Prezes PiS w Gdańsku o dostępie do broni palnej, na pytanie działaczki PiS Natalii Nitek.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotyka się z członkami partii. W dniu 15 stycznia 2017 r. odbyło się spotkanie w Gdańsku. Jarosław Kaczyński spotkał się w sali BHP Stoczni Gdańskiej z członkami partii z regionu – samorządowcami i parlamentarzystami. Spotkanie trwało półtorej godziny i było zamknięte dla mediów.

Politycy PiS po zakończeniu spotkania powiedzieli relacjonowali spotkanie w mediach społecznościowych. W trakcie spotkania z Jarosławem Kaczyńskim pytanie o dostęp do broni palnej Polaków zadała pani Natalia Nitek.

Pani Natalia Nitek to działaczka PiS z Gdańska, a zarazem adeptka sportów strzeleckich i zwolenniczka racjonalnego dostępu do broni palnej praworządnych Polaków, oraz zwolenniczka utworzenia OT.

Zadałam pytanie odnoszące się do planów PiS względem zwiększenia dostępu do broni dla Polaków (kwestia obecnie obowiązującej ustawy o broni i amunicji, która narzuca zbyt dużą uznaniowość w przyznawaniu pozwoleń na broń), powołując się na niekorzystne dla nas statystyki. Na 100 mieszkańców jest u nas 1 broń, podczas gdy w Niemczech czy Norwegii około 30 szt, na Ukrainie ponad 6 szt.
Mam nadzieję, że zaangażowanie i dojrzała postawa Polaków służących nie tylko w szeregach OT, ale i zwykłych cywili doprowadzi do zwiększenia naszego potencjału obronnego w tym zakresie.

Relacja z udzielonej odpowiedzi była jest bardzo krótka:

Pan Prezes zwrócił uwagę na czynniki kulturowe i na to, że nie jesteśmy gotowi.

Niestety zbyt wielu szczegółów się nie dowiedzieliśmy, a jak wynika z relacji innej działaczki PiS w tej sprawie była jakaś dyskusja.

Szczerze pisząc od pewnego już czas tego się spodziewałem. Milczenie posłów PiS, którzy dotychczas byli dość ochoczymi stronnikami naszej sprawy, nie wróżyło niczego dobrego. Okazuje się, że w sercu Prezesa PiS w tej sprawie trwa mentalny socjalizm. Ten socjalizm trzeba metodycznie demaskować i wskazywać na rozwiązania. Uznaję Prezesa PiS za człowieka racjonalnego, chociaż nieświadomego wielu przemian społecznych jakie dynamicznie następują w Polsce. W tym zakresie pan Kaczyński tkwi niestety w głębokiej komunie i ten fakt należy mu cierpliwie wskazywać.

Uwarunkowania kulturowe to mit, bo kulturą nie można nazwać tego co utrwalili w Polsce po 1944 roku komuniści. Przecież to najpierw hitlerowskie Niemcy, a później komuniści rozbroili Polaków i ten stan trwa do dzisiaj. To nie ma żadnego związku z kulturą, to antykultura wytworzona przez naszych okupantów. Polska kultura posiadania broni kwitła zawsze gdy mieliśmy odrobinę wolności. I Rzeczpospolita, Konstytucja 3 Maja, a później dwudziestolecie międzywojenne, to czas dostępu Polaków bo broni! Panie Prezesie komunistycznej antykultury i bolszewickiego rozbrajania poddanych narodów, nie można nazywać uwarunkowaniami kulturowymi!

Czy nie jesteśmy gotowi? A na co nie jesteśmy gotowi? Na prawo do obrony nie jesteśmy gotowi? Na prawo do uprawiania sportów strzeleckich nie jesteśmy gotowi? Na prawo do posiadania narzędzi do nauki obrony Ojczyzny nie jesteśmy gotowi? Czy wreszcie nie jesteśmy gotowi na wykonanie wezwania Marszałka Józefa Piłsudskiego:

Każdy żołnierz obywatelem, każdy obywatel żołnierzem.

Panie Prezesie na co nie jesteśmy gotowi? Ja tej niegotowości w Polakach nie dostrzegam. Skoro my Polacy nie jesteśmy gotowi, no to kto jest gotowy? Czesi są gotowi, Niemcy są gotowi, mieszkańcy Skandynawowie są gotowi, Ukraińcy i Rosjanie są gotowi, wszystkie narody w Europie są gotowe, bo mają wielokrotnie więcej od Polaków broni, a my nie jesteśmy gotowi? Mamy być dumnym rozbrojonym narodem? Przecież to oksymoron.

Cóż to jest owa gotowość? Umiejętności składania i rozkładania broni, umiejętności celnego strzelania do tarczy? Czy może nie gotowi oznacza: jesteście Polacy nieodpowiedzialni, ułomni, gorsi od innych gotowych narodów, które dostęp do broni mają znacznie szerszy niż Polacy?

Nie załamuję jednak rąk i działam dalej i do tego działania zachęcam i wzywam. Z powyżej informacji należy wyciągnąć wniosek taki, że ciśnienie na zmiany prawa o broni staje się coraz większe. Na zamkniętych spotkaniach partyjnych te sprawy są omawiane. To jeszcze niedawno było nie do pomyślenia. Widać wyraźnie, że wzmaga się odwaga i determinacja młodych działaczy Prawa i Sprawiedliwości na pozytywne zmiany. Naszym zdaniem jest wzmaganie zainteresowania społecznego i publiczne domaganie się zmiany prawa.

Nie może się obejść bez podziękowań dla Pani Natalii.

Pani Natalio wyrazy szacunku dla Pani i gorąco zachęcam do determinacji w dążeniu do racjonalnej zmiany prawa w Polsce! Niech Pani w utrzymywaniu na powierzchni tego priorytetowego dla Polaków tematu nie ustaje. 

Proszę o rozpowszechnianie tego postu, ten temat nie może zniknąć.

 • vilas

  no to w 2019 głosuję na narodowców od Kukiza , 500+ tylko mi to ułatwi

  • Marek Bystrzewski

   Jeśli w ogóle dożyjemy do tego 2019

  • Lichy1987

   Zgadzam się.

  • Michał Stadnicki

   Nie ma innej opcji

  • EDiox

   Daj Boże dożyc.

  • sidi nowy

   Braun – nie ma innej opcji !

 • Kuchcik

  1. Właściwe zdiagnozowanie przyczyn pozwala na podjęcie właściwych działań. Wydaje mi się, że przyczyną stopowania dostępu do broni Polakom przez decydentów z PIS jest obawa przed zamachami i wykorzystaniem broni np. do krwawych zamieszek w czasie ostatniego grudniowego puczu.
  Należy się zastanowić jak racjonalnie rozwiać tego typu obawy.

  2. Twierdzenie że nie jesteśmy gotowi lub nie dorośliśmy do czegoś jest idiotyczne. Kilka lat pracowałem w Szwajcarii i miałem okazję poznać realia tamtego społeczeństwa. Nie jesteśmy od nich ani lepsi ani gorsi.

  • Andrzej Turczyn

   ad 2 – Prezes tego nie wie.

   • Kostek Skoczy

    Masz do czynienia z komunistami. Ich wujek był UB-KIEM z NKWD. Dopiero przy takiej wiedzy zrozumiesz z kim walczysz.

   • Marek Bystrzewski

    Prezes doskonale wszystko wie. Bez przesady, to stary, wyrachowany i cyniczny polityk. On się boi Polaków. I faktycznie, gdyby ludzie mieli broń, to nie wiem, czy w obliczu jawnie stronniczych, pro-syjonistycznych i anty-polskich wypowiedzi Kaczyńskiego i Dudy, długo by oni pożyli…

   • kraft

    Panie Andrzeju, czytałem kiedyś jak pisał Pan o planie B jednak szczegóły tego planu pozostają tajemnicą.
    Wpadł mi dziś pomysł na plan C.
    W zasadzie największy problem w dzisiejszej UoBiA to uznaniowość organów Policji.
    Dotyczy to głównie dwóch kwestii, pozwoleń na broń do ochrony osobistej oraz zgody na noszenie broni posiadanej do celów pamiątkowych i kolekcjonerskich.
    Jestem świeżo po egzaminie na pozwolenie kolekcjonerskie. Zdawało 9 osób zdało 3 w tym ja. Ja za pierwszym razem, druga osoba za drugim razem do ochrony osobistej, trzecia za trzecim na dopuszczenie.
    Wszyscy, którzy nie zdali polegli na teście i widać mieli problem z przyswojeniem sobie wiedzy o sankcjach związanych z czynami zabronionymi.
    Szczerze powiedziawszy pozwolenie kolekcjonerskie jest dla każdego w zasięgu ręki, trzeba się tylko przyłożyć do nauki. Co do egzaminu praktycznego to z góry zrezygnowałem z bocznego zapłonu uznając, że jest zbyt duże ryzyko nieuzyskania minimalnego wyniku w strzelaniu z nieznanej broni.
    Cóż, co do kosztów uzyskania pozwolenia jest to trochę drogie hobby, w moim przypadku 300PLN lekarz +242PLN podanie + 1150PLN egzamin. Należy doliczyć jeszcze koszty związane z przygotowaniem się do egzaminu praktycznego ( w moim przypadaku to dwie wizyty na strzelnicy łącznie 3 godziny kupione w Gruponie 139PLN + 239PLN).
    A teraz o samym planie C.
    Dla pozwoleń do ochrony osobistej wprowadzić dodatkowy oprócz obecnego egzamin dynamiczny taki jak w projekcie ROMBU, opis egzaminu można wrzucić do obecnego rozporządzenia.
    W ten sposób można będzie odsiać “leśne dziadki” często posiadające broń jako Ci, którzy mają ją posiadać. Bez zdania tego egzaminu można zakazać im noszenia broni, staną się poprostu posiadaczami broni pamiątkowej.
    W artykule 10 dodać ustęp 8a w którym:
    8a Warunkiem wydania zgody, o której mowa w art. 10 ustęp 8, jest zdanie egzaminu ze strzelania dynamicznego. Do egzaminu takiego można podejść po 6 miesiącach od zarejestrowania pierwszego egzemplarza broni (żeby była jakaś różnica w stosunku do ochrony osobistej). Warunki egzaminu określi MSWiA.
    W ten sposób uzyskało by się prawo do noszenia broni zgodnej co do rodzaju i kalibru z tą w oparciu o którą, zdawało by się egzamin.

    W zasadzie tylko tyle i aż tyle. Użycie broni posiadanej do celów ochrony osobistej tak samo jak we wszystkich innych przypadakach opiera się o obronę konieczną i stan wyższej konieczności. Można było by przeforsować również modyfikację proponowaną przez Pana w zakresie obrony koniecznej.
    Zmiany te przedstawiło by się jako zaostrzenie (bo dodatkowe egzaminy), gawiedź przecież tego oczekuje.

    Kiedyś można było by dorzucić zasadę, że mając pozwolenie na centralny zapłon można w ramach tego pozwolenia mieć boczny zapłon.
    Co Pan na to?

    • eeerrr

     Herr kraft, ocień charoszo, jakbym czytał tych z tamtej epoki.

    • Andrzej Turczyn

     Jest przygotowane ptojekt zmiany obecnej ustway, aby było lepiej niż jest. Projekt dostalo MWiA i cisza. Może kiedyś uda się powrócić do tego tematu.

    • Andrzej Kacprzyk

     W którym WPA taka wysoka zdawalność części praktycznej?

     • kraft

      Łódzkim, jednak nikt nie zdawał bocznego zapłonu, a tu jest największy problem ze zdawalnością. Poza tym Komisja przykłada największą wagę do bezpieczeństwa zarówno podczas egzaminu jak i obserwując zdającego w przyszłości.

    • Marcin Kaczmarczyk

     A ja proponuje jeszcze egzamin z pilotowania łodzi podwodnych oraz test z umiejętności prowadzenia wozów bojowych piechoty oraz znajomości kontrukcji promów kosmicznych – nigdy nie wiadomo kiedy sie może przydać.

   • Lichy1987

    Obawiam się że dokładnie wie, ale ma to gdzieś.
    Po co obywatelowi broń? Żeby władzy mniej się bał? Jeśli będą protesty uzbrojonych obywateli trzeba będzie ich słuchać, uważać aby ich nie rozsierdzić. A tak pośle się policję z pałami, niewolnikom bunt ze łba wybiją i masz spokój.

    • Krzysztof Jabłoński

     Butelkę z benzyną można już dziś rzucić, broni palnej nie potrzeba by zabijać. Ale jakoś takie patologie się za często nie zdarzają.

     • Zenon Leon

      Tu nie chodzi o uzycie a o sam fakt posiadania. Tak samo jest z bronia atomowa. Nikt przy zdrowych zmyslach nie chce tego uzyc, ale posiadanie tej broni jest juz wystarczajacym czynnikiem odstraszajacym.

     • Lichy1987

      Ta wypowiedź ma się nijak do mojej. Ja nie napisałem nic takiego,że ludzie jak dostaną broń to się pozabijają.
      Ja opisałem jak władza podchodzi do swoich niewolników.

     • Krzysztof Jabłoński

      No właśnie, bo się nie pozabijają. Tak samo jak ludzie dostaną do ręki nóż albo siekierę to nie idą sąsiadów szlachtować. Kupią samochód, to nie rozjeżdżają specjalnie przechodniów. Wiele składników potrzebnych do zrobienia niektórych materiałów wybuchowych, czy zapalnych (np. czarnego prochu, czy koktajlu mołotowa) można legalnie kupić i posiadać. Nie sprawia to, że ludzie kupują benzynę, rozlewają do butelek i rzucają w policjantów na manifestacjach. Nie robią bomb i nie wysadzają radiowozów.

      Ale takie myślenie jest nieosiągalne u władzy. Kwestię nastawienia władców do poddanych ująłeś bardzo celnie. Oni wiedzą, że ludzie z zewnątrz widzą ich działania, w tym ich przekręty i hipokryzję. Boją się, że społeczeństwo ma tego dość i chce ich wszystkich wymordować i tylko broni im brakuje, żeby to zrobili.

      Patrząc na moją poprzednią wypowiedź, w sumie trudno z niej wywnioskować o co mi chodziło. Ale niepotrzebnie odebrałeś to jako niejasną polemikę, jest to raczej niejasna emfaza 🙂

 • Starypryk

  Pan prezes i spółka zażarcie broni komunistycznych ustaw pisanych dla ówczesnych “elit” którymi ponoć tak gardzą ,a argumentu przeciw zmianą są uwłaczające i traktujące obywateli dokładnie tak samo jak traktowała ich komuna.

  • vilas

   PiS to katoliccy socjaliści
   problem Polski to to , że nie mamy liczącej się procentowo partii która jest prawicowa w sensie wolnościowym (gospodarczo) i konserwatywna moralnie (prawnie, wysokie kary, prawa własności które można chronić z uszczerbkiem dla zdrowia i życia przestępcy),
   w Polsce nie ma partii republikańskiej
   mamy aferałów agentów obcych korporacji, mamy utopijne lewactwo chcące super podatków, mamy SLD które niewiadomo jakie ma poglądy, mamy katolickiego policjanta socjalistę, mamy partię bankiersko korporacyjną co udaje kogoś nowoczesnego

   • Marek Bystrzewski

    Może i PiS to katoliccy socjaliści, ale kierownictwo PiS to krypto-syjoniści, anty-polacy, oszukańcy i zdrajcy. To jest majstersztyk, tak przeniknąć do najwyższych władz Polski, tak oszukać Naród, by potem przejąć Kraj i oddać go żydom. Siła tej satanistycznej sekty jest wielka…

  • Erorch

   PiS=PZPR

   • vilas

    PZPR bardziej dbało o kraj niż PO/N i agentura niemieckich korporacji

    • Kostek Skoczy

     To są normalni komuniści. Koło socjalistów stali kiedyś ramię w ramię zanim ich wszystkich nie usunęli.

    • Witek

     Jak się objawiała ta szczególna, PZPR-owska dbałość o kraj ? Wychowałem się w PRL i jakoś nie pamiętam tej troski towarzyszy …

     • Pawel W

      Nie o ludzi, ale o kraj jako własny interes. Ale też raczej nie podzielam zdania vilas w tej kwestii.

     • vilas

      przemysł jaki był taki był ale był, za PO/N nie było by pewnie nawet tego w ramach odbudowy po wojnie, pewnie niemcom odszkodowania by jeszcze płacono

     • Jacek Źródło

      Chyba kpisz! Bardzo mnie irytuje jak ludzie którzy zapewne nigdy nie byli i nie pracowali w tzw. “przemyśle” za PRL wychwalają jaką to potęgą przemysłową byliśmy za PRL. Ta potęga przemysłowa była taka, że nie potrafiła wyprodukować odpowiedniej ilości … papieru toaletowego! Samochodów było coś ok. 5 – 6x mniej, benzyna była na kartki a i tak wiecznie nie było etyliny na CPN – taki potężny przemysł rafineryjny! I tak można mnożyć w nieskończoność: były zakłady z potężną ilością zatrudnionych, hale produkcyjne dudniały, tylko prawie nic te zakłady nie produkowały.To było muzeum pseudoprzemysłu opierające się jedynie o darmowe surowce i darmową siłę roboczą (15$ na wypłatę). Kiedy wprowadzono prawdziwy pieniądz prawda uderzyła wyjątkowo boleśnie!
      Dzisiejszy “zniszczony” przemysł produkuje ok. 3 x więcej wyrobów przemysłowych (nie mówiąc już o wartości!) i eksportuje 20 x (sic!) więcej niż ta potęga przemysłowa tzw. PRL i to łącznie z eksportem do RWPG i tzw. wewnętrznym czyli PEWEXAMI

     • Władysław Kowalski

      huta Katowice – lata trzydzieste, przemysł stoczniowy – lata trzydzieste, Cegielski i jego silniki – lata trzydzieste. Ja pitolę, te wszystkie ‘maluchy’, 125p i polonezy jeździły na gaz, “bo etyliny wiecznie nie było”. :-D))))

 • Erorch

  Pańskie dwójmyślenie w stusunku do PiSu jest niesamowite. Można by powiedzieć, że wręcz imponujące.

  Co musiało by się wydarzyć, żeby Pan się przekonał że są to zwykłe komuchy z patriotyczną posypką.

  • vilas

   ale imigrantów powstrzymali,
   PiS to katolicki policjant socjalista

   ma swoje zalety ale i ma wady

   problem jest że wybór PiS to był wybór mniejszego zła , do wyboru było PO+N które sprzedało by Polskę za złotówkę niemcom

   • Erorch

    Jakich imigrantów?

    Do Polski nikt i tak nie będzie imigrował jeśli ma do wyboru Niemcy.

    • vilas

     islamiści idą bo wierzą w idee , nie chodzi o kase, chodzi o zmiecenie naszej cywilizacji w ramach wojny religijnej

     • Erorch

      To jest niestety nieprawda. Ci ludzie radykalizowani są w Europie, przez lokalne struktury muzułmańskie.

     • vilas

      tja

     • Erorch

      Są na to statystyki. Zamachowcy WTC to byli ludzie z wyższym wykształceniem zdobytym w Niemczech.

     • vilas

      muzułmanie to muzułmanie – są przeciw naszej cywilizacji i powinno się robić wszystko aby nie było ich w naszym regionie zbyt wielu

     • Erorch

      Z tym się zgadzam.

      Co nie znaczy, że trzeba dorabiać do tego jakieś teorie.

     • vilas

      to nie są teorie, PO chciało ich napuścić tu
      PO chciało ich osiedlać
      dlatego tak wielu ludzi głosowało na PiS jako na mniejsze zło – wcale nie kochając PiSu
      ja i wielu moich znajomych na PiS głosowaliśmy głównie z powodu muslimów i tego co PO wyprawiało (zasiłek dla emigranta bez limitu 1337 PLN vs zasiłek dla bezrobotnego 800 po przepracowaniu roku, na kwartał), mieszkania dla muslimów itd.
      karanie za hejt-spicz, politicall correctness etc

      nieznosze PiSu ale na nich głosowałem ja czy znajomi, bo gdyby wygrało PO , to to co wyprawia 2 prezydentów miast – miałbym wszędzie
      przecież były już pomysły by finansować ciapatym darmowe lekcje Krav Magi ,
      my do pracy, a oni na siłownie i warsztaty krav-maga w mieszkaniach za nasze pieniądze

     • Erorch

      Nawet jeśli to jest prawda, to w jaki sposób powstrzymaliby ich przed ucieczką z Odre.

     • vilas

      ekonomiczni by uciekli, jihadyści by zostali i organizowali sharia zones piorąc mózgi innym

      przecież pomysły były by te osiedla finansować i budować i cofnąć całe budownictwo społeczne dla naszych obywateli

      to finansowanie sztuk walki to robiła Kawiarnia Powszechna czyli cafe przy Teatrze Powszechnym w Warszawie

      był projekt rozporządzenia z wysokością zasiłków
      Polak 800 złotych na 3 mce (pod warunkiem przepracowania roku),
      ciemny 1400 + mieszkanie , socjal bez limitu czasu na znalezienie pracy

     • Erorch

      Naprawdę uważasz, że zostali by tutaj gdzie co drugi kibol moczy się w nocy marząc o walce z Islamem, zamiast przenieść się na bardziej dogodne dla szerzenia ideologi tereny?

     • vilas

      jakby osadzono ich kilkanaście tysięcy w jednym mieście to by utworzyli eksterytorialne strefy

     • Witek

      A był taki plan ? Znasz jakieś miasto gdzie są tysiące mieszkań do wzięcia i to w jednej dzielnicy ?

     • eeerrr

      Zrobiłem kiedyś wrzutę na ten temat ale mi to poprawni politycznie zespanowali i to bardzo szybko, piorunem.

     • Waldemar M

      Racja brachu!Wypijmy za to!

   • Marek Piszczatowski

    PIS wcale nie chroni nas przed imigrantami ze wschodu i przestańcie te bzdury powtarzać. Po pierwsze mamy strefę shengen, czy jakoś tak, więc każdy z Niemiec może sobie spokojnie przejść do Polski. Po drugie co do broni palnej, to prezesik zachował się jak zwykły komuch. Bajki o dorastaniu i gotowości powtarzane są od lat i mnie mdli już od tego typu frazesów, pustych frazesów. PiS trzeba jak najszybciej odsunąć od władzy, bo gówno robią z Polski, ale żeby coś dla obywatela, to już problem. Osrali trybunał, rozdają naszą kasę dla bachorów z patologii i rujnują nasz wizerunek za granicą.

    • vilas

     chodzi o osiedlanie za podatkowe pieniadze arabów
     chodzi o nie o szengen, ale o budowe osiedli i ośrodków z budżetu,
     a odsunięcie PiS i kto wróci ? PO ? co wtedy z EU ?
     jak dla mnie to EU musi upaść jak najszybciej

     • Marek Piszczatowski

      To jest tak, jak z dostępem do broni. To, że dostęp jest mały, to niby zmniejsza ryzyko przestępstw z jej użyciem, ale nie oznacza, że nie natrafi się na kogoś z nielegalną bronią, który ci sprzeda kulkę. Tak samo z imigrantami. To, że nie dajemy im ośrodków nie oznacza, że jakiś nam tu nie przylezie i się nie wysadzi. Zwłaszcza, że np wysadzenie kościoła w kraju, teoretycznie katolickim dla takiego terrorysty jest właściwie sprawą honoru. Tak to właśnie ochrona połowiczna wygląda. Niby jest, ale jakby jej nie było.

     • vilas

      zgoda, ale lepiej że nie ma tych co by za naszą kase osiedlali tu ich dziesiątki tysięcy ,
      EU chciało nam procentowo ich wrzucać, Kopacz chciała wziąć 12 tysi a potem prawo łączenia rodzin i by 100 tysi było, trzeba by dla nich osiedla robić lub wyrzucać ludzi z TBSów itd.

     • Marek Piszczatowski

      A czy tylko PiS ich nie chciało? Czemu wy tylko dwie partie widzicie, jak idziecie do urn? A Korwin chciał uchodźców? A Kukiz chciał?

     • vilas

      problem w sondażach 🙁
      pewnie że są inne partie ale realnie chodzi o to żeby ktoś utworzył rząd, a nie by rozbić głosy na kilka partyjek które się nie dogadają i nie utworzą rządu,
      a PSL z PO i N by się dogadały w godzinę
      problem to to by ktoś rząd utworzył , rozbicie głosów nie przyniosło by korzyści niestety

     • wojtek stefanski

      Kolego daj sobie spokój z tą anty pisowską propagandą i skup się na merytorycznych poradach odnosnie łatwiejszego dostępu do broni.W 99/100 postów wyzywasz ministrów i rzad że o prezesie nie wspomnę,a to bardzo nie kulturalnie.Trzeba było sobie wybrać swój rząd i byłbyś szczęśliwy zamiast podważać nasz wybór.

     • Marek Piszczatowski

      A wiesz, czemu wasz wybór podważam? Bo ja wiedziałem, jaki jest ten rząd, ale cóż, w Polsce tylko dwie partie są, prawda? I głosując mamy wybór pomiędzy sługusami UE, bądź sługusami Watykanu. Bardzo patriotyczne i racjonalne podejście.

     • Witek

      Teraz to już fantazjujesz.

     • Kostek Skoczy

      Próbowali osiedlić, ale widząc tą nędzę wszyscy po prostu uciekli. Jakbyście wyjechali poza Polskę to byście dopiero widzieli jaka nędza jest w kraju.

    • vilas

     a wizerunek za granicą to szwaby nam robią i ich agenci,
     ten rząd ma drugą zalete – zadbał o polityke historyczną,
     bo ile można było słuchać o polskich obozach zagłady,
     ile można było znosić finansowanie z budżetu Grossa itd

     • Marek Piszczatowski

      A co mnie polskie obozy obchodzą? Mnie obchodzi polityka dla zwykłego obywatela, a PiS ma wolności obywateli w dupie, proste. I na pewno mojego głosu nie dostaną nigdy.

    • Jaki imigrant będzie chciał przyjechać do Polski, do kraju, gdzie za wszelką cenę – od dziesiątków lat – utrzymuje się stan niepłacenia ludziom za pracę?

     • vilas

      imigrant który dostanie zasiłek większy niż Ty pensje 😉
      takie plany były
      1340 PLN netto + mieszkanie opłacone
      domagali się 700 Euro netto dla nich też

     • Erorch

      Ja ci jestem w stanie uwierzyć, ale jak to się mówi w kręgach anglojęzycznych [citation needed].

     • vilas
     • Erorch

      No dobrze masz rację, ale nawet po podwyżce warunki życia w Polsce były gorsze od tych w Niemczech.

      Kto i w jaki sposób uniemożliwiłby im migracje do Niemiec?

     • vilas

      http://niezalezna.pl/92402-ryszard-petru-stal-za-przygotowaniem-apelu-o-bratnia-pomoc
      jak nie PiS to PO+N , wybór mamy póki co kiepski

      “Kto i w jaki sposób uniemożliwiłby im migracje do Niemiec?”
      mieli by pewnie obozy skoro Angela ich nie chce
      albo inaczej – tam pojechali by ekonomiczni, tu zostali jihadyści i wtedy byśmy mieli zamachy, napady, ogólnie mówiąc hardcore

     • Ja też jakoś nie mogę dostrzec w tych wielotysięcznych wędrujących tłumach inwazji, ludzi chętnych do pracy. Może ja mam jakieś uprzedzenia, ale jakoś za cholerę nie widzę ich jako zapieprzających robotników – widzę raczej większość egzystujących z pracy bladych, jak pasożyt, jak nowotwór.

     • vilas

      to sie jazyija nazywa
      aby poznać filozofię islamu wystarczy poznać 2 pojęcia
      jazyia – podatek płacony przez niewiernych na muzułmanów jako obowiązek niewiernego
      taqyuia – muzułmanin może okłamywać niewiernych i nawet oszukiwać i zaprzeczać temu , że jest muzułmaninem, byle ich przechytrzyć a następnie ich pokonać i zaprowadzić szariat

     • Maciek Mazan

      To samo jest w talmudycznym judaizmie o gojach.

      A prezydent Duda cieszy się z tego, że w Polsce coraz więcej tych, którzy uważają nas za podobne do człowieka bydło.

     • vilas

      wiem, obie grupy darzę podobną sympatią , znam Talmud

     • Bartosz Skowroński

      imigrant żaden, uchodźca każdy bo uchodźca ucieka przed śmiercią. I nie będzie wybrzydzał że gospodarz który mnie ratuje daje mi tylko chleb ze smalcem a nie kawior. Że karze sobie pomóc w chlewni w zamian za “wikt i opierunek”. Takich imigrantów to ja mogę przyjąć. A tych wszystkich imigrantów co pogubili dokumenty (ale smart-fona żaden), to niech wracają skąd przybyli. A jeśli zapomnieli skąd przybyli, to poświęcić jedną wysepkę (EU ma ich kilka) i utworzyć państwo/enklawę niech sobie radzą, Nazwa Imigrantus.

      A jeśli trafią się w śród nich prawdziwi uchodźcy to trudno nie każdy ma szczęście w życiu. W kraju jeden jeździ mercedesem a drugiemu skarbówka zniszczy życie/majątek i państwo mówi “trudno”. Nie jesteśmy w stanie ryzykować przyjęcia tysięcy bo MOŻE jest tam jeden prawdziwy uchodźca.

    • Andrzej Turczyn

     Chroni, chroni. Gdyby nie PiS polszewicka banda już by nam osiedlił muslimów i to tych najgorszych, których Niemcy by nie chcieli.

     • Waldemar M

      I tu się w 100% zgadzam!!!

   • PK

    Masz rację, w pewnych kwestiach możemy przypuszczać, że wybór PiS był korzystniejszy, niż gdyby zostało PO+N. Właśnie chociażby kwestia przyjmowania na siłę imigrantów. Ale pozwolę sobie zacytować Andrzeja Sapkowskiego (Ostatnie życzenie):
    “- Zło to zło, Stregoborze – rzekł poważnie
    wiedźmin wstając. – Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno,
    proporcje są umowne a granice zatarte. Nie jestem świątobliwym
    pustelnikiem, nie samo dobro czyniłem w życiu. Ale jeżeli mam wybierać
    pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale.”

    I sądząc po frekwencji w kolejnych wyborach wielu Polaków doszło do takiego wniosku.

    • vilas

     ale jak się nie idzie, to wybiorą inni i wybiorą pod siebie a Ty będziesz miał w plecy

     chodzić na wybory trzeba, wybierając nawet mniejsze zło po to by inni nie wybrali,
     to jak wojna, zabijasz bo inaczej Ciebie zabiją jeśli przestaniesz strzelać do wroga, który nie przestanie, bo chce Twój majątek

     • PK

      Ja to rozumiem i na wybory chodzę. Jednak często obserwuję u ludzi takie zniechęcenie do tego całego politycznego bagienka.

      Prawda jest taka, że ogromna większość osób w polityce to są niezmiennie od lat te same twarze. Są niby pewne różnice, i w jakiejś jednej sprawie wybór jednych może być lepszy niż innych, ale patrząc całościowo – nic się nie zmienia. I nic w tym dziwnego – ciężko robiąc ciągle to samo, oczekiwać innego rezultatu.

   • Witek

    Niczego nie powstrzymali. Imigranci po prostu nie byli zainteresowani naszym krajem. Spora część z tych których Polska przyjęła, uciekła do Niemiec .

   • Maciek Mazan

    Imigrantów przyjmujemy, tylko innych i po cichu.
    A jak ruszy budowane program Mieszkanie+, to się okaże, komu z naszych pieniędzy zafundujemy pobyt.

  • Andrzej Turczyn

   Widzi Pan, ja kombinuję jak by tu zrobić dobrze, a Pan wali im w twarz i myśli, że posłuchają Pana. 🙂

   • Erorch

    Prawo suwerena.

    Ale przynajmniej cieszę się, że Pan to rozumie.

  • Andrzej Turczyn

   Przecież ja napisałem tak: “W tym zakresie pan Kaczyński tkwi niestety w głębokiej komunie:. Prost piszę to o czym Pan pisze. Jednocześnie widzę w działaniach PiS dobre działania, dekomunizacyjne. Tu nie ma dwój myślenia. Z częścią się zgadzam z inną częścią nie. Podobnie jak w sprawie broni krytykuję PiS w sprawach gospodarczych nazywając Morawieckiego szkodnikiem i zdrajcą

   • Erorch

    A już myślałem żeśmy się zrozumieli.

    “””Dekumunizacja””” to jest po prostu robienie miejsca dla SWOICH i zwalczanie innych partii. Gdyby rzeczywiście im zależało na dekomunizacji to zaczeliby od siebe (ileż to jest przecież byłych komuchów w PiSie).

 • Dan Niel

  Czyli nie ma żadnego zagrożenia ze wschodu , gdyby groźba wojny z Rosją była realna… Pierwsze co by zrobili to uzbroili by naród…

  Dodam jeszcze ,że dostać pozwolenie na broń nie jest wcale trudno…

  • Andrzej Turczyn

   Oczywiście, że się da. Ale grozi nam dyrektywa, a to, że się da nie oznacza, że nie powinno się dać nieco łatwiej.

   • max-bit

    Właśnie, a coś wiadomo więcej w tej sprawie ?

 • Mateusz Hamerski

  Panie Andrzeju… czasami bardzo się Panu dziwie… zawyczaj czesto Pan kwestionuje różne rzeczy i doszukuje się dodatkowego kontekstu… ale jednak ilekroć ktoś z PIS, czy to sam Jarosław, Mariusz Błaszczak czy też Antoni Macierewicz mówią wprost że nie będzie “narazie” broni dla praworządnych obywateli to Pan nadal ślepo wierzy że to wynika z ich jakiejś niewiedzy, czy zlych doradców itp. Panie Andrzeju już chyba czas jednak uznać, że jeżeli ktoś otwarcie i wprostu wypowiada takie kwestie to nie ma co liczyć na jego poparcie dla naszej sprawy i mówić o tym wprost a nie ślepo wierzyć jak ostatnio (z całym szacunkiem dla Pańskich działań) zdarza sie Panu odnośnie PIS…

  • Andrzej Turczyn

   A gdzie ja napisałem, że wierzę? Niczego takiego nie napisałem. Piszę, że należy działać, bez względu na ich gadanie, aby to gadanie przełamać. Czy to tak trudno pojąć?

   • Mateusz Hamerski

    Wywnioskowałem to własnie po tym jak Pan ich broni zawyczaj po takich wypowiedziach. Np. w artykułach o wypowiedziach Macierewicza…

  • vilas

   potrzebujemy w PL republikańskiej prawicy wolnościowo-kapitalistycznej , takiej prawicy w stylu amerykańskim, co chce by własność była święta, by wolność była święta , by prawo mocno i ostro uderzało w tych co kradną, gwałcą, mordują

   • Erorch

    W Polsce przydały by się normalne partie pro-wolnościowe, zarówno lewicowe jak i prawicowe. Na chwile obecną jedyną taką partią jest Korwin, znany idiota i rusofil.

    • Bartosz Skowroński

     z Korwinem taki problem że gada za długo za opisowo o swoich poglądach potem media przekażą 1% tego wyrwanego z kontekstu i wg moich rodziców Korwin to największy idiota chce zabrać prawa wyborcze kobietom (wogóle aby były niewolnicami mężczyzn) baby mają prawo być tylko w kuchni itd. Zabrałby dziadkom emerytury i opiekę zdrowotną bo to ma być prywatne (od razu nie dla tych co wchodzą w wiek produkcyjny). (i dyskutować z nimi to jak z mocherami o Rydzyku)

   • I do tego tylko bym chciał, żeby była zwalczana bieda i haniebny wyzysk.

    • eeerrr

     Czy wszyscy na tym forum to bezrobotni czy pracują na zmiany?.

     • Mariusz

      na zmiany

  • Andrzej Turczyn

   Nie jest prawdą, że wierzę ślepo z coś. Bardzo krytycznie podchodzę do wszelkich spraw. Tylko nie obrażam się za ich nie, a działam dalej, bo chcę aby wreszcie było tak.

   • Bartosz Skowroński

    Ja Pana pracę określam w ten sposób “Każdy orze jak może i jak się da” a ze nastały czasy nieurodzaju i g****** to jest jak jest. I chwała Panu za to że się nie poddaje!

  • Bartosz Skowroński

   A ja się wcale nie dziwie. Krytyką i obrzucaniem g****** miłościwie nam panujących, załatwisz tyle że z jakimikolwiek staraniami musisz czekać do następnej ekipy rządzącej. Lepiej próbować cały czas niż raz zrezygnować.

 • Capribestyja

  Tu nie chodzi o to czy jesteśmy gotowi czy nie. Tu chodzi o mentalność naszych “zarządców” i ich wiernopoddańczą politykę wobec innych państw. Obawę że mając broń, mogli byśmy wreszcie uznać że dość tej okupacji to ze wschodu, to z zachodu to z za oceanu i odciąć ich bagnetami od koryt. Obawę o to że dojna krowa Polska, mogła by zacząć robić mleko na własny użytek.
  Amerykanie i Brytyjczycy chcą wzmacniać wschodnią flankę. Czy aby na pewno ? Jeśli tak, to dlaczego zamiast dozbrajać nasze wojsko i cywilów żebyśmy sami mogli się bronić i żeby w razie “W” ginęli Polacy przyjmując pierwszy cios i odciążając sojusznicze wojska oni przysyłają nam swoich synów ? Po to żeby to oni tu zginęli w pierwszej kolejności ? Bzdura przecząca nie tylko sztuce wojennej ale i zdrowemu rozsądkowi. To kolejne wojsko okupacyjne mające trzymać nasz naród za pysk, gwarantować bezpieczeństwo Amerykańskich interesów i to że źródełko pieniędzy będzie płynęło we właściwym kierunku.

  • …interesów amerykańskich koncernów.

  • vilas

   i nadal od szwabów nie domagamy się reparacji wojennych a żydom z USA mielibyśmy za szwabów płacić

 • max-bit

  Toście się dowiedzieli.
  W ramach odstresowania Polecam Ostatnie “Ucho Prezesa:

  • Andrzej Turczyn

   wszystkie odcinki są kapitalne

 • PK

  Pan Prezes wyraźnie myśli kategoriami [teoretycznie] minionego ustroju i odwołuje się do “kultury” jaką zna – czyli tej wprost z PRL. Twierdzenie, że my jako Polacy jesteśmy “niegotowi” do posiadania broni uważam za skrajnie obraźliwe. Bo to oznacza, że jesteśmy gorsi niż inne narody Europy czy świata. Ale nie dziwię się tym słowom – ostatecznie mamy tę “kastę panów” i całą resztę motłochu.

  • Andrzej Turczyn

   Trzeba to panu prezesowi powiedzieć

 • Bartosz Skowroński

  czyli wiadomo na kogo nie głosować za 2,5 roku. Obawiam się że wprowadza jednomandatowe okręgi wyborcze ale tylko częściowo (tam gdzie mają większość [w praktyce 35% poparcia] beda jednomandatowe a tam gdzie większości nie mają beda proporcjonalne. W efekcie połowa kraju w 35% za pis, to już mają połowę posłów a z proporcjonalnego podziału w reszcie dobiją do większości konstytucyjnej. Wtedy poczujemy jak to jest być…………… . A kukiz przy okazji ogłosi sukces bo kompromisowo się udało wprowadzić jednomandatowe okręgu wyborcze.

 • Pan Kaczyński twierdzi, że nie jesteśmy gotowi…
  Widać jednak, że młodzi pisowcy nie mają bielma na oczach i widzą trochę dalej od swojego szefa. Starzy wymrą, to mam nadzieję, że młodzi zmienią Rzeczpospolitą. Chciałbym żeby chociaż moje dzieci doczekały niepodległej Rzeczpospolitej.

  • Mariusz

   Dopiero w tym kraju się zmieni, gdy odejdą młodzi gniewni ,a wrócą starzy wkurwieni!!!

 • radekgo

  A czego mozna innego się spodziewać juz sam skrót PiS czytaj populizm i socjalizm tłumaczy wszystko władza wie lepiej co dobre dla obywatela do nastepnych wyborów prezesie pa.

  • vilas

   ale trzeba mieć inny wybór i to jest problem naszego kraju – wiecznie między młotem a kowadłem , wiecznie wybór mniejszego zła, wiecznie kompromisy w imię mniejszego zła

 • kolekcjoner1911

  Pan Prezes ma broń, ten słynny pistolecik, i to mu wystarcza. Przypomnijcie sobie w jakich okolicznościach ówczesny Marszałek Sejmu zakazał wnoszenia broni do parlamentu.

 • Całkiem ładna ta nasza bohaterka w czarnobieli 😉

  • Andrzej Turczyn

   no

  • Mariusz

   A i z giwerą supeerrrrr !!!!

 • Andrzej Turczyn

  Pisanie jaki tan Kaczyński zły nie ma sensu i nie sprawia niczego. Trzeba raczej zastanawiać się jak odmienić myślenie o broni władz PiSu.

  • Bartosz Skowroński

   Ja się obawiam że jest to rzecz bardzo trudna do osiągnięcia. Przegrana w PiS-u wyborach może coś zmieni w ich myśleniu.

   • Jak pis przedynda i po zassie koryto, to zapomnijmy o broniowych zmianach na lepsze.

    • vilas

     bo wtedy rzeczy unijne wdrożą przed innymi krajami i w dwójnasób, bo o ile Jarek boi się części narodu o tyle PO to ludzie by za Amber Goldy roznieśli ,
     jeszcze troche emigracji , bezrobocia, zabierania miejsc pracy przez ukraińców i u nas by sie rozruchy zrobiły

  • norfonde

   Nie za się zmienić myślenia komucha. Kilkukrotnie “zderzał” się Pan z takimi kubusiami jak Dziewul, Mieszkowski (czy jakoś tak, ten z N. od teatrów) czy ten cymbał Sokołowski. Zmienili poglądy? NIE!!! Bo komuch nie zmienia poglądów. Komuch jest komuch bez różnicy, czy z TT’ką, czy pod krzyżykiem.

   Kaczyński to bardzo mądry komunista. Wystarczy, że działa pod płaszczykiem wiary i patriotyzmu, prosty trik. Cały ciemnogród w niego wpatrzony jak w obrazek. Jest jak złodziej któremu patrzysz na ręce, a ten tak Cię omami, że i w końcu i tak jesteś bez portfela.

 • Michał Kilanowski

  Żadna władza nie chce, aby obywatele mieli broń. I widać to w Europie a nawet w USA.
  W USA prawo do posiadania broni daje Konstytucja, ale tak władza centralna jak i władze stanowe w wielu wypadkach kombinują, jak to zmienić. W chwili obecnej to PiS zlał ustawę, ale poprzednie podejście padło w poprzednim rozdaniu. Każda władza centralna chce, żeby obywatel płacił podatki i czasem głosował, ale nie chce, aby mógł czynnie bronić się nie tylko przed bandytą, ale i tyranią rządu (cyt. za Konstytucją USA).
  Komunistyczny światopogląd o o posiadaniu broni jest wspólny wszystkim opcjom politycznym.
  A hasła z cyklu “Polacy niedorośli do broni” są wspólne dla debili, którzy nigdy dupy z kraju nie ruszyli i wydaje im się, że za granicą jest raj. Tacy sami menele jak u nas są w Paryżu i Waszyngtonie (widziałem), taka sama przemoc w Rzymie i Utrechcie. Wszędzie ludzie są tacy sami, ale trzeba trochę świata zwiedzić, żeby wiedzieć, ze wszędzie jest tak samo. Nie mniej takie słowa w ustach ludzi z PiS, którzy chwalą się “wstawaniem Polski z kolan” są dla mnie hipokryzją

 • Marek Bystrzewski

  Założenie, że Kaczyński jest dobry ale nieświadomy wielu spraw jest błędne. On jest doskonale zorientowany i wie co robi. On boi się Narodu Polskiego, bo ma wiele za uszami. Myślę, że to jest zdrajca, krypto-syjonista, którego celem jest oddanie Polski żydom i zrobienie z Niej żydowskiego Polin, a z nas ludzi trzeciej kategorii, jak Palestyńczyków w Palestynie.
  Dlatego Kaczyński boi się Polaków, dlatego nie poszedł w Marszu Niepodległości, dlatego nie dość, że nie odwołał ustawy 1066 ale jeszcze dołożył swoją, bo on nawet nie wierzy polskiej policji i wojsku, że w razie czego, oni nie będą strzelać do Polaków.
  A obce wojska będą, przecież oni mają nas za antysemitów i ludobójców, tak ich uczą w ich szkołach o nas, tak byli urabiani przez żydowską propagandę przez ostatnie 20 lat.
  Mało kto z nas zdaje sobie z tego sprawę, co o nas myślą Amerykanie i ich żołnierze.

  • Andrzej Turczyn

   Prawdą jest to, że w Polsce są 2 narody. Jeden to postkomunistyczny, drugi polski. Problem jednak taki, że prezes nie chcąc aby postpeerelowski naród miał broń blokuje ją polakom, a postpeerelowscy mają co mają mieć…

   • Zed

    Śmiem twierdzić, że to właśnie “postkomunistyczny naród” (i nie mam na myśli byłych elit) popiera prezesa z Nowogrodzkiej. Homo sovieticus, dla którego normalnym jest być trzymanym za mordę i który ceni rządy twardych szeryfów. Wrogami prezesa są ludzie mający własne poglądy, wykazujący obywatelską inicjatywę, recenzujący działania władzy i wytykający jej błędy czy bezprawne działanie.
    Swoją wypowiedzią, o niedojrzałości Polaków, pan prezes stawia siebie tam, “gdzie stało zomo”, w szeregu z Sokołowskim, Dziewulskim i innymi komuchami.

 • Maciek Mazan

  No to na logikę.
  Niemiecki okupant rozbrajał Polaków.
  Sowiecki okupant rozbrajał Polaków.
  Rok 2017, prezes PiS mówi, że nie pasują mu Polacy z bronią.
  Okupacja zatem dalej trwa, tylko zamiast karabinów obcej armii stosowani są polskojęzyczni agenci. Dla niepoznaki nazywani “władzą”, uwiarygodnieni fasadową demokracją.
  Słucham przemówienia prezydenta Dudy i szlag mnie trafia.

  • vilas

   “Słucham przemówienia prezydenta Dudy i szlag mnie trafia.”
   mnie też 🙁
   nie ma miejsca na antysemityzm – a co z antypolonizmem , co z nauczaniem o polskich obozach w USA , Izraelu, co z kwestiami odszkodowań i roszczeń ,

   Andrzej mówi że Braun to ruski agent ,
   a ja sie nie zgadzam, może niestety Braun ma racje, może chodzi o Judeopolonię jak już w regionie Izraela będzie zbyt gorąco

   ciągle w Polsce nie ma władza działających dla Polaków, dla obywateli tutejszych rdzennych płacących tu podatki

   na zachodzie się słyszy, że nie ma miejsca dla islamofobii , gdy ktoś napada zakonnicę lub osobę z krzyżem krzycząc Allah Akbar – to niemiecka policja nie może ustalić motywu,
   a w Polsce mówi się że nie ma miejsca dla antysemityzmu

   a co z antypolonizmem do jasnej ciasnej

   http://wpolityce.pl/swiat/323674-poruszajace-slowa-prezydenta-dudy-w-instytucie-yad-vashem-nigdy-nie-moze-byc-zgody-na-przemoc-i-antysemityzm

   • Tak, antypolonizm to jest dopiero potężne zjawisko! Ale jak zakamuflowane! Wielkie tabu.

   • Maciek Mazan

    Brauna miałem okazję poznać osobiście. Jak na ruskiego agenta, kamufluje się perfekcyjnie. Albo ja też jestem ruskim agentem, ale mi o tym mama nie powiedziała. 😉
    Ale pewnie nie dostałby łatki oszołoma, gdyby nie miał racji. Jakoś tak się składa, że w Polsce media najchętniej wytykają palcem tych, którzy mówią prawdę. Co zazwyczaj wychodzi po latach – patrz przykład ś.p. Andrzeja Leppera.
    A jeśli i to nie działa, to panuje zmowa milczenia – wystarczy prześledzić losy Wojciecha Sumlińskiego.
    Braun jest zgodnie przemilczany przez oba zwalczające się obozy.

  • Mariusz

   Te przemówienia Duda tylko czyta. Osobiście wolę jak czyta Czubówna

 • Podejście władzy do broni dla obywateli jest papierkiem lakmusowym tego czy ta władza jest nasza. Najwyraźniej obecna władza jest nasza tylko w małej części, bo jednak idzie broń załatwić legalnie, a CP możesz kupić na dowód. Do pełni POLSKIEJ władzy to jednak rządowi dużo brakuje. Za bardzo jest uwikłany w unijny dyktat.

 • Lichy1987

  Wszystko wyjaśnione jednej strony germano-socjaliści, z drugiej watykano-socjaliści.
  Ludzie są od tego żeby robić (zapier***) na władze a nie żeby stawiać żądania i chcieć czegoś.

 • Littleboobslover

  Eh te kobiety. Sam wielki prezes nasrał tej działaczce na twarz, a ona dalej tkwi w tej partii 😀 To musi być jakiś problem na tle psychicznym, taki masochizm tylko w wersji hardcore – wskazuje na to jej zamiłowanie do strzelectwa.
  Gdybym był na jej miejscu i widział, że prezes żyje w komunie i tak ocenia wszystkich Polaków, to robiłbym szybki rekonesans dostępnych parti, które są za dostępem do broni. (Partia Wolność) i tam zapisałbym się jeszcze tego samego dnia.

  No ale to jest taka choroba albo fetysz. Coś jak bita żona nie chce odejść od męża kata.
  Dla mnie to totalne nieporozumienie. PIS, PO, PSL, NOWOCZESNA to są partie socjalistyczne- lewicowe, któe trzeba odsunąć od władzy.

  • vilas

   niech próbuje zmieniać i niech dziewczyna śliczna walczy

   • Littleboobslover

    ale niech partię zmieni i nie udaje, że o coś walczy.
    Tu ma wyraźny przykład spalonego tematu na kolejne lata.

    • Ale jaką będzie miała szansę w innych nie liczących się partyjkach? Żadną!

     • Maciek Mazan

      K15.

  • Może właśnie o to chodzi, żeby probroniowcy masowo wstępowali w szeregi PiSu (nawet znienawidzonego)!? Wtedy dopiero może byśmy coś wywalczyli!

   • Andrzej Turczyn

    Marsz przez instytucje …..

    • Pawel W

     Wipler próbował, ale nie wyszło.

   • Littleboobslover

    Wolnościowcy do pisu? No chyba żartujesz. Tu macie ścianę nie do pokonania. To lepiej rozwijać nowe struktury, które wolność mają w nazwie, programie i przekonaniach. Tam nie macie o co walczyć w pisie. Zabraliście kwotę wolną, Maowiecki wraca do komuny z gospodarką, nie obniżycie podatków nawet. Ale bardzo dobrze – ziarno zostało zasiane. To nie pierwszy raz pisowcy spotykają się z mentalną, lewicową blokadą normalności z góry partii. Ci bardziej ogarnięci będą szukać alternatyw.

 • KBPol

  Ja osobiście czuję się jakby ktoś mi napluł w twarz! A tego bez przeprosin nie jestem w stanie wybaczyć! Oczywiście nie chodzi mi o stanowisko Kaczyńskiego, którego można było się łatwo domyśleć, ale o argumentację!

  Jeśli Kaczyński i PiS mieli jeszcze u mnie jakąś odrobinę sympatii i kredytu zaufania, to właśnie dzisiaj to wszystko utracili!

  Nigdy na PiS nie głosowałem, na Kaczyńskiego i Dudę tak, na zasadzie “mniejszego zła” w drugiej turze. Jedno wiem na pewno: dopóki stanowisko Kaczyńskiego(=PiS) w omawianej kwestii się nie zmieni to są dla mnie tak samo skreśleni jak PO, SLD czy Nowoczesna! Zostają albo narodowcy-Kukiz’15 albo byli “korwiniści” (Józwiak, Wilk)-Kukiz’15!

  “…ciśnienie na zmiany prawa o broni staje się coraz większe. Na zamkniętych spotkaniach partyjnych te sprawy są omawiane.”

  Mam tutaj całkowicie odmienne zdanie co do tego omawiania spraw dot. broni na zamkniętych spotkaniach partyjnych. Ot, młode, niedoświadczone (politycznie) dziewczę (bez urazy dla Pani Nitek) się wyrwało i zadało nieodpowiednie pytanie. Ale jeśli już zadało to trzeba było coś tam odpowiedzieć. A z racji tego, że nie można było tak wprost powiedzieć nawet na “zamkniętym spotkaniu partyjnym”, że polscy niewolnicy broni nie mają i nie będą mieli, więc prezes ujął to trochę inaczej, łagodniej.

  I jeszcze co do tej “niegotowości”. Kaczyński wyrażając się “nie jesteśmy gotowi” oczywiście nie miał na myśli swojej małej-Wielkiej osoby. Bo jak powszechnie wiadomo miał on swego czasu (być może nadal ma) “mały pistolecik”, którym podobno groził (niepotwierdzone) dawno temu samemu “Królowi Europy”.

  Ps. nie wiem jaki jest rekord liczby komentarzy tutaj ale bardzo prawdopodobne że zostanie pobity.

  • Powinien zostać pobity ten rekord! Ilość powinna przejść w jakość i w wielki okrzyk internetowej społeczności! Żeby w końcu nastąpiła jakaś erupcja!

 • Waldemar M

  Tego naprawdę nie mogę zrozumieć….Polacy zawsze ułomni? Lubię ten rząd,bo na tle POprzedniego świeci jak gwiazda,ale…mentalnościowo bliżej mi do Kowalskiego…nie jestem zwolennikiem “demokracji”, wolę oświeconą dyktaturę,coś w rodzaju Piłsudskiego,bo…demokracja to ustrój,w którym głos głupiego jest równy głosowi mądrego…a że głupich jest niePOrównywalnie więcej,więc….mamy IDIOKRACJĘ !!!!!

 • Mariusz

  Pan Prezes zwrócił uwagę na czynniki kulturowe i na to, że nie jesteśmy gotowi.
  Normalnie boję się wyjść z domu bo mogę nie trafić z powrotem. Takimi jesteśmy debilami że właściwie powinno się nas ubezwłasnowolnić. Jak czytam wypowiedź pana prezesa to staje mi przed oczami milicjant Dziewulski, gada te same głupoty ale chociaż ma jaja.

 • Przyczajony Kangur

  Z mojego doświadczenia wynika że Polacy nie dorośli do broni tylko, i wyłącznie w Polsce.
  W gdziekolwiek nie pojadę ( Norwegia, Belgia, Niemcy, Szwajcaria itp) nasi rodacy bezproblemowo otrzymują pozwolenia na broń, i jakoś nie widać żeby do kogokolwiek strzelali.

 • KBPol

  Ciekaw jestem jak dokładnie brzmiała odpowiedź Kaczyńskiego, ale ze względu na to, że było to spotkanie partyjne to pewnie nikt na własną rękę nie filmował czy nagrywał. Być może nikt o tym nawet nie śmiał pomyśleć! Rozumiem też że Pani Natalia nie miała możliwości pociągnąć prezesa za język, co dokładnie miał na myśli mówiąc o “czynnikach kulturowych” oraz o “niegotowości”. Ale już podczas nagrywanego wywiadu doświadczony i przygotowany do rozmowy dziennikarz, o poglądach zbliżonych do naszych, mógłby przycisnąć go bez problemu, udowadniając bezsens takiej argumentacji. Tylko czy znajdzie się taki odważny oraz okazja? Bo Kaczyński wywiadów udziela raczej rzadko i niechętnie.

 • THUMPS UP

  Co by tu nie mówić to jest chyba najładniejsza działaczka jaką widziałem.

  • Mariusz

   Zdecydowanie zawyża średnią ( Pawłowicz ) aż dziw ci robi wśród zgryźliwych tetryków. Ale trzeba przyznać do twarzy Pani Natalii z bronią, można by jakąś kampanie promującą strzelectwo

  • vilas

   no fajniutka 😀

 • Michał Stadnicki

  Żaden polityk u “władzy” nie zrobi z tym nic z prostej przyczyny… Opozycja go zje. W tym światku nikt nie troszczy się o obywateli tylko robi własny biznes partyjny. Najlepszą szansą dla mniejszościowych projektów są mniejszościowe partie w koalicji. Ale nie takie co chcą teki ministerialne w zamian ale takie co chcą coś faktycznie zrobić. Obecnie chyba tylko Kukiz ’15 w ogóle jest zainteresowany tematem ich główny cel to JOW (imho słusznie) ale maję też parę innych dobrych pomysłów. Moim zdaniem, ukierunkowanie działań na Kukiza w szczególności na jego młodzieżówkę, może dać w przyszłości profit o ile uda mu się utworzyć koalicję z PIS lub samodzielnie rządzić (coś musiało by bardzo tąpnąć w tym drugim przypadku). Moim zdaniem w tej chwili ROMB właśnie tam powinien kierować swoją reprezentację i szukać szansy. Swego czasu podobało mi się to co zapowiadał Korwin, “Niech rządzą, teki wszystkie zabierają, pod jednym warunkiem… mają zrobić dla nas TO, TO TO”. I tak należy grać i takiej partii szukać by właśnie ustawa o broni była jednym z TYCH nie do ominięcia postulatów. Ani PO ani nowoczesna Kropka nie kiwną w tej sprawie palcem to chybna jest dla Was oczywiste, wyczytać to z ich obecnej narracji mogą nawet średnio inteligentni ludzie.

  • Bartosz Skowroński

   A ja do JOW mam jedno zastrzeżenie “wojna” kampania będzie jeszcze bardziej zacięta/droga będą mogły sobie na to pozwolić największe rekiny a one wystawiając do JOW jedną osobę mają nad nią jeszcze większy bat niż teraz bo w 100% zawdzięczasz nam że tu jesteś.
   dla mnie JOW tak ale tylko razem z umową społeczną kandydat wypełnia ankietę jak będzie głosować w danych sprawach możliwe odpowiedzi TAK NIE NIEOKREŚLONY, albo POLUZOWAĆ USZCZELNIĆ coś w tym stylu.
   Za zagłosowanie niezgodnie z umową społeczną traci mandat i płaci karę w wysokości 1-2 Letnich wszystkich wypłat jakie dostaje się na sprawowanie mandatu. W sumie umowa społeczna to powinna być i teraz.

 • pecey

  Po tym jak zadałem pytanie ministrowi Macierewiczowi usłyszałem w odpowiedzi, że ABSOLUTNIE NIE ORIENTUJE SIĘ w realiach dzisiejszej ustawy:
  – broń do ochrony osobistej dostało rok temu 152 osoby! To chyba tylko ci posłowie, co dostali się do sejmu pierwszy raz
  – obrona terytorialna bez broni to kolejna mrzonka
  – porada aby czekać spokojnie kilka lat – to czysty nonsens.

  Ja wziąłem sprawy we własne ręce już prawie 2 lata temu – pozwolenie na broń do celów sportowych – 3 miesiące stażu w klubie strzeleckim, egzamin na patent, licencja PZSS, badania i wniosek (umotywowany na każdą sztukę, wykaz startów w zawodach w moim klubie – jeszcze przed patentem (literki PK – poza klasyfikacją – nie mają znaczenia, widać, że człowiek strzela – w RÓŻNYCH KONKURENCJACH – stąd i pozwolenie na różne jednostki broni). Pierwsza broń kupiona na wyprzedaży w klubie (innym) i naprawiona przez rusznikarza – po roku z tego pistoletu wystrzelałem Srebrną Odznakę Strzelecką :p

  Panie i Panowie – przestańcie narzekać, ruszcie się po pozwolenie sportowe, strzelajcie w zawodach, noście na zawody, treningi, pikniki.
  Tylko zachowajcie trzeźwość i pilnujcie broni!
  Pozdrawiam

  • Bartosz Skowroński

   jeśli minister Macierewicz absolutnie nie orientuje się w realiach dzisiejszej ustawy, sugeruje również że prezes Kaczyński również może się absolutnie nie orientować dzisiejszej sytuacji.
   Jeśli ktoś ma “dostęp” do ministra Macierewicza lub prezesa Kaczyńskiego to może spróbowałby po prostu wyjaśnić jak się sprawy mają. Że projekt ROMBu/Kukiz’15 to przy dzisiejszej ustawie nie jest jakimś rozdawnictwem broni lecz ŚCISŁĄ REGLAMENTACJĄ, pozbawioną absurdów dzisiejszej ustawy. Reglamentacja ta zaostrza niektóre aspekty obowiązującego prawa.

 • kolekcjoner1911

  Jak to mówią każdy własną miarką mierzy, a jak wygląda miarka części PiS-u, w tym Prezesa niech świadczy jego słynny tekst o tym co to on może zrobić tym swoim pistolecikiem (m. in. po tamtych wybrykach ówczesny Marszałek Sejmu zabronił posłom przynosić broń do budynku Sejmu) jak też wybryki byłego Wice Ministra SW p. Rau-a (jazda w stanie upojenia alkoholowego – miał powyżej 1,5 promila oraz użycie posiadanego przy sobie Glocka). A zgodnie z zasadą, że władza broń ma to i Prezes też ma. Swoją drogą jak to jest, że poprzednikom zarzucali brak solidarności z pozostałymi członkami Grupy Wyszechradzkiej, a sami za nic mają węgierski program budowy strzelnic czy działania Czechów. Ręce opadają , ale nie należy się poddawać bo napisane jest: “Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy kto prosi otrzymuje; kto szuka znajduje; a kołaczącemu otworzą.”

 • Andrzej Turczyn
 • Pingback: Czy na pewno mówimy o tym samym? | Andrzej Turczyn()

 • Minuteman

  Zgadzam się w całej rozciągłości. Wyrazy wdzięczności, szacunku i uznania dla Pani Natalii Nitek, to co dla nas robi nie powinno zostać zapomniane. To trochę smutne, gdy okazuje się, że tak porządna osoba wybrała sobie tak gównianą partię. Ale niestety, w tym kraju łatwo o taki błąd, niemal wszystko jest tu na niby i niemal nic nie jest takie zacne i szlachetne, na jakie wygląda.

 • Pingback: Obniżcie podatki! Kowalski & Chojecki NA ŻYWO 17.01.2017 - iTVPolska Internetowa Telewizja Polska: Nowości z Polskiego YouTube()

 • Pingback: Natalia Nitek o broni palnej specjalnie dla trybun.org.pl | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Obniżcie podatki! Kowalski & Chojecki NA ŻYWO 17.01.2017 | VidShaker()

 • Maciej Ochnik

  Artykuł właśnie o tym, co mnie w podejściu polskich polityków najbardziej wkurza. Że do czegoś nie dojrzeliśmy i na coś jesteśmy zbyt ch*wi. Nie wiem czy to taka pogarda dla siebie czy dla narodu?
  Ja swoje zdanie mam. Broni jest w Polsce w cholerę. Nie masz wsi bez przysłowiowego “mausera po dziadku partyzancie” czy “kałacha co go wujek od ruskich kupił”. Sorry, dwa razy przewaliła się przez nas IIWŚ. Niemcy mają do dziś największa szacowaną liczbę niezarejestrowanej broni. Co, my nagle jesteśmy białą plamą na tej mapie? :>
  Dopóki nie popracowałem w małych społecznościach ładnych kilka lat, nie raz poznając właściwie 100% mieszkanców danego miejsca to miałem słabe wyobrażenie. Polacy nie mają kultury użycia i obcowania z legalnie posiadaną bronią. Nie mają kultury jej użycia w warunkach wyższej konieczności, ale styczność z nią mieli zawsze, w co dzieciom dużego miasta trudno uwierzyć.
  I jak widać tych krawych wesel nie ma, jak to się kiedyś Pan Kaczyński obawiał. Dlaczego? Bo ludzie wiedzą jak poważną rzeczą jest użycie broni, ot co! Zawsze byliśmy dojrzali do jej posiadania!

 • Pingback: Amerykańska armia wybrała nowy pistolet dla żołnierzy. | Andrzej Turczyn()

 • Tomasz Stelmach

  Cytat: “Pan Prezes zwrócił uwagę na czynniki kulturowe i na to, że nie jesteśmy gotowi.”
  Co znaczy czynniki kulturowe? Że niby Polacy są dzikimi ludźmi? Że są jakoś upośledzeni w porównaniu z Niemcami, Czechami, Rosjanami czy Ukraińcami? Według mnie Kaczyński nie szanuje Polaków i obraża ich ta wypowiedzią.

 • Pingback: Hymn Polski to pieśń bojowa, a chcą zrobić z nas... | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Tytuły doniesień medialnych dowodzą, że już trwa wojna w Europie. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Zamówienie od wojska nakręca inwestycyjny boom w Fabryce Broni Łucznik. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Politycy zrezygnujcie z ochrony Biura Ochrony Rządu. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Nieufność polityków wobec Polaków oraz zupełny brak wiedzy, to główne powody braku pozytywnych zmian w prawie o broni palnej. | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Teraz jest czas na dyskusję, a nie na obrażanie. | Andrzej Turczyn()

 • Robert Kacala

  za duzo burakow i wodki w pl zeby miec bron