W Parlamencie Europejskim blokada stron internetowych dotyczących broni palnej.

Europosłowie w Parlamencie Europejskim mają w sposób szczególny ograniczony dostęp do internetu. Tajemniczy ktoś zadbał o to, aby nie mogli włączać stron internetowych poświęconych broni palnej.

W przyszłym roku w PE ma odbyć się głosowanie nad dyrektywą o zmianie dyrektywy w sprawie kontroli nabywania i posiadania broni palnej. Europoseł zainteresowany stanowiskiem społecznych organizacji np. Firearms United, gdy wpisze w wyszukiwarkę adres strony firearms-united.com otrzyma następującej treści komunikat:

Tak wygląda w praktyce troska tajemniczego kogoś o pełne poznanie merytorycznej problematyki dotyczącej projektowanej zmiany dyrektywy w sprawie kontroli nabywania i posiadania broni palnej.

To element kształtowania totalitarnego superpaństwa, jakim ma wkrótce stać się Unia Europejska.

 • Jordan Jasiński

  Trzeba zapytać JKM czy to prawda. Jeśli tak to skandal jest porównywalny z tze. aferą podsłuchową w PL.

  • Missing link of (r)evolution

   Myślę, że do Korwina warto w tym temacie uderzyć. Wydaje mi się, że to dla niego niezła okazja do zaistnienia i zrobienia widowiska, a on lubi takie rzeczy. Warto, aby jak najwięcej osób do niego napisało.

   • Matt

    A jakiś kontakt w miarę bezpośredni znasz?

    • Andrzej Turczyn

     mogę podać telefon, o ile nie zmienił to mam 🙂

     • Matt

      To byłoby chyba nie na miejscu – telefon raczej nie powinien być podawany poza kręgiem znajomych i wyraźnie upoważnionych.
      Ale jeśli pan zna JKM osobiście, wysłanie mu SMS-a byłoby nie od rzeczy.

    • Missing link of (r)evolution

     Niestety, nie bardzo. Jedynie adres e-mail europosła:

     januszryszard.korwin-mikke@europarl.europa.eu

     Można też próbować przez jogo blog – jest opcja do kontaktu na stronie – pamiętam że kiedyś nawet komentarze czytywał.

     • Pawel W

      Ma sekretarzy, którzy dość sumiennie i szybko reagują. Można też spróbować pośrednio – przez pana Berkowicza. On chyba osobiście siedzi w mediach społecznościowych i odpisuje.

 • Niestety nikt i nic nie powstrzyma rozpoczętego procesu przeistaczania się, mniej lub bardziej demokratycznego (na początku) tworu jakim jest Unia Europejska, w system totalitarny oparty na dyktaturze. Transformacja w potwora będzie przebiegała w sposób niemal niezauważalny przez przeciętnego Europejczyka (a takich jest najwięcej) – i pod przykrywką frazesów typu bezpieczeństwo i walka z terroryzmem.

  • norfonde

   przepoczwarzania raczej…

  • Ivan

   O r w e l l

 • Pawel W

  Stron pedofilskich na pewno nie poblokowano! 😛

 • max-bit

  Niestety trzeba sobie zdać sprawę z jednego …. znana nam cywilizacja chyli się upadkowi.
  Wszelkie dziwactwa, zboczenia, to tylko objaw a nie przyczyna. …
  Zauważmy co się dzieje nie tylko w EU ale i w stanach np dobrze skrywana “afera” PizzaGate. Ba szukamy dziś a co robił MR Polański i jego kolesiostwo ?
  Prawdopodobnie jak byśmy się dowiedzieli o wszystkich wyczynach znudzonych życiem “elit” to by nam popadało i nie tylko witki.
  A co nas uczy historia cywilizacji ? Co się działo jak poprzednie cywilizacje a raczej ich elity osiągały “szczyty” władzy ?
  Ja nie będę wymieniał zboczeń wariactw itd … ogólnie nazywać można to bardzo delikatnie głupotą.
  Oczywiście nie musi to oznaczać że znana nam cywilizacja ulegnie totalnemu rozpadowi….
  Ale ogólnie słabo to widzę w najlepszym przypadku może się to skończyć jakimś mniejszym lub większym konfliktem lokalnym w najgorszym razie niezłą rzezią … oczywiście mogą być inne warianty w tym wojen jak zawsze kontrolowanych epidemii etc … no co kto sobie wymyśli. I jak to mawia red. Michalkiewicz na szczęście nie wszystkie spiski się udają…

  Co do sprawy dostępu do stron, to myśle że sprawa jest prosta. Jeśli Panie Andrzeju posiada do Pana JKM telefon to po prostu zadzwonić…

 • Sylwa

  Podobną blokadę miałem na służbowym komputerze kiedy pracowałem w bankowości, co ciekawe blokowało strony z ASG (WMASG) natomiast army-bazar przepuszczało. A wszystko na podstawie jednego słowa “firearms”. No cóż fejsbuk już nam robi pod górke, kolej na google. Swoją drogą dziwnie się czuje kiedy strony dotyczące mojego hobby są blokowane na równi z porno… Gdzie ta zasmarkana tolerancja kiedy jest potrzebna?? 🙁

  • PK

   Takie niestety mamy trendy, tak w Europie, jak i na świecie (a przynajmniej tej “zachodniej” jego części). W co niektórych (a może większości / wszystkich?) firewall’ach treści związane z bronią są domyślnie klasyfikowane jako “unhealthy”. A wielkie globalne korporacje, jak właśnie facebook czy google, całkowicie otwarcie opowiadają się przeciw broni.

   W przypadku europosłów jest dodatkowo kwestia tej nieszczęsnej dyrektywy – jak mają się zapoznać z tematem, skoro nie mają dostępu do treści? Tak, teoretycznie mogą skorzystać z prywatnego dostępu do internetu, tylko ilu to zrobi?

   Jest jeszcze jedno zasadnicze pytanie w tej sprawie – czy te treści były blokowane od dawna, czy blokada została wprowadzona dopiero przy okazji prac nad dyrektywą?

 • radekgo

  czas zmienić przeglądarkę np duck duck tylko jak przekonac reszte osłów

 • Sebastian pawłowski

  Po prostu chora europa

 • Wojciech Kapeliński

  Vox clamantis in deserto