“Najpierw państwo, a później własność i rynek” – to odwrócenie stworzonego przez Boga porządku rzeczy.

To co mówi Kaczyński to odwrócenie naturalnego porządku rzeczy i sprawia, że w takim państwie własność prywatna nigdy nie będzie bezpieczna. Państwo ma swoje funkcje, potrzebuje na nie pieniędzy. To prawda. Te pieniądze pochodzą z podatków. Te podatki powinniśmy płacić, wszyscy.
Problem jednak jest taki, że państwo nie jest celem samym w sobie. Państwo nie powstało po to aby być, a naszym obowiązkiem jest płacić na jego istnienie pieniądze. To nie my mamy służyć państwu, to państwo ma być wobec nas, nie waham się użyć słowa, służalcze. Ma nam służyć, ma nam i naszej własności zapewniać bezpieczeństwo, bo my i nasza własność mamy pierwszeństwo przed każdym państwem. Sensem państwa nie jest to aby istniało, istnienie Państwa jest dopiero pochodną praw nadanych nam przez Stwórcę. Prawa do życia, prawa do wolności, prawa do szczęścia, wreszcie prawo do własności.
Czy Pan Kaczyński to rozumie? Mam poważną wątpliwość. W tym zdaniu, w którym wyraża przekonanie, że najpierw państwo, a później rynek i własność, Jarosław Kaczyński zaprzecza moim zdaniem temu, że rynek i własność zostało stworzone przez Boga zanim powstało jakiekolwiek państwo. A takie są fakty. Zanim ktokolwiek pomyślał o jakimkolwiek państwie już istniała własność, a państwo zostało na skutek rozwoju cywilizacyjnego powołane właśnie i między innymi po to, aby strzec prywatnej własności. Nie odwrotnie! Własność i każde inne podstawowe prawo nie pochodzi z woli państwa, tylko z woli Stwórcy, który stworzył również mechanizmy ekonomiczne i społeczne. 
Jeżeli wartości nie wrócą na swoje miejsce, w państwie, w którym rządziła będzie wyrażona przez Jarosława Kaczyńskiego zasada, żadna własność, żadne szczęście, a i z czasem życie, nic nie będzie bezpieczne. Wystarczy bowiem, że wolę państwa zaczną artykułować ludzie, którzy przez państwo będą rozumieli swoje szczęście i swoją własność, a mechanizmy przymusu wykorzystają tylko w swoim egoistycznym celu. Potrzeby państwa będą rosły i rosły, zawsze będzie to cel słuszny i z myślą Jarosława Kaczyńskiego urzędnicy będą przewłaszczali przymusowo na państwo owoce cudzej pracy, bo przecież państwo jest pierwsze i państwo ponad wszystko. Człowiek z natury jest zły i upadły. Kto człowiekowi da władzę nad drugim człowiekiem, nienaturalnie rozległą, może być pewny, że w krótkim czasie jeden stanie się niewolnikiem drugiego. Takie państwo nazywa się państwem socjalistycznym, które prędzej czy później zamieni się w państwo zbrodnicze, komunistyczne.
Pan Jarosław Kaczyński chociaż wzdycha o pomoc US Army, kompletnie nie pojmuje idei założycielskiej potężnej wciąż Ameryki, a ta wyrażona jest w Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki. W tym dokumencie z całą pewnością wyrażono myśl dokładnie przeciwną temu do czego usiłuje przekonać Polaków Kaczyński. Panie Kaczyński trzeba iść śladami tych, którzy mają powodzenie, a nie brnąć w socjalizm, który jak już wszyscy wiemy zbankrutował, stając się przyczyną klęsk, nieszczęść, łez, płaczu i ludzkich tragedii.
 • KrzysH

  Pan Kaczyński to taki sam komuch jak Tusk, Kwaśniewski, Miller, Balcerowicz etc. On nie zna po prostu innej rzeczywistości, innego sposobu myślenia, mentalności. Jedynym lekiem na takich ludzi jest czas. Z czasem, przeminą. Na szczęście jestem młody więc spokojnie doczekam się tego czasu.

  • Pawel W

   ale ja już nie taki młody. Liczyłem na zmiany, bo w 89 miałem 10 lat. Nie czekaj – rób, bo okaże się, że już jesteś w średnim wieku i nadal jesteśmy krajem 3 Świata rządzonym przez kliki, loże i mafie.

  • Jacek Sil

   Też kiedyś byłem młody i się nie doczekałem 🙁

 • Szprogus75

  Czy my kiedyś doczekamy się jako zwykli ludzie normalności? Zmiany potrzebne są na wczoraj. Nikt z nas nie będzie żył 200 lat żeby czekać czekać i jeszcze raz czekać.

  • vilas
   • Dariusz Smaga

    Gość powinien zastąpić obecnego ministra rozwoju.

    • Martin Berg

     i gospodarki i finansów i pewnie jeszcze paru innych.

   • Jacek Sil

    Ten Młody Człowiek ma więcej mózgu niż cały rząd.

 • vilas

  porąbało go
  takich rzeczy się nie mówi !!!
  takie rzeczy się robi po cichu, jak się chce utylitarnie osiągnąć cel wzmocnienia państwa,
  ale takich rzeczy się nie mówi !!!
  wiadomo że czasem interes państwa wymaga działań nieetycznych i zabronionych,
  po to są służby tajne np. by osoba co szkodzi państwu miała wypadek lub samobójstwo,
  ale do cholery tego się nie mówi

  ja wiem w jak tragicznym stanie jest państwo po magdalence i III RP , ja wiem, że rozkładają państwa bo NWO chce stworzyć Rok 1984 i jedno państwo “unia jewropejska” rządzone przez niewybieralnych komisarzy którzy sa marionetkami jakichś satanistów miliarderów

  ale nie mówi się takich rzeczy jak kaczka powiedział

  • Andrzej Turczyn

   No to Kaczyński właśnie popełnił samobójstwo polityczne. Mojego głosu jego ugrupowanie nigdy nie otrzyma i zaczynam się normalnie bać o los swój i swojej rodziny.

   • vilas

    na fejsie odbierz wiadomość, ważne i smutne ale póki co nic nie mówimy

   • Kostek Skoczy

    Dziw, że ktoś inteligentny i myślący mógł na komuPIStów głosować? Wiadomo, że dla nich PAŃSTWO jest celem samym w sobie, bo bez dojnej krowy z której można bezkarnie doić ile wlezie nie są w stanie żyć. PIS, czy PO ( włącznie z resztą tej bandy) to są zwykłe pasożyty.

    • vilas

     nie dziw,
     dla mnie priorytetem było by nie było tu islamu i nachodźców,
     kolejne priorytety to to by naprawić pewne kryminalne rzeczy (ot choćby to co sie dzieje z aferą reprywatyzacyjną, czekam na reforme sądów)
     PiS to mniejsze zło
     to partia socjalistyczno-katolsko-nacjonalistyczno-faszystowska (rola państwa silna)
     nie jest to prawica wolnościowa pokroju republikanów z USA
     ale jakby na nich nie głosować i zwyciężyło by PO , to już by trzeba było emigrować, tylko nie wiadomo dokąd, bo na zachodzie za poglądy nasze to byśmy siedzieli za “racism”, o ile byśmy nie zginęli w jakimś zamachu,
     tu by było to co pokazuje afera reprywatyzacyjna

     więc bez przesady
     wybrano mniejsze zło
     broń i dostęp do broni to ważna rzecz, ale to jedna z 10 ważnych rzeczy

     to rzecz ważna dla paru procent społeczeństwa ale nie dla większości
     większość zagłosowała przez nachodźców
     gdyby wygrało PO+N – popatrz na to co wyprawiają prezydenci od nich, jak ten z Gdańska, gdyby nie ostatnia decyzja Szydło to już by tu islam sprowadzał

   • marwin

    Trzymam Pana za słowo Panie Andrzeju…
    I kiedy ponownie przeczytam na trybunie peany na temat tego ogarniętego demencją pajaca z żoliborskich salonów, nie zawaham się o tym przypomnieć.

 • Pawel W

  W pełni się z Panem zgadzam. No ale my jesteśmy dawni UPRowcy, z tego, co pamiętam, więc trudno, żebym się nie zgadzał 😉

 • Kapitalizm w obecnej formie również zbankrutuje i upadnie – to jest tylko kwestia czasu.

  • vilas

   bo to nie jest już kapitalizm

   • Ale ja mam na myśli kapitalizm jako ustrój świata – a nie tylko to co mamy w Polsce.

    • vilas

     na zachodzie jest gospodarka planowana już, zwłaszcza w EU,
     w USA masz z kolei fejk-walute, emitowaną przez prywatny bank bez pokrycia w złocie

   • Pawel W

    Jest kapitalizm kompradorski, jak to mówi p.Michalkiewicz.

  • Kostek Skoczy

   Kapitalizmu już dawno nie ma. Został tyko banksteryzm korporacyjny, czyli taki twór dążący do pełnego komunizmu.

 • Starypryk

  To tylko poseł, ma kota i tyle ,przecież on nie wyraża poglądów rządu 🙂

 • Jarek Lew

  Jak ja lubię się pastwić nad historią, przypomnę dawne słowa: Bóg, Honor, Ojczyzna…
  czyli inaczej pisząc dwa pierwsze to wolność człowieka, a dopiero na samym końcu kraj.

  Czemu ludzie setki i tysiące lat temu dobrze wiedzieli co jest najważniejsze, a teraz prezes partii gada takie bzdury?
  Niestety gdy kraj jest na pierwszym miejscu to muszę się zgodzić w całej rozciągłości z przedmówcami i autorem, wszystko staje na głowie.
  Rozumie że coś takiego może powiedzieć kolega przy piwie, jeżeli jest rozsądny to później poprawi swoje przejęzyczenie, ale nie taka osoba na takiej konferencji.
  Powiedział dokładnie to co chciał powiedzieć i to co myśli.
  Społeczeństwo jest cierpliwe i wiele wybacza, ale do czasu aż się przeleje czara goryczy i wezmą sprawy w swoje ręce.
  Brak broni tutaj niczego nie zmieni…

 • Grajec1

  W długim wystąpieniu pana profesora można dowiedzieć się, że wiedzą co robią.Cierpliwie wysłuchajcie jest nadzieja na przebudzenie. https://www.youtube.com/watch?v=szxElCCqsmI

  • vilas

   to co opisano to że agenci rozwalają ten kraj, agenci z różnych stron, bo Polska co by nie mówić i położenie ma strategiczne i teorie spiskowe mówią o rzekomych złożach,
   to co mówią o sądach – no dokładnie, wymiar sprawiedliwość przekłada sie na biznes i wszystko (tak jak broń) bo zawsze to co dobrze wpływa na moralność i działanie poprawne to strach albo przed karą albo przed kulą
   to o lobbyngu – no korupcja czyli znów sądy

 • Matt

  Gdzie jest pełna treść tej wypowiedzi? Bo wasze z lekka histeryczne reakcje to chyba nie efekt przeczytania tego jednego zdania?

 • Apolinary Koniecpolski

  Niestety PiS wciaz tkwi mentalnie w PRL-u.
  Owszem PiS jest patriotyczne ale to patriotyzm carskiego chlopa ktory potrafi tylko kose na sztorc zatknac, ale zrozumiec otaczajacego swiata nie jest w stanie.
  W opozycji do PO i calej zlodziejskiej sitwy wydaja sie prawicowi ale niestety to tylko socjalizm z ludzka twarza.
  Oni nie sa w stanie zbudowac silnej , obywatelskiej Polski. Jak sanacja skupiaja sie na etykietach,pozorach,pompatycznych gestach.

 • Martin Berg

  Juz za dużo miesza pan Boga w te przyziemne sprawy ludzkie i wychodzą z tego totalne głupoty, ominę sprawę własności (i pana błędne pojęcie) bo to za długi temat ale pisanie, że z natury człowiek jest zły i upadły niezbyt dobrze świadczy o pana wiedzy. Otóż pochodzimy od Boga, który z natury jest dobry wiec my będąc jego cząstką również tacy jesteśmy. Oj panie Turczyn, chyba nie to miał pan na myśli co napisał…

 • norfonde

  Człowiek żyjący za nic z moich podatków, nie mający rodziny, nie mający wiedzy o przedsiębiorczości, nie mający wiedzy o broni decyduje jak ma w Polsce wyglądać rodzina, działalność gospodarcza, dostęp do broni… Człowiek nie znajacy życia uważa, że ma jakieś wydumane prawo by nas życia uczyć… KPINA!

 • Jalu Kurek

  Obecnie rządzi partia socjalistyczna w sojuszu z kościołem.

  • Jacek Sil

   Kościół za bramę i na taczki

 • sidi nowy

  Wszystkim wielbicielą PO i PiS przypominam, jedni i drudzy blokowali i bolkują śledztw w sprawie mordu na ks Jerzym Popiełuszko. Żadne z tzw samobójstw nie zostało ruszone i sprawa Smoleńska PO kłamało a PiS blokuje pewne informacje -np to co działo się tu w Warszawie 10.04.2010 ! Czytajcie – Odezwa do Narodu Polskiego ks Jankowski !

 • Pingback: Prawdopodobnie prezydent USA Donald Trump w lipcu przyleci do Polski | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Średni dochód gospodarstwa domowego w USA za 2016 rok to 59039 dolarów | Andrzej Turczyn()