Duszę się w tym socjalizmie, który ciągle jest uskuteczniany w Polsce

Socjalizm to dzielne pokonywanie trudności nieznanych innym ustrojom, jak mówił Stefan Kisielewski. Miał rację! Miał rację jak nie wiem co! Socjalizm napędza problemy i dzielnie je zwalcza, nie pozwalając tym problemom ustąpić. W ten sposób stworzono przeklęty ustrój, zapewniający jak perpetuum mobile istnienie pasożytniczej kasty polityków i urzędników. Oni dzielnie z problemami walczą, zabierając nam coraz więcej i więcej wolności, praw, no i oczywiście pieniędzy. Dzielne zwalczanie przez siebie stworzonych problemów, wymaga pieniędzy wciąż więcej i więcej. Pieniędzy oczywiście cudzych.

Dla socjalistycznych polityków jesteśmy nieporadni, jesteśmy ludźmi potrzebującymi ich opieki. Ta opieka jest sprawowana na siłę, pod groźbą kary i więzienia, choćbyście tej dobrotliwej opieki nie życzyli sobie. To się nazywa odbieranie wolności pod pozornie dobrym powodem. Nie możesz żyć jak chcesz, musisz żyć jak oni chcą, bo jak wiadomo oni wiedzą więcej i lepiej od każdego z nas.

Nie ma uczciwych socjalistów. Są tylko bezduszni złodzieje, których rozum ogranicza się do pluszowej treści z głowy pluszowego Kubusia Puchatka. Kłamią, oszukują, mataczą aby uzasadnić to, że są nam do czegokolwiek potrzebni. Czasami w swoje kłamstwa szczerze wierzą. To nie sprawia, że przestają być bezdusznymi złodziejami. Tym bardziej są niebezpieczni, bo czynią zło w przekonaniu, że niosą dobre poddanym. Istnieje źródło z którego mogą czerpać prawdę, ale nie czerpią, bo tak chcą. Nie ma zatem usprawiedliwienia. Polska to podobno katolicki kraj, więc poczytajcie katolicką naukę o podatkach.

 

Najlepszym lekarstwem na socjalizm jest Biblia, z całym swoim przesłaniem. Biblia i Bóg objawiony w Biblii, a nie ta lub inna religia. Dla ogromnej większości Polaków kompletnie nieznana księga. Mamy więc co widać w Polsce co dnia. Dla każdego kto chce zacząć  odtruwać głowę od socjalizmu, zapraszam do czytania:

 

 • Pawel W

  Co racja, to racja. A prawica się kłuci i przerzuca oskarżeniami o ruskich czy amerykańskich agentach.

  • Minuteman

   I w dodatku wcale nie jest prawicą.

   • Pawel W

    Ale o kim myślisz? Bo ja o JKM, Braunie vs Chojecki, Kowalski.

    • Minuteman

     Ja myślałem o tych w mainstreamie. Tych, którzy w ogóle mają jakieś wpływy i władzę.

     Braun, JKM, Chojecki, Kowalski tudzież Kongres Nowej Prawicy, UPR czy Organizacja Monarchistów Polskich to rzeczywiście prawica, tyle tylko, że oni są, ale trochę jakby ich nie było. Bo takich przywódców jak oni, to nam niestety mieć nie wolno. Jeszcze byśmy się od tego silni zrobili i byłby z nami kłopot.

     • Pawel W

      KNP jest w sejmie, ale poparcie w ankietach na poziomi 1%, JKMa nie ma w sejmie, ale ma bardzo dobrą rozpoznawalność i kilkuprocentowe poparcie. Kowalski, to jak powszechnie “wiadomo” – oszołom i nacjonalista(oczywiście w pejoratywnym kontekście). Braun – ultrakatol, zrobi tu taliban katolicki, itp. Problem jest niestety z mediami, które tłuką tylko na okrągło tych największych. A jak zacząłem oglądać wypowiedzi Brauna na YT to proponuję on dużo więcej wolności niż rzekomo liberalna lewica! Ale mało komu chce się poświęcić czas na posłuchanie tego “oszołoma”, czy innych prawicowców.

     • vilas

      a to prawda że mało komu chce się posłuchać i poanalizować co “oszołomy” mówią,
      gorzej – czasem trzeba by sprawdzić fakty i nabyć wiedzę jakąś po analizie iluś fachowych książek, odkryć, badań ,
      a nikt nie chce studiować semestr ekonomii i historii i przerzucić 1000 stron analiz i roczników statystycznych by stwierdzić “o kurna, oszołom ma racje”,
      ja miałem kiedyś bardzo złe zdanie o Korwinie, bardzo złe,
      byłem wychowany na naiwnego człowieka co wierzy w dobro ludzi , co wierzy, że wszyscy są równi, te brednie co zachód wciska,
      potem miałem “szczęście” lub “nieszczęście” i studiowałem drugi kierunek (poza polibudą) i ten kierunek to była psychologia ewolucyjna , antropologia, socjologia – tak mocno zaocznie, na podstawie różnych książek i … niestety Korwin co do kobiet ma rację, niestety islam i XIX wiek też w pewnym zakresie ma rację a nasza cywilizacja upadnie jak “w żarcie” opisałem to pod “Berylem”

      http://trybun.org.pl/2017/01/19/wojsko-polskie-chce-kupic-58-tys-karabinkow-beryl/

      tak skończymy jak w tej bajce o roku 2100 , jeśli nie przyjdzie obudzenie,
      ale odpalam dzis wiadomości od rana i widzę niusy – protesty kobiet przeciw Trumpowi,
      chyba jednak tak skończymy, a potem znowu będzie 1000 lat niewoli i one będą walczyły o prawa, jak już wywalczą prawa i znów dostaną prawo głosu to znów 3-4 pokolenia aż doprowadzą do upadku i znów 1000 lat … i tak w kółko

      oszołomy niestety czasami mają rację, a dlatego, że mają wiedzę która nie jest popularna i nie jest popularyzowana,
      Kopernik też był oszołomem, Galileusz też,
      wszyscy w koło mówili że jest inaczej, Kopernik i Galileusz mówili że wszyscy się mylą,
      i co wyszło?

     • eeerrr

      Protestują może i słusznie bo jak wcześniej zapowiadały mleko im z piersi odeszło.Ha Ha Ha. U nas też niedawno protestowały czarne wiedzmy. Jedna chora myśl tym steruje.

     • eeerrr

      Baby rządzą chłopy błądzą!.

     • pentryt

      I jednego Rzym skazał więził i gnębił – Galileusza, a Kopernika nie zdążył z tego co pamiętam ale też się przymierzali. Oczywiście obaj wyprzedzali swoich prześladowców o epoki.
      Dzisiaj też powinien być rozdział Państwa Polskiego od instytucji Kościoła. Dlatego Braun, Jurek nie są i nie będą dobrymi kandydatami na kogokolwiek w Państwie bo zawsze jak będzie trzeba to będą klęczeć.
      Podobnie jak dzisiaj PAD, premier, prezes cały czas pokazują jak bardzo są wierzący a to chyba nie o to chodzi żeby pokazywać – z boku to wygląda trochę na takie faryzejskie przypodobanie się moherowemu elektoratowi oraz KK. I jak nie wezmą się do prawdziwej roboty (obniżenie podatków, deregulacje itp) to ludzie, elektorat 30 – 40 dzieki któremu wygrali (w moim mniemaniu ten najbardziej świadomy światopoglądowo) im pokaże czerwoną kartkę przy urnie i mohery tu nie pomogą.
      Ktoś powiedział że “Pierwej byłeś Polakiem, później katolikiem” i chciałbym żeby to obowiązywało od góry – najpierw silne państwo potem reszta a nie tu taki kardynał to a tu tamto. O ordynariatach polowych już nie wspominając.
      Z kobitkami vilas też masz rację – ostatnio mi jedna wyskoczyła z hasłem klucz “tolerancja” przy stole, to po pięciu minutach już wiedziała że nie powinna była wspominać. Wiele z nich naprawdę wierzy, że te ciapate mordy będą z nimi siedzieć w romantycznych restauracjach słuchając ich opowieści o paznokciach.
      Całe szczę są też takie jak Pani Natalia N. i to cieszy, i daje nadzieję :]

     • Mozets

      I żeby “przyłożyć” tym wstrętnym katolikom należy ciągle przypominać inkwizycję i poglądy na to czy ziemia się kręci czy słońce. Henryk VIII zakładający kościół anglikański wiedział przecież wszystko lepiej od Kopernika, który popełnił po nim plagiat. Majatki i włości po kościele katolickim bardzo się przydały temu mądremu i postępowemu władcy. Broń Boże nie zahaczać o tematy zagrożone podejrzeniami o “izmy” wszelkiego rodzaju . Antypolonizm jest jednak jak najbardziej dozwolony. Jatki z okresu “łoświecenia” nie są warte uwagi. To takie “wypadki przy pracy”. Z moherami, katabasami, katolami, ojcami, radiami i telewiyzyjami wlewającymi opium do głów mas należy się rozprawić jak najszybciej. Wtedy bedzie szczastie i dobrobyt.

     • pentryt

      Proszę nie odbierać mojego powyższego postu jako wycieczkę w stronę regulacji przez Państwo religii i KK. Jest wręcz przeciwnie. Niestety ciągłe afiszowanie się wiarą obecnych władz na które również i ja oddałem głos by nie wygrał ktoś inny doprowadza mnie do swego rodzaju odrazy. Nie do końca rozumiem tekst o dwóch religiach ale podział Polaków na dwie frakcje które wymiennie staja się gorszym sortem w zależności od tego kto wygra wybory jest dla mnie przykry ponieważ rozumiem doskonale że tylko grając wszyscy do jednej bramki wygramy.
      Czuję się patriotą – proszę w to nie wątpić. Państwowcem nawet – najpierw silna Polska, polem reszta. Antypolonizm jest mi obcy.

     • To nie leży w interesie wrogów naszej ojczyzny, Rzeczpospolitej.

     • Minuteman

      Zgadza się, ale tego też nam nie wolno zauważać. Według mainstreamu Polska nie ma wrogów (no może poza złym Putinem), tylko samych sojuszników i strategicznych partnerów.

     • Mozets

      Polską rządzi w sumie 100-200 osób. Nie są oni widoczni jako piastujący jakiekolwiek urzędy . Ale ulokowani i zakamuflowani są w różnych newralgicznych miejscach gospodarki, polityki i mediów, w kraju i za granicą. Oni za pomocą kolejnych sznurków pociągają nasz kraj w pożądanych przez kilka państw kierunkach. Mają potężne wsparcie w razwiedce miejscowej i siłach zagranicznych. W tym Unii Europejskiej,( przepoczwarzenie idei związku sowieckiego) która jest wstępem do NWO. Ale to musi przebiegać zgodnie z planem i nie na wariata. Natomiast granie wariata na szczytach urzędniczych Brukseli jest normą.

     • Mozets
   • Mozets

    Nie ma w Polsce żadnej prawicy ani lewicy . Jest zdegenerowana grupa polityczna oderwana od społeczeństwa. O wymieszanych i trudnych do sprecyzowania poglądach politycznych. Jedynie jasne poglądy mają ( obecnie nieco zakamuflowane) pachołki rosyjskie , których w Polsce od 1944 roku namnożyło się multum – są odważni, agresywni i nie boją się pokazywać swoich kaprawych obliczy na maraszach KOD-u. Nie mówię już o fachowcach czyli agentach wywiadu rosyjskiego , niemieckiego i izraelskiego , w ogromnych ilościach – ale to są profesjonaliści i trudno się na nich wykrzywiać zgodnie z żałosnym : “ukrzywdził nas wróg – jak on tak mógł”?

 • W internecie widziałem udostępniony za darmo Nowy Testament. Starego nie widziałem, a bym chętnie poczytał (w internecie). Uważam, że w wersji elektronicznej Biblia powinna być dostępna za darmo. W ten sposób mogłyby skorzystać osoby niewierzące, które nie chcą kupować Biblii ale chciałyby ją poczytać.

 • Maciej Ochnik

  Ja osobiście cierpię na awersję do wszelkiem jaści -izmów, które z definicji niemal prowadzą do jakiejś formy zniewolenia. No może poza dudeizmem i pastafarianizmem 😉
  W każdym razie mnie poraża jakość naszej polityki. Nijakość, głupota i zwykłe nawalanie się przed kamerami o byle co na jakimkolwiek tradycyjnym bastionie światopoglądowym.
  Przykład – aborcja/antykoncepsja itd. Czy przypominacie sobie jakąkolwiek RZECZOWĄ dyskusję na te tematy? Bo ja nie. Z jednej strony p***lenie o tym, że “wolność dysponowania swoim ciałem”, z drugiej p***nie o tym, że kościół i “kobieta bez nasienia choruje”. I tak jest ze wszystkim. Tą wątpliwą jakość polityki podtrzymuje skutecznie jakość mediów. Liczą się tylko igrzyska i szopka. Dlatego dopóki ktoś nie wyskoczy z pomysłem typu małżeństwa z meblami czy wysyłanie imigrantów do gazu to w takich mediach nie zaistnieje. Ogólnie wiele bym dał, za polityków prawicowych i lewicowych z czymś między nogami i między uszami. Póki co: każda mainstreamowa opcja polityczna to tylko mniejsze zło.
  A socjalizm – no wiadomo, że do gazu 😉

  • eeerrr

   Aborcje, czyjeś ciało, in vitro itd. to zasłony dymne rzeczywistych poczynań rządzących od wielu lat, taka lipa jak ptasia grypa.

   • vilas

    a ile to procent różne ugrupowania potraciły przez “Marków Jurków” i ich podejście, jak już mowa o “agentach” , to to jest “miszcz”,
    jakaś partia możne naprawic kraj, znieść korupcje, mają np. 25%
    przychodzi Marek Jurek “aborcja, zakazać wszystko, pornografia !!!” i za tydzień partia ma 12%, a potem się okazuje, że w czasie dymu o abrocję np. sprzedano jakiś bank, sprywatyzowano coś nieprawidłowo itd.

    • eeerrr

     Ci i ten, mieli zadanie do wykonania.Wykonali to, że jesteśmy podzieleni.Życie ich wykluczy i zneutralizuje, stawiajmy na młodych fachowców a nie partyjniaków-oszołomów.

     • vilas

      jeśli mieli zadanie i są agentami – to nie znikną i nie będą wykluczeni,
      tylko powrócą w mediach w najbardziej nieoczekiwanym momencie

     • eeerrr

      Nie wrócą jak nastąpi prawdziwa zmiana. Biologiczna.Chyba, jak to bywa ich potomkowie, równie głupi i beznadziejni dostaną się do żłobu. To ten czas w zmianie pokoleniowej.

     • vilas

      nie wiem, ja tam z perspektywy urzędnika widzę inaczej,
      oglądam np. stary dziennik TV z 1983, na Youtube są,
      tam jakis działacz się młody wypowiada,
      to zaraz kopiuję nazwisko i szukam w google, czasem znajduję “prezydent miasta” “dyrektor generalny …” itd.
      spotykam nagradzaną i promowaną urzędniczkę, potem się okazuje, że dziadek był oficerem MSW w 1950 roku, a tatuś ambasador w 1982,
      facet co ją wsadził na stołek też miał tatusia,
      potem zmienia się koalicja a oni w innym urzędzie na stanowiskach,
      zmienia się koalicja, oni w innym urzędzie na stanowiskach a na korytarzu spotykają obecną ekipę “cześć, cześć” i są po imieniu,

      to całe towarzystwo skądś się zna , z jakichś przyjęć, z jakichś klubów, często wszyscy razem na “politologii” “socjologii” “marketingu i zarządzaniu” byli a potem dodatkowo się okazuje, że rodzice lub dziadkowie się znają

      tych kilkunastu czy kilkudziesięciu polityków to jest tylko taka widoczna fasada góry lodowej,

      ja sie boje co innego, że za naście lat dzieci tych osób będą również dyrektorami, managerami, ministrami, sędziami, prokuratorami …
      a kolejni studenci z piątkami na indeksie ale nie mający odpowiednich rodzin będą rok szukać pracy aż w końcu pójdą do marketu lub własna działalność za średnią,
      to się niczym od czasów szlachty nie różni – pochodzenie, pochodzenie , pochodzenie,

      czasem odnoszę wrażenie, że tylko w PRL można było awansować z nikogo na kogoś bez rodziców , można było skończyć szkołę, pójść do “milicji” , po studiach i potem zostać oficerem, sędzią , dyrektorem,
      a potem to się zahamowało, bo bezrobocie i walka o miejsca pracy i potem bez rodzica (nepotyzm) nie ma bata do prac lepszych (lżejszych, o większych przychodach, dających jakieś możliwości)

     • eeerrr

      Tak jest u nas i w innych krajach w każdym zawodzie W sądzie strony procesowe, sąd, prokurator, obrońcy… są niezawiśli a po rozprawie …Człowiek jeden od drugiego jest zależny a po za tym są równi i równiejsi. Przez zazdrość nie niszcz sam siebie, obserwuj, wyciągaj wnioski z korzyścią dla siebie i Twojej rodziny.Ale nie za wszelką cenę a zwłaszcza tak aby nie krzywdzić innych.

     • vilas

      ale to wkur*** jak się uczysz, kończysz studia, miałeś piątki, stypendia naukowe a potem… rok siedzisz na bezrobociu i oferty pracy za prawie minimalną i albo wyjazd albo bieda

     • Bernard Łabno

      Szlachta, co nie?
      Tak czy siak, poza wysiłkiem własnym jest też coś takiego jak dziedzictwo, czyli suma wysiłków przodków. Mogę skonsumować cały swój wysiłek sam, albo mogę go przekazać dzieciom. Ten skumulowany wysiłek ma to do siebie, że jest jak ramię. Im większe, tym większą pracę mogę wykonać w tym samym czasie. Trzeba tu jednak wielkiej dyscypliny by nie roztrwonić dawniej wypracowanego kapitału konsumując więcej niż się samemu wytwarza.
      Nie można też się gniewać, że ludzie trzymają się razem. Większość z nas idzie do znajomych i pyta “znasz kogoś, kto mi dobrze wykonana to lub owo?”. Im zadanie bardziej skomplikowane tym bardziej liczy się osobista znajomość kontrahenta, bo tak naprawdę nie potrafimy porównywać wiarygodności nieznajomych.
      Czy dla Pana jest ważne kogo zatrudnia piekarz, który panu wypieka chleb, syna czy kogoś innego? Myślę że liczy się efekt. Bezlitośnie wybierzemy produkt, który najlepiej zaspokoi nasze potrzeby, na ogół ignorując kodeks moralny, którym posługuje się producent.
      Panie, kim my jesteśmy, że wybieramy to bagno, tani spektakl, pozostawiając na półce wolność.

     • Pawel W

      Chyba masz rację, bo jak tylko plan “Nowoczesna” i “KOD” nie wypaliły, to wybudzono z hibernacji pana Olechowskiego, współzałożyciela PO!

     • vilas

      co ciekawe ten człowiek jeździł jako jeden z niewielu na spotkania Bilderberg Club,
      to bardzo ciekawe się robi , człowiek o którym w mediach cisza, zakłada partię co ma wsparcie mediów, sam spotyka się z największymi szychami świata …

     • smalec

      A teraz mówi się o reaktywacji Frasyniuka na lidera KODomitów.

     • vilas

      a tu też są ciekawe plotki, że PKP rozwalono bo on miał firmy transportowe TIR – takie ploty na polibudzie słyszałem naście lat temu bo kierunek miałem z koleją pokrewny

  • Mozets

   Maciej Ochnik pisze:
   ///Dlatego dopóki ktoś nie wyskoczy z pomysłem typu małżeństwa z meblami ….///
   ************************************************
   Istotnie chłopy z chłopami chcą produkować dzieci i brać ślub w welonach. Z kozą także . Świat stacza się w odmęty absurdu – bo konsumpcjonizm, libertynizm i postbolszewizm ( w wydaniu Łunii Jewropiejskoj) lasuje wielu ludziom mózgi . Inni zaś cynicznie i planowo tym sterują w celu doprowadzenia do NWO.( banksterzy).
   Anegdota:
   Przychodzi klient do sex-shopu i zwraca dmuchaną kobietę z plastiku.
   Sprzedawca pyta czy była złej jakości, schodziło powietrze, czy inne wady zaistniały.
   Klient ze smutnym wyrazem twarzy oświadcza :
   “JUŻ JEJ NIE KOCHAM”…

 • eeerrr

  Marian Kowalski to typ przywódcy, ma charyzmę i miał posłuch u swoich, widać dla kogoś był bardzo grożny, to go zneutralizowano.Obejrzyjcie jego stare wystąpienia.Porwał by naród za sobą-Wódz !

  • Kazimierz Jodkowski

   Obecnie tez sensownie mowi. Mnie sie zdaje, ze gdy znamy kogos, kto jest w porzadku, jak Marian Kowalski, to powinnismy sie skupiac dookola niego. Na pewno stworzy jakies ugrupowanie przed nastepnymi wyborami. Mam wrazenie, ze teraz on stawia na rozrzucone po calym kraju kluby Idz Pod Prad, z ktorych potem cos utworzy.

   • Andrzej Turczyn

    Ja mam nadzieję, że coś z tego będzie.

   • eeerrr

    Zawsze sensowniei szczerze mówił i robił, nigdy nie owijał brudu w opakowanie.Jego wypowiedzi docierały do wielu i wiele osób było za nim.Co teraz będzie ?.Czeka jego i nie tylko, ciężka praca w pozyskiwaniu elektoratu.

   • Olgino4You

    Ze skupieniem wokół Kowalskiego jest jeden problem.Indywidualnie można popierać,jednak jako “gun lobby” ( ;> ) to trzeba ostrożnie i nie ograniczać się do niego,bo to woda na młyn lewaków co zaczną bredzić,że to chodzi o uzbrojenie “tych kibolskich faszystuffff” z ONR XD .Lewacy oczywiście to niereformowalne i niebezpieczne i tak gadziny,ale strata części liberalnych światopoglądowo niezdecydowanych i to co mogą zrobić “niezwykle przychylne media” sugeruje,by nie przesadzać i w tą stronę.

  • Olgino4You

   Jeśli chodzi o sejm, to sam się zneutralizował najpierw próbując się dogadywać z Kukizem, a potem odchodząc,bo jego kumple z RN nie dostawali wszędzie 1 na liście i kwękając,że przez Kukiza zrezygnowali z zbierania własnych podpisów. W Biblii jest “po owocach ich poznacie” – i owoce u Kowalskiego widać – fatalne.Próba dogadania się z Kukizem tylko dla korzyści RN i odejście w stylu obrażonej narzeczonej.Był to trochę cios w plecy dla Kukiza przed wyborami.
   Może nie taki,jak w przypadku Korwina na debacie prezydenckiej – ale jednak.
   A wbijanie ludziom grającym do tej samej bramki noża w plecy czuć 17.9.1939.

   Ponadto: nawet patrząc z perspektywy czysto pragmatycznej,wręcz cynicznej:Nie będzie wojownika z kogoś,kto boi się pobrudzić sobie rączki g0vvnem czy krvvią (tu przenośnia: bo w Sejmie być mógł,a to że w tej kadencji jego ludzie by nie weszli to trudno – na wojnie i w polityce czasem poświęca się i swoich.Od Kukiza potem i tak by odejść mógł,jeśli by chciał grać tylko do bramki RN). I dodatkowo żaden to “wódz” czy przywódca,który nawet nie potrafi przewidzieć najgorszego i zapobiec temu przed czasem (bo mogli awaryjnie zbierać podpisy i pod samodzielny start).

   • Pawel W

    A czy ci narodowcy nie dostali się w końcu do sejmu wraz z Kukizem, jak miało to miejsce w przypadku KNP? Kukiz z Korwinem i wszystkimi narodowcami razem mieli szansę na bycie 3 siłą w parlamencie. Zobaczymy, co będzie za 2,5 roku. Ja tym razem, jak nic się nie zmieni, pewnie zagłosuję na K’15 zamiast na JKM.

    • vilas

     głosuj tak by Twój głos nie zmarnował się poniżej progu

     • Olgino4You

      To jest akurat bzdura – głosować należy jak się chce,tak jak dyktuje serce i rozum – a nie na “mniejsze zło”.

     • Pawel W

      Niestety, ale głosując na partię, która nie przekroczy progu, traci się ten głos tak, jakby się nie poszło na wybory. Poza tym wkurza mnie już ten brak sukcesów JKM w dostaniu się do parlamentu, a “odszczepieńcom” z KNP udało się. Więc koalicja z K’15 była dobrym zagraniem, a K’15 zdobywa coraz więcej poparcia nie wchodząc w te dziecinne przepychanki “poważnych” partii.

    • Olgino4You

     Pozostali się dostali,Kowalski odwalił niestety cyrk w stylu obrażonej panienki przed wyborami,ze względu na układ list wyborczych.O tym mówię:
     https://www.youtube.com/watch?v=8K21DBUlarg – od 1:48 do 3:30.

   • eeerrr

    Wiele racji, był taktykiem na poziomie środowiska do którego dotychczas należał ale nie posiadał wiedzy strategicznej w dążeniu do celu.Za pewnie honor, obraza o miejsca były tu dla niego zabójcze, zagrał bez sprawdzenia i przegrał. Miał złych doradców, może ich nie słuchał a może celowo puścili go na boczny tor. Priorytetem jego było dla dobra ruchu dostać się do sejmu.Na pewno to cios nie tak jak dla Kukiza jak dla narodowców. Myślę, że nie znamy tych morderczych rozgrywek do końca, wszystkiego nie wiedzą też gracze, tak i tyle na ile jest to im potrzebne, wie ten kto rozdaje. Jest on człowiekiem ze wschodu zapewne obce i nierycerskie są dla niego postacie jak F.U./zapewne ma to w genach/.Teraz jak “dostał” zapewne będzie lepszy od Franka, tylko czy dostanie od życia jeszcze jedną szansę?. Ps. a może Franek i tamci brali zabieg żabki Fugu !

    • Olgino4You

     “Na pewno to cios nie tak jak dla Kukiza jak dla narodowców” – martwego nie można już zabić.Bo RN bez wejścia do K’15 nawet szans na 5% nie miał. Wybory prezydenckie jasno na to wskazywały. Robiąc zamieszanie przed wyborami choćby mógł ująć K’15 ułamek procenta przynajmniej,a to przekłada się na miejsca w sejmie.

     Co do honoru – takie zagrywki jakie opisałem powyżej to co jak co ale honorowe nie są. (W dodatku ta była też strategicznym przestrzeleniem sobie obu kolan z włożeniem lufy do ust i pociągnięciem za spust)

     ” Jest on człowiekiem ze wschodu zapewne obce i nierycerskie są dla niego postacie jak F.U.” – ja też jestem ze wschodniej Polski,ale przez te moje 30 lat życia się jednak czegoś nauczyłem.Na własnej skórze niestety.Zwłaszcza tego,że niestety “rycerski” znaczy zwykle pokonany przez tych mniej uczciwych itd.Poza tym, ja to bym widział chętniej władzę bardziej w rękach zwykłych ludzi,a nie kolejnej partii rządzonej przez kolejnego wodza,nawet jeśli to Kowalski.

 • Do tej całej naszej sytuacji polskiej znowu pasuje jak ulał powiedzenie: “Miałeś, chamie, złoty róg”…
  Zdaje się, że najbliżej tego złotego rogu byli Polacy gdzieś około 1989 roku. Niestety wielka, historyczna szansa została zaprzepaszczona.

  • eeerrr

   Chytrych chamów w kraju jest wielu a róg jest tylko jeden.Jak ktoś co zna historię to wie, że ch… byli pragmatyczni ale nie zawsze patrioci, nieczęsto dane im było być u władzy po za nielicznymi wyjątkami.Każdy ma w sobie ten gen pochodzenia.

   • Mozets

    Kto się worem urodził – neseserem nie będzie .

 • vilas
  • eeerrr

   Nie żartuj to poważny przypadek, tej w zielonym to macica spadła z haka.

   • vilas

    no a ja znam taki przypadek z jednej z prac,
    jest tam pani co bardzo ale to bardzo przeżywa Trybunał Konstytucyjny,
    też jakieś ataki dostaje mówiąc o PiS i Kaczyńskim,
    ale “zabawny” ma sposób “logicznego” “myślenia” (cytaty):
    “jak można głosować na PiS, Kaczyński to kurd***, żadna kobieta nie zechce krasnala “(co mnie szczególnie boli bo sam jestem niskiego wzrostu i wiele razy dano mi to do zrozumienia ze strony kobiet )
    następnie “no to stary kawaler bez żony co żyje z kotem, jak można głosować na takiego”
    więc ją pytam “no a czemu go żadna nie chce”
    odpowiedź “bo to kurdupel”
    no to mówię to czemu Kaczyński i PiS jest zły na co ona “bo jak może rządzić ktoś kto nie ma żony i żyje z kotem, to chore, powinni od władzy odsunąć”
    no logika piękna, i za chwilę kobieta mówi peany pochwalne na rzecz 500+ i gada wiele rzeczy które są w programie PiS – ale głosuje na PO 😀
    PiS jest zły i nie ma prawa rządzić bo Kaczyński jest niskiego wzrostu,
    jak studiowałem zaocznie dodatkowo psychologię to się naczytałem o tym:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Atrakcyjno%C5%9B%C4%87_fizyczna

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Atrakcyjno%C5%9B%C4%87_fizyczna#Wp.C5.82yw_wygl.C4.85du_na_przypisywane_cechy_.28atrybucj.C4.99.29

    tak naprawdę to jest to co reprezentuje sobą wiele kobiet, są one bardzo aktywne wyborczo potem , są za sprowadzaniem uchodźców, są przeciw broni bo jeszcze jakiś “okularnik” ofiara przestępstwa odstrzeli napakowanego przystojnego dresa

    żyjemy tak naprawdę jako zwierzęta kierujące się instynktami , nauka to wie, ktoś kiedyś wymyślił wiarę by nas odzwierzęcić, ale wracamy do jaskiń (mentalnie) , tyle że obecne jaskinie mają klimatyzacje i plazmowe ekrany, ale to nadal epoka kamienia łupanego i walka zwierząt i samice dające temu co maczugą przywali (islam, dresy)

    • eeerrr

     Powiedz koleżance,że ci niscy to z dolnych półek brali jak Bóg dawał /takie są zasady magazynowania w/g wagi i gabarytów/.
     Co do teorii atrakcyjności to tak tylko na chwilę, spontanicznie ale nie do końca już na dłuższe życie.Kobieta kieruje się też instynktem w doborze samca /tak jak zwierzęta/ wybierając takiego, który zapewni jej i potomstwu przeżycie.Takie są prawa natury. Muslimy, dla nich jak myślą to będzie przygoda ale się sromotnie zawiodą, poznają swoje przeznaczenie.Nie wszystkie te wyzwolone wiedzą, że ich miejsce to burdel /dla atrakcyjnych/ a dla pozostałych jako niewiernych ś……. . Tamci to oficjalnie głoszą. Ale o zgrozo moja i moich kolegów nie chcą uczyć się w posługiwaniu bronią palną.Liczą na załatwienie spraw z tamtymi w stary instynktowny sposób.

     • vilas

      to zależy od wieku i stanu cyklu menstruacyjnego 😉
      20 latki nie myślą o stabilizacji i dzieciach,
      ale 20 latki mogą za chwilę zacząć rodzić opalone dzieci

      a burdel i śmierć dla femininazistek … nie zrozumie ten kto myśli hormonami, gorzej że jak np. ja szedłem na marszu przeciw islamizacji (ten co w Warszawie był chyba 6 luty 2015 czy 2016 , już nie pamiętam, ta duża demonstracja)
      to nas było wielu … nie nas było wiele, wielu – 99% faceci
      po drugiej stronie grupa niewielka, tam paru facetów było – znane twarze z Krytyki Politycznej, a reszta ? no pć przeciwna

      wiesz jak się kończy randka gdy powiesz, że nie jesteś tolerancyjny ? no kończy się szybko

     • Pawel W

      I to one z nas drwią, że myślimy ch….em 😛

     • vilas

      czytałem o eksperymencie dotyczącym tego przypisywania cech, był taki eksperyment, że kobietom pokazywano zdjęcia przystojniaków i potem tego faceta widziały przez sekundę , a potem one mówiły o jego zaletach duchowych, inteligencji , oczytaniu…
      dowcip polega na tym, że one z nimi słowa nie zamieniły,
      ale racjonalizowały wybieranie przystojniaka przypisując mu cechy charakteru za które rzekomo polubiły
      wiadomo że po sekundzie nie poznasz, że ktoś jest oczytany, zwłaszcza jak nie zamienisz słowa,
      a czemu znowu o tym mówię ?
      a psycholożki 😉 ile to psycholożek mamy
      a kto bada nas na broń ? no ilu facetów spotkaliście na testach ? większość psycholożek to psycholożki a nie psychologowie 😉
      znów temat broni

      i potem działaczki partii które krzyczą itd.
      to naprawdę się wszystko wokół biologii mocno obraca

      broń ma jeszcze jedną “negatywną” cechę, zakłóca porzadek jaskiniowy

     • eeerrr

      Koleżanka psycholog, powiedziała mi kiedyś, że te osoby, które mają problemy w rodzinie w życiu, myślą jak skończą studia o kierunku psychologii to je na pewno rozwiążą.I tu jest odpowiedz dlaczego one są psy….. .

     • vilas

      to nie w tym problem,
      popęd zagłusza obiektywny osąd – są badania na to,
      ja też nie potrafiłbym sądzić sprawy gdzie z jednej strony mam gołą modelkę a z drugiej tłustego wieloryba,
      nie potrafiłbym być obiektywny

     • eeerrr

      Odpowiem Ci co byś nie wybrał , wieloryba czy kobietę to i tak z wyboru będziesz niezadowolony:
      Kobieta, będziesz może zaspokojony sek… ale głodny.
      Wieloryb, będziesz syty ale niezaspokojony.
      Tu nie ma wyboru albo, albo, należy wybrać jedno i drugie.
      A w przypadku tego forum: Boga, Broń i Życie, albo nas i najbliższych czeka ś…., nie ma innej alternatywy.

     • vilas

      i dlatego wygrywająca kultura ma poligamię 😉 hehe

     • eeerrr

      Ja już mam trzech synów może to 1/3 planu pokonania tamtych.Do broni i obrony się garną. Jak Kargul oswajam ich z żelastwem od dziecka,potrafią rozpoznać wroga.

     • vilas

      ja jestem na etapie że dopiero dorobiłem się mieszkania własnego parę miesięcy temu i zacząłem rozglądać za taką co by chciała dziecko (bo ktoś inny woli karierę i podróże i zwiedzanie świata) i … jest problem z warszawiankami

     • Pawel W

      Bo Warszawianki i przyjezdne nastawione są na karierę. 1 dziecko ewentualnie, góra 2. A jesteśmy w takim dołku, że trzeba by 300% normy wyrobić. Dla nas to pestka, dla kobiety to jednak ciężka praca ta ciąża.

     • vilas

      ale dziecko z nowoczesnym, tolerancyjnym, hipsterem z korpo 😉 conajwyżej i takim co nie dotyka broni , z takim co będzie razem płakał na komedii romantycznej , ale wygląda na pakera (co za niespójność),
      czyli napakowany wrażliwiec ubrany w garnitur-rurki mający full kasy i razem chodzący na kebaba i latte , rozmawiający o modzie, uważający że trzeba pomagać uchodźcom … żal peel
      oczywiście on ma pomagać w pieluchach i gotowaniu :/
      odwrócenie ról tradycyjnych skutkuje upadkiem,
      przeciwna nam kultura się nie przejmuje i robi co uważa za słuszne i … wygrywają
      jak to eeerrr napisał – czyli my się boimy mówić rzeczy które oni robią,
      my się boimy powiedzieć kobiecie “urodź mi dziecko, ja będę chodził na strzelnicę, ty ugotuj obiad, pozmywaj”
      ona się obrazi
      a oni po prostu tak robią i egzekwują to z całą brutalnością i wygrywają liczbowo populacją , u nich nie ma miejsca na “boli mnie głowa, jestem zmęczona”
      wtedy lecą kamienie, kwas , nóż
      a my sobie siedzimy wkurzeni bo chcemy mieć dziecko i obiad na stole i móc czas poświęcić np. na treningi lub oburzamy się na “Korwina” za to że to mówi otwarcie

     • Pawel W

      No cóż. Ale jak “nieposłusznej” kobiecie “przyłożysz”, aby sprowadzić ją do “pionu”, to poklasku raczej nie znajdziesz. Śniadzi nie mają z tym problemu. Leją swoje kobiety równo i się nie przejmują – nikomu nie przyjdzie pomyśleć, żeby takiemu zwrócić uwagę. Żona dostaje baty – najwyraźniej zasłużyła. My jesteśmy pod butem i też za bardzo nie chcemy wchodzić w taki małżeński układ, jaki proponuje nam obecna zachodnia cywilizacja.
      Widziałem ciekawe analizy na YT, chyba na PragerU, ale nie mogę teraz znaleźć. W zastępstwie proponuję ten filmik:
      https://www.youtube.com/watch?v=OFpYj0E-yb4

     • vilas

      z dzieciństwa pamiętam jak wujek dał karabinek plastikowy zabawkę a matka (chyba moja jest feministką) wyrzuciła na śmieci, że ona sobie nie życzy zabawek w kształcie broni itd.
      to samo było gdy dostałem makietę samolotu odrzutowego (wiesz co to w PRL dla dziecka było , jak nie było zabawek a dostałem świetny model MIG 21 z plexi od oficera lotnictwa), za to misiów miałem pełno pluszowych, do teatru byłem prowadzany nonstop, do opery, na sporty walki mi nie pozwalała i chodziłem samemu jak już zarabiałem,
      takie społeczeństwo mamy w europie ,
      kłótnie w domu gdy sąsiad (policjant) pożyczył mi wiatrówkę CO2 itd.
      w szkole chyba to samo było – pędzenie nas do teatru, opery, a nie interesowała nas opera ale chcieliśmy z klasą do muzeum wojska na czołgi popatrzeć

     • eeerrr

      Musisz uzależnić kobietę od siebie tak jak u tamtych- ludów koczowniczych, zapewnić jej ochronę, byt, opiekę, mieć ja..!
      Jest takie powiedzenie, łatwiej upilnować worek pcheł niż jedną kobietę.

     • vilas

      nasza kultura ma problem, nasza cywilizacja ma problem,
      broń jest elementem który – jeśli jest posiadany bardziej masowo – może być zamrażarką kultury , hamulcem “postepu”,
      dlatego tak to zwalczaja,
      bo jest istotny procent tradycjonalistów i konserwatystów w społeczeństwie (nie chodzi o prawicę, ale ogólnie o pewne wartości jak własność, pracowanie a nie zasiłki, dziecko, mąż i żona i podział obowiązków, wielopokoleniowa więź, rodzina jako najważniejsze), ta część społeczeństwa nawet jak nie garnie się do strzelectwa, to popiera po cichu strzelectwo w sensie “dobrze, że chłopaki jakieś trenują”,
      ta część społeczeństwa jest tym, czego elity EU nie mogą znieść,
      stąd to wszystko się zamyka w jeden logiczny ciąg , połączony zespół różnych Z POZORU rzeczy,
      rodzina, karabin, tradycja, feminizm, naród, historia, bezpieczeństwo, własność, pistolet, imigranci, rodzenie dzieci, popęd seksualny, prawa grup społecznych , religia itd.
      te z pozoru odrębne elementy tak naprawdę tworzą układankę która się jakoś trzyma i tworzy narody, kraje, tradycje różne, obszary religijne ,
      a każdy kraj, naród, obszar religijny jest tym, co tworzy grupę,
      a grupę jest ciężko pokonać,
      więc lepiej dla elit EU żeby było rozbicie
      bo jak to mawiają księża na ślubach “jedną gałązkę łatwo jest złamać, po kolei łatwo jest złamać każdą gałęź, ale gałęzie połączone razem nie sposób jest złamać naraz”

     • eeerrr

      Broń nie jest zamrażarką kultury i postępu a po za tym to się zgadzamy. Na pewno będzie z Ciebie dobry ojciec i wychowasz dzieci na patriotów.Kobiety reagują histerycznie na samo wspomnienie o broni jak też tematy podobne.Z natury to one są pacyfistyczne tak ich wyposażyła natura. Jak były by wojowniczkami,ludzkość by nie istniała.Amazonki, Joanna Dark itd. Kobiety używają i lubią kosmetyki, ile taka jeszcze nadrze się na Ciebie jak się dowie, że kupiłeś coś związane z bronią.Mów jej wtedy, że biżuterią mężczyzny jest broń a kosmetykami zapach spalonego prochu i smaru.

     • vilas

      ok , broń sama nie jest,
      broń powszechna w ręku konserwatystów – jest , bo wtedy władza ponadnarodowa już tak nie poszaleje

     • eeerrr

      Jak nie wierzysz to przypnij klamkę do pasa lub pod pachę a zobaczysz efekt. Obnoś się dyskretnie. Ja widziałem te ich zniewalające spojrzenia. Z nimi zdecydowanie aż do skutku. Może to beznadziejne głupie ale większość to kury zapatrzone w barwne pióra koguta.

     • Lichy1987

      Od 12.01.2016 mam mieszkanie własne-plany te same 😉
      Na szczęście w Świętokrzyskim kobiety normalniejsze:
      Dzieci- ojej,ale małe bobo! Chcę takie!
      Broń- ojej, ciekawe (na razie tylko biała)
      Zwiedzanie świata-część tak.

     • vilas

      no to dobrze 🙂
      ja w połowie roku kupiłem trzydzieści kilka metrów, potem jazdy z ekipami remontowymi żyjącymi z 500+ (skończą się sądami) i niedawno zamieszkałem , a kupiłem własne (wcześniej 7 lat wynajmowałem) żeby S1 wstawić,
      bo ani matka u niej na meldunku (zameldowanie u matki a wynajem gdzie indziej) ani właścicielka mieszkania które wynajmowaliśmy z dziewczyną – nie godziła się na wstawienie S1
      więc musiałem kupic własne mieszkanie by móc wstawić S1, eh
      dziewczyna to krzywo na S1 patrzy, oj krzywo “a po co Ci to, a wiesz, za ile można Egipt zwiedzić albo Maroko”

     • Lichy1987

      U mnie też jest (jeszcze) meldunek na dom matki, ale już niedługo.
      Choć gdybym miał broń to by problemów nie robiła, moja broń biała dalej u niej jest (większa część), a palnej nie mam jeszcze.
      Mój kolega jak go żona takimi bzdurami pacyfistycznymi wnerwiała to jej powiedział: “spier***am stąd” i się zwinął do mnie w piątek i cały weekend piliśmy. Od tamtej pory dała sobie spokój z wycieczkami o wycieczkach w dalekie strony,jak chce to niech sobie jedzie.
      A w jakim klubie jesteś zapisany? Masz sportową czy inną?

     • vilas

      akurat znam gościa co wiatrówkę CO2 Bajkał musiał sprzedać bo żona w ciąży i histerii dostała, że “dziecko sie zabije”,
      gość tłumaczył, że można wiatrówkę w szafce zamknąć, że to wiatrówka a nie broń… nic nie pomogło
      ale zbyt ładna du** i w ciąży więc nie rozwiódł się,

      a ja jestem kolekcjonerem stąd popieram ROMB bo chcę przez prawo być traktowany na równi ze sportowcami – czyli noszenie

     • Lichy1987

      U mnie matka powiesiła wiatrówkę na ścianie, bo ładna.
      Moje miecze też chciała,ale one są do użytku.
      O widzisz,kolekcjonerską byłbym zainteresowany (ochrony osobistej przede wszystkim). Informacje jak te pozwolenie można uzyskać gdzie można by znaleźć?

     • eeerrr

      Ona więcej wyda na szminkę, puder i Ci nie powie.Nie otwieraj się do końca.Znam takie z racji wyk.zawodu, które i to nie jedna męża sprzedały.Potem jak po ptokach, płaczą, przepraszają.

     • vilas

      a jeszcze istotna rzecz – abyśmy wygrali i przetrwali musimy się mnożyć, mieć dzieci !
      i ,.. i tu zaczyna się zong
      coraz więcej naszych kobiet nie chce mieć dzieci,
      w tym czasie młode coraz częściej wzdychają do każdego “opalonego genetycznie”
      potrzebujemy kobiet NIE robiących karierę, NIE nie zależnych, ale tych co będą rodzic, karmić, gotować i sprzątać żebyśmy przetrwali i wygrali, a my w tym czasie treningi, siłownia, strzelnica – jak w XIX wieku – wtedy nasza cywilizacja przetrwa , inaczej zginiemy,
      znasz mieszkanki dużych miast co by miały takie podejście ?
      jest ich kilka max kilkanaście procent

     • eeerrr

      Emancypacja, gender, lesbijki i inne tam przypadki ….. celowym działaniem aby zmniejszyć białą populację.Powiem dosadnie jak Marian K. Debile w Europie na to się nabrali.Prosto a dosadnie, diabelski plan.

     • vilas

      a przykre jest to że w innych kulturach gdyby działacze “społeczni” wyskoczyli z takimi pomysłami – jakie u nas są realizowane,
      to skończyli by albo jako niewolnice albo po prostu by było ukamieniowanie i tortury ,
      a my jako europa wzięliśmy wszystko to, za co w innej kulturze jest kara, i przegrywamy,
      mamy nadal przewagę technologii bo to my mamy wynalazców i naukę, ale kto się odważy jej użyć by zmiażdżyć drugą cywilizację ? nie wiem

     • eeerrr

      Jesteśmy spętani słowami biczami: poprawność polityczna, rasizm, antyfeminizm, nazizm, seksizm anty, anty, itp. To jest jad, który działa na nas ale nie na tamtych, są odporni bo oni go mają w sobie.

    • Mozets

     vilas : ///PiS jest zły i nie ma prawa rządzić bo Kaczyński jest niskiego wzrostu, ///
     ***********************************************
     No i właśnie co z tym fantem zrobić . Napoleon był niski, Aleksander Wielki niski,- władcy imperiów. Bruce Lee taki mały chuderlaczek a potrafiłby skopać Casiusa Clay’a. Ideologia Panowie – jest źródłem zbrodni lub czynu . Zalezy jak jest wykorzystana.

     • vilas

      nie prawda, mit,
      mit
      Napoleon miał 175, w tamtych czasach ludzie mieli po 165,
      mit o jego niskim wzroście to efekt propagandy angielskiej (wtedy był konflikt angielsko-francuski nadal żywy) i ta propaganda angielska dotarła do nas,
      kwestia jest inna – nie było wtedy telewizji, nie było mediów i całego pi-aru , socjotechniki i … głosujących kobiet ,
      naukowcy twierdzą, że wybory w USA tylko 2 razy wygrał niższy kandydat od ery kiedy TV jest

     • Mozets

      Zgadza się – Anglicy chcieli z niego zrobić tzw. “kurdupla” inaczej “konusa”, bo jak na tamte czasy Napoleon Buonaparte był człowiekiem średniego wzrostu. Jak już podajemy liczby to wygląda to następująco:

      Wzrost Napoleona – „Mały Kapral” to typowe
      dla języka francuskiego poufałe określenie.
      W tamtych czasach mierzono długość w stopach i calach.
      Kamerdyner Napoleona zmierzył jego wzrost, pięć stóp dwa cale i trzy kreski.
      Anglicy przeliczyli to później na 158 cm. Stopa angielska była jednak krótsza od francuskiej. Po francusku wzrost Napoleona wynosił więc 168,5 cm. Średni wzrost rekrutów francuskich w 1835 roku, czyli czternaście lat po śmierci Napoleona, wynosił 165 cm.
      Trudno więc uznać za prawdziwe stwierdzenie, że Napoleon prowadził wojny jako psychologiczną kompensację małego wzrostu. Tak zwany „kompleks Napoleona” to wymysł. Podobno Napoleon otaczał się ludźmi wyższymi od siebie, żeby wyglądać skromniej. Jednak samo zjawisko nadrabiania niskiego wzrostu wygórowanymi ambicjami jest prawdziwe. Albo więc Anglicy popełnili błąd rachunkowy. Albo była to świadoma propaganda zwycięzcy nad zwyciężonym. Albo jedno i drugie. Niestety, zbyt często prawda historyczna przegrywała z propagandą. I tak zostało do dzisiaj.

    • Mozets

     Cóż – większość ludzi to durnie, ale w demokracji głos szewca z Pragi liczy się tak samo jak głos profesora filozofii. Nic na to nie poradzimy. Dlatego ja jestem za Monarchią Konstytucyjną .

 • greg

  Panie Andrzeju, pisząc Biblia miał Pan na myśli chyba stary testament 🙂

 • Zed
  • eeerrr

   Ten GOŚĆ to Fachowiec jakich mało, zęby zjadł w robocie na przodku, ponieważ jest bardzo inteligentny to wie co mówi. Glina z krwi i kości!

 • Redneck.pl

  Ale ta Ewangeliczna jest interpretowana jako poparcie kapitalizmu, a ta Katolicka jako poparcie socjalizmu. I co teraz?

 • vilas

  na marginesie

  na “fejsie” obserwuję grupę “broń palna” – widzę coraz głośniejszych przeciwników zmiany prawa, coraz więcej głosów ludzi po których widać, że są bogaci z korpo i to typowi strzelcy sportowi ze sprzętem za dziesiątki tysięcy,
  którzy potępiają to że nagle bronią się powiedzmy “prawa strona sceny politycznej” zainteresowała i że “mieszają politykę” a jak się pojawi coś o problemach zachodniej europy to “po co ludziom broń”
  chyba to “ci co powinni mieć” coraz głośniej zaczynają protestować im więcej przybywa takich posiadaczy jak my tu – co “nie powinni mieć” i pewnie bez zmian prawa nigdy byśmy nie mieli

  • Pawel W

   Jakby co, to wg.starej ustawy AirForce Texan jest bez pozwolenia, a w mniejszym kalibrze, to nawet w limicie można kupić, więc poza rejestracją nawet, a w czarną godzinę przerobić na tę właściwą moc (500-750J).

   • vilas

    wiem, ale to w grupie broń palna takie teksty

 • Mozets

  Pan Andrzej słusznie prawi o socjalizmie ( socrealizmie, komunizmie) . Gdzie się pojawi (tenże ustrój) – tam wszystkiego brakuje. Nawet jak zainstalować go na Saharze to po 5 latach zabrakłoby piasku…. Gorzej, że wiele innych ustrojów również hoduje absurdy i durnotę we wcale nie durnym celu. Np. dlaczego dentyści tak opierają się wprowadzeniu nowych znanych już technologii chroniącyh zęby przed robieniem się w nich “dziur”. Dlaczego prawnik np. nie chce wywalenia całego kodeksu karnego i cywilnego do kosza i zastąpienia ich 10 przykazaniami, prawem naturalnym , dlaczego nie produkuje się jak dawniej solidnych samochodów wytrzymujących pokolenie i przekazywanych synowi w spadku. Tylko rozsypujacych się plastikowych gówienek po 3 latach eksploatacji. Wszystko “NEW” wszystko “szybsze”, lepsze – od czego lepsze ??? Dlaczego firmy farmaceutyczne produkują “leki” w ogromnych ilościach ( i straszliwych cenach) z których wiele leków zamiast leczyć – zabija. Dlaczego lekarze tak się podśmichiwają z ludzi leczących się ziołami i chcą ich delegalizacji. Dlaczego Tesla przed wojną wynalazł przesyłanie energii bezprzewodowo i dlaczego do dzisaj buduje się potężne linie przesyłowe, tysiące ton stali. Dlaczego tak trudno jest pokonać ISIS bo są doskonale uzbrojeni – wystarczyłoby nie sprzedawać im broni. A w ogóle to dzisiejszy świat żyje z tworzenia problemów a nie ich rozwiązywania. Dlaczego ludzi w krajach cywilizowanych jest coraz mniej a urzędników(parlamentarzystów np.) coraz więcej. Dlaczego wszyscy chcą żyć z doradztwa, projektowania, a nie ma kto naprawić kranu.

  • Pawel W

   Lekarze nie podśmiechują się z ludzi leczących się ziołami, tylko homeopatią. Same założenia są tak głupie, że szkoda gadać.

 • Olgino4You

  Czy dziękowałem już Panu Panie Turczyn,że to bardzo dobrze,że zwraca Pan uwagę nie tylko na sprawę broni ale i głównego wroga środowisk strzeleckich to jest socjalistów ? Jeśli nie,to teraz dziękuję.

  Bo właśnie musimy pamiętać i nieustannie przypominać sobie – tam,w ich socjalistycznej utopii gdzie nie ma wolności osobistej dla nas,prywatnych miłośników broni palnej miejsca nie ma.I odwracając to stwierdzenie – tam gdzie mało jest dostępu do broni palnej zwykły obywatel ma bardzo mało wolności osobistej. Nie chodzi o politykę przecież czy o partie,a o dar Boży czy prawo naturalne jakim jest WOLNA WOLA !

  Odpowiedzialność bowiem wynika z tej wolności i jest oznaką dojrzałości. Nie jestem zbyt wierzący,ale jeśli jest Bóg i dał ludzią wolną wolę z jakiegoś powodu, to chyba właśnie po to byśmy stawali się bardziej odpowiedzialni, byśmy sami się zahartowali niczym stal i w ten sposób stawali się jeszcze lepsi.

 • A ja słynąłem od jednego starego Rosjanina, że najlepszym lekarstwem na socjalizm jest przeczytać “Kapitał” Marksa. Tylko jeden warunek, przeczytać ze zrozumieniem.

  @andrzejturczyn:disqus, to co w naszym codziennym doświadczeniu prezentuje wielu ludzi rzekomo czytujących Biblię, nawet i zawodowo, jakoś mnie dalece zniechęca do tej lektury.