Zasady działania UE w sprawie lex Bieńkowska.

Dzisiaj z rana na Facebook Rafał Kawalec podsumował zasady działania Unii Europejskiej:

Dzisiaj głosowanie w komisji PE nad dyrektywą w sprawie zmiany dyrektywy w sprawie kontroli nabywania i posiadania broni palnej, tzw. lex Bieńkowska. Rafał bez wątpienia bezbłędnie zdiagnozował sytuację. Zaczynam nabierać przekonania, że bolszewicka Rosja była ostoja demokracji w zestawieniu z tym komunistycznym wynalazkiem Spinellego, jakim jest uwielbiana przez socjalistów Unia Europejska.

Bezradność – to chyba najlepsze słowo, które opisuje to co myślą racjonalni ludzie patrząc na poczynania w Parlamencie Europejskim. W Europie komunistyczne zwyczaje postępują, w USA Trump deklaruje oddanie wolności Amerykanom.

Potrzebny jest nam w Polsce taki Trump, bo Europa zdaje się jest nieuleczalnie chora.

 

 • Maciej Ochnik

  Bezsilność to paskudne uczucie. Może nie rozdzieram szat [i jadaczki] jak opętane baby w US, ale wesół dziś nie jestem. Mozna liczyć na cud. Hmm… nagle objawi się charyzmatyczny przywódca, który stworzy alternatywę dla POPIS-u? A może jednak UE upadnie w tym czasie? Na pewno warto będzie zapamiętać kto dziś podniesie rękę.
  Z drugiej strony, ludzie sobie zawsze radzą jeżeli chcą.
  Są przepisy ogólnie ignorowane przez ogół społeczeństwa, np obowiązek meldunku.
  Parafrazując łysego klasyka: kto będzie chciał mieć broń to będzie ją miał.

 • Mariusz Iti

  Myślenie o Eu jako o monolicie chyba już nie ma sensu. Różnice miedzy wschodem i zachodem, północą i południem pogłębiają się z każda chwilą. Z lex (idiot)Bieńkowska należy walczyć i trzeba, ale ja mam wrażenie , że to ślepa uliczka. I tak to uchwalą. Trzeba będzie napierać aby polski rząd wdrożył to jako ‘martwy przepis’. Albo zignorował. Mimo wszystko. Zresztą większą wiarę pokładam obecnie w rządach Czech i Węgier. W sumie najlepsze rozwiązanie to byłoby jakby niezwłocznie Polska wypowiedziała Czechom wojnę a potem równie niezwłocznie, natychmiast się poddała i przyłączyła do Czech. Może w końcu mielibyśmy pro-obywatelski rząd.

 • vilas

  jakbym parę lat temu napisał “największym złem jest unia europejska” to dostałbym łatkę oszołoma od każdego,
  dziś coraz więcej osób to zaczyna widzieć, choć nadal w środowisku “szczeleckim” są tacy co na ROMB i Andrzeja plują (co widać na fejsie, ilu i jakich przeciwników mają zmiany przepisów, powiem tak… ludzie ze służb, prezesi klubów, jakieś nowobogackie korpo co “broń” traktują jako przejściowe chwilowe hobby bo mogą pokazać, że mają zabawkę za 15 tysięcy której inni nie mają, dla nich z bronią nie wiąże się nic więcej poza ceną i bajerem w korpo-dziale, jak broni zakażą, oni się nie przejmą, to gitary kupią i zostaną gitarzystami bo moda na “luszczanki z dużym obiektywem” to już minęła w korpo, wiem bo byłem moderatorem na forum fotograficznym jednym i pamiętam ten boom gdzie każdy pytał o “lustrzankę za 5 tysięcy” nie wiedząc o co wogóle chodzi w aparatach, ale aparat miał być za 5 tysięcy i robic portrety modowe)

  dziś mogę śmiało mówić – największym złem jest EU – i dziś nie dostanę komentarzy, że głupoty gadam i oszołom, nie tutaj , i nawet na części innych for / stron – też ludzie zaczynają widzieć że coś ostro jest nie tak (środowiska nie związane ze strzelectwem, ale ludzie widzą islamizację, boją się zamachów i widzą jak EU to wspiera i forsuje i dusi sprzeciw)

  EU zaczyna być PRLem

  są kraje zachodnie gdzie postulowano takie zmiany prawa, aby krytyka imigracji , krytyka innych religii niż Chrześcijaństwo była penalizowana,
  były już naloty w paru krajach na “neonazistów” , a mówiąc inaczej – na zachodzie już były przypadki wyroków za poglądy polityczne , czyli no powrót do komuny

  jak naście lat temu moja rodzina głosowała przeciw EU i jak o tym mówiłem, to była jedna łatka “niewykształceni mochery” – no nie wiem czy niewykształceni bo u mnie w rodzinie każdy ma magistra lub mgr inż, nie mam w rodzinie osób co nie ukończyły studiów , więc “niewykształceni” to zarzut debilny, mocheryzm też bo ateistów trochę w rodzinie jest,
  ja głosowałem przeciw wejściu do EU w 2003
  wtedy 22.5% głosowało przeciw,
  nie byli to debilni mocherzy, nie były to modlące sie babcie z wykształceniem podstawowym,
  byli to inżynierowie, informatycy (mój ś.p. wujek był zastępcą dyrektora działu technicznego w pewnej fabryce, inżynier konstruktor, moi bracia cioteczni to informatycy, sieciowcy, robiący w zabezpieczeniach sieci i zarabiający po 7 tysięcy, kolejny brat cioteczny jest chirurgiem , lekarzem)
  trudno to nazwać debilnymi babciami mocherowymi

  na chwilę obecną nie ma większego zagrożenia wolności niż EU

  • PK

   Prawda, a śmiem nawet twierdzić, że to ci “mniej inteligentni” (bo o wykształceniu obecnie nie ma co mówić, wyższe wykształcenie przestało być wyznacznikiem czegokolwiek w mojej opinii) głosowali “za”. Oczywiście nie tylko, ale myślę, że była to znaczna część. A to dla tego, że dali się łatwo przekonać mediom, które w tamtym czasie piały jaka to ta unia jest cudowna, a jak ktoś śmiał podnieść jakieś wątpliwości był natychmiast uciszany. I o ile wtedy można było się zastanawiać, czy zyski związane z przystąpieniem do tego tworu przeważają nad stratami, to obecnie Unia skręca coraz bardziej w niewłaściwym kierunku.

  • Jarek Lew

   W momencie akcesji do UE nie wiem czy dla PL to nie było najlepsze posunięcie.
   Prawo z PRL dość szybko uległo polepszeniu, trochę stanowisk zostało wyczyszczonych, wszystkie zmiany w kierunku normalności postępowały szybciej.
   Czy moglibyśmy postąpić tak jak Szwajcaria? Raczej nie wyszłoby to nam na dobre, natomiast każda umowa powinna być cały czas analizowana i jeżeli okazuję się że przynosi więcej szkód niż pożytków to trzeba ją zmienić.
   To że teraz wygrał PIS, nie znaczy że to będzie najlepsze rozwiązanie na 100 lat..
   Niestety w naszym przypadku łatwiej przeanalizować czarny scenariusz i robić wszystko żeby nie zaistniał.

 • PK

  Europosłowie nie wiedzą, co będą głosować. Nie muszą – mają przyjąć wszystko co wymyśli KE jako prawdę objawioną. Smutne to, ale prawdziwe. A podejrzewam, że nawet gdyby wszystko było jawne, dostępne itd., to i tak mało który by się chociażby z dokumentem zapoznał, a innych źródeł (jak opinia FU) nie szukał by prawie nikt. A szukali by ci, którzy już teraz mają negatywną opinię o tym projekcie. O pędzie posłów do wiedzy doskonale świadczy wykład “Wpływ ustawy o dostępie do broni na poziom bezpieczeństwa obywateli”, którego właśnie słucham – uczestników jest dosłownie kilku. To w Polsce, ale jestem przekonany, że doskonale przedstawia to sytuację również w parlamencie europejskim.

 • eeerrr

  Boję się, że przez to ogólne rozbrojenie, które jest elementem ogólnoświatowego planu lewaków, komunistów /NWO/ a bierze w nim świadomie lub częściowo nieświadomie komisarz Bieńkowska może doprowadzić do nieobliczalnego i nie do opanowania zamętu na świecie a któreś z mocarstw światowych w ostateczności przystąpi do realizacji projektu Sacharowa.Spełnią się przepowiednie mistyków i mistyczek takich jak naszego rodaka Klimuszki,Niemki Teresy Neumann, Niemca Ihrlmeiera, włocha padre Pio. https://www.youtube.com/watch?v=oMv2oyL9A24
  https://www.youtube.com/watch?v=e7C-RT2apQg
  Daleki jestem od histerii lub dewocji ale ?

  • Nie należy zapominać o tak wyśmiewanych jako teoria spiskowa, Illuminati. Według tej koncepcji politycy, nawet ci u tzw. szczytu władzy, są jedynie dobrze opłacanymi marionetkami, co poniektórzy z zarezerwowanym miejscem w super schronie przeciwatomowym pozwalającym przeżyć wiele lat.

 • THUMPS UP

  Kilka dni temu napisałem komentarz do jednego z artykułów o tej tematyce. Pisząc, że jeśli chodzi o tzw. Euro parlament to znając skład tegoż parlamentu w tej kwestii stoimy na raczej przegranej pozycji. Warto się zastanowić jakie należy podjąć kroki prawne po przyjęciu tej dyrektywy. Czy ktoś ma jakieś pomysły. Należy pamiętać co powiedział Junker ”to jest krok milowy”, a to oznacza, że za jakiś czas pojawi się nowa dyrektywa o zmianie dyrektyw całkowicie zakazująca posiadania broni przez cywilów.

  • kolekcjoner1911

   Wtedy zostaną nam już tylko tradycyjne gazrurki albo sztachety 😛

   • vilas

    “wtedy ruszą ahmedy”
    miało się zrymować 😉
    ale jakoś wtedy zacznie być coraz “ciekawiej” , będą kolejne zamachy i kolejne propozycje zwiększenia kontroli państw, zwiększenia władzy służb, uprawnień służb,
    w służbach wzrośnie nepotyzm i zarobki,

    • Policji też palną broń zabiorą. Nie wiem czy w Eurokołchozie już nie zabierają. Członkowie nowego pseudowojska OT przecież też mają być de facto pozbawieni broni.

     • vilas

      chyba w Norwegii (nie EU) niedawno zabrali i w rajchu chyba od paru lat tylko 1 magazynek mogą mieć

      a zauważ jeszcze jedno – brytole w referendum powiedzieli “niet” eurokołchozowi a ich sąd najwyższiejszy powiedział “ale bez zgody parlamentu wała, nie ma exitu”

 • Jarek Lew

  Rosja była o tyle lepsza że użyła argumentu siły i zawsze jakiś znaczny % społeczeństwa się buntował.
  Z EU jest o tyle nieciekawie że sami chcieliśmy marchewki i nie widzieliśmy kija z drugiej strony.
  Część osób już się przebudziła i zdaje sobie sprawę że nie jest tak różowo, ale wiedzieć a przyznać się do błędu to dwie różne sprawy…

  Ja mogę otwarcie napisać że byłem na 101% za UE gdy wchodziliśmy, a teraz uważam że powinniśmy szukać innej alternatywy. Niestety politycy nie popełniają błędów i idą w zaparte drogą nad przepaścią.

 • Lichy1987

  Niedługo chyba trzeba będzie oddzielne państwo założyć. Kto się pisze? :/

 • Erorch

  Chcą zabrać całą samopowtarzalną, czy tylko “karabiny szturmowe”?

 • KrzysH

  Hmm patrząc na: http://www.emeeting.europarl.europa.eu/committees/agenda/201701/IMCO, wygląda jakby głosowanie miało odbyć się jutro. Z dokumentacji wynika, że: pod kategorię A podpadną broń długa przerobiona z automatycznej na półautomat. Broń której magazynek i komora nabojowa pomieszczą razem więcej niż 11 sztuk amunicji, broń krótka z magazynkiem i komorą powyżej 21 sztuk. Broń długa którą można skrócić, lub jest krótsza niż 60 cm. W kategorii B pojawił się ciekawy zapis: 4. Semi-automatic long firearms whose loading device and chamber can together hold more than three rounds in the case of rimfire firearms and more than three but fewer than twelve rounds in the case of centrefire firearms. Nie rozumiem go, według niego w B jest broń dluga centralnego zapłonu która może pomieścić 12 nabojów. Czyli o jeden więcej niż w A. Strasznie popieprzyli tą dyrektywę. Pod B będzie też podchodzić broń długa bocznego zapłonu bez ograniczeń pojemnościowych, nie może być przerobiona z automatycznej. Zwolnienia dla sportowców do używania broni z kategorii A, czyli takiej która może mieć przykładowo 30 sztuk nabojów w magazynku, będzie wyglądało centralnie jak u nas broń na pozwolenie sportowe czyli: przynależność do klubu, badania psychiatryczne i lekarskie, stosowna licencja stosownej organizacji zrzeszającej strzelców sportowych. Dla Polaków w sumie nie zmienia się nic. Ale widać tam rączkę tfuBieńkowskiej, przeniosła na chama zapisy z polskiego, złego, prawa. I to jest pewnie to “porozumienie” o którym mówiła Vicky Ford. Pewnie tfuBieńkowska powiedziała, że u nas “działa” to czemu ma w całej Europie nie działać… I Vicky głupiutka i nie mająca już siły do głupszej połknęła jak pelikan.

  • kolekcjoner1911

   W ramach poprawek dopuścili do posiadania broni z A dla członków organizacji pro wojskowych czyli w naszych realiach np. LOK, a LOK prowadzi przecież też kluby strzeleckie więc wystarczy przynależność do klubu i masz dyrektywę “w głębokim poważaniu”

  • eeerrr

   Z babami i w tym przypadku ustawy może być tak jak w filmie “Złoto dezerterów”, miały giwery w rękach ochroniarki w banku i może by zatrzymały rabusiów ale żadna wcześniej nie dała komendy” Ładuj”. Pewnie będzie jak zwykle pośmiewisko z tego co Unia z siebie wydaliła. Lecz nam nie do śmiechu, dla nas to być albo nie być.

 • KrzysH

  Kompromis został przegłosowany: za 25, przeciw 9, wstrzymało się 2. Chciałbym mieć nadzieje, że jeszcze się uda to cofnąć, ale głosowanie na posiedzeniu plenarnym jest, moim zdaniem, tylko kwestią formalności, jeżeli patrzeć na rozkład sił w parlamencie. Można liczyć ewentualnie na dużą absencje socjalistów i pełną obsadę Posłów będących przeciwko. Głosowanie plenarne jest zaplanowane na marzec. Może jeszcze uda mi się kupić coś na starych zasadach bo po głosowaniu państwa będą miały 15 miesięcy na wprowadzenie do swojego prawa dyrektywy. Tylko czemu ten patent tak idzie i idzie i dojść nie może :D.

 • Paweł

  kochani, czy ktoś jest w stanie klarownie, w punktach wyłożyć co ta dyrektywa zmienia u sportowców, bo już trudno mi się zorientować?…

 • Pingback: UE zaostrza przepisy w sprawie broni palnej. | Andrzej Turczyn()