Doda ma pozwolenie na broń.

Rok temu se.pl donosił, że Doda będzie nosiła broń w torebce, bo pozwolenie już w drodze. Doda trenowała nawet strzelnicy. Zdradziła swoim fanom, że stara się o pozwolenie na broń. Kilka dni temu Doda ujawniła

Mam pozwolenie na broń, mam prawdziwą broń w domu.

Okazuje się, że Doda boi się o swoje bezpieczeństwo. By uchronić się przed ludźmi, którzy mogą jej zagrażać, zdobyła pozwolenie na broń. Od ponad roku pasją Dody jest strzelanie do celu na strzelnicy.

Twierdzi, że to zajęcie wyjątkowo ją uspokaja. Ale relaks, który przynosi strzelanie, to niejedyny powód, by sprawić sobie broń. Doda miała w życiu wiele sytuacji, w których ktoś jej groził lub próbował zaatakować. Nie brakuje też prześladowców, którzy nachodzą ją i mogą zrobić jej krzywdę. Z bronią w zasięgu ręki Doda czuje się bezpieczniej.

(źródło se.pl)


Mój komentarz. Słuchajcie głupio powiedzieć, ale nie bardzo wiem czym się pani Doda zajmuje. Określiłbym ją jako celebrytka, skandalistka. Zupełnie nie wiem czy to sprawiedliwa ocena czy też nie. Pewne jest to, że jest znana, bo artystyczne określenie Doda od czasu do czasu obija mi się o uszy. 

Zwracam uwagę na coś na co powiedziała Doda, a co jest zupełnie oczywiste dla wszystkich tych, którzy strzelają, chodzą na strzelnicę i posiadają broń palną. Broń uspokaja. Nie jest tak, jak twierdzą przeróżni teoretycy posiadania broni, że jest coś takiego jak efekt broni sprawa, że stajemy się bardziej agresywni. Zarazem to wyznanie Dody dowodzi, że rzeczywiście ma z bronią do czynienia.

 • Paweł Gołecki

  pgolecki@gazeta.pl Odezwij się na email. Skontaktuję się z nią przez żonę i dam znać, czy jest ona zainteresowana kontaktem. Publicznie nie dam do niej nr telefonu.

  • Andrzej Turczyn

   ten email do kogo jest? a do Ciebie. 🙂

  • Zapytaj czy ma pozwolenie kolekcjonerskie i zaproponuj jej Braterstwo, jeśli jeszcze nie ma 🙂

 • PK

  Dobry pomysł. Jeśli udało by się zorganizować akcję propagującą dostęp do broni z udziałem znanych osób, które faktycznie coś ze strzelectwem mają wspólnego, a najlepiej posiadają pozwolenie na broń, to była by szansa na dotarcie do szerszej grupy odbiorców.

 • Jordan Jasiński

  Zabawię się w Sąd Administracyjny i dokonam parafrazy wielu jego orzeczeń.  Reglamentacyjny charakter ustawy o broni i amunicji ma na celu ograniczenie liczby jednostek broni w rękach osób cywilnych. Z tego powodu ustawodawca wymaga aby przedstawić ważne przesłanki motywujące posiadanie broni palnej. Stałe, realne i ponadprzeciętne zagrożenie życia, zdrowia lub mienia jest przesłanką warunkującą otrzymanie pozwolenia na broń palną do ochrony osobistej. Subiektywne odczucie wnioskodawcy nie przesądza jednak o istnieniu stałego i ponadprzeciętnego zagrożenia życia lub zdrowia. Sam fakt bycia osobą publiczną nie powoduje ponadprzeciętnego zagrożenia życia lub zdrowia, a liczba przestępstw, których ofiarami są osoby publiczne nie jest większa niż pośród ogółu społeczeństwa. Gdyby wywodzić istnienie ponadprzeciętnego zagrożenia życia lub zdrowia z samego faktu bycia osobą powszechnie znaną i rozpoznawalną każda zainteresowana osoba, która jest powszechnie rozpoznawalna uprawniona byłaby do uzyskania pozwolenia na broń, co jest w sprzeczności z reglamentacyjnym charakterem ustawy o broni i amunicji. Sam fakt otrzymywania gróźb przez wiele lat nie dowodzi istnienia stałego i realnego zagrożenia życia lub zdrowia gdyż wniskodawca nie składał zawiadomień o przestępstwach na jego szkodę, a zatem zagrożenia tego nie można uznać za realne. Z faktu zaistnienia jednokrotnego ataku na wnioskodawcę nie można wywodzić również stałości istniejącego zagrożenia, gdyż od ostatniego takiego zgłoszenia minęło X miesięcy i podobny atak nie powtórzył się. W związku z powyższym sąd uznaje za nieprawidłowe stanowisko komendanta wojewódzkiego policji w sprawie wydania pozwolenia na broń palną bojową w ilości jednej jednostki do celów ochrony osobistej.

  P.s. Ustawa jest tak napisana, aby te osoby, które broń mają, broń miały. ;-(
  P.s.2 Ja nie uważam, że Pani Rabczewska czy też Pan Dziewulski nie powinni mieć broni. tylko, że powinni ją mieć setki innych osób, które przedstawiają we wniosku podobny stan faktyczny.

  • Andrzej Turczyn

   A ja jak Dziwulski zagadnę: ustawa jest tak zrobiona, aby broń mógł mieć ten kto ma ja mieć 🙂

   • max-bit

    Aby było jak było.

 • Missing link of (r)evolution

  Hmm. Zdjęcie nie jest z ZKS przypadkiem ? Przynajmniej ta siatka oddzielająca stanowiska, która przepuszcza falę uderzeniową ze stanowiska obok wygląda podobnie. Taki strzał prosto w pysk bardzo korzystnie wpływa na rezultaty w zawodach. 😛

  Choć nie pamiętam czy na ZKS jest taka kostka…

  PS. Muszę niedługo opłacić składkę. Jeśli faktycznie ta pani chodzi na ZKS to nie wiem czy to argument za, czy przeciw 😛

  • Mozets

   Ta siatka ma wg mnie chronić sąsiada przed lecącymi łuskami z okienka wyrzutnika łusek strzelającego obok strzelca. A przed hałasem chronią ochronniki słuchu. Fala uderzeniowa to jest raczej przy hałasie czegoś solidniejszego jak trotyl, głowica jądrowa, armata czołgowa. Za moich czasów jak szkoliłem setki żołnierzyków i leżałem tuż przy nich patrząc w szkło kontrolne zamontowane na pokrywie komory zamkowej od kbkAK dostawałem tysiące strzałów prosto w prawe ucho. Wtedy nikt nawet nie wiedział o jakichś ochronnikach słuchu. Na zawodach jedynie wkładało się w uszy naboje od TT . Później już się nie dawało bo od CZAK-a 9mm nabój nie wchodził w ucho. Dzisiaj na prawe ucho prawie nie słyszę. Z kolei w Ośrodku Badawczym miałem tuż za oknem stanowiska do badań armat czołgowych. I tutaj już nie dokuczał mi tak bardzo hałas – który był straszliwy . Ale właśnie fala nadciśnienia która dosłownie “telepała” płucami i narządami wewnętrznymi klatki piersiowej. Dobrze było siedzieć przy biurku z otwartymi ustami – ale wtedy z kolei zasychało w pysku…Czasem dziennie dostawałem paręset takich uderzeń w uszy jak np. szły badania dbk ( niszczące) . Dziwię się, że jeszcze żyję. A ZUS jest zawiedziony i niepocieszony tym faktem. ;-)))

   • Missing link of (r)evolution

    Może nieprecyzyjnie się wyraziłem z tą falą uderzeniową – przez tą siatkę czuć po prostu podmuch wystrzału ze stanowiska obok – na twarzy, co potrafi “lekko” rozproszyć. Oczywiście, nie z byle kalibru, ale z centralnego zapłonu, co najmniej 9 mm. Dostałem tak po pysku kilka razy, stąd siatkę z ZKS pamiętam dobrze, zwłaszcza że w moim poprzednim klubie przegrody na stanowiskach były ze sklejki, dykty lub czegoś podobnego i efekt ten nie występował.

    • Mozets

     Wierzę. A po pewnym czasie nie będziesz zwracał uwagi na takie rzeczy. Przyzwyczaisz się. Nauczysz się nawet jak rasowy żołnierz – “patrzeć przez ogień” – czyli nigdy nie przymykać oczu w czasie strzału a obserwować cel poprzez błysk wystrzału. Trenerzy na strzelnicy mają nawet specjalną lekcję ze strzelcami , kiedy to celowo przeszkadzają w czasie konkurencji rozmowami, złośliwymi (“niby”) komentarzami, hałasami z tyłu stanowiska. Po to by uodpornić strzelca na otoczenie. Nie wolno tylko dotykać strzelca.

  • Erorch

   Na ZKSie siatki są metalowe (perforowana blacha).

  • Zed

   To jest ZKS. Z czasów gdy jeszcze nie było okien w pawilonie na osi 25m.

 • vilas

  zaniemówiłem
  ale w sumie to nie dziwne

  Andrzeju… chciałbym coś napisać ale adwokatów pani dody się obawiam

  powiem Ci Andrzeju tak… ta pani była bliską znajomą tego satanisty Nergala który podarł Biblię
  była też bliską znajomą piłkarza Majdana
  czy poglądy jej lub jej fanów są zbieżne z naszymi ?
  jak ogień i lód są zbieżne i bliskie

  • Andrzej Turczyn

   No dobra, przekonałeś mnie. Wątek skasowany.

   • vilas

    dodałem , że cytuje ” jestem metalem ale Behemotha nie słucham przez jego zachowania choć muzyka jest mi bliska, taką muzykę lubię, ale to zachowanie spowodowało, że nie słucham Behemoth”

    słucham takiej muzyki, słucham Vadera (też święci w tekstach nie są) ale nie robili takich “szoł”
    Behemoth “przegiął” swoim zachowaniem

    a ta pani jest piosenkarką, znaną wśród młodzieży, pokazuje często swoje części ciała również, była narzeczoną iluś gwiazd , w tym znanego piłkarza ,

    owszem, umie śpiewać, ale wątpię by poglądy prawicowe posiadała choć w jednym procencie,

    • Jordan Jasiński

     Z pragmatycznego punktu widzenia tym lepiej jeśli osoba, o poglądach otwarcie lewicowych będzie promowała posiadanie broni palnej.

     • vilas

      promowała czy posiadała ?
      hasło Dziewul Ci zapewne wiele mówi Szanowny Kolego

      to że celebryta ma, to że poseł ma – to wątpię by chcieli by miała chołota a nie daj boże chłota o prawicowo-tradycyjnych-konserwatywnych poglądach która tak się rozpisuje po forach i fejsie, że chce mieć

      na “fejsie” obserwuję grupę “broń palna” – widzę coraz głośniejszych przeciwników zmiany prawa, coraz więcej głosów ludzi po których widać, że są bogaci z korpo i to typowi strzelcy sportowi ze sprzętem za dziesiątki tysięcy,
      którzy potępiają to że nagle bronią się powiedzmy “prawa strona sceny politycznej” zainteresowała i że “mieszają politykę” a jak się pojawi coś o problemach zachodniej europy to “po co ludziom broń”
      chyba to “ci co powinni mieć” coraz głośniej zaczynają protestować im więcej przybywa takich posiadaczy jak my tu – co “nie powinni mieć” i pewnie bez zmian prawa nigdy byśmy nie mieli,
      temat został usunięty a więc dyskusja poleciała – ale dyskusja była “super”

      wiesz, ja podejrzewam, że jak ona by przeczytała, że my chcemy mieć broń bo chcemy móc skutecznie obronić się przed włamywaczem (eufemizm “chcemy móc zabić złodzieja jak w USA bo dla nas nasza własność jest cenniejsza niż życie bandziora” ), bo chcemy broń do obrony ojczyzny (“zabijać ludzi innej narodowości jeśli w stanie wojny wejdą na teren naszego kraju”) , bo chcemy bronić kultury jak będzie zagrożenie (“strzelać do muzułmanów co przyjdą gwałcić nam córki za 15 lat”) to wiesz jaka jest jej reakcja ?
      “nazistom się powinno zabronić” – tego się obawiam

      oczywiście żadni z nas naziści – nie czcimy ani Adolfa ani Heinricha, nie mówimy o eliminacji Słowian – bo Słowianami jesteśmy, nie mówimy o zastąpieniu Chrześcijaństwa przez kult pranordyckich neopogańskich okultystycznych bóstw (SS),
      nie jesteśmy nazistami

      ale ponieważ mówimy o obronie ojczyzny – czyli naród , teren kraju, granice jako wartość,
      ponieważ mówimy o kulturze , tradycji – znów “Biblia”, “rasa”, “tolerancja”
      to osoby żyjące od lat “w chronionych osiedlach” i spotykające się na rautach i przyjęciach i klubach dyskotek mają nas za nazistowską chołotę

      http://muzyka.onet.pl/dodzie-moga-grozic-dwa-lata-wiezienia/xn7cv

      http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/doda-w-areszcie-u-gangstera,52092.html

      czy to są nasze wartości ?

     • Mozets

      Vilas pisze : ///ludzie którzy strzelali lub użyli noża w obronie swojego mieszkania w czasie np. rabunku – siedzą///
      *****************************************************
      Za PRL-u jak ktoś zabił kogoś np. samochodem, ale nie tylko , i gdy nie był znanym bandytą, kryminalistą mógł śmiało zostać pracownikiem służby bezpieczeństwa. Akta chowano głęboko ale nie niszczono. (hak). I taki agent później mordował, kradł, niszczył ludzi – już legalnie jako bezpieka. Dzisiaj także chyba można korzystać z takiego azylu. Ostatecznie w Legii Cudzoziemskiej.

     • Olgino4You

      Ja tam młody jestem i niestety nie miałem okazji poszwejować,ale z Legią to jest problem, bo w siłach zbrojnych obcego państwa legalnie służyć nie można jak się jest Polakiem.
      No i podobno Francuzi zrobili z Legii siły specjalne obecnie,a umówmy się – większość ludzi to może załapała by się do Amerykańskich Marines ale do Sealsów czy Gromu to już nie.

      Co do służb – ja tam cieńki bolek jestem i się bym nie nadawał,ale z tego co udało mi się natrafić po internetach i nie tylko “przypadkiem” to tam chyba teraz po politycznych znajomościach biorą (choćby żona Wojtunika) i rekrutują z Policji itd.Potem co gorsza już przeszkolonych ludzi wywalają sporo po zmianie władzy. A z profesjonalizmem też chyba różnie: makbook z afery podsłuchowej, hacker z przestępczego torepublic który zdobył dane kapitana ABW, dane specjalistów departamentu I ABW w aktach afery podsłuchowej które upublicznił Stonoga,imiona operacyjnych CBA na Podkarpaciu przy okazji donosu do Burego (imion operacyjni nie zmieniają,żeby w razie spotkania kogoś znajomego podczas operacji nie było wtopy) to rzeczy o jakich wiem,a pewnie jest tego więcej.

     • Erorch

      Chodzi o normalizacje broni. Doda mająca pozwolenie i mówiąca pozytywnie o broni jest krokiem w tym kierunku, więc reszta nie ma znaczenia.

     • vilas

      ale niech mówi o dostępie 😉
      w sumie lepiej że ona sę chwali niż jak politycy co cicho siedzą a potem się od znajomego dowiaduję, że cytuję “co szósty w PSL, co ósmy w SLD”

   • vilas
  • Maciej Ochnik

   No właśnie. Była :]

   • vilas

    bo ją rzucił on a nie ona

  • Mozets

   Patrząc na Dorotę Rabczewską okiem instruktora strzelectwa myślę ,że ona nadaje się do strzelectwa. I do posługiwania się bronią. Jest taka trochę “chłopowata” i gdyby to nie było trochę nieadekwatne – powiedziałbym, że ma j…a. Jest opanowana i wie czego chce. A że nie jest wiotka i słodka jak blondyneczka – to dobrze. Że ordynarna – to już trudno się mówi.Zresztą ona jest oszukaną blondynką, tlenioną . Również z moich doświadczeń wynika ,że ludzie o zielonych lub brązowych ( +kombinacje tych 2 kolorów) oczach są najlepszymi strzelcami. Prawdziwa blondynka zawsze ma niebieskie oczy. Strzelectwo uczy odpowiedzialności , opanowania, wysiłku, cierpliwości itp. cech. To dobra szkoła dla dziewcząt – kobiet również. Co do satanizmu ( bo black metal to muzyka satanistyczna z założenia – która ma walczyć z wiarą katolicką szczególnie) tej muzyki nie powinno się słuchać będąc człowiekiem wierzącym. Jest zresztą straszna, przygnębiająca i niszczy psychikę, szczególnie ludzi młodych. Niesie podprogowe , ukryte treści zachęcające do przemocy, zbrodni.

 • Maciej Ochnik

  Panie Andrzeju, niech Pan nie będzie taki nieśmiały 😉

 • radekgo

  No to nie powinna jej nosić w torebce tylko zgodnie z ustawa sami wiecie gdzie.

 • Ale w jakim celu Doda otrzymała pozwolenie?

  • max-bit

   Pewnie Sportowe Specjalne do ochrony Celebryctwa.

   • Sportowe chyba nie jest do obrony, a w każdym razie lepiej sportowego do obrony nie używać.

    • max-bit

     Nie załapałeś to był ZARCIK 🙂

    • Karol Wysocki

     A to niby czemu? Obronę konieczną reguluje inna ustawa niż uobia i jest w niej napisane wyraźnie, że do obrony konieczniej można użyć wszelkich dostępnych w danym momencie narzędzi (broń sportowa również jest takim narzędziem). Najważniejsze by udowodnić przed sądem, że to była obrona konieczna. Nawet mając pozwolenie do ochrony osobistej w razie jej użycia będzie się trzeba gęsto tłumaczyć czy aby na pewno była to obrona koniecznia, jeżeli sąd uzna inaczej to przynajmniej zawiasy i utrata uprawnień murowane.

 • max-bit

  Panie Andrzeju taki przykład chyba nie jest dobrym przykładem.
  Nie będę sie wywnętrzał …. każdy coś tu czuje jakiś dziwny dymek ….a nawet nie miły zapaszek.
  Jak bym tej Pani nie dał pozwolenia nawet na wśród-dzidzie już o dzidziu nie wspominając, a tym bardziej o broni palnej .
  Jeśli będzie Pan taki przykłady dawał za przykład to …. nic z tego dobrego nie będzie.

  • vilas

   ja bym tej pani dał pozwolenie takie jak każdy inny może mieć po zdaniu egzaminów odpowiednich takich jak każdy i oczywiście po odpowiednich orzeczeniach lekarskich

   a co do przykładów – dobry przykład, niech ludzie widzą, że broń to nie tylko “faszyści” 😀

   • max-bit

    Sam dałeś kilka przykładów … powyżej
    I choćby przykład jak ta Pani odwiedzała jakiegoś Pana co to spędzał, życie raczej nie na wolności.
    I uważasz żę takiej osobie należy się broń (całkowicie pomijam tu powody dlaczego się z tym Panem spotykała)
    Po za tym to nie jedyne jak sam zaważyłeś “wydarzenie” w życiu tej Pani.
    No przepraszam.
    Jeśli ta Pani z powodu takiego życia czuje się zagrożona to proszę ma kasę niech sobie zatrudni ochroniarza.
    Jak widać …. u nas są całkowicie odmienne zasady no cóż …. dlatego jest jak jest …..

    A tym czasem polecam nowe “Ucho….”

    • vilas

     ale prawo równe wobec wszystkich powinno być takie, że okej – niech zda sobie na kolekcjonera, na sportowca,
     oczywiście psychiatra, psycholog, wywiad dzielnicowego , jeśli dzielnicowy powie, że np. pani koleguje się z jego “obiektami zainteresowania” to może wydać negatywną opinię,
     niech sobie uzyska pozwolenie na takiej zasadzie jak inna osoba fizyczna i obywatel tego kraju,
     jeśli ma tak ogromne zagrożenie, to rozumiem, że świadkiem koronnym jest a goście których wsypała chodzą po wolności bo nie udało się ich ująć,
     albo codziennie ktoś do jej drzwi się dobija z siekierą w ręku

     no kurna nasze państwo nic dodać nic ująć,
     potem temat piosenkarza Ryszarda R, ponoć nic się nie stało , kolejne przykłady aktor Bogusław L, zapewne krzywdzące opinie dziennikarzy – ciekaw jestem czy ich pozwał bo wypisywali o strzelaniu na wiwat w stanie upojenia w miejscu nie będącym strzelnicą (sala przyjęcia)

     • max-bit

      No to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.

    • Mozets

     Panowie – bądźmy dżentelmenami – nie wypominajmy kobietom , że spały z tym czy z tamtym – bo nie będą później chciały z NAMI spać.
     I portal o broni zamieni się w “pudelek” i magiel. Z kobietami lepiej nie zaczynać – coś o tym wiem…

  • Ivan

   Doda, Dioda czy inna Kłoda. Pisząc “Jak bym tej Pani nie dał pozwolenia” nie różnisz się niczym od milicji i komuchów (uznaniowość), a to już poważna hipokryzja…

   Każdy kto spełnia zupełnie podstawowe kryteria musi mieć pełne prawo do posiadania broni (i oczywiście powinien mieć pełne prawo do posiadania jej w celach obrony osobistej, ale to u nas oczywiście mrzonka).

   Natomiast, jeśli dostała pozwolenie na broń do obrony własnej (o czym nie wiemy), to oczywiście jest to sprawa znajomości – i kolejny skandal. Bo wiadomo, że dla każdego szarego jest to niemożliwe.

   • max-bit

    Ja bym jej nie dał nie dlatego że nie bo nie tylko wystarczy trochę poczytać no i pomyśleć.
    Ktoś tam coś pisał o jakimś wyroku ? ( o ile to prawda )

 • PK

  Panowie – sam SE jako źródło wiedzy należy traktować z przymrużeniem oka, ale pomijając to:
  Piszą, że “czuje się zagrożona”, nie wiemy natomiast jakie pozwolenie uzyskała. Jeśli do ochrony, i tylko dla tego, że ona to ona, to oczywiście negatywne. Jeśli natomiast uzyskała na “normalnych” (jakkolwiek śmiesznie to brzmi w naszej rzeczywistości) zasadach, jak każdy przeciętny zjadacz chleba teoretycznie może, to nie wiem skąd ten krzyk? Bo zakładam, że testy przeszła i egzamin zdała.
  Druga, ciekawa według mnie, informacja w tym krótkim tekście to to, że Pani Doda rzeczywiście strzela, a nie tylko ma bo “jej się należy”. Według mnie już samo to odróżnia ją od większości tzw. “elit”, które dostają pozwolenia za to, że są. Większość z nich, gdy już przyjdzie na strzelnicę, to wyjmuje pistolet z pudełka i pyta “co ja mam z tym zrobić?”.
  I na podstawie tej drugiej obserwacji wnioskuję, że istnieje szansa na to, że Pani Doda była by skłonna poprzeć akcję promującą posiadanie broni. Oczywiście mogę się mylić, ale zapytać nie zaszkodzi.

  • Andrzej Kacprzyk

   Jak nabardziej jest to osoba publicznie rozpoznawalna jak czytam jest możliwość kontaktu więc na początek może krótki wywiad dla trybun.org.pl Nie szukajmy na siłę wrogów , może warto najpierw poznać czyjeś poglądy.

  • Mozets

   Panowie, ja myślę, że gdybyśmy byli takim facetem co przystawia pieczątki na zewoleniu o broń – to gdyby przyszła do nas Dorotka po piecuntke na pewno byśmy się z nią dogadali a nawet zrobili jej dokształcające darmowe 4 godziny szkolenia.Nawet od pólnocy do 4 rano. Co Panowie na to?

 • vilas

  czytam komentarze na fejsie
  kobiety uważają że broń do ochrony dostają ludzie co są zagrożeni, szczególnie zagrożeni są celebryci, a dobrze jak policja ogranicza
  bosz

  • Missing link of (r)evolution

   Uff. Dobrze że ja mam broń, tak samo jak Doda (z tym że sporo dłużej) więc przynajmniej od tej strony kompleks mnie nie uwiera. Pozostaje niższe IQ, ale mnie przynajmniej na teście nikt nie podpowiadał. 😉

   • vilas

    http://www.pudelek.pl/artykul/103812/doda_dostala_pozwolenie_na_bron_wiesz_ilu_jest_stalkerow/#
    stalkerów nie masz
    złośliwi twierdza, że “monolit groźniejszy od stalkerów” (chodzi o grę Stalker i obozy walczące w tej grze)
    może IQ masz niższe, ale nie bierzesz “od czasu do czasu” narkotyków, nie wdajesz się w bijatyki z kelnerami w restauracjach

    • Missing link of (r)evolution

     Stalkerem to ja sam byłem. W grze oczywiście. A Monolit faktycznie groźny, bo przejmuje kontrolę nad umysłem i zmienia w hoplofopa. A Mózgozwęglacz jeszcze gorszy. 😉

     Natomiast co do tych narkotyków, to śmieszna sprawa. Przeczytałem na szybko rozporządzenie ministra zdrowia odnośnie badań na broń i wychodzi na to że czynnikiem wykluczającym jest tylko nabawienie się zaburzeń psychicznych i zachowania spowodowane używaniem substancji psychoaktywnych. Czyli (jak sądzę) pozwolenia na broń z tego tytułu nie odstanie tylko wieloletni ćpun ze słabym organizmem. Tak więc panna Rabczewska (czy jej inna koleżanka po fachu) nawet jeśli od czasu do czasu wciągnie sobie kreskę, nawet wzdłuż schodów od dzwonnicy to o ile nie nabawi się jakichś objawów, które mógłby wychwycić któryś z lekarzy czy to po wywiadzie, czy to po badaniu, to przez sito badań spokojnie przejdzie. A w czasie wywiadu do ankiety (gdzie pada pytanie o substancje psychoaktywne) może spokojnie nakłamać i co jej ktoś udowodni ? Pozostaje tylko obywatelski donos tam gdzie trzeba (wraz z załączonymi cytatami o kokainie) i wtedy być może powtórne skierowanie na badania. Oczyma wyobraźni już widzę jak policja na taki donos reaguje….

     • Mozets

      Ćpuna i alkoholika nawet amator rozpozna na pierwszy rzut oka.

  • Mozets

   vilas pisze : ///a faceci co się wkurzają to są zakompleksieni///
   **************************************************************
   Racja – większość dzisiejszych strachliwych, znerwicowanych, chimerowatych facetów, bez odwagi, honoru, godności nie dorasta do pięt Dorotce Rabczewskiej. To często nie ich wina, a wychowania na takich lalusiów i potakiwaczy. Wazeliniarzy i d…. włazów. Tchórzy i palantów. Dlatego jak najszybciej trzeba przywrócić służbę wojskową, by chłopcy mogli stawać się mężczyznami – jeśli tato ich tego nie nauczył. I nie wydawać wtedy zezwoleń na broń – tym którzy unikali wojska bo “bronią się brzydzą i są pacyfistami”…
   trep kpt. Mozets.

 • quba_83

  Na FB na grupach ROMB i BROŃ PALNA pod wklejonym postem z powyższą informacją masa komentarzy. Wiele jest takich, co sugeruje, że Doda dostałą pozwolenie uznaniowo, kopiła je sobie, a w ogóle to akurat ona to niezrównoważona jest i nie powinna mieć broni.
  I tutaj też kilka osób próbuje przekonać pana Turczyna że Doda jest złym przykładem promowania strzelectwa.
  I ja napisałem komentarz. Przeczytajcie i pomyślcie – dajcie znać czy mam rację czy się mylę.
  Treść komentarza: “Jak czytam wasze komentarze, to śmierdzi hipokryzją na kilometr. To jest grupa strzelców i miłośników broni palnej, której głównym zadaniem jest popularyzacja strzelectwa i idei poszerzenia dostępu do broni. Puki co, przepisy mamy jakie mamy i wg nich zdobywa się pozwolenia. Pani Dorota na pewno musiała przejść ścieżkę administracyjną, odbyć badania lekarskie i zdać egzaminy aby pozwolenie na broń uzyskać.
  Powinno to powodować w was słowa zachwytu i poparcia. HURA – kolejny obywatel swoją osobą zasilił społeczność strzelecką!!
  A tu?!?! Tragedia, bo przecież ktoś taki jak Doda nie powinien i tak dalej… No skąd to się bierze? Zastanówcie się kim jesteście jako grupa i co promujecie ?? Czy faktycznie rozpowszechnienie dostępu do broni, na równych zasadach prawnych dla wszystkich obywateli, tak aby takie Dody, lisy, biedronie, wasi lewaccy sąsiedzi, geje, narodowcy, zwolennicy Pisu i KODu, i innych ugrupowań politycznych, księża i prostytutki … dosłownie wszyscy, mogli posiadać broń na równych jasnych zasadach? Czy chcecie być elitarną grupą posiadaczy i miłośników broni, ale taka Doda to już mieć nie powinna….? I kto jej w ogóle kwity wydał?!?!
  HIPOKRYZJA!!!”

  • Zeta

   “Zastanówcie się kim jesteście jako grupa i co promujecie ??”

   Promują Chojeckiego:

   https://www.youtube.com/watch?v=sP92dD29jaw

   Ten gość został pozytywnie zweryfikowany przez psychiatrów 🙂

   • quba_83

    No i Ty kolego też się zastanów nad sobą. Po co mi tu wrzucasz tego pastora?? Chociaż nie zgadzam się z jego poglądami, to w ogóle mi ten człowiek nie przeszkadza. Jeśli nie jest przestępcą i nie stanowi swoją osobą zagrożenia dla siebie ani otoczenia, to dlaczego nie miałby mieć pozwolenia na broń. W czym pan Chojecki jest gorszy od Ciebie , ode mnie czy od Dody??
    Mamy tu promować prawo do posiadania broni na zdrowych zasadach dla WSZYSTKICH. Skończcie z tym szufladkowaniem ludzi. Każdy ma prawo do życia, każdy. I każdy powinien mieć prawo tego życia bronić.

    • vilas

     i z tym się zgadzam i nie powinno być uznaniowości dzięki której np. posłowie, bogaci biznesmani, wysokiej rangi urzędnicy, celebryci, gwiazdy, oficerowie służb , sędziowie coś dostają poza kolejnością i uznaniowo tam gdzie inni nie

   • Mozets

    Pan Chojecki z pewnością nie jest człowiekiem ułomnym psychicznie i intelektualnie. To inteligentny człowiek , który do swojej pracy zaprzęgnął ideologię. To jego sprawa. Ja jestem na to odporny. “Wykłady” pana Chojeckiego są tylko (dla mnie) trochę zbyt agresywne ( z powodu naginania tejże ideologii) . Ale w końcu jestem byłym trepem i nie powinienem być taki “delikatny”. Z kolei jeden krytyk ewolucjonizmu pyta: “czy potężny cyklon przechodzący nad równie potężnym złomowiskiem w stanie Arkansas jest w stanie złożyć z tego złomu – 1000 km dalej – Boeinga 777. Bo dlaczego nie??? ;-)))

   • Mozets

    Pastor Chojecki pomylił się z powołaniem – winien być kabareciarzem i komikiem. I papież jest jego ciągłym zmartwieniem . Jak kamień w sandale.

 • Erorch

  Widzę po komantarzach, że budzi to jakieś niezrozumiałe kontrowersje.

  “Dostała pozwolenie do ochrony po znajomości”:

  Gdzie jest na to dowód? Nawet jak tak się stało (zakładając, że nie złamano prawa), sposób w jaki policja wydaje pozwolenia do ochrony osobistej, jest raczej winną policji a nie Dody.

  Dodatkowo trzeba pamiętać, że celebryci odpowiedzialnie posiadający broń przyczyniają się do jej normalizacji, co (chyba) jest jest celem środowisk strzeleckich.

  “Źle się prowadzi, więc nie powinna mieć broń”:

  CO? Więc warunkiem do posiadania broni powinny jakieś arbitralne standardy moralne? Pomijajac, że kto mieczem wojuje ten od miecza ginie, to jest to zarówno nie zgodne z konstytuacją jak i z prawami człowieka. Osoby które popierają tego typu rozwiązanie praktycznie nie różnią się od komunistów.

  • vilas

   tu ktoś napisał że jakiś wyrok miała ,
   http://www.se.pl/rozrywka/gwiazdy/doda-narkotyki-od-czasu-do-czasu_400548.html
   http://www.pudelek.pl/artykul/67003/doda_biore_narkotyki_od_czasu_do_czasu/
   tu mówi że od czasu do czasu narkotyki zażywa
   i teraz taka sprawa
   chcemy mieć broń by bronić się przed np. bandytą
   idziemy na policje i mówimy “chce broń do ochrony” policja mówi “nie”
   przychodzi ktoś kto odwiedza gangstera w więzieniu, kto podobno “od czasu do czasu” zażywa narkotyki i mówi “chce broń” a policja mówi “no okej”

   jak do cholery z tymi pozwoleniami w tym kraju?
   pijany piosenkarz z bronią – nic sie nie stało
   aktor na jakiejś imprezie po pijaku strzela na wiwat (poza strzelnicą) – nic się nie stało

   co by było jak ja bym wziął pistolet i po pijaku strzelał na imprezie na wiwat ?
   już bym nie miał zezwolenia i siedział
   jaką opinię by mi dała lekarz jakbym powiedział, że od czasu do czasu biorę narkotyki ? negat

   • Erorch

    Z tymi narkotykami to może brała a może nie, celebryci “””czasem””” gadają od rzeczy. A nawet jak brała, to może była to marycha albo po pewnym czasie przestała. Za dużo jest niewiadomych, żeby coś jednoznacznie stwierdzić.

    To co opisujesz to są problemy systemowe wynikające z uznaniowości policji i stosunku “elyt” do prawa oraz prawa do “elyt”. Z tą konkretną sytuacją mają mało wspólnego.

 • marwin

  Skoro strzela od roku i jak czytam, często bywa na strzelnicy, to powinna zmienić instruktora. Bo obecny, zamiast patrzeć na ręce i uchwyt broni, pewnie gapi się wyłącznie na tyłek.
  Szkoda, że Doda nie zdobywała pozwolenia tak jak prawa jazdy, w towarzystwie kamer. Może kilka osób by się zainspirowało.

  • Mozets

   Ja tam jako trener i instruktor potrafiłem widzieć na strzelnicy wszystko – i zachowanie strzelców i odchyłki od normy bezpieczeństwa i sytuację na wałach, nieprawidłowości postawy, zacięcia broni. A na zgrabny tyłeczek także zdarzało mi się spojrzeć. ( Dyskretnie). Podzielność uwagi.

  • Martin Berg

   A skad ty to wiesz, jestes jej obecnym instruktorem ? 🙂

   • marwin

    Nie Ale chciałbym;)
    Widzę natomiast jak trzyma bron.

    • Mozets

     Dokładnie na zdjęciu nie widać. Ale sposób trzymania broni oburącz (combat) jest poprawny. Może kciuk lewej dłoni trochę za wysoko i przy ruchu zamka do tyłu może ocierać. Jednak to zdjęcie jest pozowane i można sobie darować takie niuanse. Ogólnie postawa OK. I Dorotka akurat tutaj sympatycznie wygląda. Jak prawdziwy strzelec. Mniej sympatycznie wyglądała jak pokazała 4 litery Prezydentowi RP. Co było na pewno zaplanowane i dostała za to bez wątpienia solidną kasę od opozycji i razwiedki.