II Ogólnopolski Zlot Miłośników Broni Palnej w Puławach.

W dniu 18 lutego 2017 roku w Puławach miał miejsce II Ogólnopolski Zlot Miłośników Broni Palnej. Była to impreza przeznaczona dla osób z całej Polski. Spotkanie to miało na celu integrację środowiska kolekcjonerów oraz miłośników broni palnej. Organizatorem zlotu jest Puławski Klubu Miłośników Broni Palnej.

Pierwszy zlot odbył się 16 stycznia 2016 roku w i udział wzięło w nim 24 wystawców i blisko 70 uczestników z całego kraju. Na wystawie można było obejrzeć blisko 300 sztuk broni, zarówno kolekcjonerskiej (Browning 1900, 1906, 1910, Frommer, Dryes, Luger, P-38, Nagant, TT-33, Lee-Enfield, K31, Mannlicher, karabiny Mausera, PPSz-41, DP-28, M30 Carbine, i inne), powojennej (P-64, P-83, P-93, MAG-95/98, USP, CZ97, P99, Sig Sauer, C. G. Haenel Suhl [Schmeisser’s patent], oraz myśliwskiej, sportowej i czarnoprochowej. 

W drugiej edycji zlotu udział wzięło 30 wystawców z rekordową liczbą 500 egzemplarzy broni. Na wystawie można było podziwiać legendarnego Visa, Mausera C96, kieszonkowy rewolwer Webley, replikę znanego z westernów Colta Single Action Army, prototypowy polski pistolet P93 i naprawdę imponującą liczbę innych eksponatów broni strzeleckiej dawnej i nowoczesnej.

Jak podają organizatorzy Ogólnopolski Zlot Miłośników Broni Palnej w Puławach ma ambicję stać się cyklicznymi corocznymi, ogólnopolskimi, centralnymi targami branżowymi z zakresu ręcznej broni palnej. Informacje o Zlocie pojawiły się już w mediach. Imprezę opisała polska-zbrojna.pl, dziennikwschodni.pl, lpu24.pla. Na facebookowej stronie Zlotu znajdziecie dalsze relacje i całą masę zdjęć. Zamieszczam jedynie kilka pobranych z tej strony.

Moim zdaniem świetna inicjatywa, która pokazuje jak bardzo w Polsce rozwija się zainteresowanie bronią palną. Tego rodzaju spotkania to również konieczny element budowania w Polsce tego, co nazywam kulturą posiadania broni palnej. Organizatorom wypada życzyć dalszych edycji zlotu i dynamicznego wzrostu ilości wystawców.

 • Żeby jeszcze takie albo podobne imprezy były organizowane w całej Polsce – tego życzę sobie i wszystkim miłośnikom, pasjonatom broni palnej i historii.

  • Patria Libera

   W zeszlym roku cos podobnego zorganizowal klub z Tarnobrzega , mimo oklejenia miasta i podania w lokalnych rozglosniach , zwiedzajacych bylo szescioro osob . To jest rzeczywista skala zainteresowania taka impreza 🙁 w pobliskim hipermarkecie byly tlumy z calymi rodzinami . Jedynie to ze my dobrze sie czujemy we wlasnym gronie przygasilo gorycz .

 • Andrzej Kacprzyk

  Szkoda tylko że to impreza zamknięta dla zwiedzających! Przdałby się chociarz jeden dzień otwarty! W żaden sposób nie wpisuje się to w Pana apele o propagowanie kultury posiadania broni palnej stwarzając więc wrażenie istnienia środowiska zamkniętego tylko dla swoich!.

  • Starypryk

   żeby zaraza się nie rozniosła po kraju ,jeszcze prosty lud by chwycił za broń , i też chciał ją mieć, bez milicyjnej ścieżki zdrowia i pieniędzy .

 • Pingback: Zaproszenie na III Ogólnopolski Zlot Miłośników Broni Palnej w Puławach | Andrzej Turczyn()