Marian Kowalski o wystąpieniu Antoniego Macierewicza w programie Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać”.

W programie Marzenie Żołnierzy Wyklętych spełnia się! Kowalski & Chojecki na żywo 09.01.2017, Marian Kowalski zaprezentował swoje stanowisko dotyczące wypowiedzi ministra Macierewicza. We wpisie W programie Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać”, Antoni Macierewicz o dostępie do broni palnej zaprezentowałem całość wystąpienia Ministra Obrony Narodowej. Marian Kowalski zwraca uwagę na to, że jeszcze trzy lata temu tematem dostępu do broni palnej zajmowała się wąska grupa pasjonatów. Dzisiaj jest to przedmiot debaty publicznej. Marian Kowalski ocenił, że w aktualnej sytuacji w naszym kraju konieczne jest ze strony polityków rządzącej partii mądre prowadzenie spraw związanych z dostępem do broni. Deklarowanie zmian łagodzących dostęp do broni palnej wywoływałoby zapewne retorykę o faszystowskim przewrocie w Polsce. Zdaniem Mariana Kowalskiego Antoni Macierewicz nie zadeklarował, że jest przeciwny zmianom.

Marian Kowalski jednocześnie zachęca aby nie czekać na ministra Macierewicza, ale samodzielnie chodzić na strzelnice, uczyć się strzelać, zdobywać pozwolenia na broń i wspierać Ruch Obywatelski Miłośników Broni, do czego i ja gorąco zachęcam podając numer bankowy stowarzyszenia 44102013900000630204426110, w celu dokonania przez chętnych do wsparcia darowizny na cele statutowej działalności ROMB. 

 

 • KBPol

  Wracając do informacji…

  Szef MSW i Prezydent: „Kupujcie broń do obrony przed super holokaustem przygotowywanym przez islamskich terrorystów.”

  http://trybun.org.pl/2017/01/08/szef-msw-i-prezydent-kupujcie-bron-do-obrony-przed-super-holokaustem-przygotowywanym-przez-islamskich-terrorystow/

  …to nie znalazłem informacji o tym na żadnym z czterech głównych portali. Jedyna informacja to ta poniżej:

  http://www.o2.pl/artykul/czesi-maja-sie-zbroic-bo-grozi-im-muzulmanski-holokaust-6078286663582337a

  Oczywiście informacji tej nie było w żadnej telewizji! Jeśli się mylę to proszę o info!

  O czym to świadczy?! Najpewniej o tym, że temat jest aż tak niewygodny, że nawet przedstawienie go w złym świetle byłoby niekorzystne dla prawie wszystkich “poważnych” polityków, partii politycznych i dziennikarzy! I to niezależnie czy to lewica czy tzw. prawica! Informacja ogólnodostępna zainteresowałaby bowiem zbyt dużą liczbę osób, a co za tym idzie wymusiłaby powszechną dyskusję! Lepiej więc było pominąć temat!

  • Andrzej Turczyn

   No oczywiście, że milczą “dziennikarze”

   • norfonde

    Drzeć mordy będą gdy w Polsce będzie popuszczany łańcuch. Jeszcze zatęsknicie za tą ciszą.

    • @norfonde:disqus w Polsce jedyne co może być i będzie zrobione, to zaostrzenie prawa a nie żadne ,,popuszczanie łańcucha”… i wtedy z pewnością media zaczną chwalić ,,roztropną politykę rządu i ue” w zakresie rozbrajania społeczeństwa. W końcu jak powiedział ,,klasyk” cytuję: ,,W Polsce pozwolenie na broń dostają wsztscy, którzy mają je dostać”… Sorry, taki mamy klimat.

 • eeerrr

  Jeszcze nie zrozumieliście dlaczego głupcom, niewolnikom itp. za jakich nas uważają nie daje się broni … http://ndp.neon24.pl/post/136260,nie-dlugo-bedziemy-gospodarzami-we-wlasnym-kraju

  • Maciej Ochnik

   Yyy…
   Autora jacyś obcokrajowcy zarzynają, baba z M4 mu się śni po nocach, sam nie wiem co lepsze – artykuł czy komentarze 😉
   A ja to pewnie jakiś żydek w takim razie?

  • Andrzej Turczyn

   Ale sypiesz ruską propagandą.

   • eeerrr

    To pewnie dlatego, że mój dziadek był w połowie Niemcem i w połowie Austriakiem 😉

  • Maciek Mazan

   A jak inaczej myślec o ludziach, którzy zamiast zwiększać swój potencjał obrony / odstraszania, zrzucają to wszystko na obce wojsko?
   WOT bez broni, MON popiera Bieńkowską, MSW udaje że problemu nie ma, media obu stron kłamią lub zbywają temat milczeniem.

   • Kostek Skoczy

    I to na najbardziej zdemoralizowane wojsko na świecie. ale będzie gwałtów teraz. CO najgorsze będą bardziej chronieni przed odpowiedzialnością niż księża.

   • eeerrr

    Można postawić kilka hipotez:
    -Nie ma zagrożenia.
    -Jeżeli jest nie wiedzą jakie powżiąć środki zaradcze, zdając sobie sprawę z beznadziejnej rzeczywistości w jakiej się znależliśmy.
    -Działają pod czyjeś dyktando,realizując ich plan np.lewaków,NWO,świadomie lub nieświadomie./Bieńkowska/.
    – Są słabi moralnie i duchowo nie czują wsparcia Boga, zadanie ich przerasta, /wcześniej też oddali pola PO/.

    • Maciek Mazan

     Trzy ostatnie opcje nie wykluczają się wzajemnie. Faktycznie, możemy mieć do czynienia z marazmem wynikającym z miałkości intelektualnej i duchowej naszej waaadzy. A przez tą miałkość oddających pole tym, którzy jakieś plany względem narodu tubylczego zrobili wiele lat wcześniej.

     • eeerrr

      Podobne zjawisko występuje w społeczeństwie zachodnim gdzie sprawy w swoje szpony biorą feministki jak się wydaje lepiej przystosowane do obecnych wyzwań, bo nie ma facetów z jajami których wysterylizowała idea gender.Przykład, kobiety u władzy w wielu państwach.Śmiać się chce jak widzę facetów, cywili i policjantów napieprzanych przez najeżdzców na ulicach ich miast-zgroza.Był taki filmik z Dortmundu na Youtube zrobiony z budynku policji,idzie hałastra najeżdzców podpalają pięć radiowozów i co o zgrozo żaden z obrońców prawa nawet dupy nie wychylił.Dziadostwo! A jest jeszcze inny film gdzie na demonstracji zorganizowanej przez białych Niemców!, wyłuskują napakowani do śmieszności policaje szczupłego blondynka o wyglądzie intelektualisty i pacyfikują go w pięciu z kórych jeden utrudnia filmowanie “akcji”. Można wyciągnąć wniosek, że załatwiają się na własne życzenie i swojej władzy.

 • Apolinary Koniecpolski

  Widze ze pan Marian Kowalski bardziej rozumie meandry polityki niz mec. Turczyn.
  Partie ktory plywaja na emocjach spolecznych NIE MODGA pozwolic sobie na komfort publicznego deklarowania pogladow czy stanowiska.
  Partie ktore tak postepuja (mowia co mysla ) nazywa sie radykalami lub oszolomami.
  Spoleczenstwo (niestety) i media wola niejasnosci i niedomowienia ktore moga sobie interpretowac dowolnie ludzac sie ze polityk wlasnie powiedzial to co chcialem uslyszec.