poobserwować poczytać pooglądać.

 • Pawel W

  ” pomysł Komisji Europejskiej wprowadzenia zakazu posiadania broni palnej przez Europejczyków to element wojny hybrydowej prowadzonej także z Polską. ”
  I tu niestety może mieć Pan 100% racji. Ta wojna hybrydowa jest prowadzona z całą naszą cywilizacją europejską. Niszczona polit-poprawnością i patologiczną formą tolerancji.**

  • Pawel W

   vilas – my to chyba musimy umówić się na piwo 😉

   • vilas

    no trza by kiedyś jakiś zlot zorganizować

    mój mail to ten nick i maupa o2 kropka peel ewentualnie odpowiednio “fejs” gdzie jestem w znajomych Andrzeja

   • vilas

    apropos pewnych rzeczy o których Ty czy Max-Bit kiedyś pisał i ja pisaliśmy :

    http://pamelageller.com/2016/12/chaos-germany-anti-migrant-protesters-storm-train-station-protest-migrant-sex-attacks.html/

    co piszą ludzie z zachodu , pewna strona o której się nie mówi bo to niewygodne i bardzo niepoprawne

    ktoś tu z pół roku temu dał linki do 2 filmów z YT o cywilizacji itd.

    • Pawel W

     Ja dawałem do bardzo ciekawej analizy na kanale Black Pigeon Speaks, o tym, jaki wypływ mają kobiety na cywilizację i że może to być bardzo destrukcyjny wpływ, jak dzieje się to teraz, w cywilizacji europejskiej.

     • vilas

      ja nie piję piwa , raczej herbata albo pepsi, a kontakt na maila podałem 😉

  • max-bit

   też

 • Jarek Lew

  Ja tylko dodam od siebie że każdy kij ma dwa końce.
  Załóżmy że taka agencja powstanie u nas, bienkowska dopnie swego wraz z KE, oraz wróci PO… mogłoby się okazać że taka strona jak “trybun” podburza społeczeństwo i manipuluje ludźmi…
  Czytam dużo, materiały mi podsuwają wszystkie opcje polityczne, portali ze spiskowymi teoriami też nie omijam…co nie jest jednoznaczne z tym ze wierze w brzozę, ufo, globalne ocieplenie. Wszystkie te strony jedynie sygnalizują że sprawa może mieć drugie dno i to ode mnie zależy co z tym zrobię dalej.
  Jednego czego jestem pewny to że sprawy za zniesławienie, pomówienia, szkalowanie, itd. powinny być ekspresowe (zarówno jeżeli dotyczą polityka, lub godzą w dobre imię narodu). Może gdyby reakcja była bardzo stanowcza to w niemieckich neewsach nigdy by się nie pojawił Polski kierowca…
  Kłamiesz- odpowiadasz za swoje słowa, drukujesz dane wyssane z palca – to samo.
  75% ankietowanych jest tego samego zdania, czyli moja żona, mama i ja, pies wstrzymał się od głosu:)
  Niestety duża część badań też jest robiona tak żeby potwierdzić tezę…

 • Pingback: Oficjalne powitanie żołnierzy amerykańskich w Polsce. | Andrzej Turczyn()