Unia Europejska rozważa wprowadzenie całkowitego zakazu posiadania broni palnej przez cywilów.

Ile to ja razy o tym już pisałem? Jestem przekonany, że wystarczająco dużo, aby uważni czytelnicy bloga znali moje przekonanie. We wpisie Porozumienie eurokomunistów w sprawie proponowanego przez Komisję Europejską zaostrzenia unijnych przepisów o broni palnej wskazywałem, że pierwszy komuch Europy czyli tow. Juncker wprost to zapowiadał. Nie trzeba było długo czekać, aby ten cel został nieco bardziej formalnie wyartykułowany. Komisja Parlamentu Europejskiego, będąca siedliskiem wszelkiego lewactwa, dla niepoznaki nazwana Komisją Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE) zleciła jakieś opracowanie przez Think Tank Parlamentu Europejskiego. Przypominam, że to ta sama komisja, która w kwietniu 2016 roku przestawiła swoje stanowisko, w którym w szczególności domaga się, aby państwa członkowskie całkowicie zakazały wszelkich form własności prywatnej broni. Relacjonowałem tą sprawę we wpisie Komuniści w Parlamencie Europejskim nie odpuszczają, praworządni posiadacze broni wciąż są w niebezpieczeństwie.

Na wniosek komuchów z tej komisji Think Tank PE przygotował obszerne opracowanie, a w nim niby eksperci rozważają co by było gdyby zakazać w Europie posiadania broni. Eurokomunistyczni eksperci piszą:

W końcu może być jednak konieczne ponowne rozważenie wartości dodanej, jaką niesie rozwijanie i utrzymywanie wewnętrznego rynku broni palnej, co jest głównym celem Dyrektywy w sprawie broni (the Firearms Directive). Poprawienie Dyrektywy jest pożądanym działaniem, wymaga ono jednak refleksji na poziomie bardziej strukturalnym i fundamentalnym, niż ma to miejsce obecnie. Traktowanie handlu bronią i jej posiadania jako kolejnej formy wolności rynkowej jest prowokacyjne i nie pasuje do środowiska międzynarodowego, gdzie trwa rozprzestrzenianie się broni krótkiej, a zwiększa się liczba państw destabilizujących (destabilising states). Zorganizowane i samotne ataki terrorystyczne w Europie powiększają ten niepokój jeszcze bardziej. Zmiany te uzasadniają stanowisko UE kwestionujące wartość dodaną wewnętrznego rynku prywatnej broni palnej, tego jak duży i ile wart jest ten rynek, jaki ma wpływ na jego uczestników takich jak producenci broni, kluby strzeleckie, strzelcy sportowi, myśliwi, kolekcjonerzy i inni posiadacze broni palnej, do jakiego stopnia zaburza on i rozmywa stosowanie prawa, jaki wpływ miałoby całkowite zamknięcie tego rynku przez UE, jakie są alternatywne wobec tego rozwiązania, i czy alternatywne podejście mogłoby zmniejszyć nielegalny handel i przemyt broni palnej pomiędzy państwami-członkami i ułatwić lepszą komunikację pomiędzy nimi w przechwytywaniu broni nielegalnej.

Innymi słowy ci tzw. eksperci zalecają rozważenie czy aby istnieją wartości płynące z posiadaniu wewnętrznego rynku broni palnej, w sytuacji zagrożenia terroryzmem. Zastanawiają się czy istnieje wartość dla producentów broni, dla myśliwych, sportowców, która to wartość przewyższa walkę o pokój i walkę z terroryzmem. Tak tak, z pozoru uczonymi słowami już coraz szybciej zbliżamy się do całkowitego zakazu posiadania w Europie broni. Przekonywanie do tego rozwiązania będzie eksperckie i uczone oczywiście jedynie z pozoru. W istocie będzie to tłoczenie odwróconych wartości, manipulacji i wszelkiego kłamstwa. Bądźcie pewni, że znajdzie to uznanie pośród państw członkowskich.

Będzie tak, bo wraz z narastaniem islamskiego terroryzmu strachliwe ludy Europy będą gotowe na wszystko co da nadzieję na spokój. Islamski terroryzm będzie pojawiał się pośród obywateli państw Europy zachodniej, bo oni przyjęli miliony islamistów, nadając im  przez dziesięciolecia obywatelstwo. Wraz z narastaniem problemu zwykłej, trudnej do opanowania przestępczości, będzie postępowało tworzenie państw policyjnych. Państwa policyjne zaś tworzy się od odebrania mieszkańcom broni. To pierwszy krok do tego celu. Zwalczanie posiadaczy broni będzie alibi, będzie pokazywaniem, że władza robi co może, że się stara. Najpierw władza ograniczała dostęp do broni, to nie pomogło, to teraz broń zabiera, walczy z terrorem. Ogłupiałe społeczeństwa będą temu biły brawo. Tak właśnie będzie i to wyglądało już niebawem. No chyba, że wcześniej rozpęta się w Europie jakaś wojna i komuchy nie zdążą wdrożyć swojego planu, albo ludy Europy zaczną ponownie odwoływać się do swoich dawnych wartości, goniąc lewactwo od władzy.

Swoje przekonania o potrzebie posiadania broni ja wywodzę z Biblii. Ta księga ksiąg tego naucza, a każdy kto czerpie z niej wartości wie to doskonale. Problem, że Europejczycy podziękowali Bogu za współpracę, uznając własny rozum i przez ten wytworzone wartości za wystarczające. To są tego owoce. Nie ma Boga, nie ma obiektywnych wartości, to każda bzdura możne być nazwana mądrością. Chcieliście na swoim rozumie budować, odrzucając boże wartości, to macie stopniowe odbieranie wolności, później będzie odbieranie prawa do myślenia, później będzie schizofrenia bezobjawowa, będą obozy reedukacyjne. Zaraz po tym będzie masowe mordowanie. Tego już w żadnym eksperckim opracowaniu z Think Tanku nie przeczytacie. Ci którzy tworzą Europę bez broni są tak zanurzeni w systemie lewackich antywartości, że zatracili zdolność rozróżniania dobrego od złego. Realizują plan wielkiego twórcy komunistycznej Europy Altiero Spinellego.

Dla chętnych przypomnienie mojego tekstu z listopada 2015 r. Pisane impresje o wolności i broni, być może bez związku z codziennością… oraz podobnego w wymowie z listopada 2016 roku – Komisja Europejska radykalizuje stanowisko w zakresie zakazów posiadania broni sportowej i magazynków.

Ja piszę, wy wzruszacie ramionami, ale to moje słowa się sprawdzają… więc może rację mam nie tylko w sprawie dostępu do broni.

Wesprzyj projekt utworzenia portalu o broni i wolności – Fundacja Trybun.org.pl – prawda musi się rozprzestrzeniać.

 • Capribestyja

  Ja generalnie mam wrażenie że działania unijnego lewactwa ostatnimi czasy przybrały mocno na sile. Wyraźnie się śpieszą. Nie wiem tylko czy to dobrze czy źle. Czy ten pośpiech wynika z tego że weszli właśnie w ostatnia fazę, realizacji swojego projektu i zbliżają się do finału? Czy może z faktu że coś poszło nie tak i trzeba było szybko reorganizować plany działań. Biorąc pod uwagę z jaką pewnością siebie, się ostatnimi czasy obnosili, jak byli przekonani o wyniku pewnych wydarzeń to mam nadzieję że to drugie. Co prawda nie uważam ani Trumpa, ani Kaczyńskiego ani Orbana ani innych im podobnych za naszych potencjalnych zbawców, ale mam nadzieje że te kamyczki wywołają lawinę która zmiecie tych eurokomuchów raz na zawsze.

  • vilas

   przyspieszają bo Soros, Rockefeller, Rotszyld mają po 90-100 lat i sie starzeją,
   przyspieszają bo widzą że ludzie odbudowują tożsamość, więc chcą wojne wywołać,
   coraz mniej wierze, że islamizacja to robota samych muslimów,
   raczej muslimy o tym marzyły od 1400 lat a dopiero teraz dano im pozwolenie działać

   • DanielB

    Plan barona Coudenhove – Kalergi, przyznawana jest Europejska Nagroda jego imienia i otrzymała ją m.in Angela Merkel i Hermann van Rompuy. Kalergi w swym manifeście “Praktyczny idealizm” wskazuje na wiodącą rolę Żydów w nowym projekcie multikulturowej paneuropy. Większość osób z tego bloga doskonale wie o czym piszę, ale mały cytacik nie zaszkodzi.

    “Człowiek przyszłości będzie rasy mieszanej. Dzisiejsze rasy i
    klasy będą stopniowo znikać ze względu na eliminację przestrzeni, czasu i
    uprzedzeń. Eurazjatycko-negroidalna rasa przyszłości, podobna z wyglądu
    do starożytnych Egipcjan, zastąpi różnorodność narodów i różnorodność
    jednostek. Zamiast niszczyć europejski judaizm, Europa, wbrew jej woli,
    uszlachetniła i wykształciła tych ludzi, popędzając ich do przyszłego
    statusu wiodącego narodu poprzez ten sztuczny proces ewolucyjny. Nic
    dziwnego w tym, że naród który uciekł z getta-więzienia, stał się
    duchową szlachtą Europy. Tym sposobem litościwa troskliwa Europa
    stworzyła nową rasę arystokratów. To się wydarzyło, gdy upadła
    europejska arystokracja feudalna z powodu emancypacji Żydów [z powodu
    działań podjętych przez rewolucję francuską].”

    W sieci łatwo znaleźć video z 2010 w którym stara żydówka Barbara Lernen Spectre, mówi wprost o realizacji planu Kalergi i potwierdza rolę Żydów w tym procesie, przewiduje też w Europie wzrost antysemityzmu z tego powodu.

    • vilas

     znam, wiem ale dobrze, że to piszesz, niech więcej osób wie i zna

    • Marcin Gałkowski

     Merkel to Żydówka czy tylko chodzi na ich smyczy? Izrael też jest zaangażowany w tym planie?

     • vilas

      nie wiem czy Izrael i towarzystwo z Kongresu Żydów w Nowym Jorku to ten sam głos/siła (to tak jak nie wiadomo czy towarzystwo pokroju Soros-Rockefeller-Rotszield to siła rządu USA czy nadrząd czy opozycja),
      nie wiem czy Izrael i syjonistyczni rabini wierzący tak samo jak immamowie ISIS w wyższość (szczególnie rabin Ovadia Josef mówiący że “goje mają być niewolnikami”) to ta sama grupa,
      ale pewne jest, że na skutek tego co się dzieje w EU ludzie znienawidzają arabów i islam,
      jeśli arabowie i islam jest tylko narzędziem, to zyskują Żydzi i Izrael – bo wcześniej potępiany przez to co robi z Palestyną, teraz powoli zaczyna dostawać “wolną rękę” od społeczeństw zachodu ,
      po za tym najczęściej o multikulti mówią żydowscy aktywiści (i często z USA, to to samo środowisko które lansuje “polskie obozy zagłady” by wyłudzić milardy od nas)

     • Krzysztof

      NAZI (National Zionism = Narodowy Syjonizm). I już wiadomo kim są Naziści.

 • Starypryk

  Jak ekonomicznie to wygląda w poszczególnych krajach UE? kto najwięcej by na tym stracił ? ile firm i ludzi poszło by na “zieloną trawkę”?
  Jaka jest wartość cywilnego rynku broni UE?
  Uderzyli by też w biznes a tu chyba tak prosto im nie przejdzie taki numer .

  • vilas

   nie ,
   policz koszt wyposażenia plutonu nowoczesnej armii – to są miliony w sprzęcie (wyrzutnie rakiet sterowanych, optoelektronika, łączność)
   koszt wyposażenia 1 nowoczesnego plutonu zachodniej armii to koszt może 2000 strzelców sportowych,
   3 plutony to kompania, dochodzą pojazdy,
   3 kompanie … itd.
   okaże sie że mała jednostka wojskowa robi większy biznes niż strzelcy i myśliwi całego kraju

   cywile tego nie liczą
   ale zauważ:
   koszt 1 rakiety Spike – 100 tysi zielonych , no ze 2 zapasowe rakiety na wozie ma pluton piechoty w misji ,
   wyrzutnia i jej elektronika to też tyle1
   koszt 1 rakiety przeciwlotniczej – jeszcze większy
   koszt 1 termowizora nowej generacji – z 10 tysi dolcy
   koszt 1 noktowizora nowej generacji – z 4 tysie zielonych

   i teraz ile sztuk takiego sprzętu ma jednostka wojskowa gdzie masz np. 2-4 brygady

   ile do tego ma sie sztucer za 1 tysia dolcy czy ARka za 1200 dolcy (ceny producentów, zyski producentów)

   to nasze wojo ma sprzęt na poziomie 1980
   ale np. bundeswera nie

   jak sie zestawi sprzęt wojskowy , policyjny i elektronikę którą robią firmy zbrojeniowe , sprzęt radarowy, sprzęt lotniczy to wiesz czym jest przy tym rynek cywilny ?
   niczym

  • Andrzej Turczyn

   firmy nie stracą, zlikwidują rynek cywilny i Bundewehra kupi tą broń, przecież oni już szkolą uchodźców….

   • Starypryk

    Czyli pozamiatane ,jeno puste szafy się ostaną .

    • Dariusz

     Co tam szafy,trzeba regularnie kwiaty olejem podlewać.

 • Minuteman

  Nie ma sobie co robić żadnych złudzeń w tym temacie. Rozbrojenie zwykłych ludzi i wydanie ich na pastwę agresorów zawsze było, jest i będzie celem tych zwyrodnialców.

 • vilas

  akurat czytelnicy Twojego bloga w dużej większości nie wzruszają ramionami

  wiemy, że EU to największe zło aktualnie

  EU zmierza do “Roku 1984” , słowo i hasło “NWO” “Iluminati” wywoływało śmiech może 3 lata temu
  dziś wielu sie nie zaśmieje

  powiem więcej – EU również miała jakieś rozmyślenia co do likwidacji gotówki – bo gotówke stosują przestępcy więc… może by tak fizyczna waluta zniknęła – były jakieś takie pomysły też

  • DanielB

   W Szwecji obrót bezgotówkowy właściwie już wprowadzono, to tzw system Swish. Obecnie w Szwecji nawet biletu w autobusie się nie kupi za gotówkę, a w przypadku wpłaty większej gotówki bank sporządza raport dla policji. W Szwecji oczywiście wszyscy ( przynajmniej, jak to w Szwecji nikt głośno nie protestuje) zadowoleni bo jest “postęp” i “nowocześnie”. Szwecja to obecnie najbardziej zryty naród i największy poligon doświadczalny dla NWO i niestety zakończony sukcesem, 60 % szwedzkich polityków siedzi w kieszeni u Sorosa. W polskich artykułach o obrocie bezgotówkowym oczywiście Szwecję pokazuje się jako wzór który który “zacofana” Polska musi dogonić, ale do którego na szczęście mu jeszcze daleko. Dalej obstawiam na dążenie do zakazu posiadania metali szlachetnych, które były środkami płatniczymi od czasów starożytności, oczywiście to wszystko w ramach walki z przestępczością i terroryzmem, precedens już był w USA w 1933 roku, tylko wtedy był motywowany walką z kryzysem.

  • To Jarosław Kaczyński, o ile wcześniej nie sfiksuje, albo się nie sprzeda, to nie zgodzi się na taki układ. Wnioskuję to z jego słów – o ile w ogóle warte są słowa ludzi – kiedy mówił, że widzi Europę państw narodowych. Jeżeli naprawdę jest wyznawcą tych państw narodowych, to wszyscy ci, którzy wiecznie wieszają na nim psy, mogą kiedyś bardzo mocno zmienić swój kurs.

 • Pawel W

  Tylko CP i przerabiana wiatrówki na FAC są bezpieczne. Każda rejestracja broni służy jej konfiskacie, jak już dawno powiedziano. Stawia to pod znakiem zapytania sensowność inwestowania w wyrabianie kosztownych pozwoleń. Lepiej chyba iść w CP. Zawsze to lepsze niż łuki i proce.

  • vilas

   w CP to se możesz iść w ładną pogode 😉 o tak powiem
   w ładną pogode i na dystansie do 100 metrów
   aha i pod warunkiem że nikt nie ma hełmu kevlarowego lub kamizelki z wkładem balistycznym choćby klasy II (nie mówiąc o klasie IV którą ma wojsko)

   • Musisz jednak przyznać, że w bardzo niedobrej sytuacji, nie musi ale może się okazać, że lepiej mieć CP niż nic nie mieć.

   • Piotr Crusader89

    To samo tyczy się wiatrówek. Pomijam nielegalność takich rozwiązań. Cudów nie będzie, z wiatrówki E niż te paredziesiąt jouli się nie zrobi.

   • Pawel W

    Jak strzelę z kalibru .72 lub większego, to po trafieniu w głowę(hełm) to może od wstrząsu przytomność straci. A jak w klatkę, albo brzuch, to może coś się połamie 😉
    Lepiej mieć, niż nie mieć.

  • Baaardzo poważnie się zastanawiam nad alternatywą nierejestrowanej broni czarnoprochowej. Jednak sporo zainwestowałem pieniędzy, czasu i cierpliwości żeby teraz rezygnować z pozwolenia. Pozwolenie zrobię, ale broń palną kupię z najniższej półki cenowej, przynajmniej w najbliższych, niepewnych czasach, żeby w razie czego nie tracić wielu tysięcy… Równolegle jednak będę musiał wyposażyć się w rewolwer czarnoprochowy, zapas prochu, kule itp w taki sposób, żeby nie rejestrować broni. Możliwe nawet, że CP będę musiał nabyć w pierwszej kolejności, ponieważ losy tego rodzaju broni również mogą się zmienić i taka broń również może zostać zakazana przez eurodyktat. Ogromnym plusem dzisiejszej broni CP jest to, że nawet w przypadku jej zakazania, możne będzie stosunkowo bezpiecznie ją posiadać i ukryć, ponieważ ta nierejestrowana nie będzie figurowała w rejestrach i nie będzie rekwirowana.

   • Pawel W

    Kupujesz jeden egzemplarz, który rejestrujesz i na niego kupujesz proch. Albo od osób trzecich, które nie muszą cię legitymować z posiadania EKB. Ten wymóg ciąży na sklepach.

 • Wojtek Sokołowski

  Na kilometr śmierdzi to działaniami ONZ i IANSA.

 • Erorch

  Idą na kurs kolizyjny.

  Buta poprzedza upadek.

 • Beli

  Jacek Saryusz-Wolski o którym Pan pisał miesiąc temu podobno ma obiecane stanowisko komisarza po Bieńkowskiej. http://wpolityce.pl/polityka/329496-fakty-tvn-saryusz-wolski-odejdzie-z-platformy-i-przejdzie-do-polski-razem-ma-obiecane-stanowisko-komisarza-po-bienkowskiej

 • Pawel W

  Pod którymś z innych wpisów poruszyłem sprawę obywatelskiego nieposłuszeństwa. Niestety nie chwycił. Chyba pora coraz bardziej zastanowić się nad tym, jak ma wyglądać. Państwo ma olbrzymią przewagę nad pojedynczą osobą poprzez swoje zorganizowanie. Nawet duża grupa jednostek, bez przywódcy, nie postawi się państwu.

 • Pawel W

  A tak trochę nie w temacie. Dawno tam(hanskloss.blogspot.com) nie wchodziłem i coś takiego “fajnego” przeczytałem:
  Jestem doświadczonym adwokatem i zaręczam, że wszystkie sądy świata najbardziej nienawidzą ludzi, którzy bronią się sami. System, Hubercie, działa tak, że normalny człowiek ma bać się o wiele bardziej sądu i prokuratora niż bandyty. Bandyci są podporą prawa, dają sądom i policji poczucie władzy. Bandyta nawet o tym nie wie, ale trzyma w ryzach społeczeństwo, zupełnie jak wierny owczarek stado baranów. Jego zadaniem jest przypominać ludziom o tym, że w starciu z państwem są zerem. Mają płacić podatki podtrzymujące system i bać się.
  – Ada zapala się: – A ty opowiadasz o obronie koniecznej. To dla sądu ciężka obraza. Kradniesz ich prawo do decydowania o karze, wywracasz wszystko do góry nogami. Tylko sąd ma prawo decydować, kto jest ofiarą, a kto katem. Wyobraź sobie, co by się stało, gdyby wszyscy pokrzywdzeni porzucili strach przed prawem i zaczęli bronić się sami. Całe rozdęte władzą zastępy w togach stałyby się niepotrzebne. Myślisz, że taka baba z łańcuchem na szyi pójdzie sprzedawać buty? – Odwraca głowę i patrzy na mnie przez ramię.
  – Zresztą z trupem mają mniej roboty. Trup nie zeznaje i nie zawraca im głowy takimi głupotami, jak twoje prawo do obrony koniecznej. Obowiązkiem przyzwoitej ofiary napadu jest leżeć w kostnicy i trzymać buzię na kłódkę. Wtedy sąd może spokojnie zająć się motywami i trudnym dzieciństwem sprawcy. Ofiary to portreciki baranów bez znaczenia.

  I tak przyszło mi do głowy – a może przestępcy już nie wystarczają? Potrzebujemy najeźdźców?

  • vilas

   tak , dlatego ja mówie że jeśli islam by uderzył to zrobiłby to za 15-20 lat – jak będzie masa ich dzieci mających 12 lat (wiek w którym syn słucha taty , może trzymać kałacha a jeszcze nie buntuje sie na imprezy nie chodzi)
   ich jest za mało by uderzyć
   więc jak mi tu ludzie mówili o uderzeniu islamu – to mówiłem nie, nie za pare lat, wizja wojny za rok czy 2 lata to brednie, bo islam zmiotą siły porządkowe,
   islam dopiero wchodzi w siły porządkowe, juz w paru krajach mówi sie o hijabach dla policjantek
   dopiero sie rozkręca
   więc jeśli coś ma walnąć szybciej – to islam będzie tylko ślepym narzędziem użytym przez inne siły (jakie inne ? hipotez jest kilka i nie o nich mówie)
   oczywiście że otwarcie wrót to jest celowa robota żeby wywołać starcia w Europie, strach na ulicach, stany wojenne wprowadzać (Francja, notoryczny stan wojenny, Belgia)

  • Marcin Gałkowski

   To co proponujesz w zamian, anarchię?

   • Pawel W

    Anarchię to mamy teraz – wśród rządzących i w Policji. Robią co chcą, a ty chodź po sądach i udowadniaj, że nie jesteś wielbłądem. A nawet jak dostaniesz wyrok, to policja powie, że nie wyda pozwolenia i już.

 • THUMPS UP

  To było do przewidzenia. Jak wcześniej w Euro Parlamencie zapowiedział Junker ”propozycja nowej dyrektywy to kamień milowy”. Wszyscy pytają skąd ten pospiech? Eurokraci muszą zdążyć przed następnymi eurowyborami w 2019 poza tym w tym roku będą wybory we Francji i Holandii o ile we Francji są małe szanse na zwycięstwo Le Pen to w Holandii (Geert Wilders) jest to już prawie pewne. To może pokrzyżować plany stworzenia euro superpaństwa.

  • vilas

   a Wildersa zastraszono i sie wycofał z kampanii, okazało sie że w organizacji jego ochrony przez policje znalazł sie muslim co przekazywał informacje muslimom co mu grozili śmiercią
   w policjach krajów zachodnich są już muslimy

   • THUMPS UP

    Wilders sie nie wycofal ! Jego partia nadal jest liderem. Proponuje przegladac nie tylko polsko jezyczne media.

 • PK

  Jeśli ktoś jeszcze miał (ma?) wątpliwości, że do tego dążą unijni możnowładcy, to już nawet nie naiwność, tylko zwykła głupota. Wiele razy widziałem w internetowych dyskusjach, czy też słyszałem w rozmowach o tej nieszczęsnej dyrektywie – “tak na prawdę wiele się nie zmienia”, “wprowadza pewne ograniczenia, ale jest do przyjęcia”, “trzeba pozwolić im na wprowadzenie jakichś ograniczeń, żeby wyszli z twarzą”. Osoby wyrażające takie opinie żyją w absurdalnym przekonaniu, że na tym się skończy. Nie skończy się…

 • Pawel W

  Trafiłem na ciekawy filmik – dlaczego jednak broń palna, a nie inne pierdoły w sytuacji 1 na 1 z bandytą. W filmiku mamy 3-4 funkcjonariuszy i psa.
  Dobry też filmik do pokazywania sędziom przy bronieniu kogoś od zarzutów przekroczenia obrony koniecznej – raz dźgnięty nożem, czy tp. nie przestanie atakować. Nie zawsze pistolet powali z miejsca. A w Polsce sędziowie nie mają żadnego pojęcia, jak wygląda walka, czy działanie różnych broni.
  https://www.youtube.com/watch?v=cgWq48I0sxE

  • vilas

   czasem kilka kul i gość nadal walczy a jak naspidowany to może nie czuć póki sie nie wykrwawi lub póki nie pójdzie rdzeń nerwowy,
   znam z opisu sytuacje policyjną w USA gdzie gość wziął amfetamine i morfine,
   przestał atakować dopiero jak kula rozwaliła serce i kręgosłup (padł od paraliżu i serce mu rozwaliło) a kul przez niego przeszło kilkanaście (ale nadal na amfie i morfie działał)

 • Ron Siderius

  Jest jedno rozwiązanie. Jeżeli chcemy aby polityka była po naszej stronie, to musimy sami zostać politykami. To bedzie długi marsz przez instytucje. Lewacy od 1968 r. na Zachodzie tak zrobili i wygrali z nami. Można to w ten sam sposób odwrócić!

  • Pawel W

   Korwin idzie 30 lat i z jakim efektem? Kukizowi się udało. O ile się nie zdemoralizują, a Kukizowi coś nie odbije, to są jakąś szansą, oby nie okazało się, że to kolejna podpucha, jak lubią twierdzić panowie Kowalski i Chojecki.

 • Filip Jan Powstaniec

  Wybaczcie ale postrzegam to jako jawną OKUPACJĘ.
  Żeby mi jakaś stara prukwa z faszystowa które przegrało z nami wojnę oraz inna swołocz która boi się walczyć o swoje ojczyzny dyktowała co dla mnie i dla mojej ojczyzny jest dobre !! Nie mamy nic do gadania we własnym kraju !!
  To jest Qr*a skandal !!!
  To jest policzek wymierzony w nas i brak szacunku dla naszych przodków którzy walczyli o wolność i niepodległość Polski.
  Nie wiem jak wy to widzicie ale chyba znowu przyjdzie nam z niemcami się napier**lać

 • kreto

  My nie wzruszamy ramionami. My się okopujemy. Dobrze wiedzieliśmy, że to nastąpi, tylko nie wiedzieliśmy kiedy odważą się wyłożyć karty na stół. Liczymy (bo tylko to w sumie możemy), że będzie jak zawsze czyli akcja->reakcja. I że ostatecznie to my wyciągniemy asa lub poprostu odejdziemy od stołu. Poprostu.

 • Pingback: UE chce całkowicie zakazać posiadania broni przez obywateli – GazetaLiberty.com()

 • Pingback: Czeski rząd po stronie obywateli, będzie skarga na dyrektywę o broni do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Komisarz policji pyta przełożonych czy posiadanie broni przez Brytyjczyków pomogłoby odpierać ataki terrorystyczne | Andrzej Turczyn()

 • Krzysztof

  Piszmy wprost – Naziści z IV Rzeszy. A Nazizm to nic innego jak Narodowy Syjonizm. I już wiadomo kto chce gojów rozbroić

 • Pingback: Najgłupszą rzeczą jaką moglibyśmy zrobić, byłoby pozwolenie rządzonym społeczeństwom na posiadanie broni" - kto tak myśli, myśli jak Hitler | Andrzej Turczyn()

 • Michał

  Zdaję sobie w 100% sprawę że prawdopodobnie wtykam właśnie kij w mrowisko ale nie mogę przejść obojętnie.

  Sam jestem zwolennikiem posiadania broni – właśnie zapisuję się do klubu aby starać się o pozwolenie. Absolutnie rozumiem to że jest to skuteczne narzędzie obrony jak i w szerszym znaczeniu jedna z cegieł budujących świadome, obywatelskie i wolne społeczeństwo. Ale czy naprawdę musimy mieszać do tej dyskusji Boga i Biblię?

  Obawiam się że popaść możemy w pewnym momencie ze skrajności w skrajność. Za wszelką cenę broniąc się przed wszystkim co reprezentuje “Zachodnia Europa” dojdziemy do momentu kiedy pozwolenie na broń będzie w Polsce dostawał tylko katolik.

  Z jednej strony rozumiem że powyższy tekst to prywatna opinia autora. Ale z drugiej strony obawiam się mieszanie wiary do tak poważnych spraw jak broń zaszkodzi tylko tematowi i doprowadzi do jeszcze większej radykalizacji. Finalnie nie będziemy się różnić od islamskich “najeźdźców”.

 • Pingback: Nowy system kontroli eksportu broni z krajów członkowskich UE | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Obecność Polski w strukturach UE odbiera nam to co pozostało po półwieczu sowieckiej okupacji | Andrzej Turczyn()