Zapisuję słowa Morawieckiego czarnymi jak diabelska smoła literami.

Wszystkie młode rodziny z dziećmi proszę: wróćcie do nas; to będzie dobre dla Polski, a niekoniecznie złe dla Wielkiej Brytanii.

Mateusz Morawiecki

Czy mógłby ktoś przekazać panu wicepremierowi Morawieckiemu, że nie istnieje mechanizm społeczny przemieszczenia się ludzi do krajów socjalistycznych, z wysokim fiskalizmem, nie charakteryzujących się wysokim stopniem osobistej wolności. Duże grupy społeczne nie przemieszczają się z większej wolności do większego ucisku.

Historia ludzkości obserwuje mechanizm dokładnie odwrotny. Ludzie nadmiernie drenowani podatkami, niewoleni, uciekają do wolności. Tak, potrafią porzucić ojczyznę w poszukiwaniu godnego życia i wolności. Ludzie zawsze uciekają z większego ucisku do większej wolności.

W zasadzie cała historia ludzkości dowodzi istnienia takiego zjawiska społecznego, a najwspanialszym przykładem są Stany Zjednoczone. Ludzie uciekali na tamten kontynent nie oczekując opieki socjalnej, zasiłków, programów z +,  socjalnych mieszkań, które zdaniem pewnego polskiego polityka są oznaką wolności i postępu naszej cywilizacji. Ludzie uciekali bo szukali tam życia, wolności i swobody ubiegania się o szczęście. Polacy jadą w obce kraje, bo w Polsce nie ma, a gdzieś jest więcej przestrzeni do godnego życia, wolności i swobody ubiegania się o szczęście.

To nie polityk z tej czy innej socjalistycznej partii zdefiniuje Polakowi godne życie. Czym jest wolność, tego nie definiują w ludzkich sercach politycy, to samo się w sercu rodzi. Czym jest nadmierny fiskalizm, tego też nie jest w stanie pojąć żaden oferujący rodakom socjal polityk. Te definicje są wpisane w ludzkie serca i sumienie, nie mając nic wspólnego z programami socjalnego wsparcia Polaków. Na swój socjalizm możecie zwabić albo nierobów, albo jeszcze większych biedaków niż są nimi Polacy. Niestety politycy redystrybuujący cudze dobra, zubażających Polaków lub nie pozwalający się im bogacić, nigdy tego nie zaakceptują.

Zapisuję słowa Morawieckiego czarnymi jak diabelska smoła literami, a na koniec kadencji PiSu sprawdzimy ilu Polaków wróciło do Ojczyzny. Brak masowych powrotów Polaków do Polski będzie rzeczywistym obrazem klęski PiSu, zawiedzionych nadziei i dalszego niewolenia Polski przez pysznych i bezgranicznie głupich polityków. Głupcy, Polacy nie wrócą do Polski dla dobra Polski, bo Polska to Polacy. Dla dobra Polski jest to aby Polacy mogli się bogacić. Polska to Polacy, dla dobra Polski nie jest, aby Morawiecki i inni politycy mogli nas rabować podatkami! W zamian oferując jako jałmużnę socjalizm.

 

 • Daniel Małysz

  Hmm … kwestie ekonomiczne są tu bezdyskusyjne i tylko ktoś obłąkany by tu wracał w momencie gdy ma sensowną pracę w UK, bo tam jest po prostu inny standard życia i za przeciętną pensję sporo można. U nas za przeciętną pensję trudno wyżyć jednej osobie. Ale jako kolekcjoner broni … w życiu bym w tej chwili z Polski na zachód nie wyjechał, a szczególnie do UK, gdzie w tej kwestii panuje komunizm pełną gębą. Nie byłbym tu taki pewny czy tam faktycznie panuje większa “wolność osobista” …

  • Matt

   AT w ogóle odpłynął już w tym poście na ocean absurdu. Najwięcej Polaków (poza USA, ale to głównie stara emigracja) jest w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Irlandii, Francji, Holandii, Belgii, Norwegii, Szwecji, Danii (kolejność przypadkowa). Socjal na socjalu i socjalem pogania!
   Przypominam, że jednym z argumentów UKIP przeciwko emigrantom z Europy Wschodniej był fakt wyłudzania przez Polaków ZASIŁKÓW na dzieci, które zostały w kraju.
   O wolności np. w Niemczech czy Norwegii też można by dyskutować. No tak, ale najważniejsze są pukawki, a np. fakt, że rodzinom odbiera się dzieci, to już pikuś.

   • vilas

    kolego szanowny
    tak, pukawki, bo jak naród by miał masowo pukawki – nikt by nie ważył się wprowadzać praw o odbieraniu dzieci bo je “niepoprawnie” wychowujesz,
    socjal dla tych co nie pracują również by nie był taki,
    pukawka jest pewnego rodzaju synonimem karty wyborczej z gwarancją dodatkową, albo ubezpieczenia do karty wyborczej,
    rzeczy które można robić nieuzbrojonym są znacznie większe od rzeczy które można zrobiić uzbrojonym,
    pozbywając się np. karty gwarancyjnej co za różnica czy kupisz nowe czy używane ?
    tak, pukawka jest ważna , bez pukawek w narodzie zrobią co chcą, z pukawkami muszą założyć białe rękawiczki i poprosić uprzejmiej i jak się niezgodzisz to może zrezygnują z pomysłu
    NWO potrzebuje rozbroić każdego cywila poza swoimi funkcjonariuszami

    • Matt

     Wiesz ile jest broni w Norwegii? 30 razy więcej na głowę niż u nas…

     • vilas

      i dlatego chcą rozbroić zachód

      a osób z pozwoleniami jest pewnie kilka razy więcej
      dlatego chcą to zrobić

     • Matt

      No ale odnieś się jakoś do tego, że jakby “naród miał masowo pukawki, to…”. Bo dałem przykład narodu, w którym państwo instytucjonalnie niszczy rodzinę, a jakoś nikt się nie ostrzeliwuje.
      Chcesz inne? Niemcy, Szwecja…

      Za bardzo to wszystko upraszczacie.

      A w ogóle to o pukawkach wspominałem w kontekście emigracji za chlebem.

     • vilas

      jak masowo ?
      jak masowo
      w PL pozwolenie ma “teoretycznie” 1 na 192 obywateli
      praktycznie ludzie mają po pare pozwoleń
      czyli pewnie 1/500 osób ma pozwolenie
      w Niemczech gdzie “jest 30 sztuk na 100 obywateli” pozwolenie ma 1 na 60 osób, ale też mają po kilka pozwoleń , gdyż albowiem ich prawo (albo to we Francji jest tak) mówi że potrzebujesz kolejne pozwolenie na kolejne ileś sztuk
      więc tam pewnie też pozwolenie ma np. co setna albo mniej, co dwusetna osoba,
      tylko są bogaci więc w kolekcji mają 30 sztuk broni a nie 2 jak my

      społeczeństwem co masowo ma broń jest tylko społeczeństwo amerykańskie i szwajcarskie

     • Matt

      Bez urazy, ale ssiesz z palca. Jak nie znasz liczb, to oprzyj się na jakimś znanym przykładzie. Np. Polska ma nieco bardziej liberalne przepisy niż Norwegia, a u nas ok. 500 tys. sztuk broni jest w posiadaniu 340 tys. osób. Jak łatwo wyliczyć, jest to ok. 1,5 szt. broni na głowę posiadacza pozwolenia. Zaokrąglamy do 2, żeby nie było, że naciągam. Zgodnie z tym wychodzi, że te 31 sztuk broni na 100 mieszkańców jest w posiadaniu 15 osób.
      A to jest tylko średnia. Wiadomo, że w Oslo będzie mniej, a nadrobi prowincja.
      Odejmij od tej setki osób dzieci i starców – wyjdzie co najmniej 15 uzbrojonych osób na ok. 50-60 obywateli.

     • vilas

      wikipedia
      pozwolenia w Niemczech to liczba wydanych 1.4 mln pozwoleń
      RFN ma 80 milionów ludzi

      80/1,4 = ? 😉 😉 🙂
      to wg wikipedii (nie w naszym języku) jest liczba pozwoleń wszystkich,
      z czego pozwoleń sportowych jest ponoć 900 tysi
      przy czym wg niemieckich vlogerów pozwolenie sportowe wystarcza na chyba 8 sztuk broni
      jak ma 20 sztuk potrzebuje 3 pozwolenia – tak tłumaczył jeden niemiec na vlogu o tym że “yes , you can have weapon in Germany, not only in USA”

      “Polska ma nieco bardziej liberalne przepisy niż Norwegia, a u nas ok. 500 tys. sztuk broni jest w posiadaniu 340 tys. osób.”
      eee ?
      strone KGP otwórz
      Policja podaje dane
      pozwoleń w PL jest 192 tysiące na koniec roku 2015

      masz 100 tysi myśliwych
      55 tysi uznaniowych do noszenia
      16 tysi sportowców
      3 tysie kolekcjonerów
      dane na koniec 2015 KOMENDY GŁÓWNEJ POLICJI !!!

      w PL nie masz 340 tysi pozwoleń
      chyba że doliczasz stan armii, wojska, wszystkich służb oraz sufo

     • Matt

      Słusznie, pisałem z głowy i się pomyliłem. Na koniec 2015 r. było 390 tys. sztuk broni na 190 tys. pozwoleń. Czyli średnio 2 szt. na głowę. Niczego to nie zmienia.

 • norfonde

  Mateuszek doszedł do wniosku, że tych co pozostali w kraju już bardziej nie da się opierdol*ć. Trzeba ściągnąć tych, co zarabiają i z nich się zerżnie.

 • Maciek Mazan

  Kilka lat temu inny premier zachęcał do powrotów. Chyba dla picu, bo efekt był żaden.
  Trudno się dziwić.
  Studiujący oleją ofertę kraju, którego uniwersytety są poza liczącymi się rankingami.
  Przedsiębiorczy Polacy nie będą wracać do Polski, w której zagraniczny kapitał ma na starcie uprzywilejowaną pozycję.
  Utrzymujący się z pracy nie wrócą, bo poza granicami ich pensja ma większą siłę nabywczą.
  Korzystający z socjalu też raczej nie skuszą się na okruchy ze stołu pana Morawieckiego. Czym jest 500zł wobec mieszkania na koszt gminy i dodatków rodzinnych?
  Jedyna szansa Polski, to prawdziwy kapitalizm – bez dopłat, subwencji, koncesji, zezwoleń, preferencji dla wybranych i nędznego socjalu dla reszty.
  Warto poczytać:
  http://www.pch24.pl/polska-potrzebuje-wlasnosci-prywatnej-i-zasady-pomocniczosci-,49054,i.html

 • Bartosz Skowroński

  nie na temat
  znalazłem coś takiego:
  http://faktopedia.pl/514561/Przykazanie-piate-Nie-zabijaj-zostalo-blednie-przetlumaczone
  i czy ktoś wie czy to jest prawdziwe czy nie? ja do informacji na takich stronach to podchodzę z rezerwą i jeszcze większą rezerwą.

  • Minuteman

   Z tego, co mi wiadomo, to akurat prawda. Spotykałem się już kilkakrotnie z taką interpretacją wśród egzegetów i teologów (zwłaszcza tych przedsoborowych). Tym współczesnym (post-soborowym) nie ufam i nawet bym ich o to nie pytał.

  • Andrzej Turczyn

   Nie ma wątpliwości, że nie ma nie zabijaj, jest nie morduj http://www.the614thcs.com/40.1331.0.0.1.0.phtml
   Porządne tłumaczenia Biblii uwzględniają prawidłowe tłumaczenie https://feib.pl/downloads/biblia/

   • Minuteman

    I to jest zgodne z logiką i zdrowym rozsądkiem. “Nie morduj” ma sens, a “nie zabijaj” jest głupie. Trudno byłoby sobie wyobrazić by dobry i mądry Bóg oczekiwał od swoich wyznawców by robili coś głupiego.

  • eeerrr

   W ustawodawstwie Niemieckim przestępstwo zabójstwa występuje w n/w formach:
   ZABÓJSTWO W TYPIE PODSTAWOWYM §212 StGB
   ZABÓJSTWO W TYPIE KWALIFKOWANYM (MORDERSTWO) §212 StGB
   ZABÓJSTWO W TYPIE UPRZYWILEJOWANYM (z afektu) §213 StGB
   ZABÓJSTWO NA ŻĄDANIE (eutanatyczne) §216 StGB

   W Polsce:
   TYP PODSTAWOWY
   TYP KWALIFIKOWANY/morderstwo/
   TYP UPRZYWILEJOWANY

  • Rafał Kawalec

   To nie tylko żadna nowość, ale wręcz w starym testamencie jest zapis: “A gdyby ktoś bliźniego swego umyślnie zasadziwszy się podstępem zabił, i od ołtarza Mego weźmiesz go – i zabijesz!”

  • vilas

   thou shalt not murder – staroangielskie
   you will not murder – współczesny angielski
   w tłumaczeniach średniowiecznych anielskich jest murder nie kill
   thou shalt not kill nie występuje

 • kolekcjoner1911

  Obecne przepisy dot. VAT są chore i w iście carskim stylu rozdęte i niejednoznaczne. Samym straszeniem ludzi nic nie zrobią. Nowelizacja ustawy autorstwa KUKIZ ’15 czeka ale PiS raczej sobie tym głowy nie zawraca :((( Na południu Polski ludzie przenoszą firmy do Czech. Cieszyn czy Ostrava zaczynają być polskimi centrami biznesu, z tą małą różnicą, że podlegają pod czeskie prawo, które jest dużo bardziej stabilne, jednoznaczne i przyjazne. Podatki również zostają po tamtej stronie granicy.

  • Andrzej Turczyn

   Dali idioci nienawidzącym ich urzędnikom skarbowym aparat do niszczenia Polaków. Oczywiście będą postkomusi urzędnicy korzystać, niszcząc Polaków i ściągając nienawiść na PIS

   • norfonde

    PIS akurat sam sobie bat na dupę kręci dzięki takim Mateuszkom.

   • vilas

    bez przesady, znam urzędników skarbówki i to tych śledczych i wiesz co mówią “każe mi się kur*** ścigać babcie handlującą pietruszką jak jakiś koncern zachodni robi wała na miliony i wyłudza VAT”
    to mówią
    mam paru przyjaciół w skarbówie i wiem jak to wygląda, wiem jak było za PO , chcieli dupnąć jakiegoś oszusta co robił przekręty na miliony, to przychodzi dyrektor i mówi “tego nie tykać bo prace wszyscy stracimy”

    PO zadłużyła Polskę
    potem PiS dodał 500+ i teraz każe się administracji skarbowej szukać na gwałt kasy na 500+ bo jest gorzej niż się mówi,
    ukrywa się wiedze o stanie finansów państwa

    • Pawel W

     Kiedyś było – dobry Car, zły urzędnik.
     Teraz jest – dobry urzędnik, zły pan.
     Wolałbym jednak, aby było jak najmniej władzy nade mną, niż liczyć na to, czy trafię na dobrego urzędnika.

     • vilas

      hehe,
      zawsze państwo będzie miało swoje role, gorzej, że zapowiada się że EU zmierza ku takiemu modelowi w którym państwo może wszystko a obywatel nic

 • Mimo zmiennych kolei losu i aktualne bardzo dobrej sytuacji zawodowej po raz pierwszy zacząłem poważnie rozważać wyjazd z Polski. I to wyjazd na stałe.

  • vilas

   ale dokąd ? CZ czy USA ?
   bo żeby się do USA dostać to problem – Green Card trzeba mieć

 • vilas

  ci sami politycy równie nierozumieją życia i zachowują się jak oderwani od rzeczywistości wewnątrz,
  jako ktoś kto ileś lat spędził w administracji rządowej i spotykał ludzi na szczeblu wiceministrów powiem tak, że to są często ludzie oderwani od rzeczywistości,
  snują plany, obiecują coś, potem przychodzą do niskiego szczebla i mówią “zrób”

  ludzie chcą być profesjonalnie obsłużeni, urzędnik ma to zrobić i załatwić,
  urzędnik mając grosze szuka nowej pracy a zostają ci co nigdzie indziej sie nienadawali ,
  przychodzi potem taki ważny do innego ważnego , np. dyrektora departamentu i mówi “to jest cel strategiczny, wykonać”
  potem dyrektor idzie do urzędnika “zróbci to, minister kazał”
  a taki “żuczek” potem myśli “no i co ja niby mam zrobić jak bez zgody dyrektora nic nie wolno”, tak mija rok, drugi rok,
  ludzie sie wkurzają przed telewizorem, wybierają inny rzad, czasem ktoś “nowy” wyrzuci “starego” urzędnika za to że “nie wyszło”,

  i tak to wygląda

  ministry coś mówią, dyrektorzy decydują, a podrzędny urzędnik wykonuje to co każe dyrektor

  dlaczego taki wstęp i dygresja:
  bo już widzę jak to wygląda 😉

  -Morawiecki “Polacy mają wrócić z wysp, to cel priorytetowy”
  -dyrektor departamentu “tak jest, wrócą, na kiedy ? ”
  -Morawiecki “najszybciej”
  -dyrektor “tak jest”
  idzie dyrektor do pani Kowalskiej za biurkiem: “w ciągu trzech miesięcy ma wrócić 50 tysięcy Polaków”
  -pani Kowalska “panie dyrektorze, ale to trzeba zmienić przepisy żeby ludziom było łatwiej”
  -dyrektor “ale co pani opowiada, dobrze jest, nie trzeba nic zmieniać”
  mijają 3 miesiące , dyrektor wzywa Kowalską “w tym kwartale nie bedzie premii, bo nie wróciło założone 50 tysięcy Polaków”
  mija pół roku “Kowalską trzeba zwolnić albo przesunąć do innego działu za kare, no miało wrócić 50 tysięcy i nie wróciło, a kazałem jej na nastepny kwartał to zrobić”

  tak ja to widzę, tak , wiem , to nie jest śmieszne, ale tak to wygląda naprawdę

  • eeerrr

   Już od kilku miesięcy pastor P.Chojecki prosił, napominał, błagał z M.Kowalskim w “Idż Pod Prąd ” M.Morawieckiego o obniżenie w pierwszej kolejności podatków jako podstawę mającej nastąpić w kraju sanacji – dobrej zmiany. I co i nic. Nic się nie dzieje,dalej tak jak dawniej w najprostszy najbardziej prymitywny sposób, podatki od narodu. Ps. przypuszczam, że pani Kowalska lub pan Kowalski dawno realizowali by politykę jak nasi południowi sąsiedzi.

   • vilas

    tak, przykładowa Pani Kowalska by realizowała,
    bo ona ma “2000” (czasem 2500, czasem 1780)
    fakt, że są w urzędach liczne Panie Iksińskie co mają 4500 i są na stanowisku po znajomości ale do nich dyrektor nie przychodzi mówiąc “zrób”,
    do nich przychodzi “cześć, jak tam na urlopie było, co u dzieci, a jak tam Zdzisiek, bo mój syn potrzbuje to powiedz Zdziśkowi…”
    ale jak Andrzej pisze jak to urzędnicy chcą utrudniać życie to protestuję i będę protestował, bo znam środowisko urzędników od najniższego szebla po wiceministrów/sekretarzy stanu,
    skarówe też znam i wiem co myślą i co mówią i kogo chcieli by ścigać ale… każdy ma dzieci i kredyt a więc “wyżej wała nie podskoczy” bo prace stracić można, a pracodawcy nie chcą byłych urzędników (wiem ile sam szukam)

    • Wiesław T. Rowiński

     Żeby móc coś zrobić dobrze należy znać naturę rzeczy.
     I dopiro wtedy wypowiadać się jak to naprawiać.
     Należy pamiętać, że liberalnie brzmiące komunły też prowadzić mogą do ekonomicznej katastrofy.
     Należy dogłębnie diagnozować stan rzeczy a następnie zabezpieczać dobre rozwiązania, gdyż szybko można wylać dziecko z kompielą.
     K’15 nie powinien się zkontaktować z vilas inaczej nie będzie wiarygodny.

 • Martin Berg

  Jakbym czytał Korwina, czyli dobrze powiedziane. Dlaczego czuje pan do niego taka niechęć? Bo z tamtej strony tego nie widać.

  • Andrzej Turczyn

   Bo JKM to zdemoralizowany człowiek, który nie rozróżnia słów dobre i złe no i ruski i chiński stronnik. To ostatnie kompletnie go dyskwalifikuje.

 • Mariusz

  Panie Andrzeju “doła” Pan złapał?. Takiej trzeźwej oceny pisu z Pana strony jeszcze nie czytałem. Pozdrawiam i szacunek

  • Andrzej Turczyn

   PiS oceniam nieustannie tak samo, tylko czasem o tym napiszę. Ponadto PiS robi naprawdę dobrze rzeczy. Odkomunizowanie Polski, Macierewicz zmienia wojsko. Niestety obok dobrych spraw jest też i kompletny idiotyzm, jak plan tego całego komucha Morawieckiego.

 • max-bit

  No cóż ….
  Pan Mateusz szuka frajerów …
  Ale wiem jedno (ze źródeł mi bliskich informacyjnie) ktoś Polakom w UK robi “prasę i klimacik” … temat ucichł w mediach, ale w rzeczywistości nie koniecznie.
  Tak jakby zmusić naszych do powrotu…
  Tylko czy to się uda ?

  • vilas

   sami wrócą “dzięki” isalmowi za parę lat
   gorzej że serio kolejna ekipa , tym razem ta co miała być totalnie inna – też szuka frajera, choć fakt, trzeba im przyznać – zabrali się za sądy, za korupcję (póki co medialnie bo sądów nie mają i prokuratur)
   w pewnych obszarach ten rząd próbuje naprawić zaniedbania 27 lat
   to za to im brawa
   ale frajerów szukają to fakt
   albo nie tyle chodzi o szukanie frajerów co te osoby naprawdę nie rozumieją motywacji,
   Piramida Maslowa, motywacja syty vs głodny, motywacja tego co nie ma nic vs tego co może wszystko stracić,
   bo owszem ten rząd robi porzadki i ukłon im za to ,
   ale trochę to przypomina mojego kolegę oficera który mówił mi o konieczności poświęcenia i trochę miał do mnie pretensje, że do OT nie poszedłem,
   ja mu mówiłem “słuchaj, Ty masz 5 tysi pensji, dostałeś mieszkanie większe niż ja kupiłem, OT miało dostać broń a nie NSR2 za pincent plus…” to on mi o tym, że jaka broń, a obrona ojczyzny to obowiązek …
   on serio nie rozumie,
   gość co ma 5 tysi i od państwa dostał wszystko, nie rozumie tych co chcą dostać od państwa chociaż część tego co on ma , skoro to państwo od nich wymaga tego samego co od niego (czyli zginąć)
   tak samo taki Morawiec może nie łapac,
   gość robił w bankach dzięki tatusiowi miał pozycje, zarabiał ogromną kase,
   nie ma pojęcia jak ludzie żyją i co to jest pensja i na co starcza
   a wymaga i myśli że ludzie wrócą ? hahaha
   wrócą jak im islamista będzie z nożem w ręku nad córką stał a policjant powie “you cannot defend her, it would be racist”
   tylko wtedy wrócą
   aha jeszcze jest druga motywacja powrotów – samotność seksualna,
   polki lecące na kolorowych bo rzekomo mają duże,
   mam kumpli w UK, śmieszą ich teksty o powrocie, niektórzy próbowali wrócić
   szukali tu pracy, chcieli pracę z której mogą się utrzymać po opłaceniu wynajmu, z której mogą normalnie kupić auto, pojechać na urlop,
   chcieli tylko 5 netto – nikt im tyle nie dawał,
   no więc nie mają po co wracać, wg nich na nasze ceny w dużych miastach 5 netto to minimum do normalnego życia,
   a pracodawcy oferowali im połowę…. ale brutto

 • Matt

  Pierwszy akapit do gruntownego przemyślenia. Wielka Brytania jest krajem wysokich podatków i rozbuchanego socjalu. Z wolnością też bym nie przesadzał.
  Właśnie ten dobry socjal jest jednym z głównych czynników przyciągających tam mieszkańców polskiej prowincji.

 • wwwebcal

  Pytanie, do czego mają wracać ….skoro lepiej jest sprowadzić tańszą siłę roboczą z Ukrainy, Chin czy Indii niż zatrudnić rodaka na godziwych warunkach?

  • Apolinary Koniecpolski

   Po co maja wracac skoro maja w Angli normalne warunki do prowadzenia dzialalnosci, zwolnienie z ubezpieczenia na starcie, kwote wolna od podatku pozwalajaca na utrzymanie rodziny i minimalna ingerencje panstwa w interes ?
   Pozwolcie ludziom pracowac i zarabiac to wroca.

 • Andrzej Turczyn
  • Pawel W

   Założyć firmę w Czechach. Wyjdzie taniej, niż wykupić interpretację podatkową. Sam już bym założył, gdyby nie niestandardowy profil działalności.

 • Apolinary Koniecpolski

  A dlaczego wyjechali ?
  Odpowiedz na to pytanie bedzie odpowiedzia rowniez na to co zrobic zeby wrocili.

  • Przede wszystkim trzeba zacząć ludziom rzetelnie płacić za pracę kropka

   • vilas

    owszem, ale zysk musi być wyrobiony a to już się robi skomplikowane w makroskali PL

 • Uważasz, że w ogóle nie powinno być opieki socjalnej? A co w przypadku nieszczęśników, osób np. porzuconych, bez pracy, chorych, niepełnosprawnych, bezdomnych itp, itd – czy im też nie należy się pomoc od państwa albo od nażartych kapitalistów? Czy mają po prostu ginąć? Bo widzę twoje wieczne psioczenie na socjalizm, a nie należy zapominać, że socjalizm istniał już w epoce kamienia łupanego, pośród jaskiniowców. Zbyt pochopnym jest wrzucanie wszystkich zdobyczy idei socjalizmu do jednego wora przeznaczonego do wyrzucenia. Część tych zdobyczy jest nieodzowna do przetrwania naszego gatunku.

 • Andrzej Turczyn

  Kolejny pomysł tego komunisty http://rekinfinansow.pl/kontrola-kont-bankowych/

 • Pingback: Trump obiecuje klasie średniej niższe podatki, a w Polsce... | Andrzej Turczyn()