W styczniu w PE będzie głosowany tajny dokument, bo UE w sposób potajemny tworzy obowiązujące nas prawo.

We wczorajszym wpisie Dyrektywa o broni palnej w Parlamencie Europejskim, wkrótce ważne głosowanie alarmowałem o procederach dotyczących dyrektywy o broni palnej, w Parlamencie Europejskim. Dzisiaj już wiem o czym nie wiedziałem wczoraj. To znaczy wiem z całą pewnością, że nie wiem nad czym oni będą głosowali i ta niewiedza jest stanem absolutnie normalnym.

Wyobraźcie sobie chociaż zapewniam, że będzie to dość trudne zadanie, że 25 stycznia 2017 r. w Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów Parlamentu Europejskim będzie głosowane tajny dotychczas dokument. Tym dokumentem jest wypracowana w tzw. trilogu ostateczna treść dyrektywy zmieniającej dyrektywę w sprawie kontroli nabywania i posiadania broni palnej. O tym dokumencie wiemy tylko tyle, ile zechciała ujawnić zdrajczyni naszej sprawy, czyli brytyjska europosłanka Vicky Ford. W sprawie tajnego dokumentu Vicky Ford napisała list do posłów Parlamentu Europejskiego i oni wiedzą o tym dokumencie tylko tyle. Z listem można się zapoznać czytając wpis List Vicky Ford do posłów Parlamentu Europejskiego w sprawie prac nad dyrektywą o broni palnej.

Trilog to cała procedura rokowań prowadzona przez przedstawicieli Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego w liczbie dwóch osób oraz przedstawicieli Rady. Procedura tajna, jej wyników w postaci finalnego dokumentu nie znamy, a to właśnie ten dokument będzie poddany głosowaniu. Procedura negocjacji w trilogu jest bardzo ciekawa, bo tylko Komisja Europejska mogła zapraszać ekspertów. Jeżeli tam byli, to zapewne byli poziomu tego samego co ekspert KE postulujący za zaostrzeniem przepisów, a sam został aresztowany za nielegalny handel bronią.

Tajną procedurę trilogu zastosowano z bardzo ciekawego powodu. Na skutek jej zastosowania w Parlamencie Europejskim projektowana dyrektywa będzie miała tylko jedno głosowanie i nie będzie poddana trzem tzw. czytaniom na forum ogólnym PE. Czytanie projektu aktu prawnego to debata nad projektem, proponowanie zmian i głosowania. Tu ten relikt demokracji nie będzie zastosowany, bo treść dyrektywy została ustalona w tajnym trilogu. 

Jak to brzmi? Nieprawdopodobnie? Piszę bzdury? Niestety nie. Unia Europejska to komunistyczny, totalitarny twór posługujący się jedynie symboliką właściwą dla demokracji. Najbardziej w tym wszystkim mnie wkurza to, że w ten tajny sposób uchwalone prawo będzie miało pierwszeństwo nad naszą ustawą. No i jestem zły na rząd PiS, który zamiast grać larum uważa chyba, że groźne gun lobby dostanie za swoje. Jest tak jak pisałem, wsadziliście głowę w piach ministrowie dobrej zmiany, ale nie zważacie na to, że procedura wkładania głowy do piachu wiąże się w wypinaniem zadniej części ciała. Gdybyście tylko własny tyłek wypinali obłąkańczym komuchom z Europy (no i oczywiście tow. Bieńkowskiej tej z bandy Tuska), śmiałbym się z waszej głupoty. Ale Wy swoim milczeniem przykładacie rękę do wdrażania jednej z największych komunistycznych utopii w Europie, narażając nas Polaków na niebezpieczeństwa i kłopoty.

Bierzcie przykład z Czechów i czytajcie czasem co pisze Jarosław Kaczyński, to może w historii Polski nie zapiszecie się jako zdrajcy polskiej racji stanu związanej z naszym bezpieczeństwem i obronnością.

 • Andrzej Kacprzyk

  Ja rozumien tą złość na PIS i Macierewicza który w sprawie dyrektywy nie ma zielonego pojęcia ( a powinien), ale co się dzieje z reasztą EU ? , czy tylko Czesi mają troche pojęcia co się święci?

  • Andrzej Turczyn

   No to widać jak bardzo jest to komunistyczny twór.

   • Andrzej Kacprzyk

    OK . W Polsce jest około 1℅ populacji posiadaczy broni ale w innych krajach o wiele więcej i co wszystkim pasuje ta dyrektywa ?. A przy okazji gratuluję nowego zakupu w Zamościu .

    • vilas

     w Polsce posiadaczy nieresortowych jest 1 promil a nie 1 procent
     to po pierwsze
     liczba pozwoleń nie równa sie liczba osób z pozwoleniem, bo dużo osób ma po kilka pozwoleń np. sportowiec, ochrona, myśliwy, sportowiec i kolekcjoner, sportowiec i myśliwy itd.
     na dodatek połowa osób posiadających pozwolenie to mundurowi , kolejna część to sędziowie i prokuratorzy,
     cywili którzy stracą prawo jest promil nie procent

     a pozostałe kraje ?
     masz ich poziom myślenia – malują kredkami kwiatki po zamachach,
     a jak powiesz “to arabowie, to islam” to Ciebie jako faszyste i naziste ścigają

     • Andrzej Kacprzyk

      Rzeczywiście rząd wielkości ma zasadnicze znaczenie, ale to co? w 27 rządach nikt nie zdaje sobie sprawy co szykuje nam “szanowna komisja”?.

     • vilas

      społeczeństwo zachodu ma wyprane mózgi,
      nie, nie zdaja sobie sprawy,
      dla nich problemem jest islamofobia, rasiści, brak demokracji i antysemityzm w Polsce,
      jak cygan kradnie w Berlinie to mówią, że to Polacy,
      jak powiesz, że to cygan a nie Polak, bo raz że cera inna, dwa języka nie zna polskiego tylko ma dowód osobisty polski bo jest obywatelem, to powiedzą, że jesteś rasistą

      dużo ludzi z zachodu wierzy, że broń strzela sama i odpowiedzią na przemoc powinno być malowanie kredkami serduszek i większe zasiłki i większe ustępstwa wobec islamu bo może wtedy islam będzie mniej sfrustrowany

      zachód to obecnie hedoniści metroseksualni , nie zdają sobie sprawy z wielu spraw geopolitycznych, wierzą że ich media mówią prawde

      jak dyskutuje z ludźmi z zachodu to jak chcą zaprzeczyć temu co mówię – dają linki do mainstreamu w stylu BBC

      wg. nich jedyna wiarygodna informacja to mainstream

     • eeerrr

      społeczeństwo,przez duże S, początek zdania.Oni nie zasługują nawet na poprawność gramatyczną. Od wieków mówią o nas żle, chyba z przyzwyczajenia ich dziadowie nas mordowali,grabili to zwykłe kanalie a ich poprawność mainstreamowa, którą się zasłaniają to śmierdzące tchórzostwo.Może to jest zapłata dla nich od tamtych za holokaust.

     • Artur Grudzień

      smutne ale prawdziwe

   • Andrzej Kacprzyk

    Przepraszam, oczywiście w Tomaszowie Lubelskum!.

    • Krzysztof Jabłoński

     Mylisz się 😉

   • Jarek Lew

    a 70% społeczeństwa dalej patrzy na UE jak by Pana Boga złapali za nogi. Gdy w pracy wyrażam swoje unijne zastrzeżenia to patrzą się na mnie jak na wariata…
    Jeżeli w sprawie broni byli zdolni do czegoś takiego to w jakich jeszcze kwestiach robią nas jak chcą?
    ps. przypomnę jeszcze sprawę z ACTA, chcieli zrobić to samo, ale ludzie nie byli dostatecznie (negatywnie jak w broni) nastawieni i wyszli na ulice. Gdyby trochę mocniej popracowali nad tłumem to sprawa z góry byłaby przegrana.

  • eeerrr

   Wiesz jak Czesi nas nazywają? ………………………………………………………………………………………ży…..

 • PK

  Demokracja jest wtedy, gdy wszystko idzie po myśli pewnej grupy rządzących. Gdy jednak coś się wymknie z pod kontroli, na przykład w wyborach wygra nie ten co powinien, albo istnieje ryzyko, że jakiś “genialny” pomysł tych ludzi – jak chociażby rzeczona dyrektywa – napotka opór, to trzeba zastosować inne procedury. Dla dobra demokracji oczywiście!

  Generalnie prace aparatu unijnego zacząłem śledzić dopiero przy okazji dyrektywy, bo to bardzo ważna kwestia, może najważniejsza jaka była dotychczas omawiana. Zdarzały się w przeszłości różne absurdy, ale o ile to czy ślimak będzie rybą czy też nie bardzo mnie nie boli, to tutaj jest już inaczej. I tak sobie patrzę i coraz szerzej otwieram oczy ze zdumienia, jak ten aparat działa. Aż ciężko uwierzyć, że nie wzbudza to sprzeciwu u władz poszczególnych krajów członkowskich.

  • Andrzej Kacprzyk

   Dokładnie o to pytanie chodziłlo w moim poście.

  • vilas

   ja polityką się tak bardzo nie interesowałem przez 26-27 lat, potem się wydarzyły zdarzenia w moim życiu związane z sądami, wtedy zrozumiałem, że interesować się polityką trzeba,
   mniej więcej 2 lata temu zacząłem chodzić na strzelnice i wtedy ludzie co tam chodzą (a połowa z nich to żołnierze patrioci) zaczęli mi pewne rzeczy tłumaczyć i otworzyły mi się oczy na EU

 • vilas

  nie pierwsza rzecz tajna
  toż porozumień TTIP, CETA, ACTA – treści nikt nie poznawał

  dlatego od dawna strzelcom mówie – ludzie – nie mówcie “gdzie z polityką, polityka nas nie interesuje”
  właśnie nie ma nic gorszego jak EU

 • max-bit

  Mi juz witki opadają i brakuje słów wiec nic nie napisze ….

 • marwin

  Bieńkowska popycha nas w przepaść w Brukseli, a w kraju podobne kroki podjął pzss. Swoimi najnowszymi pomysłami ograniczyli właśnie ilość egzaminów na patent, a dodatkowo wprowadzili limit zdających do 40. Teraz kluby przestaną organizować egzaminy, bo trzeba będzie do nich dokładać. Szczęśliwi ci, którzy uzyskali patent w ubiegłym roku. Chodzą słuchy, że ograniczenia były inspirowane przez naszą milicję, której ilość wydawanych pozwoleń na sportową spędzała sen z powiek.
  Więcej info na stronie pzss w aktualnościach.

  • vilas

   o ja pier***

  • Andrzej Turczyn

   A jak inaczej. KGMO działa, a PZSS wykonuje co trzeba

  • eeerrr

   Jedni warci drugich!

 • Maciek Mazan

  Uchwalić gniot prawny to jedno, papier wszystko zniesie.
  Co innego to wyegzekwować. Tu już nie będzie tak lekko.
  A po drodze jest jeszcze kwestia implementacji i interpretowania prawa. Czesi przecierają szlak, warto podążyć za mądrzejszymi.

 • norfonde

  Jestem strasznym bałaganiarzem. Boję się, że mogę coś gdzieś zostawić i zapomnieć co to było i gdzie to zostawiłem, a tym bardziej wystraszony odwiedzinami policji, która chce mi odebrać broń. Nie popieram nielegalnego posiadania, ale w związku z tym, że zaraz oddychanie będzie reglamentowane poglądy szybko mi się zmieniają.

  W dupie mam każdą kolejną informację typu tego głosowania. Każda taka informacja to kolejny namówiony resortowiec do kolekcjonerki, kolejny cywil namówiony do sportowego i kolejna paczka zapasu 9para i 223 rem.

  Ten komentarz nie powinien się tu znaleźć, ale niestety w myśl zasady “czym się strułeś, tym się lecz”, bezprawie należy leczyć bezprawiem.

  • Sławek Zawada

   każdy szanuijacy sie preppers (badz człowek myslacy i przewidujacy) ma “drugi garnitur” sprzetu ( dobrze pochowany i zakonserwowany) w tym samym kalibrze co legale, ( znaczaco ułatwia gromadzenie amunicji) na wypadek W …obserwujac sytuacje geoplityczna, godzina W zbilza sie milowymi krokami, nie wiem jak jełopy z zachodu UE ( ich los mi lotto- bo sami go sobie zgotowali) ale ja nie mam zamiaru pozostac z gołymi rekoma gdy sie juz zacznie nawalanka z “nachodzcami” i innymi “goścmi”

   • Pawel W

    Ja tam gonię do marketu po CPka, bo uprawnień pewnie nie zdążę zrobić, tym bardziej, że sprawy zawodowe mi w tej chwili utrudniają skupienie się na uczeniu się tych bzdur do licencji kolekcjonerskiej.

    • vilas

     zdążysz
     dasz rade
     W to kwestia kilku lat , może 15 lat na zachodzie
     zdążysz

     W to nie kwestia miesiąca, W to kwestia 10-15 lat, rok 2030, 2025, 2035 (zależnie czy dzieci nachodźców będą czy nie)

     mówienie że W sie zbliża tak szybko to przesada 🙂

     będzie bardzo źle, będzie wojna domowa, ale nie jutro, nie za miesiąc, nie za rok,
     będzie jak nachodźcy zgromadzą dzieci i te dzieci będą w wieku manipulowalnym – zanim sie nastolatki zbuntują,
     to kwestia masowego rodzenia + 12 lat, zanim dziecko nabierze krytycyzmu i jak już będzie padał socjalnie i ekonomicznie zachód

     nachodźcy nie zrobią wojny za 5 lat – bo jej nie wygrają !!!
     za 5 lat wojne mogą zrobić żydzi którzy wykorzystają muslimów jako “zobaczcie, my ofiary, oni źli” i zachód wtedy ruszy jako społeczeństwa (część, np. 20 %)

     więc nie wolno popadać w defetyzm

     nauczysz sie przepisów – miesiąc poczytaj materiały (ustawa, 2-3 rozporządzenia)

     nie ma co się bać , dasz rade,
     tylko 20 stron do wkucia

     jeszcze raz powtórze

     W nie jest kwestią roku czy dwu
     to kwestia 10-15
     to kwestia osiągnięcia siły przez nachodźców – obecnie są nadal zbyt słabi tu
     muszą mieć po kilka dzieci i te dzieci muszą mieć 12 lat

     W nie będzie do 2020

     do 2018 natomiast EU chce rozbroić ludzi tak by w 2028 już nikt nie umiał i nie wiedział jak użyć broń

     • Sławek Zawada

      jestes bardzo optymistyczny w swych prognozach, ale mysle żepopełniasz bład w rozumowaniu- zakladasz ze przeciwnik mysli racjonalnie, otoz nie – oni nie mysla racjonalnie, oni sa sterowani i cholernie podatni na indoktrynacje religijną, niewazne kto sie kryje za wrzaskunami z meczetow podburzajacymi tłumy, wazne jest to ze te wrzaskuny robia to na tyle skutecznie ze delikwenci maja tak wyprane mózgi że moga uderzyc nie biorac pod uwage ze nie maja przewagi liczebnej, zauwaz ze to co piszesz miało racje jeszcze kilka lat temu islamy ( albo ktos kto to zaplanował) przyjeły taktyke pokojowego podbiou przez demografie i stopniowa wymiane spółeczenstw, ale , ktos uznał jednak ze to za długo trwa i bez gwarancji sukcesu, stad mamy i radykalizacje dzialan islamistow i desant nachodzcow – w prztłaczajacej wiekszosci islamskich, majacych stworzyc przeciwwage demograficzna w stosunku do tubylców …byc może powodem gwałtownego przyspieszenia jest rysujace sie przetasowania na rynku paliw kopalnych – OPEC wylatuje z obiegu i przestaje dyktowac warunki oraz konczy sie kasa na sponsorowanie podbioju islamskiego ( sorry ale jakos nie bardzo wierze w NWO ). Kolejna przesłanka choc moze brana niezbyt poważnie jest setna rocznica objawien fatimskich …nie wnikam w sprawy religijne ( to prywatna sprawa każdego z nas) , ale warto przyblizyc tu pewna ciekawostkę, otoz muzułmianie wierza ze w Fatimie obajaija sie corka mahometa i przepowiedziala ze za 100 lat Europa bedzie islamska ……odpowiednie rozkolportowanie tej wiadomosci oraz odpowiednia obrobka co bardziej radykalnych muzułmanow, moze poproadzic do sytruacji ze delikwenci beda probowali pomoc proroctwu co by sie spełniło, niewykluczone ze zbrojnie …podkreslam jeszcze raz, mierzymy ich nasza miara co jest naszym głownym błedem…uważam ze czasu mamy mało a w 2020 roku to juz bedziemy w srodku zdarzeń

     • vilas

      rozbije na 1 i 2:

      1)
      “zauwaz ze to co piszesz miało racje jeszcze kilka lat temu islamy ( albo ktos kto to zaplanował) przyjeły taktyke pokojowego podbiou przez demografie i stopniowa wymiane spółeczenstw,

      2)

      ale , ktos uznał jednak ze to za długo trwa i bez gwarancji sukcesu, stad mamy i radykalizacje dzialan islamistow i desant nachodzcow – w prztłaczajacej wiekszosci islamskich, majacych stworzyc przeciwwage demograficzna w stosunku do tubylców”

      ———
      ad 1 ) tak , tak zaplanowali
      ad 2) a skąd wiesz czy “neonaziści” lub NWO lub “żydzi” nie zaplanowali użyć obecnych islamów do celu zupełnie innego,
      cel A – być może chodzi o wywołanie nienawiści rasowej i powstanie , odrodzenie 4 Rzeszy
      cel B – być może chodzi o to by doszło do wojny w której wyginie islam i patrioci a zostaną lemingi i wtedy NWO tworzy bezgraniczne beznarodowe państwo EU rządzone przez korporacje bo w wojnie wyginęli patrioci i islamiści (wybili sie nawzajem a nie wygrał nikt)
      cel B2 – NWO może być żydowskie,
      cel C – uderza islam, żydzi jako ofiary znów dostają odszkodowania, zyskują wpływy , tylko trzeba poświęcić trochę żydów po to żeby amerykańscy zyskali na śmierci francuskich, i wówczas amerykańscy żydzi i amerykański biznes zyskuje na wojnie w europie i osłabieniu waluty Euro (konkurencja dolara emitowanego przez prywatny bank FED)

      więc jeśli to ma uderzyć islam (a nie być jedynie bezwiednym narzędziem) to będzie to 2030, 2035 zależnie od tego kiedy pojawią sie masowo brzuchate europejki zachwycone ciemnookimi ciachami o śniadej opalonej cerze

     • Sławek Zawada

      to ze sytuacja gwałtownie przyspieszyła w ciągu ostatnich dwoch lat oznacza jedno – pomyslodawcy tej tragifarsy niezalenie kim sa- nie maja czasu i dlatego ida na zwarcie radykalizujac doły islamskie i sciągajac kolejnych nastawionych roszczeniowo delikwentów, gdyby mieli czas opanowali by Europe bez jednego wystrału, usypiajac nasza czujnosc i niezauwazalnie ( dla nas) wycinajac nas demograficznie ( to twoja perspektywa – wlansie tych 20 -30 lat) , przy okazji udajac jaki to islam jest swiatly i tolerancyjny ( do czasu rzecz jasna ), cos sie zwyczajnie posypało w planie, jakies rachuby wzieły w łeb i organizatorzy tej tragifarsy postawili na model siłowy zeby osiagnac cele najszybciej jak to mozliwe – stad moje przekonanie graniczace z pewnoscia ze czasu mamy mniej niz sie nam wszystkim wydaje

     • vilas

      to jest cały kulturkampf
      on jest też w feminiźmie – chodzi kto jest uważany za przystojnego, kogo się wychowuje , kogo się wyszydza (wychowuje sie metro-cioty aby potem wyśmiać te osoby które się stworzyło … ) mówi o tym Ator w przedostatnim komentarzu o Hollywood

      https://www.youtube.com/watch?v=TaI7rfbpQSM

      patrząc na takie spiski :

      https://www.youtube.com/watch?v=uEbxUWRrWCQ

      wierzę , że możliwe jest to co ja obstawiam

      islamiści coś chcieli, żydzi ich napuścili (komuniści , lewactwo EU promujące multikulti)
      następnie islamiści zaczęli rosnąć w siłę i chcieć zmienić europe
      ale twórcy multiculti zobaczyli że im się wymyka spod kontroli islam i wówczas faktycznie mogli by chcieć wywołać wojnę wcześniej – jak mówisz

      ale islamiści ( a raczej trzymający ich za ryja immamowie) nie są aż takimi durniami, więc mogą nie ulec planowanej wojnie w której by zginęli i na której zyskał by Izrael
      więc islamiści raczej moim zdaniem nie ruszą sami z siebie zanim nie będą silni,
      islamistów mogą udawać “neonaziści” “agenci nwo” (stąd bezradność służb w przypadku pewnych terrorystów)

      ja obstawiam że islam nie ulegnie i uderzy jak będzie silny,
      uderzenia wcześniej to mogą być false-flag

      uderzenie w roku 2020 nie ma sensu,
      załóżmy że uderzy 100 tysięcy uzbrojonych “uchodźców”, wymordują 2-3 miliony europejczyków z … 400 milionów
      wtedy ruszy armia i pomoże ameryka (jeszcze Trump będzie prezydentem) i rozwalą islamistów, a wówczas nienawiść rasowo etniczna osiągnie kulminacje, dużo muslimów zginie tu, Izrael dostanie wolną rękę na uderzenie na kraje arabskie …
      no chyba nie zrobią tego islamiści

      zwłaszcza, że w krajach arabskich są tacy ludzie jak Assad czy obecne władze Maroka co chcą zwalczać islamistów (nie muzułmanów)

      dlatego nie wierze w wojne w Europie w roku 2020

      do 2030 będą zachód dręczyć jakieś zamaszki w stylu jeden czy drugi wariat religijny zabija kilkanaście osób , jakieś false flag może drobne ,
      nas wojna powinna ominąć , ważne czy EU będzie istnieć

      więc nie ma co się “szykować do wojny za miesiąc”, raczej trzeba działać by za kilka lat było głosowanie w sprawie Polexitu

      ja nie popadam w panikę wojenną
      natomiast uważam, że trzeba politycznie uświadamiać na temat EU , bo nas wojna ominie,
      ona będzie w zachodniej EU, a ważne byśmy wtedy mieli granice i swoje polskie służby , które obronią nasze granice przed falami uchodźców i terrorystów

     • Sławek Zawada

      dobrze kombinujesz, imigranci islamscy sciaganiu masowo do Europy byli elementem inżynierii spolecznej majacej za zadanie przebudowe spoleczenstw na bardziej podatne na ideologie lewacka – likwidacja chrzescijanskiego dziedzictwa Europy przez rozpuszczenie w multikulturalizmie, tyle tylko ze jak zauwazyles sytuacja wymknela sie eurolewakom spod kontroli, okazalo sie ze nastepne pokolenia imigrantów islamskich zamiast odejsc od sredniowiecznej religii i plawic sie w dobrodziejstwach konsumpcji i hedonizmu, wzieły sie i na na zlosc lewakom zradykalizowały 😛 . Uwazam ze jednak nie masz racji z tym ze jesli sie cos zacznie to bedzie sie dziac w latach 30tych tego wieku, nikt tak długo nie bedzie czekac, mleko sie rozlało, nikt juz nie kupi bajki ze islam jest pokojowy i moze koegzystowac z spoleczenstwami europejskimi, i czas gra na niekorzysc islamow, co z tego ze beda przyrastac demograficznie ( choc ich przyrost tez jakiby nieco zwalniał) skoro opor przeciwko multikulturalizmowi i ich obecnoci w Europie bedzie sie nasilał? Stad tez ten niespotykany desant nachodzcow zeby zwiekszyc populacje islamow w Europie ( plus ci co dojada w ramach łaczenia rodzin ) …ci co za tym stoja slusznie ocenili że nie mjaa czasu i jsli chca cos ugrac musza przyspieszyc to co pierwotnie zakladali, że odwali za nich biologia, ergo – zacznie sie dziac szybciej niz myslimy …a ze upieka na tym ogniu swoje peiczenie przy okazji USA Izrael czy np Rosja, to jest bezdyskusyjne

     • vilas

      ja nie wpadam w panikę że coś miało by się szybko dziać

      siły które chcą wywołać wojnę w europie raczej nie zrobią tego w ciągu paru lat

      ale rozbrojenie społeczeństw jest przykładem, że przygotowują się i chcą by kolejne pokolenie wyrosło bez prawa do broni

      ja bym ukierunkował działania na anty-unijne bo to unia chce rozbroić i wprowadzić islamistów (w takim lub innym celu)
      Polska ma szanse, jak Grupa Wyszehradzka będzie faktycznie szła jako jeden sojusz i tworzyła unię alternatywną za ileś lat

      zakopywanie się w lepiankach i gromadzenie CP w tej chwili uważam za nonsens

      jestem za tym by działać politycznie , medialnie, propagandowo, by ocalić nitro,
      by ocalić prawo do nitro po badaniach lekarskich i wywiadzie kryminalnym (czyli jak to mówimy dla zdrowych psychicznie i praworządnych)
      i skupiałbym się teraz na docieraniu do jutuberów

      ważne by dotrzeć np. do Atora – gość ma dużo widzów

      do innych youtuberów którzy poglądami są normalni i którzy poruszą temat

     • Sławek Zawada

      jesli problemem byłaby tylko unia to ja jestem spokojny o nasze pukawki, tego tworu za chwile nie bedzie, goscie w Brukseli stracili kontakt z otoczeniem i nie widza tego ze ten rok moze byc ostatnim rokiem istnienia tego tworu 😛

    • eeerrr

     Strzeżonego Pan Bóg strzyże, kupuj CP, szkielet zamknięty np.b.d.Remington, Roger Spencer /wypada mała śrubka przy ładowniku/.Jak będziesz miał to potem pomału dasz radę dalej.Mam znajomych co mają po kilka CP i kilkanaście Nitro i nie mają żadnych obiekcji.Podam Ci link do super gościa co legalnie sprzedaje te sprzęty http://www.saguaro-arms.com/pl/13-broń-czarnoprochowa

     • Sławek Zawada

      jesli idzie o CP inwestuj w rewolwery i konstrukcje odtylcowe, wszelkie odprzodówki sobie odpusc, za niska szybkostrzelność

   • eeerrr

    Sławek ciszej mów. Szkoda Adolfa. https://www.youtube.com/watch?v=d54qhPvZTEM

    • vilas

     dziwne sformułowanie – “leśne dziadki” to raczej określenie na starych komunistów działaczy partyjnych i starych emerytowanych oficerów PRL , dziwi mnie że on tak używa określenia “leśne dziadki”,

     • eeerrr

      Prawdopodobnie nie zna do końca naszych realiów z powodu służby w wojskach po za krajem p.p. Legia. Na mundurze ma odznakę strzelca wyborowego.Znam jego filmy daj Boże więcej takich Polsce. A tu, to jest super. https://www.youtube.com/watch?v=BDWEL5mMQwA

     • vilas

      a może ma racje – co mówi wikisłownik:

      “etymologia:
      Etymologia frazeologizmu jest niejasna. Możliwe są dwa wyjaśnienia: 1) od określenia „leśny dziad” z mitologii słowiańskiej; 2) od dawnych partyzantów-kombatantów rozpamiętujących w nieskończoność swe dawne przewagi i przez to sprawiających wrażenie, że żyją w innym świecie”

      czyli chodzi o to że w innej części kraju inaczej

      u nas się mówiło “zbowid” albo “monte cassinowcy” (taka “subkultura” dziadków chodzących w mundurach galowych ale bez oznaczeń, najczęściej też dziadki w khaki )

      czyli jednak określenie warszawskie dotyczące emerytów pzpr jest mylne w innej części kraju

     • eeerrr

      Z nazwą tą spotkałem się kiedyś ok.40 lat temu w książce Strumph Wojtkiewicza Zamach na gen.Sikorskiego i w świetnej Majewskiego pt.” Ludzie wojna i medycyna” opisującą szturm na Monte Casino.Termin ten dotyczył wiekowych,niereformowalnych i często dekowników oficerów sztabowych.Termin za pewnie dotyczy i ma wiele znaczeń. Ps. Spokojnej nocy.

     • norfonde

      Jak słuchasz tego naciągacza i oszusta to współczuje.

 • eeerrr
 • Nick Stone

  Te apele trzeba wrzucać na wykop.pl pod tagami
  #strzelectwo #strzelnica #bron #militaria #asg #survival #11listopada

  Tam odniesie to znacznie większy rozdźwiek niż na tym blogu.

  • eeerrr

   Słusznie ale i TU i tam i jeszcze gdzie indziej.

 • Nick Stone

  Oby przepowiednia Stonogi się nie spełniła…
  https://www.youtube.com/watch?v=_1rLrqWiqOc

  • Pawel W

   Na tego prostaka miałbym głosować? A co mnie obchodzi, ile on postawił na ten wyścig prezydencki? Co to za argument? To jego sprawa. Poza tym to jakiś szemrany typ. A tu pokazał ładnie swój poziom.

  • Sławek Zawada

   miałbym głosowac na tego niestabilnego emocjonalnie debila ???? dziekuje postoje ( pomijajac szczegol ze wszelkie znaki na ziemi i na niebie sugeruja ze ten cały stonoga to zwyczajna ustawka gości odcinanych wlasnie od złobu)

 • EDiox

  Znowu jakieś tajne głosowanie nad tajnym dokumentem, Stalin był by dumny z takiej demokracji do krawatu …

 • Maciej Ochnik

  Dodam tylko, że Vicky Ford to brytyjski polityk. W sprawach broni palnej to oni nie zasługują nawet na kredyt zaufania choćby nie wiem na jakich konserwatystów pozowali. Tam liberałowie są przeciw, konserwatyści za, a nawet przeciw, a rodzina królewska to przede wszystkim 90 lat temu wymyśliła sobie “gun control”.