Rada Najwyższa Ukrainy chce umożliwić przechowywanie przez żołnierzy broni automatycznej w domu.

Rada Najwyższa Ukrainy chce umożliwić przechowywanie przez żołnierzy broni automatycznej w domu. Projekt aktu prawnego, który ma zmienić ukraińską ustawę o obronie Ukrainy, został już oficjalnie zaprezentowany. Twórcy projektu deklarują, że zmiana prawa ma na celu zwiększenie potencjału obronnego Ukrainy. Projekt oparto na doświadczeniach Sił Zbrojnych Konfederacji Szwajcarskiej, zgodnie z którymi rezerwiści w wieku poniżej 50 lat po podlegający szkoleniom okresowym, będą mogli posiadać broń samoczynną w domach. Ta broń może być być wykorzystana do obrony swojego kraju. Takie regulacje projektuje się na Ukrainie.

(źródło vedomosti-ua.com)


Moim zdaniem w taki sposób nasz wschodni sąsiad zbuduje powszechną obronę terytorialną, której liczebność będzie znacznie większa niż 50-cio tysięczne Wojska Obrony Terytorialnej, które mają powstać w Polsce. Odbędzie się to szybciej, taniej i znacznie sprawniej, niż w przypadku Polski. To moja ocena.

W programie Jana Pospieszalskiego Antoni Macierewicz pytany o przechowywanie broni przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej odpowiedział, że Polska to nie Szwajcaria, broń strzelecka będzie przechowywana w miejscach stacjonowania, a nie w domach.

Z powyższej informacji prasowej jednoznacznie wynika, że Ukraińcy znacznie szybciej od nas, chcą stać się jak Szwajcarzy. Widać tamten rząd bardziej wierzy mieszkańcom swojego kraju, niż ma to miejsce w Polsce. Nieufność to podstawowy grzech polityków. Temu zagadnieniu poświęcę osobny wpis.

 • Maciej Ochnik

  Oho, teraz będą mówić, że Polska to nie Ukraina.
  Hmm… tak samo jak nie Szwajcaria, Finlandia, Estonia, Czechy, Rosja… jesteśmy zieloną wyspą, której nie dotyczą kryzysy ekonomiczne i imigracyjne, zagrożenie wojną czy przestępczością pospolitą. Jako centrum Europy, bastion chrześcijaństwa i nowoczesnych idei lewicowych jednocześnie mamy w rzyci problemy reszty świata i śmiejemy się im w twarz 😉

  • norfonde

   Dopóki ktoś tu z buciorami nie wlezie, a kilka razy już tak bywało.

 • Wojtek Sokołowski

  I w sumie nie wiem, czy się śmiać przez łzy, czy po prostu płakać ze złości, jak czytam takie newsy….

 • Szprogus75

  No cóż. Rozsądne kraje takie jak Czech a nawet Ukraina zaczynają działać a my jak zwykle w d….. Chyba nasi przywódcy naprawdę chcą byśmy bronili się kwiatkami i gryzmołami robionymi kolorową kredą na chodnikach. Nasz rząd w tej materii jest jak miś koala wiecznie jakiś przyśnięty i przytłumiony.

  • Kostek Skoczy

   Nie nasi tylko polskojęzyczni. Zauważ, że Maciorka zaczął od niszczenia WP. Jaką mam pewność, że nie działa na korzyść Rosji?

 • Starypryk

  Geograficznie zostaniemy “otoczeni” przez “morze” cywilnej broni w domach.
  Nie pójdziemy na wojnę ,to wojna przyjdzie do nas .

 • Wszystko jest układane pod z góry zaplanowane działania mające na celu całkowitą dezintegrację i unicestwienie Rzeczpospolitej. Jeżeli obecne polskojęzyczne władze biorą w tym udział, to oznacza największą zdradę w dziejach historii.

  • vilas

   mnie przeraża dodatkowo to że jesteśmy JEDNYM w hisotii krajem który był potęgą i miał rozbiory,
   owszem były narody co były wcielone w imperia przez setki lat – tak, ale one nigdy nie były potegami,
   Korona była !!!

   po zaborach mieliśmy okupacje, w trakcie okupacji gazowano nas ,
   potem lata 40/50 i MBP
   i co ?
   potem “przemiany” i przemysł straciliśmy i co?
   i dalej gówno rozumieją
   gadam z kimś w pracy (urząd, ludzie wykształceni, z mgr przed nazwiskiem) i oni nie rozumieją “broń, niepodległość”, oni mi mówią “ale szczelaniny w szkołach” , dla nich problem to “no a jak teraz jest smog to jak z tym smogiem”
   kobiety i obawa przed islamem w europie ? “ale to nie można generalizować, to jednostkowe przypadki, każda religia jest taka sama, a ja widziałam ładną torebke i ładne buty, a na Mauritius bym chciała pojechać, palmy i plaża”
   tym żyją ludzie

   • Mateusz Wolff

    Z moich obserwacji wynika ,że 80% -85% ludzi chce mieć 2000 wiecej na rękę i święty spokój! I tyle z aspiracji. Ich nie interesują wyższe cele, abstrakcyjne myślenie…zapomnij. Jest tylko tu i teraz.
    Tak więc niema co się dziwić. Nie tylko “warsafka” taka jest, w moim miescie te same klimaty.

    Tak po prawdzie to mam tylko dwóch kumpli z którymi można pogadać o islamizacji, narodzie, tożsamości , broni i którzy rozumieją coś wiecej.

    Pozdrawiam

 • Maciej Ochnik

  Och, zapomniałem dodać, że nie wydaje mi się, żeby Ukraińcy byli wystarczająco dojrzali kulturowo do posiadania broni.
  :>
  Tu będę już poważniejszy. Nie kochamy się z ukraińskim rządem, z niepokojem patrzymy na ich nastroje nacjonalistyczne dotykające wspólnej bolesnej historii, z niechęcią patrzymy na napływ ukraińskich pracowników i współczujemy dużo poważniejszego niż naszego rozgardiaszu politycznego i problemu korupcji. Zaryzykuję stwierdzenie, że wielu osobom ułatwia to traktowanie Ukraińców z góry. Sam wpadłem w pułapkę bo pomyślałem sobie “ale czy na pewno dałbym im do ręki broń?” W tym momencie się za tą myśl ganię.
  Bo czy tak samo o Polakach nie myślą polscy politycy?

  • vilas

   politycy nie myślą w kategoriach “naród, tożsamość, język, rasa, kultura, tradycja”
   my myślimy
   politycy myślą w kategoriach “budżet, podatki, rządzić, władza, rozkazywać , nakazywać, zakazywać, mam władzę i mogę innym mówić co muszą robić, następna kadencja, pi ar , duża pensja, ustawić rodzine i znajomych”
   pracując w kilku miejscach (jakoś jeszcze daję radę, choć to męczy i zdrowie cierpi) widzę byłych dyrektorów i widze ich “męczarnie” gdy stali się “zwykłymi pracownikami tylko za 2-3 razy większą pensje ale muszą nagle coś robić a nie tylko palcem pokazywać – “ty zrób, masz zrobić bo rozlicze cie” ”