Jak wygrać wojnę hybrydową z Rosją?

Rok 2016 zakończyłem dwoma wpisami o rosyjskiej koncepcji wojny buntowniczej. Rok 2017 zaczynam także od tego tematu. To temat ważny, jeżeli nie jeden z najważniejszych w rozpoczynającym się roku 2017. Będę o tym pisał, trzeba budzić Polaków, bo wciąż śpią nieprzygotowani bez ducha gotowego do dania stanowczego odporu. W konsekwencji Polacy są bezbronni, również w tym rozumieniu, że są pozbawieni elementarnych środków walki w tym nowym rodzaju wojny.

Najważniejsze jest zadbanie to co ma za cel pokonać wojna hybrydowa. Strategia wojny hybrydowej polega na „wzięciu do niewoli” wrogiego narodu. Nie fizycznie, lecz psychologicznie. Należy strącić go z jego ideowych pozycji, wnieść w ducha trwogę i zamieszanie. Utwierdzić w przekonaniu o klęsce jego idei.

Należy zakończyć myślenie, że wojna jest wtedy, kiedy walczą, a pokój, kiedy nie walczą. Ta wojna jest w pewnym sensie niewidzialna. W pewnym uproszczeniu można powiedzieć, że to co niewidzialne jest w tej wojnie najważniejsze dla zwycięstwa. Rozważanie właśnie tej sprawy spowodowało, że zamieszczam dzisiaj tekst pastora Pawła Chojeckiego, redaktora naczelnego miesięcznika idź pod prąd, który rozpoczyna nowy numer czasopisma z przełomu 2016/2017 roku.

 

Paweł Chojecki

Wyjście na ulice duchowych i fizycznych potomków UB w okresie przedświątecznym pokazało wszystkim Polakom, że walka o Ojczyznę wcale nie skończyła się ani w 1989 roku, ani po wyborczym zwycięstwie PiS 2015/16. Moskwa nadal ma w Polsce wiernych sobie obywateli sowieckich – obcych nam cywilizacyjnie i wrogich naszym niepodległościowym aspiracjom. Choć jeszcze nie atakują nas zbrojnie, prowadzą przeciw nam planową i zorganizowaną wojnę. Zgodnie z nową doktryną ruskiego podboju najpierw trzeba pokonać przeciwnika mentalnie i duchowo. Metodą ich walki jest więc kłamstwo (dezinformacja) i sianie strachu. Obrona jest prosta…

Pokonać kłamstwo
Największym kłamstwem w ręku Moskwy jest teza, że mieszkańcy Polski są jednym narodem. W byłych republikach nadbałtyckich jako spadek po okupacji sowieckiej pozostały bardzo znaczne społeczności Rosjan i obywateli bez narodowości. A w Polsce ich nie ma. Jak to możliwe?? Przecież nie było masowych wyjazdów na Wschód po ’89! Rosjanie i ich polskojęzyczni janczarzy pozostali więc wśród nas. Przywdziali pozory polskości i ukryli się w społeczeństwie przy walnej pomocy zdradzieckich hierarchów katolickich, którzy nawet głównego namiestnika Moskwy Jaruzelskiego chowali jako „sługę Bożego Wojciecha”!

Musimy więc zdać sobie sprawę z tego, że wśród nas żyje potężna społeczność Obcych – poddanych Moskwy i pozbawionych narodowości „obywateli Europy”. Dlatego też wszelkie apele o pojednanie i zgodę narodową są szkodliwe, bo tylko osłabiają morale naszej strony, a na obcych nie robią najmniejszego wrażenia (poza uśmiechem politowania). Musimy kierować nasz przekaz tylko i wyłącznie do tych, którzy mentalnie są spadkobiercami dumnych Polaków, obywateli wspaniałej kiedyś Rzeczypospolitej!

Drugim sączonym nam kłamstwem jest to, że wszystkie cywilizacje są równe i równoważne. Stąd praktyczny wniosek, że możemy sprzymierzyć się z każdym – z Azją, z Bisurmanem – i nie zaszkodzi to naszej przyszłości.

Prawda natomiast jest taka, że Polska Złotego Wieku była wielka swą przynależnością do cywilizacji chrześcijańskiej opartej na Księdze ksiąg, Biblii! Byliśmy ostatnim bastionem tej cywilizacji zarówno przed naporem ludów dalekiej Azji, jak i muzułmańskiej Turcji. Dziś nic się w tej sprawie nie zmieniło. Albo pozostaniemy w świecie Zachodu, któremu przewodzi obecnie chrześcijańska Ameryka Północna, albo zostaniemy zadeptani i rozszarpani przez Rosję, Chiny i świat islamu.

Te dwie fundamentalne prawdy wystarczą na początek, by przełamać kłamstwa Imperium Zła, które paraliżują umysły Polaków.

Przełamać strach
Kapitulancka postawa pośród naszych elit i narodu bierze się ze strachu i niewiary w możliwość zwycięstwa. To wymarzony stan dla Moskwy, która coraz mocniej budzi imperialne zwidy wśród swoich poddanych i szykuje ich do podboju.

W Polakach musi pilnie pojawić się nowy duch, który przełamie geopolityczny fatalizm i osobiste tchórzostwo. Kiedyś od młodości Polak wychowywany był w kulcie dawnych bohaterów, szkolony w użyciu broni. Dziś pokolenie dorosłych jest egoistyczne, gnuśne i zniewieściałe. Kto więc ma tchnąć nowego ducha w naszą młodzież? Odpowiedz jest bliżej, niż myślisz! Czyż nie śpiewamy: Bóg się rodzi, moc truchleje? Gdy osobiście poznamy Boga, odmienia się nasz wewnętrzny świat – duch niewiary, tchórzostwa i klęski pierzcha, a my otrzymujemy nowego Ducha:

Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia.2 Tm 1:7 (BT)

Jezus czeka i daje szansę dzisiejszemu pokoleniu Polaków. Chce nam zastąpić zajęcze serca sercami rycerskimi. Jest tylko mały problem – czy chcemy tej przemiany?

Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną. Ap 3:20 (BT)

Cieszy mię ten rym: „Polak mądr po szkodzie”:
Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.
– Jan Kochanowski

 • Zeta

  “Niektórzy myślą, że płyną POD PRĄD, a to jest tylko rynna z moczem.”

  – Ernst Jünger

  • Andrzej Turczyn

   Przez rynnę płynie woda, pomyliło się z rurą kanalizacyjną.

 • vilas

  nie wiem czemu się mówi że Rosja

  moim zdaniem to robota elit finansowych międzynarodowych i niemieckich elit korporacyjnych,

  moim zdaniem to nie Rosja gra skrzypce główne ale ludzie z korporacji , to niemcy stracą najwięcej do spółki z francuzami jeśli PiS zrepolonizuje co się da

  większość marketów, fabryk, banków – niemcy i francja

  do tego ideowi marksiści kulturowi pokroju Timmermansa, Schultza, Verhofstadta finansowani przez ludzi z których główna znana twarz to Soros

  ja bym Putina tu w tym nie widział,
  zwalanie na ruskich jest bez sensu, wystarczy spojrzeć co sie stało z naszym rynkiem,
  kupujemy produkt niemieckiej lub francuskiej firmy biorąc go w markecie niemieckim lub francuskim na kredyt w niemieckim lub francuskim banku , potem zapijamy to jogurtem znowu francuskim lub niemieckim

  to te czynniki finansują próbę puczu + całe szaleństwo multikulti i planu zmiany europy w coś czym nigdy nie była

  • Matt

   Zgadzam się co do genezy, natomiast przed globalizacją uciec się nie da. Trzeba po prostu dążyć do tego, żeby za 10 lat Francja i Niemcy kupowały polskie produkty i “piły polski jogurt”. Cała ta repolonizacja to jakieś mrzonki. Niech podatki zostają w PL, a jakie znaczenie ma paszport prezesa?

   Jest taki kraj, który wszystko sam robi, nazywa się Korea Północna.

   • vilas

    no właśnie z tymi podatkami w kraju jest problem

    i dlatego jak PiS zaproponował opodatkowanie banków i marketów i wogóle korporacji to powstał KOD

    • Witek

     KOD teraz pasuje do wszystkiego ? KOD powstał w konkretnym, jawnym celu. Nie mieszajcie go we wszystkie wasze fobie.

     • PK

      I jaki to był cel? Bo ja już się trochę w tym pogubiłem 😉

     • Witek

      Obrona Trybunału Konstytucyjnego.

     • Erorch

      Powstał w takim celu, ale ostatnimi czasy coraz częściej jest narzędziem opozycji do realizowania celów politicznych.

     • Witek

      Cele KOD-u czasami są zbieżne z celami opozycji. Wilczym prawej każdej opozycji jest walenie w słabe punkty rządu. Na tym polega działanie opozycji, kiedy PiS był w opozycji korzystał z tego prawa w pełni.

     • Erorch

      “””””Czasami”””””

      To KOD powinnien wykorzystywać opozycje a nie odwrotnie.
      Ja na paru manifestacjach byłem i widać, że znane ryje rządzą tym wszystkim.

      Zresztą nie przypominam sobie żeby za czasów Platformy powstał jakiś ruch pro-demokratyczny (szkoda, że Sorosowi nie chciało się wtedy wyłożyć pieniędzy) który następnie został przejęty przez PiS.

     • Witek

      Czasami. KOD zajmuje się tylko obroną praw konstytucyjnych, opozycja ma też inne priorytety. KOD nie powstał za poprzednich rządów bo nie było to konieczne, koalicja PO-PSL święta nie była ale nie łamała konstytucji, za każdym razem PiS mógł zaskarżać ustawy do TK i czasami to robił, zresztą nie tylko PiS. PiS za to bardzo często posługiwał się NSZZ Solidarność , może już niektórzy zapomnieli ale to właśnie chłopaki Dudy zorganizowały pierwszą blokadę sejmu. Wtedy PiS-owi się to podobało. No i wygląda na to że NSZZ “S” została wchłonięta przez Kaczyńskiego. Skąd wiesz kto finansuje PiS ? Może właśnie Soros ?

    • Olgino4You

     Z podatkami jest problem,bo wydatki są za duże. Skoro nie udaje się ściągnąć podatków z dużych firm,to dlaczego po prostu nie ciąć kosztów ? Aaaaa… bo stołków by było mniej i by to było mniej popularne ?!

     Uprościć prawo,zrestrukturyzować sektor publiczny i kasa się znajdzie nawet bez wypowiedzenia “hokus pokus”.

     Prawdziwy problem to jest w tym,że wszystko prywatyzowano jak leci,a to co zostało państwowe to albo mało rentowne albo jest dojone na różne socjalne popierdułki czy inne “potrzeby” państwa oraz obsadzane kolesiami. Państwo powinno mieć strategiczne części gospodarki i mieć z nich jeszcze zyski do zainwestowania – a te oczywiście inwestować,inwestować,inwestować – a nie przejadać wszystko co te firmy wypracują i jeszcze obsadzać je partyjnymi pasożytami.

     • vilas

      owszem ale sam zauważasz jak się kończy państwowe , niestety,

      a co do podatków – kwestia samodzielności kraju, ja za wyjściem z EU bym głosował , jeśli nie możemy ustalić na swoim tereni nic bez zgody Brukseli (a praktycznie bez niemieckich polityków czyli bez 4 Rzeszy)

   • Olgino4You

    Jest też taki kraj,który ma własny przemysł.Też nazywa się – o dziwo – Korea.Tylko, że Południowa. Niestety – Kaczyński to nie generał Park.Kaczyński to tylko kolejny partyjniak na dodatek myślący kategoriami starego emeryta – przeszłościowo nie przyszłościowo.Natomiast PiSowcy to tylko kolejni karierowicze.

    Jakie znaczenie ma paszport prezesa (ale prezesa firmy) ? A takie,że w teorii ugnie się raczej przed rodzimymi związkami a nie zagranicznymi tak jak było w przypadku Fiata.Takie,że większa jest szansa,że podatki zostawi w Polsce (choć tu wszystko dużo bardziej zależy od fiskusa).
    No i takie,że na wyższe stanowiska częściej zatrudni Polaków,a nie Niemców czy Włochów jak to robią Niemcy czy Włosi.A… jeszcze taka,że część swojej kasy wydawać może w Polsce,i mniejsze są szanse,że zlikwiduje akurat Polską część firmy (jeśli Polak by miał koncern).

    • vilas

     Zybertowicz mówi “kapitał ma narodowość”

  • PK

   Rosji oczywiście nie można lekceważyć, ale podobnie jak Kolega nie pomijał bym również udziału tego “zachodniego” świata, głównie w postaci Niemiec i Francji. Bo we wszelkiego rodzaju rozważaniach należy zacząć od pytania – kto korzysta, a kto mógł by stracić na zmianie sytuacji?

  • max-bit

   Po pierwsze nie wiemy i się nigdy nie dowiemy jaka rolę ma tu Władymir Władimirowicz spełnić.
   Może to tylko pionek korporacji, a może nie zależny gracz …. czyste gdybanie.
   Oczywiście lepiej dla nas było by gdyby był to niezależny gracz gdyż w takim przypadku dawało by nam to większe szanse odpowiedniego ustawienia się do sytuacji.
   Jeśli to tylko pionek w grze korporacji anglosaskich pogarsza to naszą sytuacje gdyż oznacza to że jak sie nie odwrócimy … z tyłu.
   Historia założenia kraju bolszewickiego i ojców założycieli (którzy jakoś dziwnie nie byli Rosjanami) z jednej strony nie wróży nic dobrego choć patrząc na współczesną Rosję i Putina może budzić jednak pewne nadzieje że jednak to kraj nie zależy…. chyba.

   A wracając do naszego kraju to co się tamtym dziwić ? No chcą im zabrać coś no to się burzą …. smutne jest to że nikt z tym nie umie sobie poradzić, co gorsza większość społeczeństwa albo udaje że nie wie o co chodzi albo nie wie o co chodzi… i dają się manipulować jak dzieci.
   Co ciekawe że o ile jedna media nie mówią o co w tym wszystkim chodzi na prawdę OK rozumiem ale te drugie media też nie mówią o co chodzi tylko czasem przebąkną że chodzi o ustawę dez ….. i to tyle.

   • vilas

    obstawiam niezależnego gracza, on chce być carem Rosji a nie sługą czyimś, on jako jedyny zdelegalizował prawnie np. wspieranie fundacji przez Sorosa – tak, tam można beknąć za kase od Sorosa,
    Putin jest anty NWO , Putin jest niezalżnym graczem który chce być carem Rosji,
    on nie jest dla nas wrogiem jak widzą go często na prawicy

  • Olgino4You

   Dokładnie.To nie Rosja,to nasi “chrześcijańscy” “przyjaciele” z zachodu.Zachodu który niestety nie jest obecnie tak chrześcijański, jak Pan Andrzej to widzi czy chce. Powiedzmy brutalnie: Więcej chrześcijaństwa to jest nawet w obecnej Rosji, jak w takiej Francji,UK czy dużej części Niemiec (którymi rządzi “chrześcijańska” partia Angeli Merkel). Prawosławie to efekt konfliktu Biskupa Rzymu z Biskupem Konstantynopola.A Protestantyzm to była już herezja.Nie powiem: taki Hus czy nawet Luter mieli jeszcze trochę racji,ale potem poszło to w takie sekty,że Jezusa i jego nauk w tym ich “chrześcijaństwie” coraz mniej.I to dlatego komuchy mają tam taki dobry grunt dla swej antykultury.

   • vilas

    wojna hybrydowa to nie Ruscy, wojna hybrydowa to użycie broni D,
    broń demograficzna,
    ktoś na pewnej stronie zestawił oficjalne dane z kilku niemieckich gazet, z kilkunastu miast,
    u nas takie dane też publikują , chodzi o “szczęśliwe dzieci urodzone w okolicy nowego roku, ach , och, gratulujemy dzieciom że sie urodziły i życzymy …”
    i co ciekawe – nie ma żadnego niemieckiego nazwiska , żadnego,
    jedyne europejskie dziecko to … dziecko rumunów (a może raczej cyganów)

 • Kuchcik

  1. Jeżeli wg Autora Europa Zachodnia i USA to kraje chrześcijańskie to proponuję zapoznać się z historią i obecnym stanem. Nazywanie obecnie Europy Zachodniej i USA Chrześcijańskimi to chyba kpina. Dzięki USA w czasie II Wojny Światowej utraciliśmy 55% naszego terytorium, a Polskie elity zostały wymordowane. Anglosasi w historii bardzo często wchodzili w sojusze z Rosją, sprzedając nas za każdym razem. Obecnie również jest takie zagrożenie, jeżeli Trump dogada się z Putinem.
  2. Jeśli przeanalizujemy historię gospodarczą to widać wyraźnie, że I Rzeczpospolita była silna do momentu kiedy większość ówczesnego światowego handlu przebiegała lądem. Z racji naszego położenia bogaciliśmy się na tranzycie. Anglosasi, jako typowe imperium morskie, przez stulecia dążyły do przekierowania handlu z drogi lądowej na morską. Temu służyły m.in. wojny IRP z Moskwą, czy też powstanie Chmielnickiego. Są na to dowody – wystarczy się z nimi zapoznać.
  3. Trafne jest stwierdzenie, że w Polsce obecnie mamy bardzo liczną i niezmiernie silną Rosyjską/ sowiecką agenturę, która przyjechała tutaj na sowieckich czołgach w 1944 roku. Mój ojciec mówił o nich “warszawiacy zza Buga”. Mieli oryginalne przedwojenne papiery ale Polacy bezbłędnie rozpoznawali ich po akcencie i kulturze. Jakiekolwiek próby porozumienia z nimi nie ma sensu – potrafią tylko żyć z eksploatacji Polaków.

  • vilas

   e to nie tak , zza Buga to przychali wysiedleńcy,
   zza Buga to złe określenie, cała wileńszczyzna jest zza Buga , ludzie z Lwowa itd.
   osoby o których mówisz to z Moskwy,
   moja rodzina miała majątki małe bo małe ale majątki w okolicy Wilna, Grodna, w 1939/1940 część internowano na Syberię, wrócili w 1958, osiedlano ich Szczecin, Zielona Góra, Gorzów, Olsztyn czyli na ziemiach po niemcach, skąd w połowie lat 60-tych znaleźli się w Warszawie, ale rodzinę mam na terenach poniemieckich czyli Szczecin, Olsztyn (stąd znam biedę Polski-B) ,
   agenturą bym nie nazywał osoby co na Syberii kilka lat były zesłane 😉 z kolei jest patologia zasiłków ale to odrębny temat (ciotka jako sybiraczka pobiera z tego tytułu rentę większą niż emerytura wielu ludzi , tylko za fakt, że kilka lat tam była)

   a ci z Moskwy to byli z Moskwy tylko dano im polskie nazwiska a byli oficerami LWP, bo duża część wyższej rangi oficerów LWP w latach 40/50 to byli faktycznie oficerowie armii radzieckiej, znam takie przypadki z opowiadań ludzi pracujących w wojsku, część z tych osób to też nie rosjanie jeśli chodzi o narodowość ale raczej “naród wybrany”
   ale że z za Buga to nie 😉

   co do 1 i 2 sie zgodzę, aczkolwiek te ziemie co PL utraciła to były bagna i lasy i ziemie rolne, a to co zyskaliśmy po niemcach to tereny zindustrializowane z drogami,
   więc PL na tym zyskało, bo zamiast tysięcy hektarów lasów – dostaliśmy tereny z fabrykami i złożami i przy okazji nie mieliśmy problemów z licznymi mniejszościami

   apopos USA i teorii spiskowych :

   https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/07/09/bogactwa-naturalne-rzeczywisty-cel-obecnosci-wojsk-usa-w-polsce/

  • Andrzej Turczyn

   USA nam zabrało terytorium? Mi się zdaje, że zrobiło to ZSRR

   • vilas

    Jałta

   • Witek

    ….razem z USA i Wielką Brytanią ….

 • Zed

  “Wyjście na ulice duchowych i fizycznych potomków UB w okresie przedświątecznym…”
  To zdanie mówi właściwie wszystko o jego autorze. Jeśli ktoś zechce rozegrać Polaków “hybrydowo”, to zrobi wszystko, żeby byli w konflikcie sami ze sobą. Żeby jeden Polak widział w drugim Polaku wroga, zdrajcę, agenta. Pan Paweł Chojecki powyższym zdaniem dowodzi, że będzie (a może już jest!) idealnym, bezmyślnym narzędziem w ręku tych, którzy zechcą “zrobić” nam wojnę hybrydową.

  • vilas

   “Wyjście na ulice duchowych i fizycznych potomków UB w okresie przedświątecznym…”

   no ale w tym miał rację, przecież KODziarstwo to głównie milicjanci, SB, działacze PO którzy utracili wpływy , kasę, stanowiska, wraz z rodzinami , a pewnie połowa z tych działaczy to resortowe dzieci/wnuki,
   ja znam przykłady KODziarzy z Warszawy, dwu kodziarzy,
   jedna (akurat młoda) to wnuczka pewnego “ważnego komunisty z lat 50” i córeczka dyplomaty PRL (a jak wiadomo dyplomatami były służby) o poglądach Razem/PO,
   ta panienka ma o sobie ogromne mniemanie, zawsze praca po znajomości w ministerstwach (gdzie w sumie nic nie robi a jej wykształcenie… ), paniusia potępia wynik ostatnich wyborów i jest za tym, żeby rządziła Komisja Europejska bezpośrednio,
   poparcie KOD ale bez chodzenia na marsze: żona pracownika TVN który wcześniej był agentem służb PRL ,
   bardzo aktywne poparcie to wywalony ze stanowiska były dyrektor jednego z departamentów, który dyrektorem został po studiach za czasów SLD, syneczek resortowców gdzie za komuny każdy miał broń służbową lub prywatną,
   to znam osobiście,

   o ile Chojeckiego praktycznie słuchałem 2-3 razy (ale bardziej patrzyłem na tą dziewczynę bo śliczna) to w tym ma rację , KOD to dawne MSW wraz z rodzinami oraz działacze PO którzy utracili stołki i kasę wraz z rodzinami

 • I na wschodzie i na zachodzie są wrogowie naszej ojczyzny, którzy by chcieli żebyśmy sami siebie powyrzynali. I być może naszą marną egzystencję utrzymują jeszcze te zachodnie korporacje, które w Polsce mają eldorado taniej siły roboczej. Dzisiejsza cywilizacja oparta jest na pieniądzu i mamonie jest podporządkowane niemal wszystko. Paradoksalnie to właśnie dzięki temu choremu systemowi, Polska jest w stanie przetrwać. Są międzynarodowe siły, którym za wszelką cenę będzie zależało utrzymać nas przy życiu, bo generujemy dla nich ogromne zyski.

 • Witek

  “Wyjście na ulice duchowych i fizycznych potomków UB w okresie przedświątecznym”. Proszę o wybaczenie , ale to kompletny, niepoparty żadnymi realnymi przesłankami absurd. Praktycznie każdy kto nie podziela prawicowej wizji świata jest dla was “duchowym i fizycznym ” potomkiem UB, tymczasem po tej właśnie stronie skupiły się najważniejsze postacie oporu przeciwko PRL i UB, podczas gdy w obozie rządzącym panoszą się prawdziwi członkowie aparatu represji PRL. To my jesteśmy elementem wojny hybrydowej Putina ??? Równie uprawnione w takim razie jest twierdzenie że to raczej prawica działa w interesie politycznym Kremla starając się osłabić pozycje Polski w UE, co jest jednym z celów polityki zagranicznej Rosji.

  • Matt

   Niektórzy nie mogą przeżyć dnia bez teorii spiskowej. One są takie wygodne! Wszystko można nimi wytłumaczyć…
   Oczywiście agentura rosyjska w Polsce działa, ale czy jej głównym celem jest wypchać Polskę z UE? Tego nie wiem. Być może obrali sobie mniej ambitne, za to prostsze zadanie – szczucie jednych obywateli PL przeciwko innym. Bajzel i wieczna awantura powodują bezwład, paraliżują zarządzanie, opóźniają decyzje…

  • vilas

   milicjanci zomowcy tam byli aktywni i filmowano ich przemówienia

   • Witek

    Konkrety. Znam kolesi z mojej podstawówki którzy byli ZOMO-wcami a teraz głosują na PiS. dawni milicjanci generalnie popierali PiS. Teraz już nie będą ale to nie znaczy że staną się KOD-owcami.

    • vilas
     • Erorch

      Przeczytał, ale już wideo to nie obejrzał.

      Zresztą przypominam, że w PRL był pobór.

     • PK

      No niestety – jak tak dalej pójdzie, to poobcinają emerytury każdemu, kto służył w LWP. Także z poboru. Czysty zysk dla budżetu…

     • vilas

      ale to już dementowano, ma dotyczyć SB i WSW , a nie wszelkich struktur wojskowych

     • PK

      Teraz może i się ograniczą do SB i WSW, ale to nie znaczy, że za jakiś czas nie sięgną do kolejnych grup. Oczywiście trochę przerysowuję z tymi poborowymi LWP.

     • vilas

      ale to od razu była fałszywa informacja w mainstreamowych mediach, rzad miał projekt gdzie było A – a media powiedziały B – to właśnie chodzi o to że media przekłamały info i w planach nigdy nie było całego LWP i całej milicji (w tym kryminalnej, drogówki)

     • Witek

      Ja zauważyłem inną praktykę, rząd przedstawia projekt w którym jest A, po poprawkach większości w ostatniej chwili robi się B. Możliwe że media mają dostęp do ostatecznej wersji, przecieki z PiS to nic nowego.

     • vilas

      albo te przecieki robi jakiś urzędas niezorientowany co słyszał coś, pisze coś dziennikarzom by swoje ego podbudować, dodaje od siebie nieco żeby sensacja była, prasa sensacje zawsze kupi itd.
      ewentualnie urzędas co chce zaszkodzić rządowi puszcza przeciek ale przeciek przekręcony

     • Witek

      albo te przecieki robi sam rząd , żeby wybadać jak to będzie odebrane …

     • Witek

      Szef Solidarności Piotr Duda jako “wojskowy w PRL” ochraniał w stanie wojennym siedzibę telewizji przed “elementem solidarnościowym”. W PRL służba wojskowa była obowiązkowa, ci którzy mieli pecha służyć w grudniu 1981 r. nie za bardzo mieli wybór mimo przekonań. Obejrzałem materiał do którego podałeś link. Co niby ma z tego materiału wynikać ? Dowiedziałem się tylko że facet służył wtedy w wojsku. Nic więcej. Mnie do wojska zgarnęli kilka lat później, służyłem w czasie trwania stanu wojennego , i o czym to świadczy ? Że jestem UB-ekiem ?

  • pentryt

   Chyba trochę odpłynąłes… Kaczyński działa na rzecz Kremla – to już paranoja. A w Unii w końcu jako tako stoimy z wyprostowanym kręgosłupem nie będąc dymani na każdym kroku i poklepywani po plecach jednocześnie jak to było za znamienitego Króla Europy Donalda.
   Ps Kaczyński i Duda u mnie i tak już mają pozamiatane za dodatkowe szczepienia pod przymusem żebyś nie myślał że jestem ich bezkrytycznym wyznawcą.

   • Witek

    Tak, stoimy prosto ale w kącie jak wieszak. Nikt się z Polską po tym prostowaniu kręgosłupa nie liczy. Odpłynąłem ? Nie bardziej niż ci którzy widza w obronie praw obywatelskich wojnę hybrydową Putina A Kaczyński świadomie lub nie, jednak działa zgodnie z linią Kremla, odcinanie związków politycznych i gospodarczych z UE zostawia miejsce dla działań Rosji, a rosyjskie wtyki nie zawsze działają pod swoją flagą.

    • Krys53

     Kolego Witek pytanie:
     A kiedy powstał KOD? odp. wg GW 18.11.15r. pojawił sie na FB, tydzień po powołaniu rządu PIS, sorry ale jeżeli wierzysz że to spontaniczne i oddolne to albo jesteś z gimbazy albo mało znasz życie…
     a w sumie pana M.Kijowskiego powinno się zamknąć za niepłacenie alimentów – dlaczego PIS robi dla niego wyjątek???

     • Witek

      Skąd wiesz jaka jest dokładnie sprawa z alimentami Kijowskiego ? Widziałeś akta z Sądu Rodzinnego ? KOD. Czy wierzę że to spontaniczne i oddolne ? Nie wierzę, ja to wiem. Ja opieram się na tym co wiem, to ty kierujesz się wiarą. Od początku, tak jak wielu moich znajomych i przyjaciół chodzę na demonstracje KOD-u, nie muszę tego robić , nikt mi nie kazał. Każdy może sobie zwoływać jakąś grupę w dowolne miejsce, to czy ludzie pójdą i jak wielu pójdzie zależy od decyzji każdego z nich. W tym sensie jest to spontaniczne i oddolne.

 • Erorch

  Globaliści nie Rosja.

 • Olgino4You

  Panie Turczyn.Może i wbrew podpisowi nie jestem trollem Putina (i tak nie powinien mi Pan ufać) ale takie pytanie: a skąd ten dziki pomysł,że to Putin stoi za KODem i spółką?!

  Donald T. – w Moskwie czy w Brukseli,dzięki wsparciu Angeli M. czy Władymira P. ?
  I czy Donald T. to dziadka miał w Armii Czerwonej czy może… w Wermachcie ?

  Albo to: czy mężem córki Ewy Kopacz jest Rosjanin ? A może… Ukrainiec ?
  Albo to: Petru. Czy powiązany z zachodnimi banksterami czy z Gazpromem ?
  Albo to: Jakich państw obywatelami byli obecny wiceminister Gray (tak,to takie Rosyjskie nazwisko co ? , były minister Rostowski (no na pewno to jest od miasta Rostowa XD ), czy Sikorski (przecież mąż Rosjanki nie Żydówki, który przecież służył po Rosyjskiej stronie w Afganistanie – pokazywali to chyba nawet w “Szopce Noworocznej” w TVP więc na pewno nie było odwrotnie)

  Aha: I taki Soros to czuje się Rosjaninem i uwielbia Władymira Putina ?

  To wszystko znajdzie Pan w internecie.

  Problemem jest to,że świat obecnego zachodu odchodzi od Chrześcijaństwa.Że USA do niedawna nie było na pewno rządzone przez Chrześcijan,a przez Muzułmanina który dopiero pod koniec tego miesiąca odda władzę o ile wcześniej nie rozpęta wojny (Bogu dzięki w USA przegrała liberalna komunistka,ale nawet prezydent Trump ze względu na swoją córkę Ivankę też nie jest moim zdaniem taki pewny jako Chrześcijanin.Zresztą wcześniej Bush, to był rodzaj masona a nie chrześcianin)